Sta mislite o malom Sengenu?

Види, овако...
Док не схватите да је СНС лудило дириговано из истог извора као и жуто лудило, са свим његовим варијацијама, и да је то све део хистерије "антикомунизма" која овде траје преко 30 година, а да је, у суштини- на мети свака идеја социјалне и економске правде, која у колонијама није дозвољена- до неког видљивијег помака неће доћи.
Добијаћемо исте овакве, који ће се звати другачије, а радити исто.
И не могу више да цртам, заболе ме... рука... :lol:

Za opste dobro i nemoj, narativ "svi su isti nas je doveo do ovde". Najveca je laz da bi neko drugi na njihovom mestu postupio drugacije, ili po vama i gore.Na vlasti su oni kojima tu nije mesto, koji nisu ni vredni (razgovora) prepiske, koji su juce sisli sa nekog planinskog katuna, bolje reci dovedeni su.
Ovaj upis nije namenjen tebi posto si i ti jedan od onih koji mora izaci na izbore da Dilas ne bi pobedio, Dilas je spomenut metaforicki posto je i on jedan od njih.
Elita se ne stvara ona se rada, ali vama takva ne odgovara posto ste svesni da nikada necete postati deo nje, vec se zadovoljavate mrvicama sa stola spomenutih.
 
Elita se ne stvara ona se rada, ali vama takva ne odgovara posto ste svesni da nikada necete postati deo nje, vec se zadovoljavate mrvicama sa stola spomenutih.
Не знаш ти ни близу довољног, за овакав суд о мени. :lol:
А дефиниције елите се, барем у Срба- прилично разликују, јер ми овде још нисмо рашчистили ни спорове из доба Карађорђа и Милоша, а за оне касније да и не говорим.
 
Не знаш ти ни близу довољног, за овакав суд о мени. :lol:
А дефиниције елите се, барем у Срба- прилично разликују, јер ми овде још нисмо рашчистили ни спорове из доба Карађорђа и Милоша, а за оне касније да и не говорим.
Sud o sebi donosis sam osudujuci druge i to pausalno o meni si kada sam pisao pod drugim nikom imao suprotno misljenje, ali to nije sada bitno.
Elitte se radaju u elitnim porodicama i tamo se vaspitanjem stvaraju lideri koji zauzimaju polozaje po hirejarhijskoj vertikali svugde pa i "u Srba", da ne objasnjavam banalizacijom, a ozbiljnije objasnjenje zahteva vise vremena i duzi tekst. Prethodna recenica ukazuje na njihovo postojanje i za vreme postojanje spomenutog porioda, da nisu postojali ne bi bilo ni Srbije, sadasnje njihovo satiranje kojim se unistava sve od kulture u svim vidovima umetnost, arhitektura...do prirodnih resursa i materijalnih dobra izaziva nenadoknadivu stetu.
 
gost 23.07.2019
Sud o sebi donosis sam osudujuci druge i to pausalno o meni si kada sam pisao pod drugim nikom imao suprotno misljenje, ali to nije sada bitno.
Ако није битно- зашто помињеш? :lol:
И кад смо код "паушалног"- до сада је, ваљда, сваком јасно; указујем онолико поштовања саговорнику, колико га уочавам код њега. Ко се равна по томе- савршено добро комуницирамо, упркос неслагањима.
Elitte se radaju u elitnim porodicama i tamo se vaspitanjem stvaraju lideri koji zauzimaju polozaje po hirejarhijskoj vertikali svugde pa i "u Srba"
Тако се ствара само део елите, и ако смо се у ишта уверили кроз историју- то је да је такав начин селекције за елиту мањкав. Самим рођењем и окружењем једнако се лако стичу и добре и лоше особине, навике и начини размишљања; посматрати аристократију као безгрешну, Богом- дану и резистентну да девијације и декаденцију једнако је погрешно као и уклањање исте из процеса управљања једним народом.
Свему се мора наћи мера.
Против сам било каквих идеализација једне групе, као и сатанизације. И површно познавање историје нуди сасвим довољно доказа за необоривос те тезе, и не видим простор за полемију, по том питању...
 
