Srbi gube indetitet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
goxy:
Engleski je univerzalni jezik i mozda je bolje da se pochne shto ranije sa uchenjem.....Klinci su u tim godinama ko prazna sveska i znanja koja se tada steknu , ipak predstavljaju dobru osnovu za ranije......Inache uvedena je i INFORMATIKA za klince......Josh jedan dobar potez ministarstva.......Jedino je problem obuka za profesore i uchitelje koja ide malo teze ,jer nisu navilki na korishicenje rachunara.....
Jesi li siguran?
Mozda ti znas takve, sve koje ja znam, koriste racunare!
 
Da, ja znam.......Kad 30 godina radish sa kredom i tablom i odjednom ti zadaju da za kratko vreme nauchish rad na rachunaru, to ne ide lako........Lako je ustvari mladjima koji su se vec ranije upoznali sa kompjuterom......
 
goxy:
Da, ja znam.......Kad 30 godina radish sa kredom i tablom i odjednom ti zadaju da za kratko vreme nauchish rad na rachunaru, to ne ide lako........Lako je ustvari mladjima koji su se vec ranije upoznali sa kompjuterom......
Mislis, mnogo je lakse 16 godina guliti klupu, nego mesec dana da se covek obuci za rad na racunaru?
Cudne neke tipove ti poznajes, osim toga, nisi se upitao kolike su im plate za tako odgovoran posao koji rade, i da li sebi mogu da priuste racunar.
Ovako, za iole pristojan racunar (od onih jeftinijih) jednom profesoru treba da izdvoji 3 svoje plate, pa ti vidi kako to ide.
 
Nikad bio
d040.gif
.....dovoljna mi je krstarica
 
dvojezichna nastava? kako to izgleda uopshte?.... na kojim predmetima?
nadam se da je to izuzetak i da necje postati opshta praksa. to bi bilo preveliko ludilo.

a shto se tiche nabijanja klincima engleskog i informatike, najbolje da im zabiju chim prohodaju umesto drugara i igrachkica jedan kompjuter, a umesto bajki da chitaju i uche engleski, tako da vecj sa 14 godina mogu da budu neki fensi medandzheri i PRovi. :shock: ..... ma ludilo. klinci treba da se sigraju a ne vezuju za kompove, i prvo nek nauche kako treba srpski jezik. ionako nam je pola naroda polupismeno. a engleski svaka budala mozhe, da nauchi od 5og osnovne do kraja srednje, a samo sa znanjem iz osnovne mozhe da komunicira na najosnovniji nachin.

mislim sve ovo je samo furanje kako nam je shkolstvo evropski orijentisano.
 
Keeper:
dvojezichna nastava? kako to izgleda uopshte?.... na kojim predmetima?
nadam se da je to izuzetak i da necje postati opshta praksa. to bi bilo preveliko ludilo.

a shto se tiche nabijanja klincima engleskog i informatike, najbolje da im zabiju chim prohodaju umesto drugara i igrachkica jedan kompjuter, a umesto bajki da chitaju i uche engleski, tako da vecj sa 14 godina mogu da budu neki fensi medandzheri i PRovi. :shock: ..... ma ludilo. klinci treba da se sigraju a ne vezuju za kompove, i prvo nek nauche kako treba srpski jezik. ionako nam je pola naroda polupismeno. a engleski svaka budala mozhe, da nauchi od 5og osnovne do kraja srednje, a samo sa znanjem iz osnovne mozhe da komunicira na najosnovniji nachin.
-------------------------------------------
Bas tako!
Trebalo bi valjda prvo da se obrazuju na maternjem (srpskom) jeziku, i dobro primeceno da ni srpski ne znaju kako treba.
I oni koji slove za obrazovane, neretko kubure sa pravopisom, i osnovnim pojmovima srpskog jezika, o knjizevnosti da i ne govorim.
Mislim da dvojezicna nastava u praksi nece zaziveti, jer to nije ucnje nekog stranog jezika, nego ucenje na stranom jeziku. Mislim da je i predmet Istorija u opticaju da se uci na stranom jeziku, sto je apsurndno.
Mogu zamisliti kako bi pojedini izrazi iz nase epske pa i lirske knjizevnosti zvucale na bilo kom drugom jeziku, osim srpskog, itd.itd.
 
