Slavljenje takozvane srpske Nove godine nikada u Srbiji nije bilo zabranjivano!

Znaci Srbi su jos u stadijumu paganstva?
To da ljubitelji priče o Jevreju iz vitlejema sa kojim Srbi nemaju nikakve veze nazivaju naše pretke pežorativno jednom za svagda treba zabraniti.
Srbima je SVE KRENULO NAOPAKO KAD SU OKRENULI LEDJA PERUNU - IZGUBILI SMO SLOGU, LJUBAV, DRŽAVU!

Elem, kao što se neki trude da negiraju, naši preci su imali ŽESTOK OTPOR ka kretenskoj priči od nastanka do završetka.
A ova "Viša Religija" koja je sve a ne paganska kod Srba i dalje uvažava "paganske običaje" poput slavljena Slave ili Zadušnica.

E sad mogu mislit kako je to onda bilo...
Gornja Nizbrdica 1245-te zemljoradnici Milisav i Radisav raspravljaju politiku oko nove religije
koja se širi Jevropom ko kuga po uredjenu Englesku:

- Milisave jes čuo jadan?
- Koje bre?
- Obrezovali Isusa
- A što? Nije mogo prevuče? Što nije mazo sas svinjsku mas?
- Kaže u Knjizi zbog žrtve!
- Nije valjda da se naljutio na celo selo pa sebi iseko onu stvar?
- Ma jok, to mu drugi uradili za žrtvu.
- A sebi jel su žrtvovali?
- E sad ću da vidim... Izgleda nisu...
- Pa da, lako tudjim po trnju mlatiti nego, zbog čega ta žrtva?
- Pa zbog tebe i mene
- Au bre Radisave to bre sve ludo, šta ja i ti imamo od toga što on sad nema pola kursa?
- Ne znam Milisave, da idemo pitamo popa sutra?
- Ja ti tamo ne ulazim, crkva ili džamija ili sinagoga meni to sve isto, ako oće do Hrasta pa da utvrdjujemo činjenice
 
Ко није живео у социјализму тај не зна шта значи израз "пуне кафане".

Lako je bilo tada puniti kafane...na račun preduzeća.
Evo priče jednog mog starijeg prijatelja, bivši direktor jednog preduzeća:

-Dolaze nam partijski drugovi odozgo i naravno posle sastanka u kafanu...
otvara se račun, drugovi funkcioneri se najedu i napiju i moraju za Beograd...
račun ostaje otvoren i mi pozivamo svoje društvo i nastavljamo do zore...
 
Bila je zabranjena

Za vreme komunističke vlasti, nije se slavila srpska Nova godina, odnosno nije bilo organizovanih javnih dočeka, ni dočeka po restoranima i kafanama.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Danas se pise gomila gluposti i lazi....Toliko da coveku nekada pocne da se povraca kad shvati kako smo lazljiv narod.
Za vreme komunisticke vlast pravoslavna ili srpska godina nikada nije bila zabranjivana.
Jednostavno se nije slavila u drustvenim preduzecima i ustanovama, ali privatno, u restoranima i kucama se slavila bez ikakavih problema.
Kao sto danas neki pisu da je onda bilo zabranjeno ici u crkvu sto je takodje debela laz.
A zabranilio te, jel? A politička korektnost, a sloboda govora? Cenzura, sumnjivo lice? E moj Blajbi.
:mrgreen:
 
Pojasni malo sta si hteo da kazes, nisam razumeo, a verujem da ni drugi nisu razumeli. "Ko nema jasne reci - nema jasne ni misli!" govorio je Konfucije svojim ucenicima....
Izvinjavam se što nisam bila jasnija - ako nešto mrzim, onda mrzim nejasan govor.
Prvo, žensko sam, stoga nisam on., već ona.
Drugo, koliko se sećam, ova se tema drukče zvala jutros? Možda sam pobrkala nešto, izvini, slaba ženska pamet. I kad si napisao bila zabranjena, pomislila sam na temu. Da su ti zabranili temu. U tom sam smislu odgovorila. Ako nije tačno, mea culpa. Slaba ženska pamet, ko što već rekoh.
 
Izvinjavam se što nisam bila jasnija - ako nešto mrzim, onda mrzim nejasan govor.
Prvo, žensko sam, stoga nisam on., već ona.
Drugo, koliko se sećam, ova se tema drukče zvala jutros? Možda sam pobrkala nešto, izvini, slaba ženska pamet. I kad si napisao bila zabranjena, pomislila sam na temu. Da su ti zabranili temu. U tom sam smislu odgovorila. Ako nije tačno, mea culpa. Slaba ženska pamet, ko što već rekoh.
Tumacenje prihvaceno. :heart: :heart:
 
Ко није живео у социјализму тај не зна шта значи израз "пуне кафане".
ebo te socijalizam sa sve punim kafanama iz toga doba, ćopavi, kardelj i rifat sve na redaljka, komunjaro poremećena...
i ti si kao za boška i promene...pu!
 

Back
Top