Šta ćete da radite ako se ispostavi da Isus i Jehova nemaju veze sa Bogom?

sta znaci pravi Bog?
ne postoji lazni Bog
postoji samo intepreretacija podnevlja o Bogu.
da si rodjena u emiratima ti bi sad istim zarom govorila o muhamedu.
Pravi Bog je onaj koji je sve stvorio i nas.
kOJI NAM JE DAO ZIVOT.
Ostali su lazni - Sotona i Demoni koji se ljudima predstavljaju kao bogovi

pa ok da sam rodjena tamo mozda bi bila te vere dok ne bi upoznala Bibliju
i shvatila koji je pravi Bog.
Bog zna da su ljudi u neznanju i zato je cilj hriscanstva da se propoveda hriscanstvo po celom svetu
 
Ok ako verujes da ga ima i to je dobro.
Ako mislis da Bog nije Jehova gde mozes saznati o pravom Bogu?
od drugih ljudi i njihovih priča i knjiga sigurno nećeš saznati apsolutnu istinu o Bogu...to su sve samo mitovi, legende i priče....pretpostavljam da je jedini način da stvarno saznaš nešto o Bogu direktno od njega....a nisam siguran da ti je potrebno da saznaš..zar nije dovoljno logično objašnjenje odnosno definicija po kojoj je Bog fenomen svesnosti, života, duša i ljubavi i izvor svega toga...da je primarni Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih..i da je .prauzrok svega što postoji....šta će ti da znaš više od toga?...
 
od drugih ljudi i njihovih priča i knjiga sigurno nećeš saznati apsolutnu istinu o Bogu...to su sve samo mitovi, legende i priče....pretpostavljam da je jedini način da stvarno saznaš nešto o Bogu direktno od njega....a nisam siguran da ti je potrebno da saznaš..zar nije dovoljno logično objašnjenje odnosno definicija po kojoj je Bog fenomen svesnosti, života, duša i ljubavi i izvor svega toga...da je primarni Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih..i da je .prauzrok svega što postoji....šta će ti da znaš više od toga?...
to je sam otvoje misljenje i to netacno
da jedino o Bogu saznajemo od njega a Biblija je njegova pisana rec.
Dokazano.
 
Ne znamo kako ce vernici reagovati, ali ateisti ce skoro sigurno sa
Told You 3D GIF by Ishmael Arias Pinto
 
meni je logično tako.....

sad imaš veo zaborava...um ti je ograničen na ličnost, na ulogu koju igraš u tekućoj predstavi.zvanoj život.....znanje ti je ograničeno na ono što čiulima možeš da saznaš.....kad umreš onda nema više čula i saznavanja preko njih nego um funkcioniše na nivou duše oslobođene od iluzija ličnosti...tada imaš pristup znanju koje ima duša a nisi ograničena saznanjima i lažnim znanjima koje si stekla kao ličnost...

što se tiče duhovnih praksi i religija sve je to po sistemu slepac slepce vodi....guru ili sveštenik koga slediš misli da zna nešto i širi svoje iluzije na druge...živim ljudima nije dato da znaju tajne Univerzuma...
Super zvuči tako, ali nije tako. To su nju ejdž ulepšane teorije, uglavnom.
Mada i u hrišćanstvu ima zabluda na tu temu i nerazumevanja u nekim
pravcima. Recimo, ne shvataju da se Bog javio u telu ili misle da doslovno
moraju da umru da bi nešto shvatili. Dok zapavo nešto u njima treba da
umre da bi se nešto rodilo. I to se duhovnim praksama postiže.

E evo zašto nije tako. Beba nije ograničena na ličnost, ona nema ličnost,
niti je bilo kakvim problemima opterećena, pa opet ništa..
 
Hipotetički ali moguć scenario....ceo život provedete u veri u Isusa i Jehovu..čitate Bibliju, idete u crkvu, molite im se neprestano, ispovedate se sveštenicima, sakupljate poene za raj čineći dobra dela, misionarite ubeđujući druge da trebaju da veruju u ovu dvojicu....i onda kad umrete saznate da je Jehova bio vanzemaljac a Isus lokalni guru....a pravi Bog Tvorac svega i izvor života i svesnosti i ljubavi i duša je uvek bio tu u vama, vašem srcu, u svemu oko vas ali mu se nikada niste obratili jer ste naučeni da se obraćate ovoj dvojici lažnih bogova.....kako ćete se osećati?,da li ćete žaliti što ste verovali u laž? da li ćete smatrati da ste prevareni? da li ćete svoj život videti kao protraćen na jednu ideologiju?
Onda cemo da prihvatimo Jahvea...
 
