Quantcast

Шта мислите о подвојености?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Колико је питање психолошког карактера, толико је и духовног (јер човек не може бити личност без оба склопа у себи) будући да сам већ годинама доста инспирисан овом проблематиком "неминовног дуализма" каквог затичемо на пример у посланици Римљанима од апостола Павла.

Човек некад жели оно што не жели и делује тако као да најрадије не би делао. Некад су то афективни моменти а некада итекако промишљени - зависи од ситуација у којима се налази и која је позадина ствари.
Апостол Павле говори о "природној шизофренији" у човеку који се умом бори да освоји Христа али га природа тела спречава у томе.

Зашто уопште долази до те антиномије у човеку?

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
psihicka bolest, promasio si pdf

btw Pavle ne govori o sizofreniji :roll: nego o unutrasnjoj borbi coveka sa sopstvenim zlom tj gresnim naginjanjima" sto je normalno..
Зар је психологија одвојена од религије? Ти си ван психе? Која глупост. Знам ја добро зашто сам овде ставио тему. Психологија је млада наука, а по мени, апостол је први познавалац дубине човекове. То што ти хоћеш све да сместиш у домен неке јуридике и Библије, то је твој проблем.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.535
Зар је психологија одвојена од религије? Ти си ван психе? Која глупост. Знам ја добро зашто сам овде ставио тему. Психологија је млада наука, а по мени, апостол је први познавалац дубине човекове. То што ти хоћеш све да сместиш у домен неке јуридике и Библије, то је твој проблем.
Nisam rekla da je to odvojeno, ne umeci mi rec, vec da je prikladnije za psihologiju...
a moze i ovde ako ti tako zelis...

Ja sam rekla o cemu se radi.. o unutrasnjoj borbi... i to nije podeljenost...
jer covek nije savrsen i mora se boriti protiv licnog zla u sebi...
Ukoliko zeli da razvija Bozanske osobine...
Oni koji se predaju tom zlu postaju zli... i nepodobni za Boga...

Dobrota i ljubav se razvijaju jedino ukoliko je covek svestan urodjene nesavrsenosti i ukoliko se izbori sa time...

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Колико је питање психолошког карактера, толико је и духовног (јер човек не може бити личност без оба склопа у себи) будући да сам већ годинама доста инспирисан овом проблематиком "неминовног дуализма" каквог затичемо на пример у посланици Римљанима од апостола Павла.

Човек некад жели оно што не жели и делује тако као да најрадије не би делао. Некад су то афективни моменти а некада итекако промишљени - зависи од ситуација у којима се налази и која је позадина ствари.
Апостол Павле говори о "природној шизофренији" у човеку који се умом бори да освоји Христа али га природа тела спречава у томе.

pitaj popa on zna..

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
pitaj popa on zna..
Pa ti kao da su popovi popili svu pamet ovog sveta. Na ovo ne padaju ni hriscani - osim extremista. Brkas samo dve stvari - domen njegove sluzbe koja ne umanjuje validnost svetinje, sa domenom morala u kojoj se mahom pokazuju pogresivi kao i svi drugi ljudi. Aman, pa nisu oni bezgresni, daj da se ne saplicemo na gluposti. Ako neko stoji u promasaju, da li to nuzno znaci da je nesposoban da ukaze na istinu?

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Pa ti kao da su popovi popili svu pamet ovog sveta.
na ja, to oni..
mislim pitaj ih neshto za sta nema resenje u bibliji

Na ovo ne padaju ni hriscani - osim extremista.
oni su toliko naivni da ne razlikuju morsku skolju od skoljke juga

Brkas samo dve stvari - domen njegove sluzbe koja ne umanjuje validnost svetinje, sa domenom morala u kojoj se mahom pokazuju pogresivi kao i svi drugi ljudi.
ne brkam ja nishta druze. svetinje svetima medju ljudima svetih nema a ako ih i ima nisu po institucijama

Aman, pa nisu oni bezgresni, daj da se ne saplicemo na gluposti. Ako neko stoji u promasaju, da li to nuzno znaci da je nesposoban da ukaze na istinu?
ma kakvo saplitanje, preklechao sam ja i potrbushke preshao sva pisanija od istoka i zapada nema vishe saplitanja ni o kamen ni o krst

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411

Ти очигледно не познајеш хришћанску антропологију и делатни живот и књиге које се баве истим.Ако их и познајеш мој најтоплији савет ти је да добациш терминологију и етику на којој је психијатрија заснована ,јер иста наука је Богопротивна.