Ebeš taj deo Srba koje će nečije mudroserine izazvati na takav odnos prema tako velikom problemu.
Ебеш и онај део Срба који сем мудросерина ништа и не зна.
Кад нешто желиш од неког- да ли му прилазиш са објашњењем зашто то желиш, или са увредама на његов рачун?
У одговору на то питање су ти инструкције за корекције у понашању.
 
Ебеш и онај део Срба који сем мудросерина ништа и не зна.
Кад нешто желиш од неког- да ли му прилазиш са објашњењем зашто то желиш, или са увредама на његов рачун?
У одговору на то питање су ти инструкције за корекције у понашању.

Ni jednom nisam naveo šta ja želim.Prestalo je da mi bude bitno...Osim što,naravno,uvek želim da budali kažem da je budala i da mu se ismejem u facu :mrgreen:
 
gost 23.07.2019

Ако није битно- зашто помињеш? :lol:
И кад смо код "паушалног"- до сада је, ваљда, сваком јасно; указујем онолико поштовања саговорнику, колико га уочавам код њега. Ко се равна по томе- савршено добро комуницирамо, упркос неслагањима.

Тако се ствара само део елите, и ако смо се у ишта уверили кроз историју- то је да је такав начин селекције за елиту мањкав. Самим рођењем и окружењем једнако се лако стичу и добре и лоше особине, навике и начини размишљања; посматрати аристократију као безгрешну, Богом- дану и резистентну да девијације и декаденцију једнако је погрешно као и уклањање исте из процеса управљања једним народом.
Свему се мора наћи мера.
Против сам било каквих идеализација једне групе, као и сатанизације. И површно познавање историје нуди сасвим довољно доказа за необоривос те тезе, и не видим простор за полемију, по том питању...
Nije bitno za prepisku, sud si sam doneo kada si me iz cista mira prosli put etiketirao, posto si spomenuo da vam ne pripadam i "da si zavrsio sa mnom", a meni nije ni jasno ko ste vi mogu samo pretpostaviti ako uopste i pripadas nekom krugu. Znaci na moje ukazano postovanje u prosloj prepisci i tvog odgovora na istoj sledi i reakcija na ovoj temi, koja za razliku od tvoje nije uvredljiva. Posle tvog odgovora u prvom upisu na ovoj temi sam naznacio da je spomenuti upis namenjen svim korisnicima foruma, kao sto spomenuh napisao si da si samnom zavrsio, a odgovor je po meni bitan posto je ovo ipak javna prepiska.
Mislim da ne bi trebali dalje spamovati temu.
Pokusacu objasniti najuprostenije.Svako vrsi indoktrinaciju pa i istorije po svojim potrebama, pogotovu kroz skolski sistem, povrsno poznavanje istorije i ne samo nje nudi poluistine koje su gore od lazi.Ne stvara se dobar domacin iz lose porodice, ali se iz dobre porodice moze stvoriti propalitet, slicno je i sa elitom. Elitne porodice se ne stvaraju preko noci da bi porodica nekog dobrog domacina postala elitna ipak mora proci dosta vremena, vise generacija, medutim, negativna selekcija nam to ne dozvoljava.
To je negativna poenta narativa "svi su isti" koju se zloupotrebljava, nisu svi isti.
 
Poslednja izmena:
gost 23.07.2019
Nije bitno za prepisku, sud si sam doneo kada si me iz cista mira prosli put etiketirao
Ако сам те у нечему погрешно разумео- дозвољавам могућност грешке у процени.
Мораш да уважиш чињеницу да је у овом виду комуникације то могуће, због ограничења које овај начин разговора има.
Мени заиста није циљ да са са неким овде бесомучно вређам и расправљам уколико видим задртост са друге стране и неуважавање простих и непобитних чињеница, а тога је овде много; сврха мог учешћа у теми је изношење свог угла посматрања одређених појава без ма и најмање жеље за некаквим сукобима, али ми не пада на памет да будали дајем више простора него што га заслужује, и видим то као "санитарну обавезу"... :mrgreen:

To je negativna poenta narativa "svi su isti" koju se zloupotrebljava, nisu svi isti.
Слажем се.
Но, ја говорим о овој екипи која се наставља као пантљичара последњих 20-ак година, која причу мења, али дело остаје исто; овде је неопходна нова политичка идеја, коју ће спровести нови људи, јер ову актуелну влас, опозицију и све "прирепке" не видим као способне да ишта од тога спроведу....
Такође се слажем и са тезом о васпитавању елите, и отуд и моја скепса по том питању; јер, овде се васпитавањем не баве квалитетни, него позиционирани...
 