Super zvuči tako, ali nije tako. To su nju ejdž ulepšane teorije, uglavnom.
Mada i u hrišćanstvu ima zabluda na tu temu i nerazumevanja u nekim
pravcima. Recimo, ne shvataju da se Bog javio u telu ili misle da doslovno
moraju da umru da bi nešto shvatili. Dok zapavo nešto u njima treba da
umre da bi se nešto rodilo. I to se duhovnim praksama postiže.

E evo zašto nije tako. Beba nije ograničena na ličnost, ona nema ličnost,
niti je bilo kakvim problemima opterećena, pa opet ništa..
ti ;čitaš misli bebama pa yna[ kakva saznanja one imaju? ne zna se tačno kad nastupa veo zaborava.... imaš slučajeve male dece koja se još sećaju prošlih života...kaži mi da li možeš da naučiš perfektno strani jezik koji se priča oko tebe bez ikakvog datog prevoda? ne možeš a bebe mogu...
 
Poslednja izmena:
ti ;čitaš misli bebama pa yna[ kakva saynanja one imaju? ne zna se tačno kad nastupa veo zaborava.... imaš slučajeve male dece koja se još sećaju prošlih života...kaži mi da li možeš da naučiš perfektno strani jezik koji se priča oko tebe bez ikakvog datog prevoda? ne možeš a bebe mogu...
Mogu sasvim mala deca da se sete prošlih života, pa šta? To ih ne
čini prosvetljenima.
Ali, skrećem ti temu bezveze.

Vera nije samo da veruješ u Isusa, Alaha ili Krišnu. I sad ti živiš tako
kao i svi drugi, pa kad umreš vidiš da li si pogrešio ili nisi. Vera je
kada planini kažeš da se pomeri, a ona se pomeri. Tako da ti ne
treba da umreš da bi se osvedočio u svojoj veri. Živeti po veri je
potpuno drugačije nego živeti običnim životom.
 
@hm337
Ili..
Kada čovek doživi totalnu amneziju i izgubi ulogu koju je do tada igrao,
da li mu sve momentalno postane jasno ili je načisto zbunjen?
smrt nije amnezija nego buđenje u stvarnom svetu... u duhovnom svetu.......amnezija znači da ti je zagubljena ličnost ali i dalje nemaš pristup znanjima duše...nije uklonjen veo zaborava....kad umreš uklonjen je veo zaborava i imaš pristup svim saznanjima svih svojih ličnosti i saznanjima koje ima tvoja besmrtna duša...
 
Mogu sasvim mala deca da se sete prošlih života, pa šta? To ih ne
čini prosvetljenima.
Ali, skrećem ti temu bezveze.

Vera nije samo da veruješ u Isusa, Alaha ili Krišnu. I sad ti živiš tako
kao i svi drugi, pa kad umreš vidiš da li si pogrešio ili nisi. Vera je
kada planini kažeš da se pomeri, a ona se pomeri. Tako da ti ne
treba da umreš da bi se osvedočio u svojoj veri. Živeti po veri je
potpuno drugačije nego živeti običnim životom.
čak ni Isus nije pomerao planine...nije imao dovoljno vere izgleda...al bez brige ti to možeš...nastavi da pokušavaš...
planinu možeš da pomeriš samo ako je svet simulacija a ti stekneš znanje ili veru koja može da menja matriks...
 
Pravi Bog je onaj koji je sve stvorio i nas.
kOJI NAM JE DAO ZIVOT.
Ostali su lazni - Sotona i Demoni koji se ljudima predstavljaju kao bogovi

pa ok da sam rodjena tamo mozda bi bila te vere dok ne bi upoznala Bibliju
i shvatila koji je pravi Bog.
Bog zna da su ljudi u neznanju i zato je cilj hriscanstva da se propoveda hriscanstvo po celom svetu
Pravi-lažni, dobar-loš Bog.

Verovati da je biće poput čoveka stvorila viša inteligencija koja je imala samo dobre namere previše je nerazborito.
Bibliju su pisali i čuvali isti oni koji su spalili milione žena na lomači, a vođeni upravo njenim sadržajem i idejama.
Bog zna da su ljudi kažeš u neznanju, ali izgleda ne zna da ti znaš istinu.
 
На ово питање, одговорићу цитирајући великог Достојевског:

Штавише, ја изјављујем: када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином. Без Христа све одједном постаје одвратно и грешно. Покажите ми нешто боље од Христа! Покажите ми ваше праведнике које ћете ставити место Христа – писао је Ф. М. Достојевски.

Тако и ја мислим.
 
На ово питање, одговорићу цитирајући великог Достојевског:

Штавише, ја изјављујем: када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином. Без Христа све одједном постаје одвратно и грешно. Покажите ми нешто боље од Христа! Покажите ми ваше праведнике које ћете ставити место Христа – писао је Ф. М. Достојевски.

