Слобода - основно право човека је изгубљено!

Na primer: taj i taj je otišao na robiju pi tom i tom osnovu. Imam rodbinu u Paraćinu, odem nekad na slavu, ali nikad nisam čuo za tako nešto. Ljudi na slavama pričaju svašta, ali to nikad nije pomenuto.
Dokaz za to je i tvoje lupetanje. Da smo takva država i da je nekom stalo, ovog foruma ne bi ni bilo jer bi velika većina ovde bila ćorkirana.
Sve su to lako proverljive stvari, a takva lupanja samo stvaraju sliku o sagovorniku da nema argumente. To je isto kao ono o 40000 koji su glasali u BG na lokalu. To je kao kad bi neko čitav Paraćin natovario u autobuse i odvezao u BG da glasa. Neozbiljnim ste. Ako već izmišljati, budite maštoviti kako bismo i mi neopredeljeni imali o čemu da razmišljamo.

Навела сам ти имена , сада да дајем још примера анонимних људи , али уопштено је знатно изражено гушење слободе и људских права
 
Навела сам ти имена , сада да дајем још примера анонимних људи , али уопштено је знатно изражено гушење слободе и људских права
Kako, na koji način? Imaš li posao, zdravstvenu zaštitu, školuješ li decu. Ne računa se to što gubiš na izborima. To je stvar odluke svakog pojedinca.
Možeš li da ideš na proteste?
Vidimo da ljudi dolaze odasvud, daju izjave pod punim imenom.
E sad, ne možeš da kažeš nekome da je ovakav ili onakav jer to moraš da dokažeš na sudu pa ako izgubim, onda lepo otprdiš koji mesec. To je svuda tako. Ne postoji apsolutna sloboda jer ona vodi u anarhiju.
 
ауторска тема

Како грађанин Републике Србије , коју безусловно волим , а коју ми све више , из дана у дан гаде политичари , односно појединци на власти који су себи дали јако много значаја , толико много да су то што су на власти доживели као да су приватни власници Србије..

Они се понашају као да поседују и сва права да малтретирају грађане ..ако победе на изборима то њима дође као да су власници Србије и власници права на живот и смрт грађана Србије..Као грађанин сам нико и ништа , морам да дрхтим пред бахтим политичарима јер у противном могу да ме ставе на неке мере праћења , могу да ми наместе све и свашта , на крају могу и да ме убију ако то пожеле ..

Као грађанин мораш да погнеш главу ПРЕД ЊИМА и да понизно испуњаваш шта се од тебе тражи..ово не да је криминал , него демократије није видело а да не говорим о људским правима ..Без слободе ја не могу да живим а без свега осталог могу , овде слободе НЕМА !
гушим се од диктатуре и самовоље појединаца на власти
Kao u rusiji..
 
Навела сам ти имена , сада да дајем још примера анонимних људи , али уопштено је знатно изражено гушење слободе и људских права
Zamisli kada putinofili pričaju o ljudskim pravima i slobodama. Ovo samo u Srbiji ima. Hahah... žali se bre putku ili onom bucku iz Severne Koreje. To su osvedočeni borci za ljudska prava i demokrate.
 
Много више од права, слобода је стање духа. Човјеково опредјељење. Животни образац. Генетски код. Вољни императив.

Таквим људима није могуће одузети слободу, нити је могу изгубити. Једино могу намјерно да је дају у случају да им постане превелики терет.

У политичком и друштвеном смислу, слобода је правна норма. Имплементација сваке правне норме зависи од два основна фактора. Први је капацитираност правосуђа да је заштити, други је политичко-социолошки контекст. Људи у цијелој јудејско-хришћанској цивилизацији су поодавно прихватили да слободу трејдују за заштиту и ситне погодности од стране државног апарата. Бити слободан значи бити сам са свим својим инстинктима, поривима, анђелима и демонима. Неспособност за ношење самог са собом човјек амортизује кроз демократски политички систем у којем увијек може неког другог, у крајњој линији-"систем"-да окриви за све своје грешке и гријехове. И људи немилосрдно и конзумирају то своје основно савремено право.

Опет, будући да у свему влада равнотежа, степен одустајања највећег броја људи од слободе само свједочи да је она никад јача код оног мањег броја људи који је имају у себи. Јбг, њих је немогуће заробити и у Аушвицу. То што ти људи раде у ово модерно вријеме, уз све изазове и метастазирајуће лудило на све стране, равно је Исусовом одговору на пустињско искушење.

Према томе, зависно од перспективе посматрања, ствари стоје на неком свом историјском максимуму кад је ријеч не само о слободи, него и о спознаји и есхатологији.
 
ауторска тема

Како грађанин Републике Србије , коју безусловно волим , а коју ми све више , из дана у дан гаде политичари , односно појединци на власти који су себи дали јако много значаја , толико много да су то што су на власти доживели као да су приватни власници Србије..