Da, ti nisi opozicija.
.

Нисам јер не видим у чему је ова "опозиција" опозиција.

Ако имају намеру да буду "калиф уместо калифа", искрено ме заболе.

Ови помахнитали аматери на власти такве фаулове праве и они то ни не примећују. Нигде чак ни не помињу.

Ево само неких примера,

а) где је завршни рачун буџета Србије који ова влада није поднела 15. јула што је ЗАКОНСКИ РОК и чиме заслужује сваки презир сваког грађанина Србије.

б) где је извештај државног ревизора о остварењу буџета Србије или обавештење Скупштини о разлозима због којих не може да оствари своју ЗАКОНСКУ ОБАВЕЗУ, чиме и он заслужије сваки презир сваког грађанина Србије.

в) На основу којих одлука председник Србије узурпира послове владе Србије које је Влади доделио Устав Србије и увлачи земљу у некакав немушти савез који ће само да олакша промет норкотика (хоћу да кажем, парадајза) на овим просторима.

Ово су само најкрупнији фаулови који представљају најобичнији простаклук влаасти типа, ма ко вас све јееебе, јееебите се сви и поопушите нам успут. Може нам се, а ви видите шта ћете.

Дакле, ми смо ваљда једина држава у свету без завршног рачуна буџета и баш ме интересује реакција овдашњих дискутаната, јер се ради о јасној и недвосмисленој законској обавези због чијег неизвршавања се губи посао и у најмањим фирмама, а у случају државе којој су сва средства на располагању то је чист безобразлук.

До сада би се на помињање овог простаклука власти дискусија прекидала и тема тонула на удаљене странице, па ни сада не очекујем другачији исход.


.
 
.

Нисам јер не видим у чему је ова "опозиција" опозиција.

Ако имају намеру да буду "калиф уместо калифа", искрено ме заболе.

Ови помахнитали аматери на власти такве фаулове праве и они то ни не примећују. Нигде чак ни не помињу.

Ево само неких примера,

а) где је завршни рачун буџета Србије који ова влада није поднела 15. јула што је ЗАКОНСКИ РОК и чиме заслужује сваки презир сваког грађанина Србије.

б) где је извештај државног ревизора о остварењу буџета Србије или обавештење Скупштини о разлозима због којих не може да оствари своју ЗАКОНСКУ ОБАВЕЗУ, чиме и он заслужије сваки презир сваког грађанина Србије.

в) На основу којих одлука председник Србије узурпира послове владе Србије које је Влади доделио Устав Србије и увлачи земљу у некакав немушти савез који ће само да олакша промет норкотика (хоћу да кажем, парадајза) на овим просторима.

Ово су само најкрупнији фаулови који представљају најобичнији простаклук влаасти типа, ма ко вас све јееебе, јееебите се сви и поопушите нам успут. Може нам се, а ви видите шта ћете.

Дакле, ми смо ваљда једина држава у свету без завршног рачуна буџета и баш ме интересује реакција овдашњих дискутаната, јер се ради о јасној и недвосмисленој законској обавези због чијег неизвршавања се губи посао и у најмањим фирмама, а у случају државе којој су сва средства на располагању то је чист безобразлук.

До сада би се на помињање овог простаклука власти дискусија прекидала и тема тонула на удаљене странице, па ни сада не очекујем другачији исход.
.
:hahaha: :hahaha::hahaha:


уторак, 17. септембар 2019.
Влада Србије усвојила је и доставила Скупштини Србије предлоге закона о завршном рачуну за 2015, 2016, 2017. и 2018. годину, односно документе из којих би требало да се види на који су начин Влада и свако министарство претходних година трошили новац свих грађана Србије, објављено је на сајтовима Владе и парламента Србије. Ову законску обавезу Влада је игнорисала од 2014, када је последњи пут завршни рачун упутила Скупштини Србије.
Скупштина Србије од 2002. односно већ 16 година није усвојила завршни рачун буџета, један од механизама контроле трошења новца грађана. Међутим, до пре четири године су све владе тај документ достављале посланицима на увид, након чега је постајао доступан јавности и грађанима.

