Šta sam danas shvatio ?

da ne treba vracati volju u zivot :(

onda bi svasta nesto a ne mogu pa mi jos teze sve pada, jos vece razocarenje i depresija, a onako ne zivi mi se, pa svaki dan zivota koji prodje bez vecih problema, dodje i previse:(
Депресија или српски речено безвољност. Вољу покрећу мотиви, разлози да радимо нешто. И мотиви треба да имају смисла. Смисао је оно што даје драж животу. Ако нешто за нас има смисла онда ћемо ми то радо прихватити, Када нешто има смисла то у нама изазове одушевљење( инспирацију ако хоћете да звучим паметно). Знате оно кад се каже ваауу!!! што ово добро звучи, хајде да то урадимо. Значи нашли смо смисао и сад пуни одушевљења крећемо у акцију. Е сад оно главно, интелектуалци нису препознали важност смисла за живот па се такве ствари не уче у школи. Зашто у нашем друштву има толико депресивних људи? Зато јер им нико није рекао да је осмишљавање живота посао њих самих. Да машта управо томе служи. Дакле опустимо се, седнемо или легнемо удобно и пустимо наше мисли да траже смисао који би нас покренуо и учинио да наш живот постане вредан живљења. Пола сата дневно и за недељу дана ћемо већ имати неке идеје око којих би се вредело потрудити се. Затим иде доношење одлука како да се замишљено спроведе и недозволити нашем највећем непријатељу интелекту да нам разводњи оно шта смо смислили, него се чврсто држати донесених одлука.

Пс. За депресију постоји јена јако лепа Србска реч; Лењост
Моја покојна баба, Бог да јој душу прости, је умела да каже; од лењости нема горе болести
 
Poslednja izmena:
Истина је мешавина уверења, убеђења, искустава, васпитања знања итд. Сваки човек има своју истину корз коју његов ум тумачи свет и догађаје у свету и његовом животу. Један човек може да има само једну истину. Зато је истина само једна, Не постоји нека универзална истина да би могли да кажемо ово је истина а све друго је лаж. Да промени своју истину може само човек кога Бог учи како се то ради. Јер Истина је бог. Наша истина је наш бог. И ако је наш бог пун зла, ако је наша истина зла; можете замислити колико ће нам бола нанети зла истина будући да наш ум користи нашу истину да одреди како ћемо доживљавати живот. Ако је наш живот испуњен Бесом, гневом, љутњом, мржњом, бригама, страховима, јадом, недостатком самопоуздања, неиспуњеним жељама, муком, патњом. То је зато што је наша истина лоша и она боји наш живот сивим бојама. Сваки наш суд потиче од наше истине. А кад судимо ту су и лоша осећања попут малочас наведених. Практично лоша осећања су казна за неправедан суд. Ако нам је живот обојен црнилом то је знак да треба подхитно да мењамо своју Истину, свога бога. И опет; само Бог може научити човека како да промени истину. Страхови су такође лоша осећања која долазе од наше истине, Јер наша истина нам говори да је нешто страшно и да о нечему треба да бринемо. Једном је један мој колега описујући неку ситуацију у саобраћају рекао; није било толико опасно колико је било страшно. Од нашег доживљаја зависи да ли ћемо се нечега уплашити или не. Страх је ствар истине а не ситуације у којој се налазимо. Моја жена се плаши стршљена иако је никада ни један није убо. Мене су ибадали али ја умем да контролишем својј ум и истину, и стршљани ме не плаше.

Васпитање од свих фактора највише утиче на то каква ће бити наша истина. Деца не преиспитују истину својих родитеља већ у свакој новој ситуацији помно прате како ће родитељи одреаговати. Па дете лопова неће видети ништа лоше у крађи, дете жене које благонаклоно гледа на прељубу, ће имати позитивно мишљење о прељуби. дете лажова ће и само лако слагати. Ако је отац био непослушан свом оцу и свађао се с њим будите уверени да ће и син бити такав према свом оцу. Женсака деца учеод мајки а мушка од очева, Када мушко дете нема оца он ће учити од некога из околине у кога мајка има поверења, деда, ујак. Исто важи за женско дете.Деца не узимају моделе понашања од родитеља супротног пола је од њих не могу добити адекватно васпитање, деца то свхатају још одмалена. Велика већина родитеља васпитањем изгради истину у дечјем уму која ће то дете у животу чинити несрећним. Узалудсав новац који ће дати детету да буде срећно кад га његова истина кроз разне страхове чини несрећним. Родитељ који је трчећи за новцем трудио се да створи деци што више, научио је децу да им никад није доста новца, па коликогод да блага остави деци њима ће то бити мало, јер истина у њима тражи више.
Поставља се питање каква треба да буде наша истина да би све у животу дочекивали са радошћу.
Христос каже; не брините се јер ко може бринући се лакат свом расту да допринесе. Он нам поручује да за храну, одећа и све што нам је потребно брине Бог. Ми треба да будемо безбрижни да би били срећни, да имамо поверења у Бога. Радећи можеш допринети расту свом а бринући ништа нећеш постићи до бити несрећан. А ми смо научени да бринемо,бринемо а ништа не предузимамо да узрок наше забринутости решимо.

