"Šta će vam deca" Šok u emisiji uživo, Vedrana Rudan i Marija Kilibarda

Не знам колико имаш година, али ... ниси у праву.
Чим видиш 50тогодишњег тату како се вере по дрвећу, усликај па постави.
Nemam pojma koliko godina imas al nisi u pravu. Cim Vidis Tatu od 30god sa 30kg viska kako se penje pondrvecu uslikaj pa postavi.
 
Ауууу... Од рађања деце што је најлепша тема на свету настала расправа.
Лично знам сјајне и врло младе и старе родитеље.
Да ме неко пита опет бих све тако како јесам и мислим да исто размишља неко ко је такође крајност, али друга. Важно је да смо задовољни изборима које смо направили и да видимо, а и кроз разговор са дететом чујемо (ако имамо здраву комуникацију) да је и њему добро.
Такође знам сјајне родитеље који дете нису планирали али су ситуацију зрело прихватили и то дете оберучке дочекали. Али знам и оне који су у дугим везама/браковима планирали дете и после схватили да то није заиста оно што су желели и беже од куће и породице на посао.
Какав ћеш родитељ бити и на који начин ћеш пригрлити то мало биће можеш знати тек када га добијеш. До тада само слутиш.
 
Moja majka se nije igrala samnom niti se penjala na drvo...a rodila me sa 22.
Ali se zato penjala na drvo da pokaze mojoj cerki a svojoj unuki kako se to radi...sa 50.
Nije naucila ni mene ni nju.
I sta je poneta price?
jel bila premlada da me rodi sa 22 posto se nije penjala na drvo...ili je trebala sa 50 jer tad jeste? :think:
 
И не видим шта је проблем да бабе и деде причувају децу, имали родитељи 20 или 40. Ови од 40 не треба да изађу? Или је боља опција платити некога него да буде са својим? Побогу, то су деца њихове деце, ако су нормални једва их чекају. Да не пишем колико може бити позитиван утицај једних на друге. И колико су те везе чврсте, важне... испада данас важније имати љубимца него обићи бабу и деду. Не кажем да и ово није важно, али све као да се пореметило. Неће мој син сутра мени утрапити своје дете, него ћу ја са одушевљењем чекати време проведено са својим унучетом, аман- заман, било то после подне или викенд или цео распуст.
Пишем о нормалним, здравим односима где се ауторитет родитеља поштује, наравно.
 
Kao da ste s Marsa pali. Generacije vaših baba i djedova ili roditelja, zavisi koliko ko ima godina su imale po 6-7-8 braće i sestara. Sve ih je majka rodila do 30? Užas kako su nekim ljudima suženi vidici i kako misle da svijet postoji od njih da ništa iza nema.
Meni je jos ludje sto deca sada teoretisu kad su majke trebale da ih rode... jer imaju zamerke.
A koje dete nema zamerku na roditelja? I sve bolje znaju sta su oni trebali da rade.
A "zlatne" generacije baba i deda su se sve ubijale da obezbede sve uslove deci. I da se brinu o njihovom osetljivom psihofizickom razvoju :zcepanje:
Radjalo se za vreme rata, u bedi i siromastvu...ziveli su kako su stigli, ponasali se shodno okolnostima.i nikom nista. Svi su se borili, sticali i stvarali. I vise se postovali.
A mi gadjamo kad cemo da rodimo jedno, stvaramo nekog filozofa koji ce sutra da razmislja dal je rodjen u pravo vreme.
Alal nam cufte
 
Meni je jos ludje sto deca sada teoretisu kad su majke trebale da ih rode... jer imaju zamerke.
A koje dete nema zamerku na roditelja? I sve bolje znaju sta su oni trebali da rade.
A "zlatne" generacije baba i deda su se sve ubijale da obezbede sve uslove deci. I da se brinu o njihovom osetljivom psihofizickom razvoju :zcepanje:
Radjalo se za vreme rata, u bedi i siromastvu...ziveli su kako su stigli, ponasali se shodno okolnostima.i nikom nista. Svi su se borili, sticali i stvarali. I vise se postovali.
A mi gadjamo kad cemo da rodimo jedno, stvaramo nekog filozofa koji ce sutra da razmislja dal je rodjen u pravo vreme.
Alal nam cufte
Људи су данас ужасно размажени.
Што би рекли у оној серији- нису времена тешка него су људи слаби.
 
