"Šta će vam deca" Šok u emisiji uživo, Vedrana Rudan i Marija Kilibarda

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
272.941
Danas sa naprednom ginekologijom nije problem da žena od 40+ rodi dete ,posebno sto ima pravo na to kao i pravo da odluci kada ce da rodi i niko to ne zamera takvim ženama..pitanje je sta sa razlikom u godinama i mentalitetom nakon sto rodi dete i citiram jedan post: “koliko taj roditelj moze da prati fizicki i psihicki razvoj deteta a da ga ne sputa sopstvenim strahovima i za trenutno vreme zastarelim razmisljanjima?”

Vedrana Rudan jeste iritantna i bez dlake na jeziku ali ona cesto ume da definise stvari onake kakve jesu ..u ovom slucaju je iznela svoje misljenje..e sada sto je rekla svoje misljenje na njen nacin je druga prica, ali poenta njenog mišljanja je : šta ce ženi u 40+ godina dete ako ga do tada nije rodila a mogla je..što se generalno nikog ne tice jer svako ima svoj razlog

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
272.941
sve je to lepo teoretski.
treba pustiti zenu da sama odlucuje kad ce imati dete, ako ona zeli to dete, zasto ga ne bi imala
ali da li se iko pita da li bi dete zelelo mamu od 55 godina?

ja sam dete starijih roditelja..mama mi je imala 40 kad me je rodila, sto po sadasnjim standardima i ne spada u staru osobu, ali najbolje znam kakve sam imao probleme u razlici u godinama.i nekim razmisljanjima.a razlika i nije bila kao o ovome o cemu se sad prica kad je razlika i mnogo visa.
koliko taj roditelj moze da prati fizicki i psihicki razvoj deteta a da ga ne sputa sopstvenim strahovima i za trenutno vreme zastarelim razmisljanjima?

da li je radjanje u 45+ godinama samo sebicna zelja osobe da se ostvari kao roditelj?
Tvoj post je poenta cele price, samo sto si ti sve to rekao na lep i kulturan nacin za razliku od Vedrane Rudan

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
13.123
Mislim da se na ovu temu treba adresirati kada se povede tema o abortusu i o brojnosti prekida trudnoce u brakovima.
Da li bi mozda trebalo zabraniti seks osobama starijim od 35 godina jer ne postoji 100% sigurna zastita, cime postoji sansa da postanete ubica ili osoba koja ce upropastiti dijete jer ce ga u skolu voditi baba i deda.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
85.670
Ovo nema veze sa fizičkom spremom roditelja, da se tako izrazim. Imaš ih i mladih pa dete trči po parku, a oni blenu u ektran. Čak više viđam babe i dede da trče za decom.
imam drugaricu koju je mrzelo da dete izvodi i po ceo dan na tv-u joj je pustala crtane filmove.

Cru*

Poznat
Poruka
9.323
U vecem delu slucajeva to mozes i kada imas decu. Deca idu u skolu, obdaniste, boravak....

Al i dalje si majka zar ne, deca uvek treba da imaju odredjen prioritet umesto nasih hirova
Stvarno hoces da kazes da je isto? Deca jesu u obdanistu dok si na poslu...a tu obaveze prema njima i oko njih ne prestaju.
Ali ako ti je tako lakse....

Moje dete je potpuno samostalno i ne zivi samnom. I pomaze ona meni uglavnom. Brinemo jedna o drugoj...kao i ja o mojoj mami.
I da, naravno da ce danas sutra pomoc njoj biti prioritet ( ili mojoj mami npr.), ako bude potrebna ... ali to ne moze da se poredi ni blizu sa obavezom 24/7 dok su deca mala