- - - - - - - - - -

Лоша искуства постају стални извор страхова.Сећања на лоша искуства такође постаје део наше истине. Интелект, тај ђаво у нама је преузео улогу нашег заштитника, и ако наилази нека нова ситуација иоле слична ситуацијиу којој смо доживели лоше искуство наш интелект нас алармира на опасност. Да је само аларм у питању ни по јада већ се он потруди да ми поново у сећању проживљавамо лоше искуство са свим лошим и страшним осећањима које смо проживели. И што смо више лоших искустава имали то ће се наш живот претворити у један велики страх. Долазимо у ситуацију да смо стално под стресом јер очекујемо да ће се нешто лоше десити. А истина је да живот јако ретко понавља исте ситуације и да нам наш интелект без стварног разлога од живота прави пакао. Јер наш ум не прави разлику да ли нам се нешто стварно лоше дешава или ми само се присећамо тога. Мозак повећава лучење адреналина спремајући тело за одбрану од претње које нема. Са адреналином расте број откуцаја срца и притисак и дуготрајна изложеност повећаном адреналину води у болест.Од интелекта заштитника он се претвара у убицу.
 
У претходним постовима сам мало натукнуо на које све начине наша истина утиче на доживљај нашег живота, на то како доживљавамо ситуације које нам долазе, Значи, да ли ћемо бити радосни или несрећни и уплашени не зависи од околности него од истине која је у нама, која је саставни део нашег ума. Намеће се закључак да ако желимо да нам живот тече у радости ми морамо да водимо рачуна о својој истини, Да је обликујемо и чувамо од зла. Неко бистрији би могао да упита; како ја могу да променим искуство које сам имао. И тачно ми искуство не можемо да променимо али доживљај тог искуства можемо. Могли би да се упитамо ко је мене могао да научи како променити доживљаје из прошлости, И ко ми је уопште дао идеју да то треба радити. Одговор је једноставан; Онај пред коме су прошлост и будућност као садашњи тренутак. Бог учи људе тим стварима. Зато интелектуалци немају представе о томе, јер не желе да чују Божји глас. Ако Бог да сутра ћемо писати о томе како се обликује и уређује Истина.

- - - - - - - - - -

Уређујући механизме по којима ће наш ум да функционише Бог је одредио да оно што ми од своје воље радимо, наш ум ће то у мислима подржавати и бранити. Ако чинимо безакоње неморал и слично, наш ум ће то оправдавати и нама ће изгледати да другачије и не би могло да функционише, Стога лопов мисли да су сви људи лопови на овај или опнај начин, он не може да схвати каква би била корист човеку да буде поштен. "Слободна жена" у свом уму мисли да су све жене исте као она што је само се добро крију и немају храбрости да учине нешто за себе, Она не може да схвати мисао поштене и верне жене. Лажову се чини да је немогуће живети а да се не слаже понекад и да сви људи лажу. Лажов не може да схвати да има људи који строго пазе да не слажу нехотице. Тако да човек и својим умом постаје оно што од своје воље чини. Блуд је све што човек чини а да је супротно моралу. хришћански морал није ништа друго до одговоран однос појединца према друштву у коме живи. Истина у нама која је настала после блуда зове се заблуда. И ако би се упитали одакле долазе наши страхови одговор је да долазе од наших заблуда. Лопов не може да оствари однос поверења ни у својој породици јер верује да су сви лажови. Такав човек иде сам кроз живот и животне стихије испуњавају његов живот страхом. Као кад човек иде сам по мраку у сред ноћи. Нигде никог и њему није свједно. Човек кији чини добро у свом уму брани добро које чини, Његов ум брани потребу да се говори искључиво искрено, У његовом уму се гради истина а не заблуда. Истина ослобађа човека, даје му храброст и испуњава живот човека радосним доживљајима. И ако погледамо шта је Исус говорио да требамо чинити од своје воље, видимо да ћемо чинећи тако у свом уму родити једну истину вредну живљења. Христос је дао одговор како обликовати истину, а благодати живота оних који иду Христовим путем знају они који тако чине.
 
