Milovan iz Ilijaša promenio ime u Safet, ponosno ističe da je Jugosloven: "Pravoslavne korene ne zaboravljam"

Ако, ако, сви смо ми браћа и сестре у очима Аллаховим.

Чак и ови љубитељи римских педофила.

Аллаху акбар!
У Корану Честитом пише да је на земљи тачно одређено колико ће бити верника а колико кјафира.
Само, што фора је да је Алах одредио ко ће бити верник а ко кјафир. Дакле, Алах је одговоран ако је неко кјафир.
Али опет ће Алах да га казни што је кјафир, иако тај сирома није ништа крив него му је Алах ,,заслепио очи", тако пише у Корану.

Мени ту нешто не штима. :think:

Ето, @Maki! , да не кажеш после да нисам критичан према браћи мухамеданске вере. ;)

У Корану Честитом пише да је на земљи тачно одређено колико ће бити верника а колико кјафира.
Само, што фора је да је Алах одредио ко ће бити верник а ко кјафир. Дакле, Алах је одговоран ако је неко кјафир.
Али опет ће Алах да га казни што је кјафир, иако тај сирома није ништа крив него му је Алах ,,заслепио очи", тако пише у Корану.

Мени ту нешто не штима. :think:

То је зато што ниси верник.

Аллах најбоље зна.

сунетарница .лол
Pa da, božesačuvaj.

sunetarnica.jpg

Milovan iz Ilijaša promenio ime u Safet, ponosno ističe da je Jugosloven: "Pravoslavne korene ne zaboravljam"

Kaže da je to bio njegov put, da promeni ime i veru i da ne žali zbog toga​

quran-5385902960720-620x350.jpg

Foto: Pixabay

Za sebe kaže da je veliki vernik i Jugosloven. Zvao se Milovan, a onda se 1992. osunetio i prešao u islam. Sada, Safet Bosanac rođen je u mešovitoj porodici, otac mu je bio pravoslavac, majka katolkinja, a on je musliman. Živi u Bosni i Hercegovini nedaleko od Ilijaša, blizu Sarajeva.

– Te 1991. sam se izjasnio kao Jugosloven i neopredeljen. U toj porodici ja nikakvu veru osećao nisam, niti su moji roditelji to provodili, ni katoličku, ni pravoslavnu, a najveći deo svog života sam provodio sa muslimanima. Išao sam od prvog razreda do srednje škole u razred sa muslimanima.
Kaže da nikada u takvom okruženju nije osećao nikakvu nelagodnost.
Ja sam tada bio Milovan do 1992. godine. Bio sam jako prisan sa muslimanima, pomagao im kad mu je trebala pomoć. Smatrao sam da njima pripadam.

Kad se Jugoslavija raspala, kaže da nije osećao da ikome pripada, bilo mu je žao zbog raspada, ali je bio ponosan što je Jugosloven.
Osećao sam se kao Jugosloven, međutim, od 1992. iako sam bio Milovan, niko me nije poprekao pogledao.
U tom perodu se učlanio u stranku, izašao za stranačku govornicu i rekao:

- Dok je sveta, vakta i zemana, biće i muslimana. Ja ne želim da se opredeljujem da budem ni musliman, ni Srbin, ni Hrvat, ja želim da ostanem Jugosloven – kaže Safet za Bosansku Seharu, prenosi "Srpska info"
Sajo kaže da se pokojni njegov otac nije zamerio ni sa Bošnjacima, ni pravoslavcima, ni katolicima.
– Od momenta kad sam izašao za tu govornicu, nešto se preokrenulo u meni. Ja sam od 1992. godine od Milovana postao Safet, osunetio se, prešao na islam, a prezime sam uzeo Bosanac.

Kaže da je to bila njegova odluka, da voli Bosnu.
– Kad sam pričao sa pokojnim ocem, moji koreni su pravoslavni, ja ih ne zaboravljam. Moji su doselili iz Crne Gore, ispod planine Golije.
Kaže da je to bio njegov put, da promeni ime i veru i da ne žali zbog toga.

(Telegraf.rs)
https://www.telegraf.rs/amp/vesti/j...-jugosloven-pravoslavne-korene-ne-zaboravljam
kakve veze ima ovaj lik sa srpskim forumom...lik je jugosloven...nešto kao onaj islamista koji je hvalio klanje 90tih u alžiru poznati krvolok ejup ganić

Sada, Safet Bosanac rođen je u mešovitoj porodici, otac mu je bio pravoslavac, majka katolkinja, a on je musliman.
Само у Босни (трејдмарк)
Neka čoveka. Njegov izbor.Stvarno mi je glupo da se mešamo u nečiju veroispovest
Ајд да је своју интиму сачувао за себе, па да му је се не умешамо...

Овако, Нуди се јавно ко старлета, тј. була по босански

Nema šanse da bi Tihi svoju golijsku prangiju sunetio, to je kao da se Samson ošiša.
Кад је мого Мирољуб Петровићи, Шиптар од Куча да се самонагрди самозадовољно ко семитско му робље и братија, а зашто да не и други алфа букачи да тестирају мушкост маказама...?

Ноу пејин, ноу гејим, што би реко Влад Цепеш🤭

I Hrvata, ne pitaj kako znam :zper:
Meni je bratić obrezan zbog fimoze.
Ja sam je isto imao, ne toliko izraženu, ali sam negdje u drugom ili trećem osnovne našao njemačke VHS kazete koje su starci skrivali u ormaru.
Od tog dana nadalje, kitu sam uredno razrađivao i rješio problem fimoze.
Sad, da je baš jako puno osoba u Hrvatskoj obrezano, ne bi stavio ruku u vatru za tu tvrdnju.

Meni je bratić obrezan zbog fimoze.
Ja sam je isto imao, ne toliko izraženu, ali sam negdje u drugom ili trećem osnovne našao njemačke VHS kazete koje su starci skrivali u ormaru.
Od tog dana nadalje, kitu sam uredno razrađivao i rješio problem fimoze.
Sad, da je baš jako puno osoba u Hrvatskoj obrezano, ne bi stavio ruku u vatru za tu tvrdnju.
Sumnjaš u mene, statističarku? :zper:

Postoji izreka prodao vjeru za večeru. Tihi bi prodao vjeru za rezervoar goriva.
Pa i ka sam katolik samo na papiru, prije par tjedana sam ovdje kontemplirao kako preći na islam bez sunećenja da bi dobio ona bonus dva dana godišnje, ali izgleda da muftija prvo provjerava kitu.

Pa i ka sam katolik samo na papiru, prije par tjedana sam ovdje kontemplirao kako preći na islam bez sunećenja da bi dobio ona bonus dva dana godišnje, ali izgleda da muftija prvo provjerava kitu.
Али на Шиитски Ислам пређи, Брате Драги.

Back