Smrt u horoskopu

ja mislim da je Sunca...nisam siguran..procitao sam kod Dupora da je bas uvek los aspekt
Sunce taj dan moze da bude na 23` - 24` a Merkur je bio isto u toj konjukciji retro na 25`. A ja bih rekla da je pre bilo pomracenje Meseca, posto je Mesec ostao iza. Ali neka neko ko je stariji ili se seca da je tog dana bilo pomracenje Sunca, ipak je nesto sto nije nezapazeno, nek javi, ili ako ti znas doba dana kad su te osobe rodjene, pa to bi onda dalo i tacan raspored kuca, mozda je jedna od planeta signifikator majke.
Ja se secam samo onog iz 1999 cini mi se2.Avgust
A inace meni je signifikator majke Mesec, imam pomracenje Meseca u 7-moj 1` orbis 3` sa So, i ona nikada laksi porodjaj nije imala, tacnije kaze: "Svakoj majci bih pozelela tako lak porodjaj"
 
Sunce taj dan moze da bude na 23` - 24` a Merkur je bio isto u toj konjukciji retro na 25`. A ja bih rekla da je pre bilo pomracenje Meseca, posto je Mesec ostao iza. Ali neka neko ko je stariji ili se seca da je tog dana bilo pomracenje Sunca, ipak je nesto sto nije nezapazeno, nek javi, ili ako ti znas doba dana kad su te osobe rodjene, pa to bi onda dalo i tacan raspored kuca, mozda je jedna od planeta signifikator majke.
Ja se secam samo onog iz 1999 cini mi se2.Avgust
A inace meni je signifikator majke Mesec, imam pomracenje Meseca u 7-moj 1` orbis 3` sa So, i ona nikada laksi porodjaj nije imala, tacnije kaze: "Svakoj majci bih pozelela tako lak porodjaj"
Moguce...ja sam laik pa nisam bas upucen toliko..evo ti podaci pa vidi u programu 14.4.1991. kragujevac 21:15..u mom programu na 24'20'' minuta ovna padaju sunce i mesec tu je blizu i merkur i prave stelijum mada proveri
 
Moguce...ja sam laik pa nisam bas upucen toliko..evo ti podaci pa vidi u programu 14.4.1991. kragujevac 21:15..u mom programu na 25 stepenu ovna padaju sunce i mesec tu je blizu i merkur i prave stelijum mada proveri
Pa ko je vladar 4 a ko 10 polja? Ne mogu sad da kucam i menjam podatke non-stop? E pa srce moje u 21 uveche sigurno nije pomracenje Sunca, nesto nece da je u aprilu dan u to doba, a i sredina leta bi to vec bila kasno za pomracenja Sunca, logicno ;)
 
Pa ko je vladar 4 a ko 10 polja? Ne mogu sad da kucam i menjam podatke non-stop? E pa srce moje u 21 uveche sigurno nije pomracenje Sunca, nesto nece da je u aprilu dan u to doba, a i sredina leta bi to vec bila kasno za pomracenja Sunca, logicno ;)
hahah naravno da ne moze u 21H da bude pomracenje sunca ali ako se desilo u toku dana zar to ne vazi za citav 14 april..to pomracenje traje mozda nekoliko minuta ali verovatno taj uticaj duze traje...ali pre ce biti da je pomracenje Meseca
Vladar 4 je Neptun a 10 Merkur
 
hahah naravno da ne moze u 21H da bude pomracenje sunca ali ako se desilo u toku dana zar to ne vazi za citav 14 april..to pomracenje traje mozda nekoliko minuta ali verovatno taj uticaj duze traje...ali pre ce biti da je pomracenje Meseca
Vladar 4 je Neptun a 10 Merkur
Ne vazi, jer Mesec predje nekih 10` cini mi se za dan. Sto znaci da neko ko je rodjen nema a neko ima konjukciju, onaj ko je rodjen 00h 14aprila sigurno je nema ako je orbis bio veci od 10`. Pa onda je Merkur signifikator majke e sada ne znam da se izrazim strucno "sprzen" od strane Sunca ispred kog se nasao, a 12 polje u Skorpiji jel? Nek ti neko pomogne ja dalje ne znam! :hvala:
 
Ukoliko su Sunce i Mesec u konjunkciji, to može biti samo solarna eklipsa. Ukoliko su Sunce i Mesec u opoziciji, onda je u pitanju lunarna eklipsa. 14.4.1991. nije bilo nikakvog pomračenja, već obična konjunkcija Sunca i Meseca.
Ni ti fenix nemaš nikakve eklipse u karti. To u sedmoj kući je takođe obična konjunkcija Sunca i Meseca.

Ukoliko je Merkur vladar 10-e kuće (što je kuća majke), on je postavljen u šestoj kući sa oba svetla u znaku koji se ne vidi sa Devicom. Dodatno Merkur nema ni malo osnovnog dostojanstva, pri tom je još spaljen i da naglasim da je šesta kuća malefična, a dispozitor ih gleda iz osme kuće i iz znaka svog pada. Merkur je ovde jako loše položen.
 
Pa to možda tvrde ovi koji gledaju sve moguće eklipse. Ja koliko sam upoznat, posmatra se samo prva prenatalna i prva sizigija posle rođenja. Za one koji ne znaju šta je sizigija, to je konjunkcija ili opozicija Sunca i Meseca. Ukoliko je jedna od tih sizigija eklipsa, onda imaš eklipsu u karti.
 
