Quantcast

Slavljenje takozvane srpske Nove godine nikada u Srbiji nije bilo zabranjivano!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.370
Bila je zabranjena

Za vreme komunističke vlasti, nije se slavila srpska Nova godina, odnosno nije bilo organizovanih javnih dočeka, ni dočeka po restoranima i kafanama.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Danas se pise gomila gluposti i lazi....Toliko da coveku nekada pocne da se povraca kad shvati kako smo lazljiv narod.
Za vreme komunisticke vlast pravoslavna ili srpska godina nikada nije bila zabranjivana.
Jednostavno se nije slavila u drustvenim preduzecima i ustanovama, ali privatno, u restoranima i kucama se slavila bez ikakavih problema.
Kao sto danas neki pisu da je onda bilo zabranjeno ici u crkvu sto je takodje debela laz.

eremita

Zaslužan član
Poruka
114.487
Bila je zabranjena

Za vreme komunističke vlasti, nije se slavila srpska Nova godina, odnosno nije bilo organizovanih javnih dočeka, ni dočeka po restoranima i kafanama.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Danas se pise gomila gluposti i lazi....Toliko da coveku nekada pocne da se povraca kad shvati kako smo lazljiv narod.
Za vreme komunisticke vlast pravoslavna ili srpska godina nikada nije bila zabranjivana.
Jednostavno se nije slavila u drustvenim preduzecima i ustanovama, ali privatno, u restoranima i kucama se slavila bez ikakavih problema.
Kao sto danas neki pisu da je onda bilo zabranjeno ici u crkvu sto je takodje debela laz.
Блајби, ја те веома поштујем АЛИ ТРУДИ СЕ ДА ПИШЕШ ИСТИНУ....... јер ово што си написао НИЈЕ ИСТИНА - ја сам сведок томе да су смрдљиве комуњаре за све велике празнике а нарочито за Српску Нову Годину НАРЕЂИВАЛИ ЗАТВАРЊЕ СВИХ РЕСТОРАНА У 20:00 УВЕЧЕ.......... да људи не би могли да славе СРПСКУ НОВУ ГОДИНУ ! БАР ЈЕ ТАКО БИЛО ОВДЕ У БЕОГРАДУ - за друга места не знам.

Urvan Hroboatos

Iskusan
Poruka
6.889
Bila je zabranjena

Gledano sa strane- to je bez veze. Cijeli svijet dočekuje novu godinu zna se kad, i Kinezi, Japanci, muslimani...

Od ovih lokalnih kineska je nešto ajde-de, no pravoslavne- tko za to još mari....

Nemam ništa protiv, no malo više ozbiljnosti.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.370
Блајби, ја те веома поштујем АЛИ ТРУДИ СЕ ДА ПИШЕШ ИСТИНУ....... јер ово што си написао НИЈЕ ИСТИНА - ја сам сведок томе да су смрдљиве комуњаре за све велике празнике а нарочито за Српску Нову Годину НАРЕЂИВАЛИ ЗАТВАРЊЕ СВИХ РЕСТОРАНА У 20:00 УВЕЧЕ.......... да људи не би могли да славе СРПСКУ НОВУ ГОДИНУ ! БАР ЈЕ ТАКО БИЛО ОВДЕ У БЕОГРАДУ - за друга места не знам.
I ja tebe veoma postujem, ali ne znam gde je to tako bilo, ali u Vojvodini nije. Nikada nisam ni cuo za to.
Ja sam licno vise puta u restoranima docekivao takozvanu srpsku Novu godinu u vremenima komunista.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
41.622
Bila je zabranjena

Другосрбијански граџанисти би и данас да нам забрањују да славимо Српску нову годину, под образложењем да смо заостали а модерно је само да се слави по Грегоријаском календару.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.370
Другосрбијански граџанисти би и данас да нам забрањују да славимо Српску нову годину, под образложењем да смо заостали а модерно је само да се слави по Грегоријаском календару.
Konfucije: "Ako ti ceo svet kaze da si pijan, a ti znas da nisi nista pio, ipak idi kuci i naspavaj se, nesto sa tobom nije u redu...!"

frootsman

Elita
Poruka
20.367
Смрдљиви полипи граџанисти су деца титоизма.

