srbi se ne mogu vratiti u svoje stanove

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
a kada ce ne znam...

kosovska mitrovica: na kratko blokirana zgrada opštine
Politika - Pre 48 minuta

KOSOVSKA MITROVICA - Bivši stanari zgrade "Sindikata" u Kosovskoj Mitrovici, koja se urušila u martu, na kratko su blokirali zgradu opštine zbog, kako su naveli, nezainteresovanosti lokalne samouprave da reši njihov problem.

Oni su, nakon razgovora sa predsednikom opštine Kosovska Mitrovica Nenadom Topličevićem, odustali su dalje blokade, jer im je obećan sastanak sa ministrom za Kosovo i Metohiju Goranom Bogdanovicem. Topličević je u izjavi Tanjugu rekao da opština nema novca za izgradnju nove zgrade za 35 porodica koje su ostale bez krova nad glavom.

Prema njegovim rečima, mesečni budzet opštine, koji dostiže do pet milona dinara, ne može da pokrije te troškove.

Državni sekretar Ministarstva za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović tvrdi suprotno ističhući da opština ima novca.

"Oni (opština) imaju sopstvena sredstva da počnu radove na toj zgradi. Prošlo je šest meseci, a oni šest meseci nisu uradil ništa, da se ta zgrada sruši, da se ukloni šut i da se teren pripremi za izgradnju nove zgrade za sve one stanare koji su tu živeli do trenutka rušenja", rekao je Ivanović.

On je dodao da će zajedno sa ministrom za Kosovo i Metohiju Goranom Bogdanovićem prisustvovati sastanku sa stanarima, ali da to mora da inicira lokalna saomuprava.

Zgrada "Sindikata", izgrađena 1947. godine, delimično se srušila 6. marta zbog starosti.

Tom prilikom troje ljudi zadobilo je telesne povrede, a bez krova nad glavom ostalo je nekoliko porodica, da bi zbog mogućeg daljeg urušavanje zgrade svih 35 porodica bilo iseljeno.

Dragica Cerović je u toj zgradi živela od 1964. godine i kada se ona srušila, ostala je na ulici.

"U tom beznađu bili smo prinuđeni da uđemo u zgradu socijalnog programa u Bošnjačkoj mahali, jer moja sestra, dva brata i ja zaista nismo imali gde", rekla je ona Tanjugu.

Svi članovi njene porodice su, kako kaže hronični bolesnici, a zgrada u kojoj se trenutno nalaze ne obezbeđuje adekvatne uslove za život.

"Mi smo se nadali da ce opština nešto da reguliše. Sami smo, mi stanari, skupili novac i platili čoveku 600-700 evra da nas priključi na trafo. Imali smo struju jednu noc, sutradan je došla policija i neko iz distribucije, ja ne znam po čijem naređenju", kaže Cerovićeva.

Ističe da su onda bili prinuđeni da se snalaze kako znaju i umeju da bi im na kraju struju dale komšije Albanci.

"Ne tražimo mnogo, samo da se vratimo na svoje. I ubica se vraća na mesto zločina, a ne stanar koji je tu rođen, otkupio stan i u njemu živeo 50 godina, to je naše mesto i nadam se da će to da se sruši, da se napravi nova zgrada i da se mi vratimo na svoje", kaže Cerovićeva.
 
Kad su medju Srbima to su najvece ulizice, vece i od vas, a da su dosli u Juznu Mitrovicu ti isti siptari bi im dali (prodali) struju, ali u stolici!!
Pozdrav :cool:

kako ono kazu, koliko znas toliko pricas.
srbi su otisli u bosnjak mahalu, koja je ipak,na tvoju zalost, naseljena albancima kao vecinskim stanovnistvom. znaci ne radi se o nikakvom strahu, kao sto ti mislis ...
jednostavno pomazu coveku, a ne srbinu ...
 
kako ono kazu, koliko znas toliko pricas.
srbi su otisli u bosnjak mahalu, koja je ipak,na tvoju zalost, naseljena albancima kao vecinskim stanovnistvom. znaci ne radi se o nikakvom strahu, kao sto ti mislis ...
jednostavno pomazu coveku, a ne srbinu ...

