srbin prekinuo tribinu Hrvatske Pravoslavne Crkve u Zadru

E pa vidis, za to trebaju i MUDA!
Zadnji Srbi koji su imali muda da nesto urade za spas svoga srpskog i pravoslavnog identiteta, bili su Krajisnici,
kojima se danas skoro svi, ukljucivsi i SPC pokusavaju sprdati!

slazem se ...niko drugi nije ama bas nista uradio za nacionalni interes ,pogledaj samo crnogorce ,oni nit su bili pod pritiskom ,a odrekli su se srpstva ,onako dzabe ...
 
crnogorci su samo jedno Hrvatsko pleme(dukljani).i nemaju nikakve veze sa "srpstvom",sem nasilno uvedenog pravoslavlja(svetosavlja)...

trol.jpg
 
Зависи у која времена.Задњих 50 година они су били сачували само национални идентитет.

Slusaj!
Ne postoji narod na vremenske rate, pa je u jednoj bio dobar a u drugoj los!
Krajiski narod trajao je hiljhadu godina tamo dje je trajao i njegov doprinos ocuvanju pravoslavlja je evidentan i zavidan!
Taj narod je kao vjeran zidao Crkve i Manastire od kamena, dio tog naroda je kao nevjeran rusio iste te Crkve, a ne neke druge!
Taj narod u vremenu svoga nevjerstva nije prihvatio ni druge vjere, ni druge sekte, vec se u kriticno vreme vratio ponovo svojoj Crkvi i obnovio je
na ponos svojim precima!

Znaci mi zidali, mi rusili, mi ponovo podigli!
Niti smo prisli drugoj vjeri niti ikakvoj sekti!
Poslje svega toga odolili iskusenju, odlucili biti a ne imati!
Zato nemoj da sheres?
 
Мургић је изнео низ доказа о томе да су Хрвати најстарији хришћани у Европи, што је поткрепио примером да о присуству Хрвата гивири и "глагољица уклесана на стени планинског масива у Парагвају, која је датирана из шестог века".
:cepanje:
 

Pokrštavanje,minimiziranje i svođenje
Srba na zanemarljivo mali broj, već je viđena hrvatska
ujdurma.Ovo je repriza-
I to će se ponavljati dok mi ćutke prihvatamo
ulogu posmatrača procesa sopstvenog nestajanja....
Sve dok se oštrije ne suprotstavimo
ovom zatiranju identiteta....
A,neko institucionalno zauzimanje i dizanje
problema srpskog naroda na državni nivo,
ne očekujem od ovakve marionetske vlasti.
Ako Srbi uspeju nešto sami,to im je.....
 
Slusaj!
Ne postoji narod na vremenske rate, pa je u jednoj bio dobar a u drugoj los!
Krajiski narod trajao je hiljhadu godina tamo dje je trajao i njegov doprinos ocuvanju pravoslavlja je evidentan i zavidan!
Taj narod je kao vjeran zidao Crkve i Manastire od kamena, dio tog naroda je kao nevjeran rusio iste te Crkve, a ne neke druge!
Taj narod u vremenu svoga nevjerstva nije prihvatio ni druge vjere, ni druge sekte, vec se u kriticno vreme vratio ponovo svojoj Crkvi i obnovio je
na ponos svojim precima!

Znaci mi zidali, mi rusili, mi ponovo podigli!
Niti smo prisli drugoj vjeri niti ikakvoj sekti!
Poslje svega toga odolili iskusenju, odlucili biti a ne imati!
Zato nemoj da sheres?

Ја мислим на припадање СПЦ која шурује са папистима.И не мислим да смо ми срби било где другде бољи.
 
Pokrštavanje,minimiziranje i svođenje
Srba na zanemarljivo mali broj, već je viđena hrvatska
ujdurma.Ovo je repriza-
I to će se ponavljati dok mi ćutke prihvatamo
ulogu posmatrača procesa sopstvenog nestajanja....
Sve dok se oštrije ne suprotstavimo
ovom zatiranju identiteta....
A,neko institucionalno zauzimanje i dizanje
problema srpskog naroda na državni nivo,
ne očekujem od ovakve marionetske vlasti.
Ako Srbi uspeju nešto sami,to im je.....

Kakva je to logika?

Ako postoji u Hrvatskoj HPC znaci da ce se ZADRZATI PRAVOSLAVNA VERA U HRVATSKOJ.

Ako se to ne dozvoli, Srbi u Hrvatskoj ce postati ili katoloci ili sektasi.

U svakom slucaju vremenom ce odustati od pravoslavlja.

STA JE BOLJE OD TA DVA???
 
Ја мислим на припадање СПЦ која шурује са папистима.И не мислим да смо ми срби било где другде бољи.

Зависи у која времена.Задњих 50 година они су били сачували само национални идентитет.

Ovo si rekao, a to se odnosilo na Krajisnike, znaci aludirao si na njihovu pripadnost komunistickoj ideologiji u tih 50 godina!
Slazem se, ali ne moras prst u oko gurati onima koji su su se iskupili odoljevsi svim sataninim iskusenjima, zato ne vadi se, izvini i pokaj se!
 
Kakva je to logika?

Ako postoji u Hrvatskoj HPC znaci da ce se ZADRZATI PRAVOSLAVNA VERA U HRVATSKOJ.

Ako se to ne dozvoli, Srbi u Hrvatskoj ce postati ili katoloci ili sektasi.

U svakom slucaju vremenom ce odustati od pravoslavlja.

STA JE BOLJE OD TA DVA???

odlicno rezoniras amigo.samo jedno,ako dozvolish,u Hrvatskoj(zapadno od subotice-zemuna-kotora)nikad nije bilo srba.tek 1918 karadjorjevici stavljaju sve pravoslavne eparhije u Hrvatskoj pod skute spc-e,od tada pocinje belaj koji dozivljava svoj vrhunac u tragicnom jasenovcu...
 
Kakva je to logika?

Ako postoji u Hrvatskoj HPC znaci da ce se ZADRZATI PRAVOSLAVNA VERA U HRVATSKOJ.

Ako se to ne dozvoli, Srbi u Hrvatskoj ce postati ili katoloci ili sektasi.

U svakom slucaju vremenom ce odustati od pravoslavlja.

STA JE BOLJE OD TA DVA???

Полако Блајбингере, има лека и за тебе, имај стрпљења погледај добро овај клип, препознаћеш много тога:

 

Back
Top