Pa to možda tvrde ovi koji gledaju sve moguće eklipse. Ja koliko sam upoznat, posmatra se samo prva prenatalna i prva sizigija posle rođenja. Za one koji ne znaju šta je sizigija, to je konjunkcija ili opozicija Sunca i Meseca. Ukoliko je jedna od tih sizigija eklipsa, onda imaš eklipsu u karti.
ovo je natal moga oca, a po prici kazu da je njegova majka zamalo izbegla smrt na porodjaju? :confused:
http://img94.imageshack.us/img94/1336/portret.gif
 
Ukoliko su Sunce i Mesec u konjunkciji, to može biti samo solarna eklipsa. Ukoliko su Sunce i Mesec u opoziciji, onda je u pitanju lunarna eklipsa. 14.4.1991. nije bilo nikakvog pomračenja, već obična konjunkcija Sunca i Meseca.
Ni ti fenix nemaš nikakve eklipse u karti. To u sedmoj kući je takođe obična konjunkcija Sunca i Meseca.

Ukoliko je Merkur vladar 10-e kuće (što je kuća majke), on je postavljen u šestoj kući sa oba svetla u znaku koji se ne vidi sa Devicom. Dodatno Merkur nema ni malo osnovnog dostojanstva, pri tom je još spaljen i da naglasim da je šesta kuća malefična, a dispozitor ih gleda iz osme kuće i iz znaka svog pada. Merkur je ovde jako loše položen.

Nisam najbolje razumeo...ta konjukcija nije losa ili sta? kod Dupora pise malo drugacije...
 
Konjunkcija Sunca i Meseca svakako nije najsrećniji aspekt, dodatno je pogoršana situacija jer je ta konjunkcija u šestoj kući, ali teško da bi konjunkcija Sunca i Meseca nekog ubila, ili da neko gine jer ima konjunkciju Sunca i Meseca. Hteo sam samo da kažem da to nije eklipsa. Ukoliko je konjunkcija Sunca i Meseca istovremeno u konjunkciji sa jednim čvorom, onda bi to bila solarna eklipsa.
 
Konjunkcija Sunca i Meseca svakako nije najsrećniji aspekt, dodatno je pogoršana situacija jer je ta konjunkcija u šestoj kući, ali teško da bi konjunkcija Sunca i Meseca nekog ubila, ili da neko gine jer ima konjunkciju Sunca i Meseca. Hteo sam samo da kažem da to nije eklipsa. Ukoliko je konjunkcija Sunca i Meseca istovremeno u konjunkciji sa jednim čvorom, onda bi to bila solarna eklipsa.

Pa kako tumacimo onda smrt majki ovih dveju osoba koje su rodjene istog dana meseca i godine...slucajnost?...
 
vindex jel ja negdje mogu procitati nastavak ovog texta?

Vjerujemd a si ih jos dosta napisao, na druge teme... imas li mozda blog ili nesto slicno da mogu procitati?:worth:

Veoma zanimljv text, pomalo sam se i zabrinula.
 
Poslednja izmena:
Ima nastavak , naravno u mojoj knjizi koja uskoro izlazi.

Što se tiče eklips moram reći da su one kompleksna tema. BIla je osoba jedna baš i sad ovo pomračanje totalno u siječnju što je bilo padalo joj je na ac. Nije se desilo ništa. Eklipsa je jača po definiciji od svakog tranzita, mada kažem, slabo nešto vidim njezine efekte.

Sunce 0 Mjesec nije dobro iz jednog osnovnog razloga. To su nositelji života i tijela i nije dobro da se oba nađu na istom mjestu. Jer ako ide udar, udara dvije životne sile u isto vrijeme. Udarac je jači i opasniji. Drugo je ako je Mjesec ugrožen a Sunce nije pa čovjek ide kroz život nekad lakše nekad teže, ali ljudi sa Sunce 0 Mjesec sve proživljaju jako dramatično.
 
Pa ne mora da znaci nista... On je u stvari tu u svom sedistu, u Skorpiji kojom u stvari i vlada, a i 8. kuca je analogna skorpiji kao osmom znaku u zodijaku... Tako da ta pozicija sama po sebi nista ne znaci osim da je pluton tu jak i da pokazuje svoje "dobre" osobine... :roll:
 
Da znam da bi mi neko hteo iskreno odgovoriti, poslala bih negde drugde (ne bih Vas opterecivala). Vas tekst me je uznemirio do suza, jer meni draga osoba ima nekoliko aspekata prerane smrti. Po malo se razumem. Ako neko zeli iskreno da mi odgovori, ili eventualno da me utesi, jer vidim ovde Neptun-vladalac 8me u trigonu sa Asc. Za sada nema neke zdravstvene tegobe. Jedino je pusac od neke 17-18te godine. Neutesna sam. On je ljubav mog zivota. Ovo je njegova natalna karta. Zahvaljujem se unapred, na bilo kakvom odgovoru.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?btyp=w2at;rs=3;cid=e14fileRJ1IpW-u1330262698&nhor=3&nho2=1

Neptun jeste u aspektu sa ASC a trigon je dobar.Sunce pravi tri losa aspekta sa Plutonom, Saturnom i Jupiterom.
 

Back
Top