srbin prekinuo tribinu Hrvatske Pravoslavne Crkve u Zadru

Kakva je to logika?

Ako postoji u Hrvatskoj HPC znaci da ce se ZADRZATI PRAVOSLAVNA VERA U HRVATSKOJ.

Ako se to ne dozvoli, Srbi u Hrvatskoj ce postati ili katoloci ili sektasi.

U svakom slucaju vremenom ce odustati od pravoslavlja.

STA JE BOLJE OD TA DVA???

Не постоји у рвацкој СПЦ? Одмах си је избрисао? :lol:

Sta mislim?! Milsim da bi mogla u Subotici da nikne i jedna Srpska katolicka crkva...?!

Zasto da ne?! Stefan Nemanja jedan od utemeljivaca srpske drzavnosti u srednjem veku je bio katolik i mnogi drugi srbi koji su ziveli pod uticajem zapadnog Rimskog carstva i zapadnog dela hriscanske crkve. Srba katolicke veroispovesti najvise je bilo u Dalmaciji gde se i danas mogu videti njihovi tragovi u vidu spomenika kulture i topnima na srpskom jeziku. Hrvatska je nasilno asimilovala srbe katolike i to je istorijska cinjenica koju ni hrvatski istoricari ne kriju. I danas se medju hrvatima mogu naci oni sa srpskim prezimenima koja svedoce o njihovom poreklu.

Не постоји у рвацкој СПЦ? Одмах си је избрисао? :lol:

Ne znam.

Ja se u te vase verske podele i logike na razumem.

Ne znam ni da li postoji u Makedoniji....Ni u Crnoj Gori...

Logicno mi je da ako postoje pravoslavne crkve u Rusiji, Grckoj, Srbiji.......Postoji i u Hrvatskoj...

Ne vidim zasto bi Hrvatska bila IZUZETAK?

Sem ako ne misslite da ona nije drzava kao sve ostale?

Ne znam.

Logicno mi je da ako postoje pravoslavne crkve u Rusiji, Grckoj, Srbiji.......Postoji i u Hrvatskoj...

Прочитај нешто о том настанку ХПЦ у кро и кад помињу овде на теми Павелића то је са разлогом.
Тада је и једино постојала та монструм творевина ХПЦ од 41-45.

crnogorci su samo jedno Hrvatsko pleme(dukljani).i nemaju nikakve veze sa "srpstvom",sem nasilno uvedenog pravoslavlja(svetosavlja)...

Da ceo Balkan je bio hrvatski, pa su tako i crnogorci i albanci bili hrvati samo to ne znaju! Objasni ti meni onda zasto hrvati nisu imali svoju drzavu nikad pre 1941. godine? Gde su svi ti hrvati u poslednjih 1000 godina, na kom spomeniku postoji
dokaz da su u opste postojali na ovim prostorima u srednjem veku?

Прочитај нешто о том настанку ХПЦ у кро и кад помињу овде на теми Павелића то је са разлогом.
Тада је и једино постојала та монструм творевина ХПЦ од 41-45.

Mani Pavelica, on odavno vise ne postoji...

Ja te pitam ZASTO HRVATSKA NE BI MOGLA DA IMA SVOJU PRAVOSLAVNU CRKVU kada je druge zemlje imaju?

Ne znam.

ПА КОГ СЕ ОНДА МОГ ЖИВАДИНА ЈАВЉАШ!?:think::think::think:

ХРВАТСКА ПРАВОСЛАВНА

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

Нит је било, нити може бити!
Чак ни прљавославна, јер је чак и она, макар и прљаво, ипак славна!
Нит је било, нити може бити!

a tebi je nešto smješno. pa za par godina svaka ce vam regija imat svoju samostalnu pravoslavnu crkvu. jaka vam je, više jehovih svjedoka ima nego članova SPC-a

Slusaj!
Ne postoji narod na vremenske rate, pa je u jednoj bio dobar a u drugoj los!
Krajiski narod trajao je hiljhadu godina tamo dje je trajao i njegov doprinos ocuvanju pravoslavlja je evidentan i zavidan!
Taj narod je kao vjeran zidao Crkve i Manastire od kamena, dio tog naroda je kao nevjeran rusio iste te Crkve, a ne neke druge!
Taj narod u vremenu svoga nevjerstva nije prihvatio ni druge vjere, ni druge sekte, vec se u kriticno vreme vratio ponovo svojoj Crkvi i obnovio je
na ponos svojim precima!

Znaci mi zidali, mi rusili, mi ponovo podigli!
Niti smo prisli drugoj vjeri niti ikakvoj sekti!
Poslje svega toga odolili iskusenju, odlucili biti a ne imati!
Zato nemoj da sheres?

Glupost do gluposti.:hahaha:

Ali od tebe se drugo i ne očekuje. :ok:

A bilo vas je koliko ono reče JovanRadović?

4.000.000

:rotf:

Ne znam.

Tako je.

Nema nikakvog razloga da pravoslavni vjernici u Hrvatskoj nemaju svoju autokefalnu crkvu.

I to nema nikakve veze sa nacijom.