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
Ти очигледно не познајеш хришћанску антропологију и делатни живот и књиге које се баве истим.Ако их и познајеш мој најтоплији савет ти је да добациш терминологију и етику на којој је психијатрија заснована ,јер иста наука је Богопротивна.
па онда је цела медицина богопротивна. и астрономија је богопротивна.

шта тачно хоћете, да укинете медицински факултет и пмф, да забраните психијатре и опсерваторије?

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
па онда је цела медицина богопротивна. и астрономија је богопротивна.

шта тачно хоћете, да укинете медицински факултет и пмф, да забраните психијатре и опсерваторије?
Психијатрија није утемељена на медицини већ порицању духовног света.Дакле људске душе,постојању Бога,Светих Анћела и палих анђела демона.Има пуно лекара који верују у Бога и постојање наведених духова.Психијатријске методе лечења или су засноване на легалним дрогама или на прерађеној далекоисточној медитацији.

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
Психијатрија није утемељена на медицини већ порицању духовног света.Дакле људске душе,постојању Бога,Светих Анћела и палих анђела демона.Има пуно лекара који верују у Бога и постојање наведених духова.Психијатријске методе лечења или су засноване на легалним дрогама или на прерађеној далекоисточној медитацији.
celokupna medicina se oslanja na teoriju evolucije, samim tim i poricanje kreacionizma, a koliko znam ziloti su kreacionisti pa je samim tim cela medicina bogoprotivna.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
celokupna medicina se oslanja na teoriju evolucije, samim tim i poricanje kreacionizma, a koliko znam ziloti su kreacionisti pa je samim tim cela medicina bogoprotivna.
:lol:Ма каква еволуција или креационизам?Ми верујемо да је свет створен онако како пише у првој књизи Мојсијевој.А ово први пут чујем да је медицина заснована на теорији еволуције где си само то нашао?Ајде дај ми ваљан одговор,па ћу да ти одговорим кад стигнем.:dosadno::zzzz:

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
ObožavLJEM kad Sami priuča o nečemu o čemu blage veze nema. I šta fali dalekoistočnoj meditaciji?

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
:lol:Ма каква еволуција или креационизам?Ми верујемо да је свет створен онако како пише у првој књизи Мојсијевој.
pa to je kreacionizam.
a jel verujete bukvalno ili kao metaforu, čisto da znam da li su vam i ostale nauke poput fizike, hemije i astronomije bogoprotivne.

А ово први пут чујем да је медицина заснована на теорији еволуције где си само то нашао?Ајде дај ми ваљан одговор,па ћу да ти одговорим кад стигнем.:dosadno::zzzz:
nije zasnovana nego se oslanja. kada se uči recimo anatomija, recimo kosti kaže se zašto je karlica takva kakva jeste, kaže se zašto su kosti stopala takva kakva jesu itd. sve objašnjeno kroz evoluciju.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
pa to je kreacionizam.
a jel verujete bukvalno ili kao metaforu, čisto da znam da li su vam i ostale nauke poput fizike, hemije i astronomije bogoprotivne.
Буквално,aали не мешај нас са оним другима који имају сличну теорију.Односно ми имамо догматику..
Таман посла.

nije zasnovana nego se oslanja. kada se uči recimo anatomija, recimo kosti kaže se zašto je karlica takva kakva jeste, kaže se zašto su kosti stopala takva kakva jesu itd. sve objašnjeno kroz evoluciju
Та објашњења увек могу да буду измењена и ни ја нити ко од нас не сматра да је медицина лоша.

Poslednja izmena:

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
Буквално,aали не мешај нас са оним другима који имају сличну теорију.Односно ми имамо догматику..
Таман посла.