markons82

Elita
Poruka
18.672
Stvarno hoces da kazes da je isto? Deca jesu u obdanistu dok si na poslu...a tu obaveze prema nima i oko njih ne prestaju.
Gde sam napisao da je isto? Napisao sam da mozes da uzladis svoje zelje, prohteve i hirove sa skolom, boravkom, skolicom.... Sasvim druga stvar. Ceo zivot je kompromis izmedju stvari, al bas ceo, jedino sta ne bi trebalo da bude kompromis je dete i vreme provedeno sa njim.
Imam druga ( moje godiste ), razveden, klinac 10god, ostavlja ga babi i dedi dok on putuje po svetu ( Brazil, Egipat, Kuba, Spanija.....)
Moje dete je potpuno samostalno i ne zivi samnom. I pomaze ona meni uglavnom. Brinemo jedna o drugoj...kao i ja o mojoj mami.
I da, naravno da ce danas sutra pomoc njoj biti prioritet ( ili mojoj mami npr.), ako bude potrebna ... ali to ne moze da se poredi ni blizu sa obavezom 24/7 dok su deca mala
I sve je to ok, roditelj posle treba da bude taj o kome ce dete brinuti. Naravno da ne al ako imas partnera kompromis kao sto sam gore napisao postoji. Dogovor i sve.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.856
Ала сте неки искључиви.
Сви знамо разне примере.
Знам и ја децу мајки које су прво оствариле каријеру, носиле кантице и шерпице од маме, па и деца сада са 20 година не знају ништа и очекиваће исто само што неће имати исту такву маму као што је била баба да спрема кантице и шерпице јер то није она.
Знам и оне које су биле посвећене искључиво кући па од деце направиле инвалиде уз паролу- Е, ти нећеш, твоје је само да учиш!
Знам и оне које уз посао постижу све а имају подршку деце и мужа, подељене обавезе и сви савршено функционишу.
Знам и оне које су само код куће али су исто децу усмериле, поделиле обавезе а мушкарац који зарађује новац још како цени њен труд, рад и посвећеност и ни мрвицу је не омаловажава јер нема примања.
Нема људи правила.
Ни што се звања, образовања... тиче ни година.
Или су породица или привид тога.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.434
Normalno je da ce i muskarac da odlucuje da li želi de bude otac u 40+
И то, али није то била поента коментара.
Колико је жена од 40+ привлачна мушкарцима да са њом заснивају породицу и добијају потомство? Много мање него са 25.
Не само из разлога биологије и веће вероватноће да ће потомство бити лакше добијено, већ и из свега што произилази касније.
Жена од 40+ има 50+ кад дете уђе у пубертет, отац од 50+ ће теже заштитити дете кад оно почне да се момчи или девојчи.
Можемо ми да изигравамо модерне колико хоћемо, време иде, шта год ми желели да негирамо.

mali roker

Veoma poznat
Poruka
12.301
ja jesam
al me nije stigao
sisla sam kad je otisao
mislim, probala sam sici, al mi zapele bermude za granu pa sam ostala visit tako dok se nisu pocijepale
kasnije me mater pedagoski namlatila 😆
Poruka je automatski spojena:

istina
nasa djeca zapravo ocajno zive
bar po vecim gradovima
ko mali zatvorenici

To je zato što današnja deca nemaju gde da se igraju.
Nemaju zelenih površina ni igrališta.
Nekad kad se zgrada napravi, uredi se i igralište za decu.
Sad sve samo go beton, nema mesta ni za parking, kamoli za neku ljuljašku.

Cru*

Poznat
Poruka
9.323
Колико је жена од 40+ привлачна мушкарцима да са њом заснивају породицу и добијају потомство? Много мање него са 25.
Не само из разлога биологије и веће вероватноће да ће потомство бити лакше добијено, већ и из свега што произилази касније.
Жена од 40+ има 50+ кад дете уђе у пубертет, отац од 50+ ће теже заштитити дете кад оно почне да се момчи или девојчи.
Можемо ми да изигравамо модерне колико хоћемо, време иде, шта год ми желели да негирамо.
Tacno.
A da ne pricamo o tome da dok zavrse falkultet, roditelji postaju stari dovoljno da deca moraju da brinu o njima, bar delimicno. Male penzije...bolesti, slabosti. i samo ide ka gorem.
I umesto da su roditelji u snazi bar neko vreme kad deca stasaju ... namece se obaveza deci koja tek treba da stvaraju svoj zivot.
Mislim, nema tu pravila...da sad ne navodimo cija je baba zivela 100 godina i ostalo ... ali samo zbog godina vece su sanse za tako nesto.

Da se manemo teorija...ma ja cu u dom...ili u sumu ako budem nesposoban. Malo sutra

mali roker

Veoma poznat
Poruka
12.301

Ja sm mom mužu još uvek privlačna.
Bila sam mu i sa 37.
Lako sam ostala i trudna.
Dete je i psihički i fizički zdravo.

Kako misliš da roditelj zaštiti dete od 18god?
Valjda naučiš dete da se samo štiti.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.434
Bila sam mu i sa 37.
Свако правило има изузетке.
Генерално, питај мушкарце да ли би пре женили и правили породицу са женама 25+ или 40+. Просто, биологија је таква.
Са 18 више није дете. Бар не пред законом.
Али са 12, 13 јесте. Ако га направиш са 50, ти си пензија у тренутку кад детету највише треба твоја снага и заштита.
Има овде случајева који маштају да су супермени са 70+ али писана реч трпи свашта.