Људи су данас ужасно размажени.
Што би рекли у оној серији- нису времена тешка него су људи слаби.
Em sto su razmazeni, em ubedjeni da zasluzuju najbolje, uvek (sto preko televizije, reklama, sto od okruzenja)...i sve sto je ispod toga je razlog za nezadovoljstvo, depresiju ili bes.
Slabi a zahtevni :confused:
 
И не видим шта је проблем да бабе и деде причувају децу, имали родитељи 20 или 40. Ови од 40 не треба да изађу? Или је боља опција платити некога него да буде са својим? Побогу, то су деца њихове деце, ако су нормални једва их чекају. Да не пишем колико може бити позитиван утицај једних на друге. И колико су те везе чврсте, важне... испада данас важније имати љубимца него обићи бабу и деду. Не кажем да и ово није важно, али све као да се пореметило. Неће мој син сутра мени утрапити своје дете, него ћу ја са одушевљењем чекати време проведено са својим унучетом, аман- заман, било то после подне или викенд или цео распуст.
Пишем о нормалним, здравим односима где се ауторитет родитеља поштује, наравно.
Cek ako mogu sa 60+ da cuvaju unuke kako moze biti problem da sa 40-50god roditelji trce za svojom decom? Ja evo imam 40, devojcicu od 18meseci I vise snage nego klinci 2x mladji od mene.
 
Cek ako mogu sa 60+ da cuvaju unuke kako moze biti problem da sa 40-50god roditelji trce za svojom decom? Ja evo imam 40, devojcicu od 18meseci I vise snage nego klinci 2x mladji od mene.
Ја написах пре, кад год дошла- добро дошла.
Разлозли и околности су разне зашто неко добија децу рано а неко касно.
Ако је жена млађа, мушкарац може добити и са 60. Не видим проблем.
 
Ја написах пре, кад год дошла- добро дошла.
Разлозли и околности су разне зашто неко добија децу рано а неко касно.
Ако је жена млађа, мушкарац може добити и са 60. Не видим проблем.
OK ti si napisala.
Al ostali sto pisu da je zene ili muskaraci suvise matori da trce za decom sa 50god a iste odgajali babe I dede sa 60+ godina lupetaju gluposti
 
Em sto su razmazeni, em ubedjeni da zasluzuju najbolje, uvek (sto preko televizije, reklama, sto od okruzenja)...i sve sto je ispod toga je razlog za nezadovoljstvo, depresiju ili bes.
Slabi a zahtevni :confused:

Nije to baš tako jednostavno, ja radim sa problematičnom decom i stvarno viđam svašta. U pitanju je jedan vrlo perfidan začarani krug - rad od jutra do sutra - griža savesti roditelja - konzumentsko društvo. Ta propaganda o kojoj pričaš nekako mi se čini da je više usmerena ka roditeljima nego ka deci. Trenutno je situacija takva da se radi do 17-18-19h, kada se dođe kući obično ne znaš kako se zoveš, pa ti se omakne da se izvičeš na dete jer bi ono da se igra sa tobom a ti si nervozan jer se šef izvikao na tebe i preti ti otkazom, pa te onda grize savest, pa onda detetu dopustiš više nego što treba.
Moj nekakav utisak da deca čak i nisu toliko podignuta na pijedestal koliko bi mogla biti s obzirom na situaciju.
Ja lično nisam za to "ju, desilo se" imanje dece (meni doduše ovo nikad nije bilo jasno, šta ideš ulicom sapleteš se i padneš na đoku?), a sa druge strane daleko od toga da su deca obaveza na ček-listi da štikliraš. Većina brakova u današenj vreme proističe iz ovog prvog odnosa, da su dvoje u vezi (ili čak i kres šemi i to sam viđala), pa eto žena ostane trudna, pa jade kad je već trudna da se venčaju, bla bla truć...
Pogledaj oko sebe na šta većina današnjih brakova liči. Nemaju snage za sebe, kakvo crno dete. I onda ti tu uleće propaganda koja još dodatno nabija osećaj krivice, iz koga proizilazi da se detetu dozvoljava (čitaj kupuje) više nego što treba.
Sve ti je to jedno vrzino kolo koje realno samo nuklearka može da odmrsi.
 