toz972

Iskusan
Poruka
6.808
Bila je zabranjena

Potvrđujem. Ništa nije zabranjivano. Istina je da crkva nije imala toliki uticaj u društvu kao danas i istina je da su komunisti suzbijali taj uticaj ali da je bilo šta zabranjivano to nije istina. Ja sam sa društvom redovno slavio srpsku Novu godinu po raznoraznim novosadski kafanama i nikada niko nije prekidao slavlje ili šta god slično.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.127
Potvrđujem. Ništa nije zabranjivano. Istina je da crkva nije imala toliki uticaj u društvu kao danas i istina je da su komunisti suzbijali taj uticaj ali da je bilo šta zabranjivano to nije istina. Ja sam sa društvom redovno slavio srpsku Novu godinu po raznoraznim novosadski kafanama i nikada niko nije prekidao slavlje ili šta god slično.
Al nisi propustio da proslavis onu nesrpsku Novu godinu?

toz972

Iskusan
Poruka
6.808
Al nisi propustio da proslavis onu nesrpsku Novu godinu?
Naravno da ne. Tada je bilo veće slavlje. U suštini nama u društvu nije toliko nije bilo bitno šta se slavi već da se družimo. U mom društvu su bili i Mađari i Slovaci i Hrvati i svi smo slavili obe Nove godine i oba Božića i Uskrsa.

frootsman

Elita
Poruka
20.367
Ево једног смрдљивог граџанисте. Ово као да је писао Блајби:

a1d209ad2a9fff414d4537cb2031597d.jpg

„Сви скривени националисти и настављачи Милошевићеве геноцидне политике су се лепо показали ових дана, подржавајући клерикалну, лоповску, педофилску, средњовековну, милитарну и параполитичку фалангу која себе назива СПЦ. Да се зна ко је ко.“

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.127
Naravno da ne. Tada je bilo veće slavlje. U suštini nama u društvu nije toliko nije bilo bitno šta se slavi već da se družimo. U mom društvu su bili i Mađari i Slovaci i svi smo slavili obe Nove godine i oba Božića i Uskrsa.
A jel 2x slavis rodjendan, jednom po "katolickom" jednom po "pravoslavnom" kalendaru? Mislim da si pogresno razumeo pitanje. Etiketiranje Srpska nova godina je debilizam, razlika je kalendarska, nista drugo. Ako si pravoslavac neces slaviti katolicki bozic, mozda ces ici kod drugova, rodibine i slicno al ako si vernik slavis jedan bozic, uskrs, slavu na taj i taj dan...

asketa

Ističe se
Poruka
2.440
Ma uvek je bilo koji su hteli da se istaknu kao velikosrbi, nacionalisti i sovinisti, pa ma to islo protiv celog normalnog sveta...
Evo sam si se otkrio...
Ovako ste tretirali te ljude koji su slavili svoju novu godinu pa nije ni čudno što niko nije smeo da slavi.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.370
Oh pa jesi, dug kredita na kojima ste lepo živeli. Dok se niste počupali za kosu i razbili državu. Ne znam, taj Sloba je iz tvog tabora, pitaj ga zašto je pobegao kad ga sretneš.
Ja sam sve moje posteno zaradio ozbiljno radeci i nisam dizao nikave kredite.
Ta prica o velikim kreditima je odavno otkrivena kao velika laz slobizma.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
35.700

Nije bilo bas naredjeno zatvaranje, ali ipak je proslava bila vise u tajnosti, kao neki izlazak svako drugo vece.

eremita

Zaslužan član
Poruka
114.487
Proslava Srpske nove godine na Dorćolu uz vola sa ražnja!
Autor Stefan Stojanović 13.01.2020. /

Beograd se priprema za proslavu takozvane Srpske nove godine. Pogledajte šta se dešava u "Dorćol placu"!
Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

Od 6 sati jutros u "Dorćol placu" se okreće vo na ražnju.

U ovom prostoru biće organizovana proslava dočeka takozvane Srpske nove godine (kao i u mnogim kafanama i restoranima u gradu). MONDO je obišao "Dorćol plac" i prenosimo vam deo atmosfere

Porcija od 300 grama mesa, uz povrće kao prilog, košta 800 dinara.