Šta kuvamo danas 9

danas mala bečka i tiramisu
20240526_105656.jpg
 
Inace sve nesto zdravo jedu. Samo kad smo zajedno zaborave sve te neke fenseraje i jedu kao da nikad nisu :lol:
Ја се сад осећам као немајка, али ово моје дете је тако мешало по тањиру као да сам јој дала бивоље очи да једе...не воли их, па то ти је.
А мени се јело. И мужу.
Жао ми је, али неколико пута годишње мора да истрпи сарме, пасуљ и пуњене паприке.
Као из Париза да је дошло, Боже ме саклони и сачувај...ни пихтије, ни ајвар...да не личи оволико на нас мислила бих да је замењена у породилишту.
 
И код мене традиционално, први пут ове године
Pogledajte prilog 1554176
Punis ih zivim mesom?

Ja ga proprzim sa lukom, narendam i jednu manju sargarepicu, dodam pirinac i zatvorim gore tankim kruzicem krompira.
Pre par godina smo pricali o paprikama i @Zadovoljna domacica je napisala da ona svoje odozgo malo nalije paradajzom i od tada to tako radim. Stvarno su ukusnije.
 
Punis ih zivim mesom?

Ja ga proprzim sa lukom, narendam i jednu manju sargarepicu, dodam pirinac i zatvorim gore tankim kruzicem krompira.
Pre par godina smo pricali o paprikama i @Zadovoljna domacica je napisala da ona svoje odozgo malo nalije paradajzom i od tada to tako radim. Stvarno su ukusnije.
Не, прво пропржим пиринач, па додам месо, онда со, бибер, алеву паприку и першун.
То црвено одозго је упржени парадајз са зачинима којим преливам паприке.
 
Punis ih zivim mesom?

Ja ga proprzim sa lukom, narendam i jednu manju sargarepicu, dodam pirinac i zatvorim gore tankim kruzicem krompira.
Pre par godina smo pricali o paprikama i @Zadovoljna domacica je napisala da ona svoje odozgo malo nalije paradajzom i od tada to tako radim. Stvarno su ukusnije.
I ja ih nalijem sa malo paradajza i stvarno su ukusnje,
ali su mi najukusnije kada ih neko drugi napravi :)
one minine i neskuvane deluju primamljivo :zjede:
 
Досадне су без парадајза...ја сам их први пут кувала после мајкине смрти. И све урадим као она, али укус ни примаћи.
И онда сам се сетила да је она правила запршку од парадајза...бинго!
 
Не, прво пропржим пиринач, па додам месо, онда со, бибер, алеву паприку и першун.
То црвено одозго је упржени парадајз са зачинима којим преливам паприке.
Probacu i ja jednom tako, da prvo proprzim pirinac, inace ga obicno ubacim nakon luka, mesa i sargarepice, pa jos malo przim.
 
Ја се сад осећам као немајка, али ово моје дете је тако мешало по тањиру као да сам јој дала бивоље очи да једе...не воли их, па то ти је.
А мени се јело. И мужу.
Жао ми је, али неколико пута годишње мора да истрпи сарме, пасуљ и пуњене паприке.
Као из Париза да је дошло, Боже ме саклони и сачувај...ни пихтије, ни ајвар...да не личи оволико на нас мислила бих да је замењена у породилишту.
Kao da sam je ja rodila. :) :) Ali ako ti je za neku utehu - sve ce se to promeniti kad malo poraste. :)
Dok sam bila dete bilo je vise stvari koje nisam jela, nego onih koje sam jela. Jadna moja mama samnom. :rumenko:
Da se mene pitalo zivela bih na krompiru na razne nacine, hlebu, kajmaku i paradajzu.
I prsuti!
 

Back
Top