Cek ako mogu sa 60+ da cuvaju unuke kako moze biti problem da sa 40-50god roditelji trce za svojom decom? Ja evo imam 40, devojcicu od 18meseci I vise snage nego klinci 2x mladji od mene.
A cekaj, jesi li tu snagu dobio sad sa 40...ili si uvek bio takav?
Msm posto se poredis sa klincima..

I nema to veze sa snagom koliko sa voljom i potrebom, kad je gajenje dece u pitanju.
Ja sam rodila mlada i sebe sa 45 racunam u babe. Imam tu privilegiju da kukam, da mi se nece. Jer ne moram nista
Onaj ko ima malu decu sa 40 mora da bude mlad i snazan, hteo, ne hteo... jer ima obavezu prema toj deci.
 
OK ti si napisala.
Al ostali sto pisu da je zene ili muskaraci suvise matori da trce za decom sa 50god a iste odgajali babe I dede sa 60+ godina lupetaju gluposti
Ја сам дете родила са 17. Има осуда и на то. Не мислим овде него и иначе. Па не схватам лично. Мој живот, моја ствар. Не треба да то узимаш к срцу.
Јел уживаш са својим дететом? Уживаш. Шта се кога тиче...
И мој став је да се та граница данас сувише померила и не посматрам то као нешто лоше што се деца добијају касније због година него јер превладава комформизам који ми је одбојан. Али то сам само ја, свако живи по своме.
А са друге стране треба узети у обзир да се данас више него икада парови труде годинама док не добију дете. И кроз шта пролазе само они знају.
Опет, и људи су размаженији, своју децу од 20 третирају као децу а не као одрасле па и они касније прихватају одговорности и када неко млађи и жели породицу нема с ким, вршњаци нису дорасли. Ако нађеш старијег парнера опет трпиш осуду, и ти и он, и тако у круг...
 
A cekaj, jesi li tu snagu dobio sad sa 40...ili si uvek bio takav?
Msm posto se poredis sa klincima..

I nema to veze sa snagom koliko sa voljom i potrebom, kad je gajenje dece u pitanju.
Ja sam rodila mlada i sebe sa 45 racunam u babe. Imam tu privilegiju da kukam, da mi se nece. Jer ne moram nista
Onaj ko ima malu decu sa 40 mora da bude mlad i snazan, hteo, ne hteo... jer ima obavezu prema toj deci.
Kao mladji ne, kada sam odlucio da pocenem da vezbam vremenom sam postao sve jaci.

Cek neko ko ima 20god nije klinac, pogotovo ne neko ko je dovoljno odrastao da moze ds ima decu.
Ima veze, jer ako radis na sebi godine ne Igraju tako bitnu ulogu, a ako naviknes imas I volje.
Lepo sto ti sebe sa 45god posmatras kao babu, al sve je to stvar koliko cenis sebe, ja ne mogu da sedim mirno I gubim vreme, da me nesto mrzi...
 