Poslednja izmena:
Депресија или српски речено безвољност. Вољу покрећу мотиви, разлози да радимо нешто. И мотиви треба да имају смисла. Смисао је оно што даје драж животу. Ако нешто за нас има смисла онда ћемо ми то радо прихватити, Када нешто има смисла то у нама изазове одушевљење( инспирацију ако хоћете да звучим паметно). Знате оно кад се каже ваауу!!! што ово добро звучи, хајде да то урадимо. Значи нашли смо смисао и сад пуни одушевљења крећемо у акцију. Е сад оно главно, интелектуалци нису препознали важност смисла за живот па се такве ствари не уче у школи. Зашто у нашем друштву има толико депресивних људи? Зато јер им нико није рекао да је осмишљавање живота посао њих самих. Да машта управо томе служи. Дакле опустимо се, седнемо или легнемо удобно и пустимо наше мисли да траже смисао који би нас покренуо и учинио да наш живот постане вредан живљења. Пола сата дневно и за недељу дана ћемо већ имати неке идеје око којих би се вредело потрудити се. Затим иде доношење одлука како да се замишљено спроведе и недозволити нашем највећем непријатељу интелекту да нам разводњи оно шта смо смислили, него се чврсто држати донесених одлука.

Пс. За депресију постоји јена јако лепа Србска реч; Лењост
Моја покојна баба, Бог да јој душу прости, је умела да каже; од лењости нема горе болести

nemoj da vrijedjas, bezobrazan si
 
Није ми била намер да вређам. Размисли шта карактерише лењу особу, Недостатак воље да се ишта ради. Недостатак воље за животом. Исто је и са депресијом.

mene to vrijedja, pricas o lijenosti zeno koja ponekad 24h ne sjeda, i slblmnnj, i previse sam rekla o sebi
i bezobrazluk je porediti depresiju i lenjost, sta ti znas sta je koga dovelo do depresije

ja ne znam koliko znanje ti posjedujes, mozda i poveliko, al treba malko i da razmisljas kome kad i gdje ga upotrebiti

- - - - - - - - - -

i nemam pojma zasto pisem bilo sta kad sam nervozna kad znam da ce se uvjek naci neki mamlaz da mi se popne na muku
 
ne vrijeđa te, lijepo ti je i ljudski priskočio, da sam na tvom mjestu, upio bih svaku njegovu riječ...Grom je jedan od najmudrijih ljudi u ovom djelu interneta...vjeruj mu i prioni na posao!
kakav plač, mani se onih temica...samo rad i borba...sam plač nikog nije izliječio, on uništava čovjeka...čak i fizički...:)
 
...
Да промени своју истину може само човек кога Бог учи како се то ради.
...

Pošto je istina tačka gledišta,
svako onaj ko promeni poziciju sagledavanja,
promeniće i svoju istinu - videće stvar iz drugog ugla !

I nije baš da niko ne može da sagleda apsolutnu stvarnost,
to jest da istovremeno vidi sa svih strana.

Taj neko je naš razum ( važi za razumne ),
on može da kaže :
" Mika je sirotinja i za njega ova država ne valja,
a Žika se nakrao, njemu je sve potaman ...
dok, Ljilji je dete bolesno i ne mari za takve stvari !"

Dakle,
naš razum može da zauzme poziciju apsolutne istine
( istovremeno posmatranje stvarnosti sa svih strana ).

Eto,
nisam Bog ali te naučih kako da promenom položaja promeniš svoju istinu.
Takođe te uputih na put tolerancije
i posmatranja stvari iz svih uglova - bilo u fizičkom ili duhovnom smislu.
 
Pošto je istina tačka gledišta,
svako onaj ko promeni poziciju sagledavanja,
promeniće i svoju istinu - videće stvar iz drugog ugla !
.
Хајде опиши ми како да променим тачку гледишта , Мислиш ли да ја могу да гледам из твог угла? Не брате, увек гледамо из свог угла и увек видимо исту страну. Филозофски ово што си написао делује паметно, Али филозофија нема везе са животом и то је чини различитом од духовности. Ако хоћеш нешто да научиш о животу читај пажљиво шта пишем и не филозофирај много. Чак и кад наводно гледамо из туђе перспективе ми заправо из своје перспективе гледамо на туђу перспективу, Чак и ако би смо користили огледало ми неби видели исто, јер у огледалу оно што је лево показује се као десно. Наша истина одређује шта ћемо видети кад гледамо из туђе перспективе. А разум нама свакако служи да поглеамо ствари из другог угла јер разум је део Бога у нама. И одличан је да се употреби за промену наше истине, А бог који живи у нама је Сам Христос. А Христос је рекао како се нења истина.
https://www.academia.edu/28987252/Созерцавање.pdf
 
