Српски сељак - ПРОИЗВОЂАЧ

Ја на десетак хектара имам око 1500 евра чисто. Када израчунам колико се рада потроши, то је зарада већа, него просечна плата у Србији и то доста.

Дечко, ти си безобразна лажовчина и провокатор ....

То што си можда некада пишкио у траву у парку и правио колаче од блата
те не чини пољопривредником ....

Где ти је земља,
шта сејеш и шта садиш,
да ли ти је домаћинство регистровано,
колико чланова уплаћују обавезно осигурање,
колико стоке и које чуваш,
јесу ли уматичени ...

Шта од механизације имаш,
прикључака
која је старост машина ...

Јеси ли уговорио сетву,
пласман ...

Јеси ли осигурао род, стоку ???

Синко,
ајде,
сад,
полако
и тихо
изађи са теме
и не враћај се више ...
 
@mar_comm није на мени газдинство и наравно када би се осигурали и све, били били би у губитку, али не можемо ми са десет хектара да имамо зараду, када укупно не проведемо ни месец дана рада за све то. И ја нисам лажов за разлику од тебе.
 
@mar_comm није на мени газдинство и наравно када би се осигурали и све, били били би у губитку, али не можемо ми са десет хектара да имамо зараду, када укупно не проведемо ни месец дана рада за све то. И ја нисам лажов за разлику од тебе.

Za koje? Što ne odgovoriš čoveku, čime se baviš u poljoprivredi? Koja je to poljoprivredna delatnost gde se radi samo mesec dana?
 
Za koje? Što ne odgovoriš čoveku, čime se baviš u poljoprivredi? Koja je to poljoprivredna delatnost gde se radi samo mesec dana?

Чиме, оним основним, сем што зараду имамо на репи, соји и житу. Хајде ме онда ти просветли и реци колико се укупно ефективног рада проведе за толико земље?
 
@mar_comm није на мени газдинство и наравно када би се осигурали и све, били били би у губитку, али не можемо ми са десет хектара да имамо зараду, када укупно не проведемо ни месец дана рада за све то. И ја нисам лажов за разлику од тебе.

Одговори на постављена питања или признај да си лажов и провокатор !!!!

То што ти код оца и мајке у село долазиш само кад је Слава или свињокољ те не чини пољопривредником ...
Колико везова твоји у штали имају, а колико грла ???
Колико је од тога крава, колико јуница, телади ???
Пошто је ВО, колико је учестало повађање ???
Да ли је Вет. станица приватизована ???
Пошто им плаћају млеко и са коликим закашњењем, имају ли премију, како су се изборили са микробиолошком неисправношћу ???

Синак, не јављај се више ...
Не заслужујеш да пишеш на овој теми ...

Иди купи "Моју кравицу" и смрзнуто пиле у самопослузи
и не брукај порекло ако си се већ ти обрукао ...
 
Одговори на постављена питања или признај да си лажов и провокатор !!!!

То што ти код оца и мајке у село долазиш само кад је Слава или свињокољ те не чини пољопривредником ...
Колико везова твоји у штали имају, а колико грла ???
Колико је од тога крава, колико јуница, телади ???
Пошто је ВО, колико је учестало повађање ???
Да ли је Вет. станица приватизована ???
Пошто им плаћају млеко и са коликим закашњењем, имају ли премију, како су се изборили са микробиолошком неисправношћу ???

Синак, не јављај се више ...
Не заслужујеш да пишеш на овој теми ...

Иди купи "Моју кравицу" и смрзнуто пиле у самопослузи
и не брукај порекло ако си се већ ти обрукао ...

За твоју информацију ја се школујем за пољопривреду и живим на селу. Ти си вероватно збрисао, па си искомплексиран. Ако си ћорав или затуцан, погледај о чему сам причао. Нисам говорио о кравама, свињама и осталом, него о репи, житу, соји и кукурузу (на којем смо прошле године пукли) и зато не потрошимо више од месец дана активног рада. Сада смо све урадили и до жита нема ништа, сем пар саи копања. Хајде ти мени онда објасни колико времена траба за десет хектара земље, ако се не држи ништа од стоке?
 
Чиме, оним основним, сем што зараду имамо на репи, соји и житу. Хајде ме онда ти просветли и реци колико се укупно ефективног рада проведе за толико земље?

Да занемарим глупост типа "оно основно" ...