Nije to baš tako jednostavno, ja radim sa problematičnom decom i stvarno viđam svašta. U pitanju je jedan vrlo perfidan začarani krug - rad od jutra do sutra - griža savesti roditelja - konzumentsko društvo. Ta propaganda o kojoj pričaš nekako mi se čini da je više usmerena ka roditeljima nego ka deci. Trenutno je situacija takva da se radi do 17-18-19h, kada se dođe kući obično ne znaš kako se zoveš, pa ti se omakne da se izvičeš na dete jer bi ono da se igra sa tobom a ti si nervozan jer se šef izvikao na tebe i preti ti otkazom, pa te onda grize savest, pa onda detetu dopustiš više nego što treba.
Moj nekakav utisak da deca čak i nisu toliko podignuta na pijedestal koliko bi mogla biti s obzirom na situaciju.
Ja lično nisam za to "ju, desilo se" imanje dece (meni doduše ovo nikad nije bilo jasno, šta ideš ulicom sapleteš se i padneš na đoku?), a sa druge strane daleko od toga da su deca obaveza na ček-listi da štikliraš. Većina brakova u današenj vreme proističe iz ovog prvog odnosa, da su dvoje u vezi (ili čak i kres šemi i to sam viđala), pa eto žena ostane trudna, pa jade kad je već trudna da se venčaju, bla bla truć...
Pogledaj oko sebe na šta većina današnjih brakova liči. Nemaju snage za sebe, kakvo crno dete. I onda ti tu uleće propaganda koja još dodatno nabija osećaj krivice, iz koga proizilazi da se detetu dozvoljava (čitaj kupuje) više nego što treba.
Sve ti je to jedno vrzino kolo koje realno samo nuklearka može da odmrsi.
Pa ja i pricam o slabim a zahtevnim ljudima a ne o deci... A takvi su jer su ih ubedili da treba da budu. I to jeste zacarani krug.
A sto se brakova tice... ni ranije nije bilo zdravih brakova, ja i od starijih generacija mogu da nadjem jedan u 20, 30 da je spoj valjao.
Sve je ostalo uzas. Samo se drugacije osnosilo prema tome... trpelo se i cutalo vise.
I mene su cuskali okolo i gurali kod babe jer su bili nervozni. Slabo su nas nadgledali, slabo sa nama razgovarali, slabo su nas bilo cemu ucili...gajeni smo nekako...usput...
Pa da bismo to nadoknadili, hocemo deci da damo sve (uklapamo se u propagandu)...al ne moze... i eto zacaranog kruga.
 
Ја сам дете родила са 17. Има осуда и на то. Не мислим овде него и иначе. Па не схватам лично. Мој живот, моја ствар. Не треба да то узимаш к срцу.
Јел уживаш са својим дететом? Уживаш. Шта се кога тиче...
Sa 17god predpostavljam da si dete ostavljala sa roditeljima da cuvaju? I od zene mama je rodila sa 17god, sada ima 52god i generacijski je baba al samo po tome
И мој став је да се та граница данас сувише померила и не посматрам то као нешто лоше што се деца добијају касније због година него јер превладава комформизам који ми је одбојан. Али то сам само ја, свако живи по своме.
naravno, zato mi i nije jasno zasto nekome sneta sto je neko postao majka sa 40god+
 
Kao mladji ne, kada sam odlucio da pocenem da vezbam vremenom sam postao sve jaci.

Cek neko ko ima 20god nije klinac, pogotovo ne neko ko je dovoljno odrastao da moze ds ima decu.
Ima veze, jer ako radis na sebi godine ne Igraju tako bitnu ulogu, a ako naviknes imas I volje.
Lepo sto ti sebe sa 45god posmatras kao babu, al sve je to stvar koliko cenis sebe, ja ne mogu da sedim mirno I gubim vreme, da me nesto mrzi...
Hahahah... potpuno si promasio poentu.
Meni su svi klinci ispod 30. Mogu mama da im budem.
I ko kaze da ja ne cenim sebe?
Ja samo sebi ugadjam, jer mi se moze, jer ne moram da brinem o drugima.
Nebitno je da li me mrzi ili ne, da li sam sposobna ili u kondiciji (a jesam).... poenta je da mi se moze, ako sam tako raspolozena.
A opet mogu gde hocu i kad hocu i sta hocu... kad sam raspolozena.
Nemam malo bice pored sebe koje je prece i zavisi od mene. To se mora :heart:

A sto se babe tice... pa moja mama je postala zvanicno baba sa 44. I ja mogu da budem sutra... Nema tu greske :D
 
Sa 17god predpostavljam da si dete ostavljala sa roditeljima da cuvaju? I od zene mama je rodila sa 17god, sada ima 52god i generacijski je baba al samo po tome

naravno, zato mi i nije jasno zasto nekome sneta sto je neko postao majka sa 40god+
Јесам остављала по потреби, као што бих остављала и сада са 36 да имам мало дете.
 