Da nisi malo priglup znao bi sta znaci MAHALA, znaci ako su u par ulica siptari vecina a u CELOJ Severnoj Mitrovici su Srbi ogromna vecina i oni u tom moru Srba smeju da se kur... aha, smeju djavola, iz straha i ulizivanja su im (pro)dali struju, da je u pitanju Juzna Mitrovica a posebno neki juzniji gradic bilo bi onako kako sam napisao!
Kako bi bilo da odes tamo pruzis makar mali doprinos ili pozoves jednu porodicu u goste :( Umesto sto se sladis tudjoj nesreci...

Ne lupetaj, kako se ja to podsmevam svojoj braci odgovaranjem na ono"ZA SVAKU POHVALU"od strane Zapadnog suseda (izgleda je obrisao sad) na deo o (pro)davanju struje od strane komsija siptara, jesi zdrav u mozak, sta se pa siptara tice sta pisem o Srbima?
Pozdrav :cool:
 
Da nisi malo priglup znao bi sta znaci MAHALA, znaci ako su u par ulica siptari vecina a u CELOJ Severnoj Mitrovici su Srbi ogromna vecina i oni u tom moru Srba smeju da se kur... aha, smeju djavola, iz straha i ulizivanja su im (pro)dali struju, da je u pitanju Juzna Mitrovica a posebno neki juzniji gradic bilo bi onako kako sam napisao!


Ne lupetaj, kako se ja to podsmevam svojoj braci odgovaranjem na ono"ZA SVAKU POHVALU"od strane Zapadnog suseda (izgleda je obrisao sad) na deo o (pro)davanju struje od strane komsija siptara, jesi zdrav u mozak, sta se pa siptara tice sta pisem o Srbima?
Pozdrav :cool:

a ti da si malo pametniji, sto se iz posta mozda i ne bi reklo, znao bi da kada ja nesto kazem da se ne protivreci. evo ti mape mitrovice, i vidi gde je mahala, i gde je ta zgrada. crven deo je mahala, znaci izmedju dva glavna mosta, mada vise sa leve i desne strane desnog "sporednog" mosta., a zgrada je verovatno negde u crvenom krugu.
a koliko se ti iz mahale plase srba govori cinjenica da se skoro sva njasra u mitrovici desavaju upravo tu. ako se secas onih paljevina, bombi i ostalih...

 
a ti da si malo pametniji, sto se iz posta mozda i ne bi reklo, znao bi da kada ja nesto kazem da se ne protivreci. evo ti mape mitrovice, i vidi gde je mahala, i gde je ta zgrada. crven deo je mahala, znaci izmedju dva glavna mosta, mada vise sa leve i desne strane desnog "sporednog" mosta., a zgrada je verovatno negde u crvenom krugu.
a koliko se ti iz mahale plase srba govori cinjenica da se skoro sva njasra u mitrovici desavaju upravo tu. ako se secas onih paljevina, bombi i ostalih...


kalo bogamu ademe ova slika. pa sve kuće imaju bijele krovove. jel to neki novi đir na kosovu:mrgreen:
 
da se vratimo temi.
osim sto srbi [vlast opstine] nece da obezbede smestaj za te stanare, a verovatno imaju neki razlog, mene interesuje zasto im ne daju da se prikljuce na trafo da imaju struju kao i sav normalan svet, mislim kao i ostali mitrovcanci.? svi znamo da se struja ne placa, koji je onda moguci razlog. meni ni jedan ne pada na pamet, a vama???
 
"Oni (opština) imaju sopstvena sredstva da počnu radove na toj zgradi. Prošlo je šest meseci, a oni šest meseci nisu uradil ništa, da se ta zgrada sruši, da se ukloni šut i da se teren pripremi za izgradnju nove zgrade za sve one stanare koji su tu živeli do trenutka rušenja", rekao je Ivanović.
---------------------------------------------------------
Pa naravno da nisu uradili nista, a kad pre da stignu od silnih sastancenja, organizovanja raznih protesta i drugih aktiviteta...Nego cudno kako to da ih je Vucic zaobisao u nedavnoj turneji po Kosovu ? A jes Mitrovica je pod pokroviteljstvom DSS-a...
 

Back
Top