*BILJA*:
Trebalo bi valjda prvo da se obrazuju na maternjem (srpskom) jeziku, i dobro primeceno da ni srpski ne znaju kako treba.
I oni koji slove za obrazovane, neretko kubure sa pravopisom, i osnovnim pojmovima srpskog jezika, o knjizevnosti da i ne govorim.
Mislim da dvojezicna nastava u praksi nece zaziveti, jer to nije ucnje nekog stranog jezika, nego ucenje na stranom jeziku. Mislim da je i predmet Istorija u opticaju da se uci na stranom jeziku, sto je apsurndno.
Mogu zamisliti kako bi pojedini izrazi iz nase epske pa i lirske knjizevnosti zvucale na bilo kom drugom jeziku, osim srpskog, itd.itd.

Људи ова "двојезична фора" уопше није ни мало безазлена, погледајте само како су се одмах британски и амерички амбасадори натрпали на отварању тих одељења... то је као што католички фратри имају своја СЕМЕНИШТА, тј. одређена проба да се види да ли могу да створе зомбије.

Двојезична пракса се оснива и утврђује тамо где постоји национална мањина па онда они уче на 1.матерњем језику и 2.на језику државе у којој живе - а шта је ово то би требало господин министар просвете Фуксановић да објасни, али коме да објасни КАДА ГА ЈАВНО ДО САДА НИКО ОД ПРОСВЕТНИХ РАДНИКА НИЈЕ НИ ПРОЗВАО.
А ко ти каже Биљо да ће ти ученици да уче НАШУ историју или књижевност - од тога нема ништа... из простог разлога што већина онога што је до сада било градиво на српском језику није ни преведено на енглески.
 
eremita:
Људи ова "двојезична фора" уопше није ни мало безазлена, погледајте само како су се одмах британски и амерички амбасадори натрпали на отварању тих одељења... то је као што католички фратри имају своја СЕМЕНИШТА, тј. одређена проба да се види да ли могу да створе зомбије.

Двојезична пракса се оснива и утврђује тамо где постоји национална мањина па онда они уче на 1.матерњем језику и 2.на језику државе у којој живе - а шта је ово то би требало господин министар просвете Фуксановић да објасни, али коме да објасни КАДА ГА ЈАВНО ДО САДА НИКО ОД ПРОСВЕТНИХ РАДНИКА НИЈЕ НИ ПРОЗВАО.
А ко ти каже Биљо да ће ти ученици да уче НАШУ историју или књижевност - од тога нема ништа... из простог разлога што већина онога што је до сада било градиво на српском језику није ни преведено на енглески.
U pravu si (narocito za ovu poslednju recenicu-opasku)!
Medjutim, ima vremena da i prosvetari kazu nesto na tu temu, to sto cute ne znaci da se slazu, prosto niko u to i ne veruje.
Mada je bolje spreciti nego leciti.
Vuksanovicu sa novim izborima istice mandat, i nadam se da ce s njim i ideji o "dvojezicnoj nastavi" mandat isteci...
 
e pa ovaj eremita ne bi bio to shto jeste da ne vidi svuda invazije vanzemaljaca.
ma ko yebe Polta i ostale, nek oni njushkaju naokolo. mi odredjujemo sami svoji sudbinu, manje ili vishe. mogu oni da oblecju oko nashih shkola kolko ocje, sve zavisi shta cjemo mi uraditi.
 
Keeper:
e pa ovaj eremita ne bi bio to shto jeste da ne vidi svuda invazije vanzemaljaca.
ma ko yebe Polta i ostale, nek oni njushkaju naokolo. mi odredjujemo sami svoji sudbinu, manje ili vishe. mogu oni da oblecju oko nashih shkola kolko ocje, sve zavisi shta cjemo mi uraditi.
Invazija je pochela
s006.gif
mars01.gif
,samo se ti ismevaj videcesh kad ti mali zeleni zakucaju na vrata......Ima da dersh kozu na shiljak samo tako
 
drbob:
Говорио је и Вук Караджић немачки,као и немци српски,па значи није било проблема са окружењем.Србија је сада заостала,зато што има много дебила који у Америци виде једини спас,који историју знају из америчких филмова,и који би да путују по свету,а никада нису научили своју историју,нити обишли лепоте Србије.

Poštovani branioče ćirilice, zabrinuti za dvojezičnu školu POTRUDITE SE DA PRAVILNO KUCATE KARAKTERE ĆIRILIČNOG KODNOG RASPOREDA!

Ако је по Вама постојао један "Вук Караджић" онда је то било негде у ЏИЏ веку, знате...

Tema je za KATANAC!

Nije jasno da li je dvojezična nastava u okviru eksperimentalnog odeljenja ili je reč o pravu manjine?
Ovako, sa nedorečenostima mnogi pribegavaju veoma slobodnom tumačenju problema koji i ne postoji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top