Сретан вам Видовдан Срби!

Pepeo:
1459. godine padom Smedereva Srbija je potpal konacno i cela pod tursku vlast.
Sad, to ti je 70 (alo sedamdeset) godina posle Kosovskog boja. ne 2 ili 3 godine, vec 70.
1912. godine nakon zavrsetka prvog balkanskog rata (zvanicno 1913. Londonskim mirom okoncan) Srbija je samostalna i nezavisna drzava. Inace pre toga je bila u izvesnoj meri nezavisna, od 1804 do 1912. Imala je dosta povlastica.
E sad to ti je zvanicno: 453 godina pod turskom vlascu (ne 500, to samo slusas a ne proveravas, ali i mnogo pre toga, nezvanicno, 345 godina)
Srbija je dobila nezavisnost 1878. na Berlinskom kongresu, a zadnji turski vojnik ju je napustio 1867. 1912. je samo dobila teritorijalno proširenje.

Nego, danas sam čuo interesantnu misao koju ću podeliti s vama, mada se mnogima neće dopasti.
Pošto su kosovski boj preživeli samo oni koji su pobegli ili na njemu nisu ni bili, ispada da smo svi mi zapravo potomci dezertera. Bojim se da je ovo teško demantovati ...
 
nesha taxista:
Srbija je dobila nezavisnost 1878. na Berlinskom kongresu, a zadnji turski vojnik ju je napustio 1867. 1912. je samo dobila teritorijalno proširenje.

Nego, danas sam čuo interesantnu misao koju ću podeliti s vama, mada se mnogima neće dopasti.
Pošto su kosovski boj preživeli samo oni koji su pobegli ili na njemu nisu ni bili, ispada da smo svi mi zapravo potomci dezertera. Bojim se da je ovo teško demantovati ...

Da u pravu si 1878. godine je srbija dobila nezavisnost. Al mene podsetili to, sto smo 1912. dobili Kosovo, odnosno Pec, Prizren, Djakovicu, i jos neke gradove. U pravu si , izvinjavam se.
A drugi deo. Izgleda da je tako. Mozda nam se zato i ovo danas desava.
A samo su retki potomci tih koji su ratovali na Kosovu.... :lol:
E Srbijo, mila mati....
 
nesha taxista:
Srbija je dobila nezavisnost 1878. na Berlinskom kongresu, a zadnji turski vojnik ju je napustio 1867. 1912. je samo dobila teritorijalno proširenje.

Nego, danas sam čuo interesantnu misao koju ću podeliti s vama, mada se mnogima neće dopasti.
Pošto su kosovski boj preživeli samo oni koji su pobegli ili na njemu nisu ni bili, ispada da smo svi mi zapravo potomci dezertera. Bojim se da je ovo teško demantovati ...

Да, тешко је демантовати да их има мЛого али је исто тако тешко демантовати и то да ипак НИСУ сви изгинули - иако су били на бојишту.
Бранковића је вазда било кроз нашу историју (када напишем "бранковића" то не значи историјску истину већ десетерачки симбол издајства у нас) па тако и данас, људска глупост је ипак апсолутно немерљива ставка у нашем овоземаљском животу.
 
eremita:
Да, тешко је демантовати да их има мЛого али је исто тако тешко демантовати и то да ипак НИСУ сви изгинули - иако су били на бојишту.
Бранковића је вазда било кроз нашу историју (када напишем "бранковића" то не значи историјску истину већ десетерачки симбол издајства у нас) па тако и данас, људска глупост је ипак апсолутно немерљива ставка у нашем овоземаљском животу.
Nisi pažljivo čitao, rekoh ''pobegli ili nisu na njemu ni bili''
 
Alekasandar3:
То ти је као када демократе причају како је Нато победио Србију, а Нато нас окупирао тек после када су Демократе дошле на власт и уништиле војску.

Ne, Aco, grešiš. To je ono kad ti SRS i SPS pričaju da je Srbija pobedila i da je potpisana kapitulacija u Kumanovu 1999. Jel vidiš da NATO ne sme ni da prdne sa Kosova?
 
Ha-Nocri:
Pa ja ne. Mi smo tu bitku izgubilii posle toga Turci vekovima nisu prestali da jasu nase pretke. Ja dajem pocast svim borcima koji su pokusali nasu zemlju tada da odbrane pred okupatorom. Ali se porazi ne slave kao pobede. Daje se pocast zrtvama. To da.
Uopste se ne radi o porazu ili pobedi, barem meni. Stvar je u tome da su se nasi hrabri preci suprotstavili 10 puta nadmocnijem neprijatelju i kao sto Milosh Obilic kaze u onom filmu: "Srbija nije saka pirinca da moze da je pozoba svaka vrana koja dodje sa istoka". Moja pobeda je u tome sto smo secajuci se tih hrabrih ljudi uvek pruzali otpor, dizali ustanke, sacuvali nacinalni indentitet.Ta bitka na Kosovu je odredila nas put da se NIKAD ne pokorimo nikome, da cuvamo svoj obraz i cast i da se NIKAD ne predajemo.
 
The Dule:
Uopste se ne radi o porazu ili pobedi, barem meni. Stvar je u tome da su se nasi hrabri preci suprotstavili 10 puta nadmocnijem neprijatelju i kao sto Milosh Obilic kaze u onom filmu: "Srbija nije saka pirinca da moze da je pozoba svaka vrana koja dodje sa istoka". Moja pobeda je u tome sto smo secajuci se tih hrabrih ljudi uvek pruzali otpor, dizali ustanke, sacuvali nacinalni indentitet.Ta bitka na Kosovu je odredila nas put da se NIKAD ne pokorimo nikome, da cuvamo svoj obraz i cast i da se NIKAD ne predajemo.
Mani se filma, odnos snaga je bio približno isti.
 
UberSukhoi:
Пише се ЋИРИЛИЦОМ а не неком штрокавом latinicom, а управо учиш људе СРПСКОМ језику!!! Какав лик!
Alo LAVE паметни!!! Srpski je govorni jezik, a два су званична писма. "Срећан" нема везе sa pismom veћ са граматиком.Зато не рисе и piši samo ако имаш нешто pametno da kažeš!!
p.s. Štrokavom latinicom ti je napisan nick :lol:
 
Срећан Видовдан, са кашњењем

Химна србске Далмације

Од Србије вила кличе,
здраво србски Дубровниче.
Здрав нам био мили граде,
видиш шта ти роду раде.

Немој вило тугу крити,
ја ћу опет србски бити.
Тробојка ми србска мила,
веков'ма се мени вила.

Стоне, цркво наша стара,
има'л у теб' србског жара?
Има, има, Хум то знаде,
понос свој, он не даде.

Аој Книне Србље зови,
сви ће доћи, соколови.
За одбрану србских гора,
отето се вратит' мора.

Манастир се Крка моли,
рана више да не боли.
Господу се мол'мо сада,
србски народ да не страда.

Далмацијо, дико наша
спас' ћемо те од усташа,
даће Бог и мати Света,
Србско царство да процвета.
 

Back
Top