„Народна скупштина усваја буџет и завршни рачун Републике Србије, на предлог Владе“, пише у Уставу Републике Србије.
 
Ебеш и онај део Срба који сем мудросерина ништа и не зна.
Кад нешто желиш од неког- да ли му прилазиш са објашњењем зашто то желиш, или са увредама на његов рачун?
У одговору на то питање су ти инструкције за корекције у понашању.
Odlican si, Rolo. Vidi, mozda si ti i u pravu. Da si dopustim takvu boodalastinu. :ok:

Jedno cu ti ja reci. Bila jednom jedna ekipa na Brdovitom Balkanu, koja je htela da napravi Tomahawk. Krenuli mladi entuzijasti pod pokroviteljstvom eSeNeSeS partije, pa na sredini projekta prdnuli u cabar (potrosili 29 mio evra za gasifikaciju Grocke). Onda dosli, jelte, kod mene, da im pomognem, a ja im dao penis. Pa pookose entuzijasti... A pare? Pojela maca, od projetka kerov qujac.

Drugo cu ti reci ja. Bila drugi put jedna ekipa na Balkanu, koja je htela da napravi Mali Sengen. Krenuli mladi entuzijasti pod pokroviteljstvom eSeNeSeS partije, pa na sredini projekta prdnuli u cabar (potrosili 1,200 mio evra EU). Onda dosli, jelte, u Brisel, da Brisel pomogne, a Brisel im dao penis. Pa pookose entuzijasti... A pare? Pojela quca, od projetka: tezina lanaca, globalisticko podjarmljivanje Srbije, milion Sirijaca i Afrikanaca u Srbiji... :mrgreen:
 
:hahaha: :hahaha::hahaha:


уторак, 17. септембар 2019.
Влада Србије усвојила је и доставила Скупштини Србије предлоге закона о завршном рачуну за 2015, 2016, 2017. и 2018. годину, односно документе из којих би требало да се види на који су начин Влада и свако министарство претходних година трошили новац свих грађана Србије, објављено је на сајтовима Владе и парламента Србије. Ову законску обавезу Влада је игнорисала од 2014, када је последњи пут завршни рачун упутила Скупштини Србије.
Скупштина Србије од 2002. односно већ 16 година није усвојила завршни рачун буџета, један од механизама контроле трошења новца грађана. Међутим, до пре четири године су све владе тај документ достављале посланицима на увид, након чега је постајао доступан јавности и грађанима.

„Народна скупштина усваја буџет и завршни рачун Републике Србије, на предлог Владе“, пише у Уставу Републике Србије.
.

Е, супер.

Морам да признам да из разлога менталне хигијене не пратим пажљиво домаће медије, али сада је неко први пут овде сувисло одговорио на моја питања која се тичу безобразлука власти који је ето трајао до половине септембра 2019., односно да је без образложења завршни рачун за 2018. поднет са два месеца закашњења.

У чланку који си цитирао, јасно се виде размере безобразлука власти када на најобичније питање новинара, зашто није као шеф посланичке групе СНС тражио да се на дневни ред стави завршни рачун буџета, он (Мартиновић) је рекао: “А шта сте Ви, БИА, ОЗНА, УДБА ... мислим не разумем. Какав је то тон и питање зашто нисте? А ко сте ви да ми постављате ова питања".

Дакле, јасно се види колико су они одлепљени од стварности и да им не допире до мозга да се ту ради о новцу грађана Србије који они троше, па се изненаде када их неко подсети на ЗАКОНСКУ ОБАВЕЗУ да поднесу о томе и рачун.

Успут, ови рачуни још нису усвојени у Скупштини, а усвојен је буџет за наредну годину, што је још један доказ курцобоље власти. Не може се одобрити наредни трошак, ако се не усвоји претходно трошење средстава.

Иначе, објављен је и ревизорски извештај буџета Србије за 2018. г.

Извештај је дат "са резервом", односно, ревизор се не слаже са исказивањем одређених позиција у финансијским извештајума, а такође се наводи да су извештаји састављени у складу са (наводе се) прописима, али се не констатује да "дају истинит и објективан приказ трансакција", односно мож да бидне, а не мора да значи.

Наравно, и ови извештаји ће највероватније добити епилог у још једном Па шта...

ПС. немаш одговор за безобразлук под в)?


.
 
Poslednja izmena:

Back
Top