Споменик Дражи у Београду

ДА ЛИ НА МЕСТУ НА КОМЕ ЈЕ СТРЕЉАН ТРЕБА ПОДИЋИ СПОМЕНИК СРПСКОМ ЧИЧИ?

• Да

• Не

• Не знам

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Па, надам се да не би.

Прво, не браним стање пре комуниста. Стање у К. Југославији је било више него срамно. Да је ишта ваљало, комунисти се не би ни примакли власти, а камоли дошли на њу.

Друго, да су четници били толики "борци" против фашиста, партизани не би ни имали онолику војску да разгузе и рашчерупају четнике, да једва успеју да побегну спуштених гаћа.

Али да су као алтернативу оном стању увели стање чистог зла, то је неоспорна чињеница. Друштво, државни и политички систем базиран на лажи, контроли и суровом затирању било какве независне мисли. Убијање људског у човеку, страховлада једноумља. Шпијунска држава где се скоро 50 година са највећом паранојом причало о било чему политичком, јер је и погрешна реч изговорена у сну могла да те одведе на робију, а твоју породицу на руб егзистенције. И, што је најгоре, прекид једног континуитета који је узроковао да данас не будемо 70 година испред стања које је било 1941, него будемо на истом, ако не и на горем положају.

Не знам за тебе... Ја можда данас бедније живим него што бих са овом струком живео пре 30 или 40 година, али са оваквим ставовима ја у оно време не бих видео белог дана, него бих се убуђао по затворима и надобијао батина док ми не сломе ум и не убију вољу, тако да радије бирам судбину пољског миша, него миша у златном кавезу који дели са змијом.

Koliko imas godina?

Дража је једна тужна фигура .... и како сам слаб на будале, романтичаре и идеалисте гласао сам ЗА, јер убили су једног господина, школованог српског официра, који није могао да се носи са комуњарском шибицарском багром!

Дража је једна тужна фигура .... и како сам слаб на будале, романтичаре и идеалисте гласао сам ЗА, јер убили су једног господина, школованог српског официра, који није могао да се носи са комуњарском шибицарском багром!

Mislio si da su drugovi razbili jajare i pilicare?

Mislio si da su drugovi razbili jajare i pilicare?

Господин Драгослав Михаиловић није био јајара и пилићар ... него ВИСОКИ српски официр .... у време када је бити српски официр била НАЈВЕЋА ЧАСТ!
На жалост око њега је било свакаквог олоша ..... који је дозволио да га један несвршени машинбравар прејебе!

Неки овде нису приметили да је 2 светски рат завршио пре 65 година.

На форуму највероватније нема никог који је у борбама уопште учестовао.

Мада има оних који су (шапатом) слушали приче које се нису баш уклапале у југословенске шпагети вестерне :)) ... ко ми је причао још увек је жив!

Господин Драгослав Михаиловић није био јајара и пилићар ... него ВИСОКИ српски официр .... у време када је бити српски официр била НАЈВЕЋА ЧАСТ!
На жалост око њега је било свакаквог олоша ..... који је дозволио да га један несвршени машинбравар прејебе!

Drug Tito se borio za oslobodjenje,protiv fasizma...dok je Draza saradjivao sa fasistima ,ustasama...

28, најнезгодније на форуму.

За пола форумаша сам "маторац", за другу половину "балавац". :(
Nisam te to pitao zbog toga da bih te vredjao veruj mi.Mislio sam da proverim da liu je to sto pises tvoje licno iskustvo ili si obavesten iz prica.
Kada govoris o nekom vremenu i kada ga ocenjujes trebas u odnos da stavis i dobre i lose strane pa da onda izvlacis zakljucke.

Tu pocinje ono sto se zove komandna odgovornost ili u prevodu na srpski skim si takav si!!!:whistling:

Back