SRETENJSKI USTAV (neradni dan)

Konstantin_de_Sisti:
bravo aco, tri bambija za tebe..... u originalnom tekstu stoji: "crvena bela i celikasto ugasita"

Иста застава се налази на слици "Устаници освајају Београд" паје Јовановића, ако не грешим.
Имајући у виду да је застава предложена сутавом из 1835 годинем, значи да је била у употреби пре тога, па је Хрватска тробојка у ствари верзија Српске, је рнастаје тек 1848 године...
 
inace, tu zastavu i ustav, poznato je, nisu nam odobrili, jer su vukli na francusku i njihovu revoluciju.... tek turskim ustavom dobijamo zastavu.... milos obr. je hteo da to bude ruska zastava, na sta je ruski poslanik u BG porucio nesto tipa: "kakva drskost", a knjaz, kakvim ga Bog stvori, odluci da obrne rusku trobojku i tako mi dobismo zvanicnu zastavu
 
Banshee:
ne radi dom zdravlja bas kada ja treba da idem :(
_ducky__by_gadgetsguru-1.png

Državni praznik pa ne radi ceo Dom zdravlja, danas svi moraju da budu zdravi!
Pa sad, vodi računa da "posvećeni aparati" u Domovima zdravlja ne rade verskim praznicima.
 
Alekasandar2:
Биљче, ћао:)
Ево гледам вас преко новог монитора:) Пу, пу, пу да га не урекнем...
Самсунг СинкМастер 959нф 19"...

Pu, pu, pu...
Meni crk'o Siemens Nixdorf (ali imam uvek rezervni crno-beli zbog foruma, šta će mi boja za forum i za NBA?)
Sada sam baš na 793DF, i ovaj ima "ravnan ekran"...
 
I baš MOJA tema ima samo 2 zvezdice?
:lol:

Ovako važan istorijski momenat a oni...
Gledali ste Dnevnik2?
Opet se letelo, skakutalo, pevalo, sviralo, obijalo, pucalo, prebijalo...
A bilo malo i istorije za neupućene...

Samo 2 zvezdice a ostavih link i nisam smarao tekstom koji se dobija obilaskom linka...
:cry:
 

Back
Top