Smejete se Amerikancima? Koliko znate Americke drzave?

Da li ste bili u SAD?

• Ukupno glasova
    28
Mejn je najveća država u Novoj Engleskoj, ljudi su najviše upoznati sa tom državom preko proze Stivena Kinga, jer se većina njegovih dela događa tu.
Kako je Mejn preko 90% pod šumama i poznat po magli odličan je za Kingov horor.
Ja sam bio par puta u Bar Harbor, uopšte nije hororičan...

Mada za lobstere tj jastoge jeste...

Screenshot 2023-11-13 at 02-14-05 Name That U S State Quiz.png

Ни Американци не знају своје државе.
A imaju jedne od najumnijih ljudi, dal su uvezli ili proizvezli je manje bitno.

Ni Srbi sve reke u Srbiji. Koliko znas reka u Srbiji? Jel važnija reka ili država?

Amerikanci koji su završili high school svi znaju svoju državu... Naravno skladno kapacitetima i interesovanjima pojedinca...

A imaju jedne od najumnijih ljudi, dal su uvezli ili proizvezli je manje bitno.

Ni Srbi sve reke u Srbiji. Koliko znas reka u Srbiji? Jel važnija reka ili država?

Amerikanci koji su završili high school svi znaju svoju državu... Naravno skladno kapacitetima i interesovanjima pojedinca...
Чему онда подсмевање са било које стране...али, чињеница је да наши средњошколци уче географију света и макар умеју да наведу државе света на свим континентима. Знају понешто о тим државама. Амери једва да и своје знају, исто средњошколци.
И Европљани никада неће побркати Аустрију и Аустралију, Србију, Сирију и Сибир, за разлику од Амера.
Налажење америчких државица на немој карти није показатељ познавања географије тог дела континента, нити знање географије генерално. Знамо макар да наведемо пола тих држава.
Чему ово мерење чији је дужи? Која је поента теме?
Да нам покажеш да Амери нису баш толико неписмени?

Gde je Los Alamos?

Pod utiskom sam Oppenheimera.
Ozbiljan film. Preporuka puta preporuka.

Su ideje čarolija koje izlazi iz pandorine kutije?
Ja ga doživljavam samo kao pokušaj prikazivanja zvanično nezvanične istorije. Neki viši i mlađi um bi video nešto sasvim sopstveno...
sta to naprica tako ti boga.........? nista te nisam razumeo.

Није исто. Америка је савезна држава као и немачка. Питање је као да си поставио за немачку или чак и русију.

Скоро свака америчка држава је уређена као САД. Канада такође, Сједињене Мексичке Државе такође.

Није исто. Америка је савезна држава као и немачка. Питање је као да си поставио за немачку или чак и русију.

Скоро свака америчка држава је уређена као САД. Канада такође, Сједињене Мексичке Државе такође.
Suština je stereotip.

I u Srbiji ima umova kakvih ima u SAD, ili SMD, ili kojoj god da nije fokusirana van svog sveta, bilo to klasa Oppenheimera ili pak tvoja...

Back