Šta kuvamo danas 9

Testeninu s ml mesom i sirom
Ode u rernu

IMG_9579.jpeg
 
Uh!

Jedina čokoladne koju mlađe dete voli.
Ako imaš strpljenja, treba mi proveren recept, a tvoj sigurno jeste.
Ja pravim 12 kora od 12 jaja. Umutim 6 belanaca, dodam 6 kašika šećera, 6 žumanca i 6 kašika brašna. Dobijenu masu podelim na 6 plehova. Pa tako još jednom.
Za fil kuvam 12 celih jaja i 360g šećera na pari. Čim počne da se zgušnjava, da se makar sa strane vidi dno šerpe kada se povuče varjača, dodam 300g čokolade i sklonim sa ringle. Konkretno ja preručim u drugu posudu, jer kuvam u loncu sa duplim dnom. Fil bude prilično tečan, ali to tako treba. Kada se skroz ohladi, dodam 1,5 margarin.
Za karamel glazuru otopim 200 - 230g šećera, pazim da ne potamni, jer onda bude gorka, i kada skinem s ringle, dodam kašiku sirćeta. Sirće ispari, ne oseti se, a glazura se sporije steže. Kroz parče margarina provlačim dugačak nož, i njime obeležavam parčad.
 
I sada su zamrzli cene belog brašna tip 400 i 500 do kraja avgusta, i cenu hleba Sava na 57 dinara.
To znači da će onaj ko mora da proda pšenicu odmah posle žetve da je da u bescenje. Pre dve godine je bila 30 dinara u žetvi, sada ako bude 20 biće dobro.

Kuvam pasulj.
I napravila sam doboš tortu, sutra mi dolaze kuma i drugarica na sedeljku. Jedva čekam da je načnem. :balaviz:
Olosi bre
Hebu nas sve kako stignu

Koju tortu?❤️
 
Ja pravim 12 kora od 12 jaja. Umutim 6 belanaca, dodam 6 kašika šećera, 6 žumanca i 6 kašika brašna. Dobijenu masu podelim na 6 plehova. Pa tako još jednom.
Za fil kuvam 12 celih jaja i 360g šećera na pari. Čim počne da se zgušnjava, da se makar sa strane vidi dno šerpe kada se povuče varjača, dodam 300g čokolade i sklonim sa ringle. Konkretno ja preručim u drugu posudu, jer kuvam u loncu sa duplim dnom. Fil bude prilično tečan, ali to tako treba. Kada se skroz ohladi, dodam 1,5 margarin.
Za karamel glazuru otopim 200 - 230g šećera, pazim da ne potamni, jer onda bude gorka, i kada skinem s ringle, dodam kašiku sirćeta. Sirće ispari, ne oseti se, a glazura se sporije steže. Kroz parče margarina provlačim dugačak nož, i njime obeležavam parčad.
Davno jos kad sam bila klinka pravila sam dobos ali max broj kora je bio 9, boze kad se setim ceo dan sam se drkala
Nisam je vise nikad pravila a jako je volim
Ti si oborila rekord sa 12 :lol:

Skoro sam razmisljala da napravim ali brate sa 3 kore i cao...a realno je isto, ukus je isti, isti fil, samo manje drndanja

A kako ispeces 12 krugova? 6 kora pa preseces na pola i dobijes 12? Ili stvarno peces 12x? Nisam bas shvatila sta si napisala u tom delu gore
Koliko je to struje potroseno ako peces svih 12? To mi za nas obicne smrtnike zvuci kao horor za kilovate. Ok ti si drugo ti radis to pa ti se vrati sva ta potrosnja kad zaradis na tome. Al mi obicni smrtnici da pecemo 12x me plasi
 
Davno jos kad sam bila klinka pravila sam dobos ali max broj kora je bio 9, boze kad se setim ceo dan sam se drkala
Nisam je vise nikad pravila a jako je volim
Ti si oborila rekord sa 12 :lol:

Skoro sam razmisljala da napravim ali brate sa 3 kore i cao...a realno je isto, ukus je isti, isti fil, samo manje drndanja

A kako ispeces 12 krugova? 6 kora pa preseces na pola i dobijes 12? Ili stvarno peces 12x? Nisam bas shvatila sta si napisala u tom delu gore
Koliko je to struje potroseno ako peces svih 12? To mi za nas obicne smrtnike zvuci kao horor za kilovate. Ok ti si drugo ti radis to pa ti se vrati sva ta potrosnja kad zaradis na tome. Al mi obicni smrtnici da pecemo 12x me plasi
Pečem koru po koru, po dve u rerni istovremeno. One budu tanke kao palačinke, baš se brzo peku. Mislim da ih sa sve mućenjem ne pečem duže od 40 minuta. Kod nje mi je veći problem skuvati fil, da ne ostane redak, a da ga ne prekuvam. :roll:
IMG_20240523_102243.jpg
IMG_20240523_111630.jpg
 
Kuvala nisam, zapakovali mi neki fini ljudi iz Ostojićeva oko 2 kg prasetine i jagnjetine sa ražnja. Bila neka manifestacija kuvanja pasulja i dan sela, pa delili pečenje za dž. (ponekom).
E tamo nabrah mladih oraha i ono što sam spremala je orahovača. Nisam nikad, ali Google kaže 40 oraha, kila meda, litra rakije.
Rakiju nisam imala, sipala sam litru votke...valjda ga neće pokvariti.
 
@не тражим мужа
kako si ovo spremila..klasicno na luku i ulju izdinstala mleveno meso, pomešala sa makaronama i stavila sir..koji sir ..ovo nije kackavalj cini mi se ?*
Izdinstas meso
Beli lul, crni luk
Zacini po zelji
Napravis besamel i dodas u napravljeni jednu pavlaku, treba da bude redje ko jogurt npr
Pomesas to sve sa makaronama
I obicno narendam sir preko
Ali sad sam imala mocarelu kuglu pa sam nju izdrobila preko svega
I zapece se u rerni
 

Back
Top