Šta kuvamo danas 9

prosle godine u avgustu, septembru sam kad god kupim lep mesnati paradajz napravila po teglu, dve i ostavila za zimnicu
imala sam tako spremljenih dvadesetak tegli koje su mi olaksale kuvanje kad mi treba rucak na brzaka
spremim neko meso i sataras kao prilog
a spremanje satarasa nisam osetila
Kako ostane dobar u tegli? Ja zamrznem a radije bih u tegle da ostavim.
 
Opet sam imala slog na pijaci sa cenama
Uopste se ne isplati kupovati na pijaci i mesarama sa pijace, oni su bolesno sa cenama....mnogo je jeftinije u marketima
Elem uzela sam povrce i meso
Kad dodjem kuci zbuckacu krmenadle u sosu (nesto cu da zbuckam sa soja sosom, senfom, belim lukom itd)
Izdinstacu sladak kupus kao prilog
Mladi krompirici isto kao prilog
 
meni su deca otputovala u opatiju na par dana
cerka ima prvenstvo, a m. se zavrsila sezona, pa napokon moze da putuje sa njom
znaci par dana nekuvanja :)
jutros sam isla po tresnje i svratila u vero po salate
naletim na onaj hrskavi pljosnati baget i to mi je bio dorucak/rucak
presecen, premazan sirom i unutra sam ubacila kesicu i po rukole
videla sma da imaju i marinirane hobotnice, pa cu da smislim neku salatu sa njima
 
Ne znam kakve su cene u Beogradu, ali znam da opet proizvođači izvlače deblji kraj.
Na kvantašu je kupus 15 - 20 dinara kg, kod mene u prodavnici 90 dinara.
Krastavac 50 dinara na kvantnu, u prodavnici 130 dinara.
Ja ne kupujem, ne pogađaju me te cene, ali to nije normalno.
Ja sam rano posejala baštu, rano sam sve rasadila u plastenik, tako da su mi dospeli paprika i krastavci, spanać sam brala 4 - 5x, kuvala i stavljala u zamrzivač, grašak isto tako. Za koji dan će mi stići boranija. Paradajz samo što nije. Mlade krompiriće vadim već dve nedelje, stvarno malo šta kupujem.
Ali primećujem ogromnu razliku između veleprodajnih i maloprodajnih cena.
@tema - grašak sa svinjetinom. Junetinu ne kupujem iz revolta, zbog cene. I tu je razlika između cene žive vage i mesa katastrofalna.
I kod svinjetine je užas, ali svinjetina je iz mog zamrzivača.
 
Kolac s visnjama
Cokoladni
Kora plus fil

IMG_9553.jpeg
 
Ne znam kakve su cene u Beogradu, ali znam da opet proizvođači izvlače deblji kraj.
Na kvantašu je kupus 15 - 20 dinara kg, kod mene u prodavnici 90 dinara.
Krastavac 50 dinara na kvantnu, u prodavnici 130 dinara.
Ja ne kupujem, ne pogađaju me te cene, ali to nije normalno.
Ja sam rano posejala baštu, rano sam sve rasadila u plastenik, tako da su mi dospeli paprika i krastavci, spanać sam brala 4 - 5x, kuvala i stavljala u zamrzivač, grašak isto tako. Za koji dan će mi stići boranija. Paradajz samo što nije. Mlade krompiriće vadim već dve nedelje, stvarno malo šta kupujem.
Ali primećujem ogromnu razliku između veleprodajnih i maloprodajnih cena.
@tema - grašak sa svinjetinom. Junetinu ne kupujem iz revolta, zbog cene. I tu je razlika između cene žive vage i mesa katastrofalna.
I kod svinjetine je užas, ali svinjetina je iz mog zamrzivača.
Krmenadle sa kostima na pijacnim mesarama 980din. U maxiju budu oko 600/700
Ja ih nasla u matijevicu akcija 570 (i nemoj da mi se neko javi da kaze matijevic je srranje nemam vise zivaca od ovih cena oteracu ga u tri lepe)
Tresnje i jagide na pijaci 400
Na ulici kod divljaka 300
Krompir mladi na pijaci 150 u marketima 200/250
Paradajz su napokon spustili na 150 inace je bio 250-300
Kupus 60
Blitva vezica stara nikakva 50/70
Pecurke sampinjoni 400

Inace potrosacka korpa u oktobru je bila 52 000, pa su sindikati trazili da se tadasnji minimlac sa 42 digne na 52. Satrapi nisu dali. Pa su se u februaru pred izbore smilovali da dignu na 47 000
Ovog meseca je potrosacka korpa 102 000
I sta cemo sad? Seci usi krpi dupe?
Ne znam je l treba tri posla da svako od nas radi da mozemo da placamo sva ova poskupljenja
Vazno da unistavaju hektare obradive zemlje da izgrade expo komples, a sta cemo jesti ne znam, uvoz iz argentine verovatno jer domace jedva da imamo

Slog me strefi svaki put kad treba da napunim korpu da se nahranimo. Kazu jedi manje leba a vise povrca i mesa, ocu al cekaj da se zaposlim u jos tri firme pa da mogu da finansiram sve to.

Zakljucak - ustaihjebem sve!
 
I sada su zamrzli cene belog brašna tip 400 i 500 do kraja avgusta, i cenu hleba Sava na 57 dinara.
To znači da će onaj ko mora da proda pšenicu odmah posle žetve da je da u bescenje. Pre dve godine je bila 30 dinara u žetvi, sada ako bude 20 biće dobro.

Kuvam pasulj.
I napravila sam doboš tortu, sutra mi dolaze kuma i drugarica na sedeljku. Jedva čekam da je načnem. :balaviz:
 

Back
Top