Та објашњења увек могу да буду измењена и ни ја нити ко од нас не сматра да је медицина лоша.

ali dok nije izmenjena ona je bogoprotivna, medicina je sada bogoprotivna.
na koji način bi menjali objašnjenja ne želim da zamišljam :)

ako verujete bukvalno, onda je i fizika i hemija a onda i astronomija bogoprotivna.
na koji način bi menjali fudamentalne zakone prirode tek ne želim da zamišljam :lol:

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
ali dok nije izmenjena ona je bogoprotivna, medicina je sada bogoprotivna.
na koji način bi menjali objašnjenja ne želim da zamišljam :)

ako verujete bukvalno, onda je i fizika i hemija a onda i astronomija bogoprotivna.
na koji način bi menjali fudamentalne zakone prirode tek ne želim da zamišljam :lol:
Зар ти мислиш да је једног просечног лекара брига за то тумачење и поготову ,ако верује у Бога?

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Богопротивна? Е ово је бисер који заслужује да будеш увршћен у подвојене - што је сасвим у складу са темом.
А, извини преподобни, по ком критеријуму?
Хоћемо ли рећи да сваки помак који је психијатрија учинила, носи неко зло у себи чак и онда када је неком боље од тога? Расуло мозга.
Хоћеш да ми наведеш коју си ти антроплогију читао да бих видео у којим сферама (да не кажем митарствима:)) се твој ум креће.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Хоћемо ли рећи да сваки помак који је психијатрија учинила, носи неко зло у себи чак и онда када је неком боље од тога? Р
Колико ја знам у нашим лудницама људе пуне легалним дрогама и то је сво лечење.Колико ја знам нема у психијатрији као лечењу душевног стања покајања душевног болесника.Колико ја знам људи су некад лечеили своје душевне болести припадајући ка Богу и моштима Светих.Или ти можда поричеш благодатну силу тог и таквог лечења?

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
Колико ја знам у нашим лудницама људе пуне легалним дрогама и то је сво лечење.Колико ја знам нема у психијатрији као лечењу душевног стања покајања душевног болесника.Колико ја знам људи су некад лечеили своје душевне болести припадајући ка Богу и моштима Светих.Или ти можда поричеш благодатну силу тог и таквог лечења?
samsone, kakve veze ima sad opsesivna kompulzija sa pokajanjem na primer. za sta da se pokaje jedan oboleli tinejdzer? da ne pricam o teskim psihijatrijskim slucajevima gde je nemoguce izleciti coveka bez lekova nikakvim pricama, jer pricom ne mozes da delujes na ozbiljne biohemijske poremecaje u mozgu.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
samsone, kakve veze ima sad opsesivna kompulzija sa pokajanjem na primer. za sta da se pokaje jedan oboleli tinejdzer?
Блуд,пијанство,туче ако се потукао са неким итд.

da ne pricam o teskim psihijatrijskim slucajevima gde je nemoguce izleciti coveka bez lekova nikakvim pricama, jer pricom ne mozes da delujes na ozbiljne biohemijske poremecaje u mozgu
Можда има да ти мој одговор нема везе са питањем.А ево даћу ти га кроз питање,а касније и одговор.Јел си чуо за мртво море и стубове од соли који се налазе око њега?

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
Блуд,пијанство,туче ако се потукао са неким итд.
mislio sam na devojcicu, primernog ucenika jako dobro dete iz kulturne porodice. od te bolesti mogu da obole i deca od 8 godina, ne možeš za njih pretpostaviti da su bludni i da se opijaju.

Можда има да ти мој одговор нема везе са питањем.А ево даћу ти га кроз питање,а касније и одговор.Јел си чуо за мртво море и стубове од соли који се налазе око њега?
vidi ovako celo telo i mozak su povezani. ako prekineš nerv ili centar u mozgu za vid, vida nema. gotovo. nema tih reči i molitva od koje će taj neko da progleda. slično je i sa duševnim stanjem, ako su ozbiljni biohemijski poremećaji u pitanju, to se ne može rečima regulisati, jednostavno ne može. psihijatar reguliše da tako kažem "materijalno" stanje u mozgu i prosledjuje ga psihologu da se bavi svojim delom posla, tj. psihom.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.