Šta ćete da radite ako se ispostavi da Isus i Jehova nemaju veze sa Bogom?

hm337

Elita
Poruka
17.259
Hipotetički ali moguć scenario....ceo život provedete u veri u Isusa i Jehovu..čitate Bibliju, idete u crkvu, molite im se neprestano, ispovedate se sveštenicima, sakupljate poene za raj čineći dobra dela, misionarite ubeđujući druge da trebaju da veruju u ovu dvojicu....i onda kad umrete saznate da je Jehova bio vanzemaljac a Isus lokalni guru....a pravi Bog Tvorac svega i izvor života i svesnosti i ljubavi i duša je uvek bio tu u vama, vašem srcu, u svemu oko vas ali mu se nikada niste obratili jer ste naučeni da se obraćate ovoj dvojici lažnih bogova.....kako ćete se osećati?,da li ćete žaliti što ste verovali u laž? da li ćete smatrati da ste prevareni? da li ćete svoj život videti kao protraćen na jednu ideologiju?
 
Hipotetički ali moguć scenario....ceo život provedete u veri u Isusa i Jehovu..čitate Bibliju, idete u crkvu, molite im se neprestano, ispovedate se sveštenicima, sakupljate poene za raj čineći dobra dela, misionarite ubeđujući druge da trebaju da veruju u ovu dvojicu....i onda kad umrete saznate da je Jehova bio vanzemaljac a Isus lokalni guru....a pravi Bog Tvorac svega i izvor života i svesnosti i ljubavi i duša je uvek bio tu u vama, vašem srcu, u svemu oko vas ali mu se nikada niste obratili jer ste naučeni da se obraćate ovoj dvojici lažnih bogova.....kako ćete se osećati?,da li ćete žaliti što ste verovali u laž? da li ćete smatrati da ste prevareni? da li ćete svoj život videti kao protraćen na jednu ideologiju?

Запањићу се!!!
 
demon koga Isus isteruje ne kaže Isusu Bože nego da je Isus svetac Božji..

Marko 1,23I bijaše u zbornici njihovoj čovjek s duhom nečistijem, i povika
Marko 1,24Govoreći: prođi se, što je tebi do nas, Isuse Nazarećanine? Došao si da nas pogubiš? Znam te ko si, svetac Božij.

ili je možda Isus polubog u smislu da je delom vanzemaljac.....
Isus sam kaže da nije od ovog sveta nego odozgo od viših...

Jovan 8,23I reče im: vi ste od nižijeh, ja sam od višijeh; vi ste od ovoga svijeta, ja nijesam od ovoga svijeta.

Isus je vođen nekim duhom...on spozaje ima jer mu duh govori a ne po svojoj priorodi kako bi bilo da je Bog
Jovan 8,26Mnogo imam za vas govoriti i suditi; ali onaj koji me posla istinit je, i ja ono govorim svijetu što čuh od njega.
 
Hipotetički ali moguć scenario....ceo život provedete u veri u Isusa i Jehovu..čitate Bibliju, idete u crkvu, molite im se neprestano, ispovedate se sveštenicima, sakupljate poene za raj čineći dobra dela, misionarite ubeđujući druge da trebaju da veruju u ovu dvojicu....i onda kad umrete saznate da je Jehova bio vanzemaljac a Isus lokalni guru....a pravi Bog Tvorac svega i izvor života i svesnosti i ljubavi i duša je uvek bio tu u vama, vašem srcu, u svemu oko vas ali mu se nikada niste obratili jer ste naučeni da se obraćate ovoj dvojici lažnih bogova.....kako ćete se osećati?,da li ćete žaliti što ste verovali u laž? da li ćete smatrati da ste prevareni? da li ćete svoj život videti kao protraćen na jednu ideologiju?
Pa ako se ispostavi da sam verovala u laž, onda ću se kad budem
mrtva ubiti. :lol:

Eto, taman toliko smisla ima pitanje postavljeno ovako. Jer, ako
sada ne spoznaš Boga i svoju pravu prirodu, nećeš je spoznati
ni kada umreš. Samo sada imaš sve alate koji su ti za to potrebni.
 
Pa ako se ispostavi da sam verovala u laž, onda ću se kad budem
mrtva ubiti. :lol:

Eto, taman toliko smisla ima pitanje postavljeno ovako. Jer, ako
sada ne spoznaš Boga i svoju pravu prirodu, nećeš je spoznati
ni kada umreš. Samo sada imaš sve alate koji su ti za to potrebni.
sada lutaš po mraku...kad umreš sve ćeš znati što te interesuje
 
Odakle ti ta ideja? Ko ti je to rekao?
meni je logično tako.....

sad imaš veo zaborava...um ti je ograničen na ličnost, na ulogu koju igraš u tekućoj predstavi.zvanoj život.....znanje ti je ograničeno na ono što čiulima možeš da saznaš.....kad umreš onda nema više čula i saznavanja preko njih nego um funkcioniše na nivou duše oslobođene od iluzija ličnosti...tada imaš pristup znanju koje ima duša a nisi ograničena saznanjima i lažnim znanjima koje si stekla kao ličnost...

