Šta bi bilo,do danas,da su pobedili četnici&kralj?

ra-ta-tat:
Ova tema je više za naučnu fantastiku :D
Kako da se vratim natrag kroz vreme kada sam ja i moja svest rezultat prošlosti i budućnosti?

Imam mašte, ali tema o četnicima i kralju nije nimalo inspirativna za mene.
Ali pokušaću da dam neku izvesnu projekciju baziranu na istorijskom iskustvu.

Srbi bi ubili svog kralja i čitavu kraljevsku familiju da bi uzeli vlast. To ja mislim da bi se u nekom momentu desilo. Možda bi imali diktaturu zbog takvih mogućnosti... možda bi bilo mnogo gore, ko to zna?

Korist ovakve teme je da se bolje uoči šta je sve loše urađeno ranije:
Ne bi bilo takvog obračuna sa 'četnicima' i 'ustašama', ne bi bilo one denacionalizacije i otimačine, silne industrijalizacije na onaj način radi koje sada imamo hordu tih penzionera, a nema pokrića za penzije, ne bi bilo takvih 'obračuna' sa vjerskim organizacijama i vernicima i bla, bla.....

Zašto bi ubili kralja, ako ne bi nešto katastrofalno skrivio!!???
 
commodore:
Zao mi je sto moram da kazem... ali rat-at-at je pomalo u pravu...
... dakle, zaratili izmedju sebe... ucestvovali u vijetnamskom ratu... ubili kralja i doveli novog...
...postoji i ta opcija na zalost.
... ipak, mislim, pricamo o nama... sve je moguce... na zalost.

zašto u Vijetnamu: Nisu tamo bili ni drugi saveznici Amera tj. državljani zemalja koje su pale pod njihov 'uticaj' nakon WW2!!??
 
Ne bio ja Jedi (a i pij bogami) vitez - ako se nasi debili ne bi i tamo natrtili.
Vec bi mi izmilslili razlog zasto...
Niti sam siguran kako bi ta drzava reagovala nakon okupacije madjarske i cehoslovacke.
...
bolje da ne lupamo glavu ozbiljno oko toga, nego da samo lakonski odgovorimo... bilo bi bolje... jer mi niko ne bi oteo 500 Ha sume i vinograda, dve kuce, mlin i sta su nam vec po'arali... i ne bi onaj komunista milosevic dosao na vlast.
 
commodore:
Ne bio ja Jedi (a i pij bogami) vitez - ako se nasi debili ne bi i tamo natrtili.
Vec bi mi izmilslili razlog zasto...
Niti sam siguran kako bi ta drzava reagovala nakon okupacije madjarske i cehoslovacke.
...
bolje da ne lupamo glavu ozbiljno oko toga, nego da samo lakonski odgovorimo... bilo bi bolje... jer mi niko ne bi oteo 500 Ha sume i vinograda, dve kuce, mlin i sta su nam vec po'arali... i ne bi onaj komunista milosevic dosao na vlast.

Dobro me podseti: Da smo ostali pro-zapadna Monarhija, možda bi pošli pomoći Mađarima i 'Česima'....i odbacili Staljina u granice Ruskog carstva...

Crni Sloba, e on bi možda danas bio najveći pobornik Draže Mihailovića!!??
 
Zarathustra:
А не пада Вам на памет да би можда већ 48. Совјети извршили инвазију на ту земљу, ако не тада.... онда кад оно беше 68 !? због Чехословачке.

ne pada nam na pamet: Nije napao ni kada mu je JeBoTito rekao NE i pobio/prevaspitao sve Staljinove istomišljenike....
 

Back
Top