Poslednja izmena:
mene to vrijedja, pricas o lijenosti zeno koja ponekad 24h ne sjeda, i slblmnnj, i previse sam rekla o sebi
i bezobrazluk je porediti depresiju i lenjost, sta ti znas sta je koga dovelo do depresije

ja ne znam koliko znanje ti posjedujes, mozda i poveliko, al treba malko i da razmisljas kome kad i gdje ga upotrebiti

- - - - - - - - - -

i nemam pojma zasto pisem bilo sta kad sam nervozna kad znam da ce se uvjek naci neki mamlaz da mi se popne na muku
Може човек да ради и 24 сата дневно, и д мисли да је вредан зато што пуно ради. Али ако не ради с вољом онда његов рад постаје мука. Он се мучи а не ужива у раду. То је још један облик лењости где човек себе заварава да је вредан.
Пре десетак година сам пролазио кроз период када ми је било мрско што радим, а радио сам 12 сати дневно, некад и више, Радио сам без воље; и знам врло добро шта причам, У међувремену сам озкрио шта то значи радити са Вољом, Још увек радим 12 сати дневно па и код куће површим неки посао после посла, И не замарам се нити знам шта је умор са мојих 49. Моја ћерка ми прича пре неки дан шта јој је остало у сећању од пре неку годину: Вратио се ја се ја с посла и она ме пита; тата јеси ли се уморио? А ја јој одговарам; Па ја не идем на посао да би се уморио. Изгледа да је то у међувремену постало мој животни став, Мучи се само онај ко не ради са вољом.
Кад пишем о депресијуи и безвољности и лењости ја врло добро знам шта пишем јер сам све то искусио. И нисам овде на форуму да би вређао слинавце, већ да кажем нешто поучно.
 
Poslednja izmena:
Хајде опиши ми како да променим тачку гледишта ,
...

Pa rekoh ti,
pomeri se !

...
Мислиш ли да ја могу да гледам из твог угла?
...

Možeš,
ali tu se stvar komplikuje !

Kada se ja pomerim
i ti dođeš na moje mesto
prošlo je neko vreme
i posmatrana stvar nije ista !

Sa nje je odletelo bar nekoliko atoma,
a i palo je na nju prašine ihahaj !!!

Dakle, ti nećeš videti istu stvar koju sam ja gledao malopre.
Ti nikada nećeš videti ono što ja vidim !

Zato je potrebna tolerancija,
da mi jedan drugoga razumemo
iako nikada nećemo videti iste stvari !
 
Pa rekoh ti,
pomeri se !



Možeš,
ali tu se stvar komplikuje !

Kada se ja pomerim
i ti dođeš na moje mesto
prošlo je neko vreme
i posmatrana stvar nije ista !

Sa nje je odletelo bar nekoliko atoma,
a i palo je na nju prašine ihahaj !!!

Dakle, ti nećeš videti istu stvar koju sam ja gledao malopre.
Ti nikada nećeš videti ono što ja vidim !

Zato je potrebna tolerancija,
da mi jedan drugoga razumemo
iako nikada nećemo videti iste stvari !

kako ti pametno pises :(
 
Pa rekoh ti,
pomeri se !



Možeš,
ali tu se stvar komplikuje !

Kada se ja pomerim
i ti dođeš na moje mesto
prošlo je neko vreme
i posmatrana stvar nije ista !

Sa nje je odletelo bar nekoliko atoma,
a i palo je na nju prašine ihahaj !!!

Dakle, ti nećeš videti istu stvar koju sam ja gledao malopre.
Ti nikada nećeš videti ono što ja vidim !

Zato je potrebna tolerancija,
da mi jedan drugoga razumemo
iako nikada nećemo videti iste stvari !
Ти изгле а ниси прочитао како наша истина утиче на наш доживљај свега око нас; иначе би схватио да ја не могу да дођем на твоје место нити ти можеш да се помериш са свог места.
Ево линк
 
Pa rekoh ti,
pomeri se !



Možeš,
ali tu se stvar komplikuje !

Kada se ja pomerim
i ti dođeš na moje mesto
prošlo je neko vreme
i posmatrana stvar nije ista !

Sa nje je odletelo bar nekoliko atoma,
a i palo je na nju prašine ihahaj !!!

Dakle, ti nećeš videti istu stvar koju sam ja gledao malopre.
Ti nikada nećeš videti ono što ja vidim !

Zato je potrebna tolerancija,
da mi jedan drugoga razumemo
iako nikada nećemo videti iste stvari !

Pametno pače, ;)
 

Back
Top