što se tiče duhovnih praksi i religija sve je to po sistemu slepac slepce vodi....guru ili sveštenik koga slediš misli da zna nešto i širi svoje iluzije na druge...živim ljudima nije dato da znaju tajne Univerzuma...
 
meni je logično tako.....
Naravno da je logicno inace bi bilo jezivo da covek kao navodno inteligentno bice nestane u istom roku kao i guska i nema nista od svega sto je smislio...
To bi bilo isto kao da, za nas, svet uopste i ne postoji... mada sa druge strane, ne postoji ni za guske pa nema jasnog razloga zasto bi mi bili bolji
 
Hipotetički ali moguć scenario....ceo život provedete u veri u Isusa i Jehovu..čitate Bibliju, idete u crkvu, molite im se neprestano, ispovedate se sveštenicima, sakupljate poene za raj čineći dobra dela, misionarite ubeđujući druge da trebaju da veruju u ovu dvojicu....i onda kad umrete saznate da je Jehova bio vanzemaljac a Isus lokalni guru....a pravi Bog Tvorac svega i izvor života i svesnosti i ljubavi i duša je uvek bio tu u vama, vašem srcu, u svemu oko vas ali mu se nikada niste obratili jer ste naučeni da se obraćate ovoj dvojici lažnih bogova.....kako ćete se osećati?,da li ćete žaliti što ste verovali u laž? da li ćete smatrati da ste prevareni? da li ćete svoj život videti kao protraćen na jednu ideologiju?
Sta ces da radis kada ti Isus I Jehova sude?
 
Sta ces da radis kada ti Isus I Jehova sude?
zabole me za neko suđenje koje postoji samo u glavama preplašenih vernika čijim strahovima religije manipulišu....ako ti neko sudi sudiće ti za nedela a ne za misli i to u šta si verovao ili nisi...
Marko Aurelije je rekao sve o tome...

“Live a good life. If there are gods and they are just, then they will not care how devout you have been, but will welcome you based on the virtues you have lived by. If there are gods, but unjust, then you should not want to worship them. If there are no gods, then you will be gone, but will have lived a noble life that will live on in the memories of your loved ones.”​

..
 
meni je logično tako.....

sad imaš veo zaborava...um ti je ograničen na ličnost, na ulogu koju igraš u tekućoj predstavi.zvanoj život.....znanje ti je ograničeno na ono što čiulima možeš da saznaš.....kad umreš onda nema više čula i saznavanja preko njih nego um funkcioniše na nivou duše oslobođene od iluzija ličnosti...tada imaš pristup znanju koje ima duša a nisi ograničena saznanjima i lažnim znanjima koje si stekla kao ličnost...

što se tiče duhovnih praksi i religija sve je to po sistemu slepac slepce vodi....guru ili sveštenik koga slediš misli da zna nešto i širi svoje iluzije na druge...živim ljudima nije dato da znaju tajne Univerzuma...
E ti sad dusu shvatas samo da ima vestinu shvatanja a druge sposobnosti zanemarujes.
 
zabole me za neko suđenje koje postoji samo u glavama preplašenih vernika čijim strahovima religije manipulišu....ako ti neko sudi sudiće ti za nedela a ne za misli i to u šta si verovao ili nisi...
Marko Aurelije je rekao sve o tome...

“Live a good life. If there are gods and they are just, then they will not care how devout you have been, but will welcome you based on the virtues you have lived by. If there are gods, but unjust, then you should not want to worship them. If there are no gods, then you will be gone, but will have lived a noble life that will live on in the memories of your loved ones.”​

..
ne valja ti taj stav mozda i Boga bude isto u sudu
ne treba da budes uplasen nego da cenis Boga koji ti je dao zivot

Psalam 140

Bezumnici govore u svom srcu:
„Nema Jehove.“

Oni čine zlo, njihova dela su odvratna.
Niko ne čini dobro.
2 Jehova s neba gleda ljude
da vidi ima li ikoga ko je razborit, traži li iko Jehovu.
3 Svi su zastranili,
pokvareni su svi do jednog,
nema nikog ko čini dobro,
nema ni jednog jedinog.
4Zar niko od onih koji čine zlo nije ništa naučio?

Oni proždiru moj narod kao hleb.

Ne prizivaju Jehovu.
 
Psalam 10:4

Zbog svoje nadmenosti zli ne traži Boga,
sve njegove misli su: „Nema Boga.“

Psalm 10:4​

Authorized (King James) Version​

4 The wicked, through the pride of his countenance, will not seek after God:

God is not in all his thoughts.

verujem da Boga ima, ali ga nećeš naći u jevrejskoj mitologiji....ja sam zahvalan Bogu koji je primarni Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih, koji je svesnost i izvor svesnosti, život i izvor života, ljubav i izvor ljubavi, beskrajna duša i izvor duša, a ne nekom liku iz jevrejskih priča kome je njegov otac Višnji dao na upravljanje potomke Avrama...obožavaš vanzemaljca umesto Boga...
 
Запањићу се!!!
ovako

Matt Leblanc Wow GIF by NowThis
 
verujem da Boga ima, ali ga nećeš naći u jevrejskoj mitologiji....ja sam zahvalan Bogu koji je primarni Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih, koji je svesnost i izvor svesnosti, život i izvor života, ljubav i izvor ljubavi, beskrajna duša i izvor duša, a ne nekom liku iz jevrejskih priča kome je njegov otac Višnji dao na upravljanje potomke Avrama...obožavaš vanzemaljca umesto Boga...
Ok ako verujes da ga ima i to je dobro.
Ako mislis da Bog nije Jehova gde mozes saznati o pravom Bogu?
 

Back
Top