Gde ste bili na danasnji dan zadnjeg dana NATO bombardovanja?

Gde ste bili na danasnji dan zadnjeg dana NATO bombardovanja?

• Na raspustu

glasova: 2 11,8%
  • U vojsci

glasova: 4 23,5%
  • Na poslu

• U stanu

glasova: 0 0,0%
  • U kuci

glasova: 4 23,5%
  • Skloniste

• Park

• Basket

glasova: 3 17,6%
  • U zgradi

• Sa svojima

• Ukupno glasova
    17
Neprijatelj je napao Srbiju jer je neko u Vašingtonu hteo da završi sa Slobom. Vojnici su se hrabro borili i odbranili zemlju od agresora, povukli se nakon rezolucije u UN i Kumanovskog sporazuma. Slava junacima i herojima!
Najveci neprijatelj Srbije i gradjana Srbije je bio rezim u Srbiji.

Oni su napali Srbiju mnogo pre bombardovanja, i okupirali je.

Vojnici, gradjani, svi su oni zrtvovani radi opstanka tog bolesnog rezima.

Bio sam gimnazijalac maturant na najduzem raspustu u istoriji. Rat sam u celini bio proveo u svom rodnom gradu.
Secam se da sam bio vrlo tuzan sto smo bezuslovno kapitulirali, sto smo izgubili Kosovo i sto cemo dobiti novu masu od vise desetina hiljada Srba izbeglica (i ja kao klinac sam video sta se desava)
Naravno, lako je bilo tako razmisljati iz vizure srednjoskolca siljokurana koji je ziveo u malom gradu u kome se skoro ni "r" od rata nije bilo videlo (nije bilo nikakvih razaranja i ubijanja, restrikcija struje, masovnije mobilizacije, naprotiv, zivelo se prilicno uobicajenim zivotom, na zvuke sirena se skoro niko nije ni obazirao). Tek kada sam posle nekih mesec dana otisao u Beograd da upisem fakultet, shvatio sam koliko smo zapravo bili u g..nima do guse.
Ipak, smatram da smo izabrali najgore resenje. Ili je trebalo odmah da se kapitulira i prihvati nacionalno ponizenje po cenu izbegavanja rata i razaranja, ili da ako se uslo u rat onda ide do kraja (ili dok NATO ne odustane od agresije ili dok nas potpuno ne okupira sa kopnenim trupama). Iskreno kazem da sam tada bio spreman da bez pogovora uzmem pusku u ruke ako me pozovu. Sada sam i ja, a mislim i velika vecina Srbije svetlosnim godinama daleko od toga.

Back