SPC završava luksuzni kompleks u strogom centru Beograda

Дуле боље поразговарај са неким правником, користиш изразе који су непримерени, смеје ти се свет.
Zasto su neprimereni? Koji ,,svet"?
Не знам да ли ово треба да звучи начитано и образовано, али ово је на нивоу Српског телеграфа. Мани се овакве одбране Вучића
A šta fali Srbskom Telegrafu? :per:
 
Zasto su neprimereni? Koji ,,svet"?
Објасниће ти образованији од мене, ја сам се дружио са правницима али ми ти не би веровао када би ти објаснио зашто су непримерени изрази.
Нисам правник па просто не иде да ти објашњавам правне термине.
A šta fali Srbskom Telegrafu? :per:
Исто као Курир и сличне новине. Излази само јер држава пумпа велике паре у тај часопис. Мислиш да се финансирају од тиража ? Па сигурно не, као и већина новина. Разлика је само да је квалите текстова у тој новини као и у Куриру, просто без коментара.
 
Ти си као онај човек из приче - ако свештеник лепо пева - шта му би да постане свештеник, што није постао певач.
Ако грозно пева - ко га пусти да постане свештеник.
Ако дуго беседи - онда ужас јер се не може издржати.
Ако беседи кратко - е онда срамота јер није лепо да се држе кратке беседе.
Па како ти то постављаш ствари, увек нешто фали.
Црква се одавно бави практичним радом, још од деведесетих година када је почео да ради пастирско саветодавни центар, а црквено-народне кухиње постоје више од 10 година.


То је твој лични осећај, предпостављам, или кажеш да се прича по чаршији, па онда је истина ? Шта од то двоје ?

Crkva koja kaci zastave naokolo i redovno pravi politicke govore bavi se politikom.
 
Ти само кликнеш "Одговори", ни не читаш шта пише.
Ја скрећем кривицу ? Ти само пишеш једно исто, али СНС и гласаче нигде да поменеш.
Па тако стидљиво пишеш о СНС-у, стварно не знам шта мислиш о њима.
Јел знаш колико је било неважећих листића на прошлим изборима ? Колико људи бојкотује исто као што си ти дугогодишњи бојкоташ.
И такви нам кроје живот мој Мане.
Неће нико да смењује власт а сви кукају како не ваља. Па не можеш лопове сменити кукањем.
Druže, ja ni jedne izbore nisam bojkotovao. Ne znam odakle ti ta ideja.
 
Што би бранио лопове ?
Него шта би са оним црквама по Србији које се граде ? Оде ти у другу тему и не одговори ми. Какве то има везе са храмом Светог Саве који је почео да се гради од 1939 а наставио од половине осамдесетих година прошлог века ?


Дуле боље поразговарај са неким правником, користиш изразе који су непримерени, смеје ти се свет.
Не знам да ли ово треба да звучи начитано и образовано, али ово је на нивоу Српског телеграфа. Мани се овакве одбране Вучића.
Iju, kazes da su ovi lopovi a spc ih brani?
 
Druže, ja ni jedne izbore nisam bojkotovao. Ne znam odakle ti ta ideja.
Па изгледаш ми као онај који прецртава листиће јер му се не свиђа ни једна странка, али добро, да не ширимо
тему.

Ne, prosto je cinjenica. Sve dok SPC je "nacionalna" ona je politicka,
Везе ти немаш са СПЦ, боље се покриј ушима и ћути.
СПЦ је наднационална и то што ти још ниси чуо за то говори о теби, а не о СПЦ.
Држи се ти Мила и пусти СПЦ.
 
Објасниће ти образованији од мене, ја сам се дружио са правницима али ми ти не би веровао када би ти објаснио зашто су непримерени изрази.
Нисам правник па просто не иде да ти објашњавам правне термине.
Neka, nije mi nužno trenutno da se družim sa pravnicima.

Исто као Курир и сличне новине. Излази само јер држава пумпа велике паре у тај часопис. Мислиш да се финансирају од тиража ? Па сигурно не, као и већина новина. Разлика је само да је квалите текстова у тој новини као и у Куриру, просто без коментара.
Niko te ne prisiljava da čitaš te novine i medije.
 
Па изгледаш ми као онај који прецртава листиће јер му се не свиђа ни једна странка, али добро, да не ширимо
тему.


Везе ти немаш са СПЦ, боље се покриј ушима и ћути.
СПЦ је наднационална и то што ти још ниси чуо за то говори о теби, а не о СПЦ.
Држи се ти Мила и пусти СПЦ.

Negiras ocigledne stvari. SPC je nacionalna organizacija koja se primarno bavi politikom i nacionalizmom, a usput se prodaje kao vjerska institucija. Kao sto ti pises cirilicom ne zbog navike ili prakticne upotrebe (koje nema danas) nego zato sto tako osjecas se kao veci Srbin/nacionalista.
 
To je samo sporedna koincidencija
Nije nego ti ništa ne znaš o SPC. Ona je Narodna ali i Vaseljenska tj. Nadnacionalna Crkva, deo Jedne Svete Saborne i Apostolske Crkve i svi ljudi i narodi mogu biti kršteni u njoj.

1716760926998.png

https://www.koreni.rs/srpska-pravoslavna-misija-u-africi/
 
Negiras ocigledne stvari. SPC je nacionalna organizacija koja se primarno bavi politikom i nacionalizmom, a
Ало мајсторе, ако поновиш лаж 100 пута она неће постати истина.
То што се ти држиш црногораца, држи се и даље и то је твој избор.
СПЦ надилази сваку нацију а ти се још ниси информисао, причао је отац Гојко Перовић о томе.
Питај у оним манастирима у Америци који су под јурисдикцијом СПЦ колико има тамо Срба. Па јави шта ће ти одговорити монахиње које су све рођене американке, рецимо у Аризони у манастиру који припада СПЦ.
У том манастиру нема баш ни једна монахиња која је српкиња.
А то што ниси чуо да је било светитеља који нису били Срби, то да ти не причам, видим да ти је образовање прилично танко а другима делиш лекције.
 
Финансира их држава и то беспотребно.
Па није то Политика па да је финансира држава да не би пропала.
Пумпају се огромне паре у новине сумњивог квалитета.
Ne razumem šta bi ti, da zabranjuješ novine po Srbiji jer su tebi ,,sumnjivog kvaliteta"??
 
Negiras ocigledne stvari. SPC je nacionalna organizacija koja se primarno bavi politikom i nacionalizmom, a usput se prodaje kao vjerska institucija. Kao sto ti pises cirilicom ne zbog navike ili prakticne upotrebe (koje nema danas) nego zato sto tako osjecas se kao veci Srbin/nacionalista.
Tacno, cak insistiraju na tome da su samo clanovi njenog stada srbi

Nadnacionalna, malo morgen
 
Ало мајсторе, ако поновиш лаж 100 пута она неће постати истина.
То што се ти држиш црногораца, држи се и даље и то је твој избор.
СПЦ надилази сваку нацију а ти се још ниси информисао, причао је отац Гојко Перовић о томе.
Питај у оним манастирима у Америци који су под јурисдикцијом СПЦ колико има тамо Срба. Па јави шта ће ти одговорити монахиње које су све рођене американке, рецимо у Аризони у манастиру који припада СПЦ.
У том манастиру нема баш ни једна монахиња која је српкиња.
А то што ниси чуо да је било светитеља који нису били Срби, то да ти не причам, видим да ти је образовање прилично танко а другима делиш лекције.

Da a otac Gojko je reka da treba i izbačit "srpska" sa naziva SPC
 

Back
Top