Hahahah... potpuno si promasio poentu.
Meni su svi klinci ispod 30. Mogu mama da im budem.
Naravno da mozes al to nije poenta.
I ko kaze da ja ne cenim sebe?
Ja samo sebi ugadjam, jer mi se moze, jer ne moram da brinem o drugima.
Nisam rekao da ne cenis vec da ako posmatras sebe kao da si baba ( a nisi ) to je tvoja stvar, nista drugo
Nebitno je da li me mrzi ili ne, da li sam sposobna ili u kondiciji (a jesam).... poenta je da mi se moze, ako sam tako raspolozena.
A opet mogu gde hocu i kad hocu i sta hocu... kad sam raspolozena.
U vecem delu slucajeva to mozes i kada imas decu. Deca idu u skolu, obdaniste, boravak....
Nemam malo bice pored sebe koje je prece i zavisi od mene. To se mora :heart:


A sto se babe tice... pa moja mama je postala zvanicno baba sa 44. I ja mogu da budem sutra... Nema tu greske :D
Al i dalje si majka zar ne, deca uvek treba da imaju odredjen prioritet umesto nasih hirova

Јесам остављала по потреби, као што бих остављала и сада са 36 да имам мало дете.
Nije to poenta, sa 17god si jos u srednjoj/gimnaziji ( isla si sigurno ), znaci da do 19te ili vise ako si pauzirala roditelji su brigu brinuli, isti ti roditelji koji bi za neke bili matori da imaju decu
 
Marija Kilibarda ugostila je u emisiji Vedranu Rudan koja je promovisala svoju knjigu, a ubrzo je razgovor između njih dve postao nelagodan.
Naime, knjiga popularne spisateljice, bavi se temom koja je, čini se, bila bolna za voditeljku, zbog čega je Marija izrazila svoje negodovanje.

- Šta vas je slomilo - upitala je Vedrana Mariju.
- Pa na primer zato što kada žena u 41. godini baš želi da ima dete, a nema ga i onda se sve vreme u knjizi pominje "ma šta će ti deca" - rekla je iskreno Kilibarda.
- Ali vi imate 42 godine. Ja vas držim stvarno budalom svetskom nakon ove rečenice. Šta će vama deca? - upitala ju je spisateljica.
- Pa nekako sam ostvarena u svakom drugom smislu, a od svoje 25. godine imam fizičku potrebu da budem trudna - rekla je voditeljka.
- Pa šta, od 25. do dana današnjeg niste mogli da nađete nekog pastuha da vas oplodi. Imaš sebe, imaš ljubavnika, imaš verovatno lošeg šefa ili šeficu, šta će ti još i dete. Vaša bejbisiterka će verovatno više koštati - rekla je vedrana, a Marija se samo nelagodno nasejala.
- Zato rintamo - pokušala je da iznese svoj stav voditeljka.
-Ako ćete rintati da biste platitli bejbisiterku onda ste svtarno blesava - rekla joj je Rudanova na kraju.
https://www.blic.rs/zabava/video-ni...isiji-uzivo-vedrana-rudan-se-obratila/mnw0e2m

Vedrana Rudan poznata po tome da nema dlake na jeziku.Bila je direktna i nezgodna ali je pokrenula svojom knjigom i ovim intervjuom pitanje:

Da li žene preko 40 godina treba da radjaju decu ?
Meni je ovdje zanimljivije nesto drugo sta je intervju pokrenuo, a to je kada se covjek miri sa sudbinom ili svojim izborima i da li je svjestan sta zivotni potezi nose sa sobom.
Znamo da ako prelazimo autoput da cemo poginuti.
Ali znamo li da li cemo se kajati zbog uradjenog ili neuradjenog.
 
Naravno da mozes al to nije poenta.

Nisam rekao da ne cenis vec da ako posmatras sebe kao da si baba ( a nisi ) to je tvoja stvar, nista drugo

U vecem delu slucajeva to mozes i kada imas decu. Deca idu u skolu, obdaniste, boravak....

Al i dalje si majka zar ne, deca uvek treba da imaju odredjen prioritet umesto nasih hirova


Nije to poenta, sa 17god si jos u srednjoj/gimnaziji ( isla si sigurno ), znaci da do 19te ili vise ako si pauzirala roditelji su brigu brinuli, isti ti roditelji koji bi za neke bili matori da imaju decu
Ишла сам у школу, да. Али ванредно. Живели смо сами. По потреби је чуван, али далеко мање него да сам радила 8 сати. Са 5 је кренуо у вртић.
 

Back
Top