Они се понашају као да поседују и сва права да малтретирају грађане ..ако победе на изборима то њима дође као да су власници Србије и власници права на живот и смрт грађана Србије..Као грађанин сам нико и ништа , морам да дрхтим пред бахтим политичарима јер у противном могу да ме ставе на неке мере праћења , могу да ми наместе све и свашта , на крају могу и да ме убију ако то пожеле ..

Као грађанин мораш да погнеш главу ПРЕД ЊИМА и да понизно испуњаваш шта се од тебе тражи..ово не да је криминал , него демократије није видело а да не говорим о људским правима ..Без слободе ја не могу да живим а без свега осталог могу , овде слободе НЕМА !
гушим се од диктатуре и самовоље појединаца на власти
tako je bilo odvajkadi. a od 1945 se nista nije promenilo
 
Ти Роми су ВЛАСТ , они су на власти и њих посматрам као власт а не као Роме или Србе..Не знам како је негде друго , али у Шумадији је катастрофа ..толико диктатуре , пљачке народа и бахатости што власти , што локалних тајкуна, то свет још није видео .
Ајде наведи један пример да је неко отишао у затвор због другачијег политичког мишљења?
 
а да не кажем да не да не смеш ништа слободно да кажеш , него ти одма следи инфо разговор и уцењивање ..ето Иван Ивановић онај из покрета НАШИ је живи пример, Глишић и онда сви остали , али СВИ !!!
Šta je bilo sa Ivanovićem?
Niko ništa nije o tome pisao.
 
Kako, na koji način? Imaš li posao, zdravstvenu zaštitu, školuješ li decu. Ne računa se to što gubiš na izborima. To je stvar odluke svakog pojedinca.
Možeš li da ideš na proteste?
Vidimo da ljudi dolaze odasvud, daju izjave pod punim imenom.
E sad, ne možeš da kažeš nekome da je ovakav ili onakav jer to moraš da dokažeš na sudu pa ako izgubim, onda lepo otprdiš koji mesec. To je svuda tako. Ne postoji apsolutna sloboda jer ona vodi u anarhiju.

Слобода није када те неко на превару , да би себе заштитио , оптужи за нешто и ти због тога изгубиш слободу ..Оптужи те на пример за расизам и нац нетрпељивост , оптужи те за било шта друго и ти због тога изгубиш слобду или биваш уцењен ..то је озбиљна диктатура
 
Слобода није када те неко на превару , да би себе заштитио , оптужи за нешто и ти због тога изгубиш слободу ..Оптужи те на пример за расизам и нац нетрпељивост , оптужи те за било шта друго и ти због тога изгубиш слобду или биваш уцењен ..то је озбиљна диктатура
Govoriš uopšteno. Ko te optužio, ko ti je sudio, gde si zatvoren/a?
 
То просто није истина , као граћанин ја морам да погнем главу пред политичарима јер ако ирадим другачије нећу добро да прођем а ја тако не могу да живим ...

а да нема опозције ово би дословно био логор .
Eno u rusiji nema ni lažne opozicije..šta kažeš taj logor ti se svidja.
 
Šta je bilo sa Ivanovićem?
Niko ništa nije o tome pisao.

Привођен хиљаду пута , има неки спор , нека му је намештаљка била , али он јавно говори а шта је са обичним људима који се дрзну да нешто кажу а немају никога иза себе ..е то је проблем .
 
Стаљин је био против ових који угњетавају и тероришу народ а то су тајкуни у дилу са политичарима на власти .
E, bas su tad bili neki tajkuni. Ne budi naivna, taj covek je ubijao i proterivao sve neistomisljenike u Sibir, pa makar bili najposteniji ljudi na svetu, samo zato sto se njemu nisu svidjali.
 
Говорим уопште јер је то реланост , то се дешава ..лажно те оптужи и онда уцењује или затвори ..то слика општене реалности у Србији .
Kad budeš imala imena za sve to što tvrdiš, onda će ti ljudi verovati. U suprotnom je tendenciozna laž.
 
Привођен хиљаду пута , има неки спор , нека му је намештаљка била , али он јавно говори а шта је са обичним људима који се дрзну да нешто кажу а немају никога иза себе ..е то је проблем .
Kakva nameštaljka? On je čovek režima.
 
Уопште не лупам , неколицина њих је отишла на робију и то сасвим обични грађани јер им је намештно све и свашта , јер су се дрзнули да проговоре против власти ..Значи они нису били ни чланови странке , него нека врста народне опозције а тога се власт највише плаши ..Шумадија је препуна тајкуна који су уско повезани са политиком , мучно је то гледати
i da Stojko sutra bude vlast ti tajkuni se samo prešaltaju.

Šta ćeš onda?
Ne valja mi Stojko?
 
То просто није истина , као граћанин ја морам да погнем главу пред политичарима јер ако ирадим другачије нећу добро да прођем а ја тако не могу да живим ...

а да нема опозције ово би дословно био логор .
Као грађанин....

Оди на село бато па да виш како нема да те боле глава кад изађу жуљеви (а нису од садомазохистичког самозадовољавања).
 

Back
Top