Srbi gube indetitet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ма та двојезична настава нема никакве везе са губљењем идентитета јер је највећи проблем тај што државна организација у Србије врло ријетко користе ћирилицу.
 
Elvin:
rts i pink, dve najveće televizije (nažalost) koriste latinicu. tako da nisi u pravu.

Мислиш користе ћирилицу?! РТС понекада, а за пинк не знам. Али ипак имам неких 5 програма из Србије од који нико не користи ћирилицу, а ти нађи било који из РС који користи латиницу.
 
drbob:
Da li u svetu postoji neka država koja dozvoljava dvojezičnu nastavu,ne mislim na manjine?
evo u spaniji mozes da studiras dvojezicno spanskom i engleskom,a oni veoma drze do svoje tradicije i kulture do te mere da su nekad zadrti.
osnovno i srednje skolstvo me ne zanima ali nije nemoguce da i tako nesto ne postoji.
 
НиколаТ:
Чиме ти размишљаш?! Ај ти мајке ти напиши поруку преко мобилног, а да је на ћирилици.

a to je kao nemoguce :D

imate li vi tamo mobilne telefone, a?

ako ti, kojim sluchajem imash, u opciji gde biras jezik imash i cirilicu ;)

a sad... adko vasha cirilichna mobilna telefonija to nekako ne dozvoljava...
(mada nisam siguran da moze da zabrani)

to je vec vash problem 8)
 
НиколаТ:
Мислиш користе ћирилицу?! РТС понекада, а за пинк не знам. Али ипак имам неких 5 програма из Србије од који нико не користи ћирилицу, а ти нађи било који из РС који користи латиницу.

pink je koristi za titlove.
rts koristi stalno.
mislim da je koristi i politika.
koristio je i bk.
od većih televizija isključivo latinične su studio b i b92.

problem sa ćirilizatorima je što pokušavaju da nametnu svoje stavove i pogled na svet drugima, a pri tom su izrazito agresivni, čak neki traže da se latinica zabrani, što je totalno van pameti.
 
НиколаТ:
Мислиш користе ћирилицу?! РТС понекада, а за пинк не знам. Али ипак имам неких 5 програма из Србије од који нико не користи ћирилицу, а ти нађи било који из РС који користи латиницу.

У праву си, нажалост, али то је зато што постоји огроман притисак "латиничара" и захтев да се ћирилица изједначи са латиницом а такође и велики број младих које мрзи да пишу ћирилицом јер им је лакша (због компјутера) енглеска латиница и баухаус фазони и фонтови.
Ти стално заборављаш да су се у Србију(а нарочито у Београд) 'сместили' сви бивши ЈУГОСЛАВЕНИ, сви "друже Тито" службеници, војна лица, тајне полиције и слично - сви су се они овде нагурали али и то им није доста што су овде лепо примљени него даноноћно пљују и разарају све што је српско и православно.:evil::evil::evil:
 
drbob:
Ма у реду је да се учи страни језик,енглески,али да се настава комплетно одвија двојезично,па то је ван сваке памети.Изгубиће се српско национално биће.И молим вас уозбиљите се,ради се о нама,о нашем постојању,о нашој историји,о Србији.
Испаде да је Србија прчија пар људи који раде шта хоће,који нас продадоше и распродаше нашу историју и културу,само за то да би они остали на власти.Срамота.
Sve zavisi od porodicnog vaspitanja.Ako dete potice iz porodice koja neguje srpske obicaje i ne izbegava da ih praktikuje onda ce ova nastava samo pomoci Srbiji da izbaci u svet mlade ljude sa dobrim obrazovanjem i dobrim vladanje jezicima.
Ako deca u porodici nemaju od koga da uce bilo sta pozitivno o Srbiji onda ta deca i da uce samo srpski u skoli po deset sati nece biti nikakvi "Srbi".tako da panika postavljaca teme je totalno bez veze
 
WIBU:
А можда и да би будуће генерације боље разумеле свет у коме живе и лакше се повезивали са његовим окружењем како Србија једног дана неби била изоловано острво у мору развијеног света!
Говорио је и Вук Караджић немачки,као и немци српски,па значи није било проблема са окружењем.Србија је сада заостала,зато што има много дебила који у Америци виде једини спас,који историју знају из америчких филмова,и који би да путују по свету,а никада нису научили своју историју,нити обишли лепоте Србије.
 
eremita:
У праву си, нажалост, али то је зато што постоји огроман притисак "латиничара" и захтев да се ћирилица изједначи са латиницом а такође и велики број младих које мрзи да пишу ћирилицом јер им је лакша (због компјутера) енглеска латиница и баухаус фазони и фонтови.
Ти стално заборављаш да су се у Србију(а нарочито у Београд) 'сместили' сви бивши ЈУГОСЛАВЕНИ, сви "друже Тито" службеници, војна лица, тајне полиције и слично - сви су се они овде нагурали али и то им није доста што су овде лепо примљени него даноноћно пљују и разарају све што је српско и православно.:evil::evil::evil:

večeras si baš u formi :D

drbob:
Вук Караджић

mis'im stvarno :lol:
 
drbob:
Говорио је и Вук Караджић немачки,као и немци српски,па значи није било проблема са окружењем.Србија је сада заостала,зато што има много дебила који у Америци виде једини спас,који историју знају из америчких филмова,и који би да путују по свету,а никада нису научили своју историју,нити обишли лепоте Србије.

Ти си нешто гадно побркао!

Свако ко је против образовања нема везе са мозгом!
 
О ком образовању ти пишеш,ја сам лепо навео да немам ништа против учења енглеског,али двојезична настава,то је већ нешто другу,да ли ти знаш да читаш,врати се на почетак.
 
~Petar~:
:D
..sta znam,mogu valjda tamo da ih srede.uostalom,i ostatak i neka obavestenja isto idu na latinici
kao i znak te televizije

Па теби треба дебела диоптрија. Лијепо пише БН!

Знао сам да ће прича да крене у погрешном смијеру. Важно је да је ћирилца све мање у употреби у Србији.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top