Сретан вам Видовдан Срби!

Pepeo:
Jel znas ti kad je Srbija pala u ropstvo pod turcima? Konacno?
Bilo je gubitaka na obe strane, podjednakih (gubici nemaju veze sa brojnim stanjem).
Pat pozicija je bila u smislu sto Turci nisu mogli da odmah zauzmu Srbiju, kako su planirali, ves je trebalo da prodje izvestan broj godina, da se povrate, ucvrsnu vlast i srede vojsku.
A za godinu kad je potpala Srbija pod Turke konacno, ostavljam tebi da se malo obrazujes, da saznas nesto novo....
Da li znas ti ono da je Srbija bila pod Turcima 500 godina? E pa to je nsto posle Kosovskog boja.

Veliku hrabrost su pokazali nasi preci tada. Uradili su ono sto su morali, jer drugog izbora nije bilo, sem naravno da priznaju Tursku vlast, sto zapravo nije ni bio izbor...
 
Ha-Nocri:
Da li znas ti ono da je Srbija bila pod Turcima 500 godina? E pa to je nsto posle Kosovskog boja.

Veliku hrabrost su pokazali nasi preci tada. Uradili su ono sto su morali, jer drugog izbora nije bilo, sem naravno da priznaju Tursku vlast, sto zapravo nije ni bio izbor...

Ok ne znas, aj malo da te edukujem, malo istorije.
1459. godine padom Smedereva Srbija je potpal konacno i cela pod tursku vlast.
Sad, to ti je 70 (alo sedamdeset) godina posle Kosovskog boja. ne 2 ili 3 godine, vec 70.
1912. godine nakon zavrsetka prvog balkanskog rata (zvanicno 1913. Londonskim mirom okoncan) Srbija je samostalna i nezavisna drzava. Inace pre toga je bila u izvesnoj meri nezavisna, od 1804 do 1912. Imala je dosta povlastica.
E sad to ti je zvanicno: 453 godina pod turskom vlascu (ne 500, to samo slusas a ne proveravas, ali i mnogo pre toga, nezvanicno, 345 godina)
Cisto onako malo, da naucis nesto....
 

Многобожачки бог старих Словена Вид



Свети Сава(Растко Немањић) оснивач СПЦ, законодавац, писац,
лекар, монах, оснивач српске државе



Југ Богдан и девет Југовића



Бошко Југовић креће у Бој на Косово




Милош Обилић одлази да убије Мурата



Бој на Косову 1389.
 

Косовка девојка



Св.мученик Цар Лазар




Сеоба Србаља под Арсенијем Чарнојевићем (Паја Јовановић)




ВИДОВДАНЕ МОЈ ОЧИЊИ ВИДЕ
С ТОБОМ ВИДИМ ШТО ДРУГИ НЕ ВИДЕ


ШТА БИ СРБЕ УЧИЛО ВИТЕШТВУ
ДА ЊЕГОВИХ НИЈЕ МУЧЕНИКА,
Ш ЧИ ГРОБОВА ЛУЧА ОПОМИЊЕ
ВАСКРСЕЊА НЕ БИВА БЕЗ СМРТИ.

+

БОЖЕ ДРАГИ НА СВЕМУ ТИ ХВАЛА,
КАКВЕ ВЛАСТИ ДАРОВА ЂАВОЛУ
МА АКО СМО ЗА ГРИЈЕХ ПРАђЕДОВСКИ
ЗАКРИВИЛИ ДА СЕ ИЗМУЧИМО,
МА НИЈЕСМО ДА СЕ ИСТРАЖИМО,
ЈЕР АКО СЕ ЛИСТОМ ИСТРАЖИМО,
КО ћЕ ТИ СЕ ЗА ГРИЈЕХ КАЈАТИ
КОЈИ ПАДЕ НА СРПСКО КОЉЕНО.
КО ЛИ ћЕ ТИ УЖИВАТ МИЛОСТИ
КАД СЕ ЈЕДНОМ НА СРБЕ СМИЛУЈЕШ?