Srbi i dalje ostaju Srbi, a Hrvati ostaju Hrvati.

izvori:http://www.rts.rs Zakim zvone zvona u Zadru?
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/124251/Default.aspx
Звонар православне цркве Светог Илије у Задру Алекса Богуновић прекинуо представљање Удружења хрватских православних верника вичући да они "само сеју мржњу и лажу о броју Срба који долазе ту у цркву", наводи Слободна Далмација.

Sta mislite da li ovaj pokusaj asimilacije srba u Hrvatskoj putem HPC ima podrsku vlasti i hrvatskog naroda? Hoceli neko iz Srbije pokusati to da spreci?
Nasao sam tu jos jedan hrvatski "biser":
Мургић је изнео низ доказа о томе да су Хрвати најстарији хришћани у Европи, што је поткрепио примером да о присуству Хрвата гивири и "глагољица уклесана на стени планинског масива у Парагвају, која је датирана из шестог века".
Hrvati najstariji hriscani? Verovatno je i Isus bio Hrvat samo mi srbi to necemo da "shvatimo"?

Osnivanje i rad hrvatske pravoslavne crkve i izrazito anti-srpski akt . Ima pujnu podrsku svih verskih faktora u Hrvatsdkoj , |hrvatskih vlasti i hrvatskog naroda . Takodje ima punu podrsku srpskijh vlasti , i jednog dela svestenstva SPCa .

Mani Pavelica, on odavno vise ne postoji...

Ja te pitam ZASTO HRVATSKA NE BI MOGLA DA IMA SVOJU PRAVOSLAVNU CRKVU kada je druge zemlje imaju?

|E pa zato sto su uradili sve sto su mogli da razore srbe i da im smanje broj . Pri tom su izvrskili takve strasne zlocine , da niko u svetu , ni u jednom vremenu ne moze da se uporedjuje s njima . I to su uradili u celini , uaz najvecu mogucu podrsku celog hrvatskog naroda . A neretkio su koljace predvodili bas hrvatski katolicki svestenici , cija mrznja prema srbima dolazi iz nacionalnih , ali i iz verskih razloga . Ni MPC , i CPC nisu jos priznate ... kad budu buile , vedece mo . A I Crna Gora je od uvejk drzava sa pretezno pravoslavnim stanovnistvom , kao i Makedoija ., a za razliku od hrvatske .
Crna gora dok eje bila drzava , pre ujedinjenja , nije imala izrazito antisrpski stav , ko sto ima danas . cak ni Crnogorci nisu postjali ko nacija , nego su sebe smararali Srbima . Bar oni pismeni .
dakle , GPC ne treba da postoji , obzirom da su namere osnivaca zle io zato sto su nedobronamerni .

MPC je realnost, CPC je realnost.

Kad se malo primiriš sa ovim smajlijima, jel bi mogao reći jedan argument zašto i HPC ne bi bila realnost?

A u budućnosti, ko zna, i BHPC. :per:
ebte ljubo šta si skroman, šta si se ograničio samo na države??? zašto svaka regoija nebi imala svoju npr PCS (pravoslavna crkva sandžaka, ili VPC (vojvođanska) ili svako selo npr svoju... ima tu kombinacija

Katolička crkva ima drugačiju organizaciju od pravoslavne.

Ne postoji Hrvatska katolička crkva, ili Poljska katolička crkva.

Katolička crkva je jedna i jedinstvena u cijelom svijetu.

Osim toga, ima u Srbiji katolička crkva.

Ali je Katolicka crkva , to jest Vatikan , sasvim drugacije vaspitavao hrvate i poljake , u odnosu na ostatak svoje pastve sirom sveta .
Pre svega , jer se granice sa Pravoslavnima i neretko zive izmesano . Kod poljaka su uspeli jednim dobrim delom , a kod hrvata u potpujnosti .
|Zato ste takvi , kakvi ste .

|E pa zato sto su uradili sve sto su mogli da razore srbe i da im smanje broj . Pri tom su izvrskili takve strasne zlocine , da niko u svetu , ni u jednom vremenu ne moze da se uporedjuje s njima . I to su uradili u celini , uaz najvecu mogucu podrsku celog hrvatskog naroda . A neretkio su koljace predvodili bas hrvatski katolicki svestenici , cija mrznja prema srbima dolazi iz nacionalnih , ali i iz verskih razloga . Ni MPC , i CPC nisu jos priznate ... kad budu buile , vedece mo . A I Crna Gora je od uvejk drzava sa pretezno pravoslavnim stanovnistvom , kao i Makedoija ., a za razliku od hrvatske .
Crna gora dok eje bila drzava , pre ujedinjenja , nije imala izrazito antisrpski stav , ko sto ima danas . cak ni Crnogorci nisu postjali ko nacija , nego su sebe smararali Srbima . Bar oni pismeni .
dakle , GPC ne treba da postoji , obzirom da su namere osnivaca zle io zato sto su nedobronamerni .

Uopste to ne razumem.

Broj Srba ce se smanjiti ako se to ne dozvoli jer ce jednostavno - preci u katolike i time i naciju promenuti!

Vise u tome vidim HEGEMONISTICKE NAMERE SPC da drze svoje stado I IZA granica Srbije..!

Kako bi jednog dana PONOVO moglo biti belaja.

I kako bi oni PONOVO trebali da spasavaju Srbe.

Back