Колике су ти парцеле,
колико су удаљене,
да ли си и када вршио проверу квалитета земље,
јесу ли твоји поступили по препоруци у зависности од изабране културе,
знаш ли шта је плодоред ????

Колико је нафте и колико времена потребно за орање по хектару :
једнобраздним (дубина 45-60 цм) плугом,
а колико са двобраздним (30-45 цм)
стандардним трактором за равничарске терене (60 кс) ...
Користи ли твој тата ИМТ или ОЛТ плугове ??? Ко му кује ножеве ???
Колико нафте треба за дрљање, тањирање, за сетвоспремач, вакумску сејалицу ...
Чиме прскаш (разочараћу се ако још увек копаш или плевиш), пошто је то по хектару ???
Чиме ђубриш, колико пута ???

Бежи бре дете,
терај точак по шору
и не трпај се кад матори причају ....
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa sela i mozete dobiti vest iz prve ruke .\

U Srpskim selima se jos samo babe hvale i uzdizu domacine koji se bave poljoprivredom .

A ti takozvani domacini primaju iz inostranstva po 1000e mesecno od svojih roditelja i baba i deda koji su zalidjeni da im se sin tj. unuk bave poljoprivredom da budu domacini i da nebudu nicije sluge.

I ko ima nesto od poljoprivrede i stoke to je jedna mala bastica u kojoj imaju gde da posade paradajz i luk poneku lubenicu i dinju i svako ima tresnju i vinograd ( zbog rakije i vina najcesce)

A od stoke i zivine tek po neku cvinju i oko desetak pilica to je sve.

Ako je to selo ja sam iz velegrada!!!
 
Да занемарим глупост типа "оно основно" ...

Колике су ти парцеле,
колико су удаљене,
да ли си и када вршио проверу квалитета земље,
јесу ли твоји поступили по препоруци у зависности од изабране културе,
знаш ли шта је плодоред ????

Колико је нафте и колико времена потребно за орање по хектару :
једнобраздним (дубина 45-60 цм) плугом,
а колико са двобраздним (30-45 цм)
стандардним трактором за равничарске терене (60 кс) ...
Колико за дрљање, тањирање, за сетвоспремач, вакумску сејалицу ...
Чиме прскаш (разочараћу се ако још увек копаш или плевиш), пошто је то по хектару ???
Чиме ђубриш, колико пута ???

Бежи бре дете,
терај точак по шору
и не трпај се кад матори причају ....

То што си сада игуглао не значи да си на селу. Прошле године смо пукли на кукурузу и то је покрила субвенција од државе, оних десет хиљада по хектару. Да би једна породица живела на селу потребно јој је бар дванаест хиљда евра. А зашто ти мени не одговориш колико треба времена рада за десет хектара земље? Има њих десетак у мом селу што имају преко седамдесњет хектара и добро живе, али и раде.
 
Ja sam sa sela i mozete dobiti vest iz prve ruke .\

U Srpskim selima se jos samo babe hvale i uzdizu domacine koji se bave poljoprivredom .

A ti takozvani domacini primaju iz inostranstva po 1000e mesecno od svojih roditelja i baba i deda koji su zalidjeni da im se sin tj. unuk bave poljoprivredom da budu domacini i da nebudu nicije sluge.

I ko ima nesto od poljoprivrede i stoke to je jedna mala bastica u kojoj imaju gde da posade paradajz i luk poneku lubenicu i dinju i svako ima tresnju i vinograd ( zbog rakije i vina najcesce)

A od stoke i zivine tek po neku cvinju i oko desetak pilica to je sve.

Ako je to selo ja sam iz velegrada!!!

Е, ово је истина, нарочито за Браничевски округ ....
У Морави је ситуација мало другачија, раде људи,
Муче земљу, она мучи њих, али може се ...
Нишавски округ се окренуо повртарству, али их уби увоз из Турске ...
Једино би Војвођани нешто мало могли да профитирају,
али њих па уби онај смешни Министар,
који брка овцу и вола,
са слободним (читај либерализованим) откупом "по тржишним ценама" ...

- За 1л киселе воде 3л млека у откупу ...
- Товљеник 110, а месо у касапници 400 ...
 
Е, ово је истина, нарочито за Браничевски округ ....
У Морави је ситуација мало другачија, раде људи,
Муче земљу, она мучи њих, али може се ...
Нишавски округ се окренуо повртарству, али их уби увоз из Турске ...
Једино би Војвођани нешто мало могли да профитирају,
али њих па уби онај смешни Министар,
који брка овцу и вола,
са слободним (читај либерализованим) откупом "по тржишним ценама" ...