Свако има право да прави или не прави децу са колико год година жели и може.
Једино што данашњи асфалт и ондашњи асфалт не одгаје исту децу.

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
47.290
Bila sam mu i sa 37.

Upravo to. Po meni poenta roditeljstva je da osamostališ dete. Što pre, to bolje.
Poruka je automatski spojena:

Свако правило има изузетке.
Генерално, питај мушкарце да ли би пре женили и правили породицу са женама 25+ или 40+. Просто, биологија је таква.

Са 18 више није дете. Бар не пред законом.
Али са 12, 13 јесте. Ако га направиш са 50, ти си пензија у тренутку кад детету највише треба твоја снага и заштита.
Има овде случајева који маштају да су супермени са 70+ али писана реч трпи свашта.

Свако има право да прави или не прави децу са колико год година жели и може.
Једино што данашњи асфалт и ондашњи асфалт не одгаје исту децу.

Pred zakonom sa navršenih 14 godina više nije dete.
Malđi maloletnici takođe mogu krivično da odgovaraju.

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
13.123
Stvarno hoces da kazes da je isto? Deca jesu u obdanistu dok si na poslu...a tu obaveze prema njima i oko njih ne prestaju.
Ali ako ti je tako lakse....

Bitno je da je covjek miran pred svojim izborima i da su oni njegovi a ne roditeljski i komsijski. Da zna zasto je nesto izabrao, sa polaznom osnovom od koje je krenuo.
I da svakog dana kada odlucuje bude svjestan da svaka odluka ima svoju posledicu, koje treba da bude svjestan.
Meni je mnogo lose ono sta si pisala o okolini koja te, pazi bogati, sazalijeva. Nisi zivjela. Kao sto ti sada spocitavas drugima izbor da imaju obavezu.
Zasto se plasiti obaveze?
Pa sta ako dijete trazi posvecenost. I bolestan roditelj trazi posvecenost, pa mnogi odluce da je prihvate i brinu 24h o njima. I nije im lako, ali to je njihov izbor.
Tebi je lakse danas. Nemom drugom juce i bice opet sjutra. Da li treba da masemo time?

Cru*

Poznat
Poruka
9.323
Bitno je da je covjek miran pred svojim izborima i da su oni njegovi a ne roditeljski i komsijski. Da zna zasto je nesto izabrao, sa polaznom osnovom od koje je krenuo.
I da svakog dana kada odlucuje bude svjestan da svaka odluka ima svoju posledicu, koje treba da bude svjestan.
Meni je mnogo lose ono sta si pisala o okolini koja te, pazi bogati, sazalijeva. Nisi zivjela. Kao sto ti sada spocitavas drugima izbor da imaju obavezu.
Zasto se plasiti obaveze?
Pa sta ako dijete trazi posvecenost. I bolestan roditelj trazi posvecenost, pa mnogi odluce da je prihvate i brinu 24h o njima. I nije im lako, ali to je njihov izbor.
Tebi je lakse danas. Nemom drugom juce i bice opet sjutra. Da li treba da masemo time?
Ja ne spocitavam nikome nista.
Tacno je da svako mora da bude svestan da svaka odluka ima svoju posledicu. S tim sto ne vide svi sve posledice unapred. Pa ih ovde nabrajamo.
Ja sam se samo nadovezala na njegovu pricu da je jaci i sposobniji sada sa 40, kad je gajenje dece u pitanju.
A ja sa svoje strane smatram da takva vrsta obaveze lakse pada ljudima kad su mladji. I nabrajam prednosti ako imas decu kad si mladji... i da nije lako u nekim godinama, kada deca traze, a tebe sve nesto boli (kao mene sad)... ali ko te pita, moras da budes mlad jer imas malu decu ... a ja smem da budem "matora" ako hocu
Od toga smo krenuli
ja to gledam u pozitivnom kontekstu. Skoro smo se zezali sa kolegom...koji je tako ...40+ i smeje nam se kako samo nesto kukamo, a on nije spavao celu noc jer dete place... pa mu kazemo..lako je tebi, ti hteo ne hteo moras da budes mlad i sposoban. :lol:
Nema tu prigovora ili osudjivanja ...samo svaka od tih situacija ima svoju pozitivnu i negativnu stranu.

