Smejete se Amerikancima? Koliko znate Americke drzave?

Da li ste bili u SAD?


  • Ukupno glasova
    28
lose lose - samo 9, a da sam igrao na osecaj u stomaku, ubo bi jos bar jedno 4-5 - za koje sam takoreci znao, nego razmisljam :)
Malo je doduse sitna karta.
usa_map-states_black-.jpg
 
E jbga sad, kako da odigram pošteno,. jedino sam bio siguran za kaliforniju, floridu , nevadu teksas, luizijanu i washington odakle je Nirvana , Sijetl scena..
U kvizu pita samo za Nebrasku ne Nevadu, i nijednu drugu od kojih si ti naveo, tako da vrv bih ubo jedno dva...

Nije random...Pa nemoj da varas, pogledaj, ali nemoj da uporedjujes, ako zelis...Naucices nesto novo...
 
Zapamtices sve u jednom pogledu? :)

Ima 50 drzava sa tacnim lokacijama i sa imenima, znaci to je prilicno slozen memorijski poduhvat, mada nije nemoguce....

Ne pita glavne, vec manje poznate, ali video si vec kviz, razmisljao si :P

Pa recimo sad bih bio bolji. Pogotovo sto sam u nekim slucajevima ubo malo vise u stranu. Pogotovo one neke dugacke a uske ili one sitne. A i podsetio si me na mnoge gde su.

Stvar je u tome da kad ih klasifikujes, atlanska obala, karipska obala, pacificka obala, malo je zbrka tamo desno gore (main i puno sitnih drzavica do virdzinije) tesko se vidi na mapi pa i dalje nize.

u sredini istok zapad sever jug ili centar. Onda gde su planine ... Pacifik nema puno. Sledeci nivo do njih je malo povuci-potegni/

Na primer: Teksas, New Mexico, Arizona, kalifornija malo levo - lujzijana, missipi, alabama, dzordzija i florida desno.

Istocna obala je malo zametnija

Ustvari kad malo bolje razmislim posto sam ja uglavnom putovao kopnom ili avionima, otprilike imam ideju za nesto gde je otprilike negde, naravno tesko da bih ubo bas 20 od 20 random.


Msm ajd' dal znamo Amercike drzave...toliki filmovi...

al pazi ovo: jel znate Ruske drzave ? Msm jos gore bivsi Sovjetski savez a?
Pojma nemamo. Mozda se setim 2-3 gde se negde nesto ratovalo i to je to.
 
Mejn je najveća država u Novoj Engleskoj, ljudi su najviše upoznati sa tom državom preko proze Stivena Kinga, jer se većina njegovih dela događa tu.
Kako je Mejn preko 90% pod šumama i poznat po magli odličan je za Kingov horor.
U Mejnu u glavnom zive samo bogati i po tome je najpoznatiji. Jedina drzava bez migranata.
 

Back
Top