- За 1л киселе воде 3л млека у откупу ...
- Товљеник 110, а месо у касапници 400 ...

da da i to se nemoze zvati vise poljoprivreda i stocarstvo cene su nerealne pogotovo za meso i mleko a pak proizvodnja hleba je takodje upropastena tako da niko neviti perspektivu i odlazi sa sela tako da je sve manje dece i sve se vise raseljava stanovnistvo.
 
То што си сада игуглао не значи да си на селу. Прошле године смо пукли на кукурузу и то је покрила субвенција од државе, оних десет хиљада по хектару. Да би једна породица живела на селу потребно јој је бар дванаест хиљда евра. А зашто ти мени не одговориш колико треба времена рада за десет хектара земље? Има њих десетак у мом селу што имају преко седамдесњет хектара и добро живе, али и раде.

Ама синко, ти си у памет пук'о, а не на курузу ...
Који си хибрид сејао, колико пута прскао, јеси ли наводњавао, чиме си брао, возио, одакле ти кош у кога су куруз сместио ...
Сејеш куруз, а свиње не чуваш ???
Пошто данас метар окруњеног у ринфузи ???

А кад смо код репе, са киме је твој бабо потписао кооперацију, јел' добио семе, ђубре ???
Чије вађење, чији превоз, јел' му репа плаћена, колики му проценат шећера признали ???

И кад смо код соје, који хибрид, колико родило ...
Соја је била лоша прошле године, није налила, а каснила ...
Има ли бабо комбајн за соју, пошто прод'о ???

Опет да ти кажем ...
Учи сине школу, није село за тебе ...
Можда ћеш постати добар ДС-овац,
и они тако млате,
а појма немају о чему причају ...
 
@чmar_comm можда ја не одговорим на десетак питања, које си ти изгуглао, а ти не можеш на једно просто, а то је колико се времена потроши за десет хектара? А и овај твој омер млеко кисела показује да си лажов.
 
Poslednja izmena:
@чmar_comm можда ја не одговорим на десетак питања, које си ти изгзглао, а ти не можеш на једно просто, а то је колико се времена потроши за десет хектара? А и овај твој мер млеко кисела показује да си лажов.
Pusti budalu,vidiš da ni sam nema pojma o čemu priča...
 
Ко те је то слагао? Код нас је око 21 + премија. А и не купујем најскупљу воду.

Синко, па ти стварно ....:hahaha::hahaha::hahaha:

Откуп са стимулацијом за брдско-планинске крајеве, 4,5 МЈ, без бактерија, расхлађено Импаз-Салфорд, Џерси, Нишка млекара плаћају 18 дин. са 1-3 месеца закашњења ...
Премију узима откупљивач ...
Сваку трећу туру ти врате или не плате ...

А да ти синко ниси попио нешто јаче од млека, па нас сад малко захебаваш ???:per:
 
@mar_comm ево сада држим извештај и за јединице од 3,7 - 4,2 цена је у просеку 20, 45 плус премија. А што се тиче вређања, ти си мене исто извређао, први и више, а и ово са киселом ти је била лаж.
 
Poslednja izmena:
Повратак српског сељака сад можемо видети само на тв.у серији

" Село гори а баба се чешља "

Пољопривреда,сточарство,воћарство угушено.

Велики намете државе,српски сељак не може издржати.

јесте, то је моја омиљена серија.
 
Синко, а што не придржиш и дедин ... мислим извештај, јел ...:per:

Значи дошли смо до закључка да ипак твоји чувају и краве,
а пошто те краве дају млеко мора бити и да су се телиле, јел ...
Ето, сад лепо да питаш баку јесу ли сименталке, МЛ, Холштајни ???
Па онда да ми одговориш има ли бака музилице, млековод, хомогенизатор ...
Колико земље под детелином имате, колико "косова" дају ... Балирате, ролујете ???
Радите ли силажу .... Знаш ли ти уопште шта је то силажа ???
Па онда редом :
колико вам плаћају мушку, а колико женску телад ...
А јел бака задовољна матичном службом,
долазе ли ветеринари,
колико вам наплаћују "минђуше",
а колико пасош ???
Пошто је ВО ???
Колико има повађања по крави ???
 

Back
Top