+

»ПИЈТЕ, СРБЉИ, У СЛАВУ БОЖИЈУ
И ХРИШЋАНСКИ ЗАКОН ИСПУЊУЈТЕ:
И АКО СМО ИЗГУБИЛИ ЦАРСТВО,
ДУШЕ НАШЕ ГУБИТИ НЕМОЈМО!«

+

СРБИНЕ, ПОД ОВИМ НЕБОМ УСПРАВИ СЕ!

+

ОЈ КОСОВО ОД СРБИЈЕ ГЛАВО,
УВЕК СРПСКО И УВЕК ХРИСТОВО


********************************************************************************

Питам се како да не изневеримо претке

али и да не обрукамо потомке ????????
 
Ha-Nocri:
Pa ja ne. Mi smo tu bitku izgubilii posle toga Turci vekovima nisu prestali da jasu nase pretke. Ja dajem pocast svim borcima koji su pokusali nasu zemlju tada da odbrane pred okupatorom. Ali se porazi ne slave kao pobede. Daje se pocast zrtvama. To da.

Наши јунаци су изабрали царство вечно, небеско.
 
Da, u pravu je marchelo, smisao zivota treba traziti u rap-u, kuliranju, ispijanju piva i pushenju trave.
Zivot je jedna prolaznost, i ako mu chovek ne da velichninu, ostace siromashan. Najvishe oplemenje zivota je Kosovsko predanje, bar kada je rech o Srbima. To je neshto shto se proteze van granica groba, neki smisao koji je vekovima odrzavao u zelji da se istraje. Onaj ko negira velichinu kosovskog predanja je suvishe plashljiv pred prolaznoshcu zivota, i od straha ne vidi da se upravo Vidovdanom zivot uzdize iznad te prolaznosti.
 
hedon29:
Da, u pravu je marchelo, smisao zivota treba traziti u rap-u, kuliranju, ispijanju piva i pushenju trave.
Zivot je jedna prolaznost, i ako mu chovek ne da velichninu, ostace siromashan. Najvishe oplemenje zivota je Kosovsko predanje, bar kada je rech o Srbima. To je neshto shto se proteze van granica groba, neki smisao koji je vekovima odrzavao u zelji da se istraje. Onaj ko negira velichinu kosovskog predanja je suvishe plashljiv pred prolaznoshcu zivota, i od straha ne vidi da se upravo Vidovdanom zivot uzdize iznad te prolaznosti.
Prvo, MArcelo svakako ne kulira. Covek stalno radi. Pise svoje textove, pravi svoju moziku, saradjuje ssa gomilom drugih bendova. Covek je masina, ali ti to neshvatas.

Kosovske lazi(u glavnom) najvise oplemene?! :lol:
Ne, nego te lazi otupe. Ne treba ginuti za drzavu. Nasi preci to veoma dobro znaju. Svaki rat ima svoj rezisera, i ono sto je rekao Marcelo je tacno.

"komercijalni predah za mentalne snobove,
jer ne shvataju da imamo i lepše stvari za ponos, nego grobove!"

"možda nam moto nije bonton, al’ imamo predivan jezik,
Predivan folklor – to je moj ponos, kapiš!"