Тако и ја мислим.
Na ovaj odgovor citiraću poštara Bukovskog:

“Za one koji veruju u boga, već imaju odgovore na većinu pitanja. Ali za one poput nas koji teško prihvatamo priču o bogu, veliki odgovori za nas neće baš biti uklesani duboko u kamenu.
Mi se prilagođavamo novim tezama i otkrićima. Mi ne volimo da nam neko komanduje o veri ili diktira teze. Ja sam sam svoj bog. Mi smo ovde da se odučimo od crkvenih i školskih sistema.
Mi smo ovde da pijemo pivo. Mi smo ovde da ugušimo rat. Mi smo ovde da se smejemo i povećamo šanse da svoje živote živimo toliko dobro da ni smrt više nebi htela da nam pokvari dan.”
 
Hipotetički ali moguć scenario....ceo život provedete u veri u Isusa i Jehovu..čitate Bibliju, idete u crkvu, molite im se neprestano, ispovedate se sveštenicima, sakupljate poene za raj čineći dobra dela, misionarite ubeđujući druge da trebaju da veruju u ovu dvojicu....i onda kad umrete saznate da je Jehova bio vanzemaljac a Isus lokalni guru....a pravi Bog Tvorac svega i izvor života i svesnosti i ljubavi i duša je uvek bio tu u vama, vašem srcu, u svemu oko vas ali mu se nikada niste obratili jer ste naučeni da se obraćate ovoj dvojici lažnih bogova.....kako ćete se osećati?,da li ćete žaliti što ste verovali u laž? da li ćete smatrati da ste prevareni? da li ćete svoj život videti kao protraćen na jednu ideologiju?
sta znaci pravi Bog?
ne postoji lazni Bog
postoji samo intepreretacija podnevlja o Bogu.
da si rodjena u emiratima ti bi sad istim zarom govorila o muhamedu.
sta ces da uradis ako se ispostavi da su bogovi drevni vanzemaljci?

Život ne stvaraju nikakvi bogovi već ZVEZDE
ZVEZDE šalju DNK materijal stojećim talasima gde one žele
ZVEZDE su živa bića, baš kao i planete, svidelo se to vama ili ne..
i da, NEKE PLANETE bi da POSTANU ZVEZDE al im to ne ide!
neka PLANETA bi da postane SUNCE UMESTO SUNCA!


https://www.youtube.com/watch?v=ejC_buWmxG8&t=1096s


На ово питање, одговорићу цитирајући великог Достојевског:

Штавише, ја изјављујем: када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином. Без Христа све одједном постаје одвратно и грешно. Покажите ми нешто боље од Христа! Покажите ми ваше праведнике које ћете ставити место Христа – писао је Ф. М. Достојевски.

Тако и ја мислим.

meni ovo liči na sotonizam iskreno rečeno
znači ostao bi sa Hristom iako bi znao da je pogrešnoj strani?!
klasičan luciferijanizam, bukvalno
i zašto vi Hrišćani ne slavite BOGA već njegovog SINA?!
i ovo mi nije jasno nikada bilo...č
 
Poslednja izmena:
smrt nije amnezija nego buđenje u stvarnom svetu... u duhovnom svetu.......amnezija znači da ti je zagubljena ličnost ali i dalje nemaš pristup znanjima duše...nije uklonjen veo zaborava....kad umreš uklonjen je veo zaborava i imaš pristup svim saznanjima svih svojih ličnosti i saznanjima koje ima tvoja besmrtna duša...
Zdravo znanje moze samo proizaci samo iz zdravog zivog bica a ne mrtvog a ima sto rece sekspir u hamletu mnoge stvari na nebu i zemlji o kojima vasa mudrost i ne sanja o.mojHoratio ali Nije svakom dato da bude sv jovan onaj sto napisa otkrivenje haha
 
Život ne stvaraju nikakvi bogovi već ZVEZDE
ZVEZDE šalju DNK materijal stojećim talasima gde one žele
ZVEZDE su živa bića, baš kao i planete, svidelo se to vama ili ne..
i da, NEKE PLANETE bi da POSTANU ZVEZDE al im to ne ide!
neka PLANETA bi da postane SUNCE UMESTO SUNCA!


https://www.youtube.com/watch?v=ejC_buWmxG8&t=1096s




meni ovo liči na sotonizam iskreno rečeno
znači ostao bi sa Hristom iako bi znao da je pogrešnoj strani?!
klasičan luciferijanizam, bukvalno
i zašto vi Hrišćani ne slavite BOGA već njegovog SINA?!
i ovo mi nije jasno nikada bilo...č
Ljubomora na Jehovu i njegov narod.
 

Back
Top