I ja cu prihvaititi obavezu oko svoje majke bez problema...koliko god sam sposobna u tom momentu. Ne bojim se ja toga...niti cuvanja unuka danas sutra. Ovo drugo jedva cekam.
Sve je to zivot i sve je to lepo :heart:

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
41.024
Ja sam dete starijih roditelja, tata je imao 40 kad me je dobio, umro je sa 69. Ja sam ga negovala. Kao i mamu koja je u mojim dvadesetim više bila u bolnicama nego na poslu. Dete sam dobila sa 35, pukim sticajem okolnosti, jerbo sam bila kao i metla u fazonu deca jok. I zaista tvrdim da mi je dete blagoslov, mislim i zovem ga tako 😁

Da li bi mi bilo lakše da sam sa 28-9 god imala i malo dete i bolesne roditelje, evo ne znam, ne verujem.
Hoćem reći, život je takav, čupav i dlakav, nisam imala problem što su stariji roditelji, kao što ni sebe sada ne doživljavam matorom.
Plus mi moja matora mama :D čuva trenutno dete dok sam ja na poslu, a sestrinu nije, iako je bila u zlatnim pedesetim (jer je ili radila ili bila bolesna)

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
vala nisu ni moji stajali kraj mene i igrali se sa mnom
eventualno bi baba dreknula s prozora - rucaaaaaak 😆
To sam pomislila. Ko se, pa sa nama igrao, niko nikad, igrali se sami sa sobom. Nikada nisu matorci bili drustvo za dete, to je sad neko pomodarstva da se mame i tate igraju sa decom 😂 sto ti kazes samo viknu rucak i kasno je, ulazi u kucu

Bjankilina

Ističe se
Poruka
2.010
Pa ja i pricam o slabim a zahtevnim ljudima a ne o deci... A takvi su jer su ih ubedili da treba da budu. I to jeste zacarani krug.
A sto se brakova tice... ni ranije nije bilo zdravih brakova, ja i od starijih generacija mogu da nadjem jedan u 20, 30 da je spoj valjao.
Sve je ostalo uzas. Samo se drugacije osnosilo prema tome... trpelo se i cutalo vise.
I mene su cuskali okolo i gurali kod babe jer su bili nervozni. Slabo su nas nadgledali, slabo sa nama razgovarali, slabo su nas bilo cemu ucili...gajeni smo nekako...usput...
Pa da bismo to nadoknadili, hocemo deci da damo sve (uklapamo se u propagandu)...al ne moze... i eto zacaranog kruga.
Apsolutno se slazem. Nekada se vise cutalio, vise se trpelo, pa su brakovi opstajali, zene nisu ni imale puno mogucnost da odu, ni kad hoce, a i muskarci nisu bili sposobni toliko da brinu o svakodnevnim stvarima. Danas svako sve moze sam i nema potrebe da se bilo sta trpi, pa se sve lakse i raskanta, kad vec postane nepodnosljivo. Moji baba i deda su se klali ceo zivot, kad su omatorili, odjednom su se obožavali 😂

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
27.453
Marija Kilibarda ugostila je u emisiji Vedranu Rudan koja je promovisala svoju knjigu, a ubrzo je razgovor između njih dve postao nelagodan.
Naime, knjiga popularne spisateljice, bavi se temom koja je, čini se, bila bolna za voditeljku, zbog čega je Marija izrazila svoje negodovanje.

- Šta vas je slomilo - upitala je Vedrana Mariju.
- Pa na primer zato što kada žena u 41. godini baš želi da ima dete, a nema ga i onda se sve vreme u knjizi pominje "ma šta će ti deca" - rekla je iskreno Kilibarda.
Маријина интелигенција и изглед одувек су у великој диспропорцији.

Vitis

Aktivan član
Poruka
1.675
Meni nije jasno kako ona to ima fizicku potrebu vec 17 godina, fizicku potrebu da ima dijete?

Mislim, ni ne zelim da znam iako lupeta ali realno, sta oce sad kad su sanse tako male...i kad ta mala napuni 18 godina, majka joj je baba sa 60 - lolcina.

Nema sta da se lazemo, ako nije kasno u bioloskom smislu (a vjerovatno jeste) kasno je u svakom drugom. Druga stvar sto je mnogo zena koje su tek sa 40-45 ‘stvorile’ neku kao karijeru pa imaju koliko toliko stabilne poslove i pristojna primanja...pa sad oce i dijete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.