........................Marcelo
 
Pa pazi, shta god ti meni prichao, ne mozesh me ubediti da je crno, ustvari, belo. "Nashi preci veoma dobro znaju da je kosovski boj bio glupost, i zna i marchelo?"
On i ti ne shvatate da se tu ne radi o grobovima, vec o nechemu plemenitom. Mozda je sve to projekcija vashe podsvesti. Kako mozesh reci da je rech o grobovima kada su u pitanju chasni ljudi koji su svoj zivot dali za bolju buducnost? Ako marchelo i ti zalite shto na Kosovu srpska vojska nije pristala da bude potlachena bez borbe, zashto to tako i ne kazete?
Ja sam sluchajno chuo par tekstova marchela, i mogao bih se zakleti da je bio pun psovki, a u ovome shto si napisao on poziva na bonton? Nemam rechi.
Kakav on daje uzor? Sad sam se setio da je to spot sa skaj viklerom i ajs negrutinom, taj shto je bio vulgaran. Ne znam da li je to i njegov stav, ali ta dvojica, shto su zajedno sa njim bila u spotu, imaju rechi hvale za marihuanu. On omalovazava najvrednije u duhovnoj sferi srpskog naroda, a druga dvojica propagiraju vulgarnost i narkomaniju. Neka su oni korisnici, ali odakle im pravo da je popularizuju? Da li uopshte osecaju moralnu odgovornost? Zao mi je shto su to pripadnici mog naroda koji su nekome chak i idoli.
 
hedon29:
Pa pazi, shta god ti meni prichao, ne mozesh me ubediti da je crno, ustvari, belo. "Nashi preci veoma dobro znaju da je kosovski boj bio glupost, i zna i marchelo?"
On i ti ne shvatate da se tu ne radi o grobovima, vec o nechemu plemenitom. Mozda je sve to projekcija vashe podsvesti. Kako mozesh reci da je rech o grobovima kada su u pitanju chasni ljudi koji su svoj zivot dali za bolju buducnost? Ako marchelo i ti zalite shto na Kosovu srpska vojska nije pristala da bude potlachena bez borbe, zashto to tako i ne kazete?
Ja sam sluchajno chuo par tekstova marchela, i mogao bih se zakleti da je bio pun psovki, a u ovome shto si napisao on poziva na bonton? Nemam rechi.
Kakav on daje uzor? Sad sam se setio da je to spot sa skaj viklerom i ajs negrutinom, taj shto je bio vulgaran. Ne znam da li je to i njegov stav, ali ta dvojica, shto su zajedno sa njim bila u spotu, imaju rechi hvale za marihuanu. On omalovazava najvrednije u duhovnoj sferi srpskog naroda, a druga dvojica propagiraju vulgarnost i narkomaniju. Neka su oni korisnici, ali odakle im pravo da je popularizuju? Da li uopshte osecaju moralnu odgovornost? Zao mi je shto su to pripadnici mog naroda koji su nekome chak i idoli.

Sad cu da budem vulgaran:
"Brate mi smo frajeri do jaja,
Knez Lazar je bio baja,
sto je otisaona Kosovo ravno,
a trebao je da sedi kuci,
i drka *****, naravno."

Eto oni to propagiraju. Sad vidis da je uzaludno da im objasnjavas, ne nose oni to u sebi.
 
Kao sto je neko rekao, pogunili su i ostavili decu i zene da se sami brinu o sebi. Dzaba ti sve to, sve te zrtve. Tu je rec, kao sto on kaze, o ponosu na grobove umesto na nesto mnogo lepse sto mi u sebi svi nosimo. Jbg-a. ja znam da te necu ubediti, ali to ne znaci da ne gresis.

Ima psovki Marcelo, ali kakve to veze ima. On proziva primitivizam, "memtalitet agrar" ovde u Srbiji koji nam je kao omca oko vrata. I ako tome uputi po koju psovku ne znaci da je nekulturan. Samo je besan na sva ta sranja koja nas okruzuju. On ima sjajne textove i tu mu nema premca. A Vikler i Negrutin su zajedno u Bad Copy bendu i prave sjajnu muziku. Oni su zajebanti i na razne nacine, mnogo drugacije od Marcela, pokusavaju da ispljuju seljadiju. Ako mislis da oni podrzavaju droge evo ti ovaj spot od Wiklera pa ti prepoznaj sta je on hteo da kaze kroz duhovit nacin i satiru:

 

Back
Top