SKORPIONI,VERNI ILI NE

Uz ogradu da mislim da je stvarno glupo generalizovati ljude prema horoskopskim znacima, svi smo mi veoma razliciti, recimo ovako: ja sam vaga. Imala sam super lepu vezu sa Lavom koji je bio pazljiv i nezan, al mi je dosadio, postalo je stava monotono; ovan: posle dugogodisnjeg iskustva sa jednim, iako bez zelje za generalizovanjem, od sada ih ama sve u sirokom luku zaobilazim, cim cujem da je covek ovan begam. Sebicluk i vatra koja gori snazno ali se brzo ugasi i izrazena potreba za manipulisanjem, nametanjem svoje volje, da mu se udovoljava u svemu, popizdela sam, ma ne savijam se ni pred kim i tacka; skorpije mi se dopadaju vrlo, istrajno su strastvene i vrlo pronicljive, tesko ih je prevariti, s njima nikad nije dosadno, samo su prilicno teski i mracni ljudi, i kad zavole vole ultimativno i uglavnom su posteni, ne lazu te nego kazu sta imaju bilo to prijatno ili neprijatno. Licno mi to odgovara jer volim da znam na cemu sam i ne volim laz. Sa ostalim znacima sam imala samo kratkotrajne bliske i manje bliske susrete pa ne mogu ovako da detaljisem. Sve valjda zavisi od coveka.... Pozz :D
 
A.G!:
Pa zato shto niste verne uglavnom - ne mislim da vam ishta fali u vezi - shta vishe ste super do momenta vernosti

Mada ko shto rekoh - dosta zavisi od podznaka...tj najbolja opcija je biti shkorpija u podznaku...poshto shkorpija je jedan od retkih znakova koji vuche seksipili i stavljati "dobra u krevetu" na CV...
Sve je to ok za seksipil, ali imamo mi i drugih kvaliteta! Svi bre vezuju skorpije samo za taj sex, misitku... a niko ne prica o nasim vrlinama, zato se svaka skorpija ovako "mucno bori" sa misljenjima nedovoljno upucenih ljudi.
Oprosti, ali kada vidim ili cujem da neko samo i jedino kod skorpije ceni taj seksipil, onda je pravilo da ta osoba ne zalazi u dubinu necijih osecanja i duse.
 
trinny:
Sve je to ok za seksipil, ali imamo mi i drugih kvaliteta! Svi bre vezuju skorpije samo za taj sex, misitku... a niko ne prica o nasim vrlinama, zato se svaka skorpija ovako "mucno bori" sa misljenjima nedovoljno upucenih ljudi.
Oprosti, ali kada vidim ili cujem da neko samo i jedino kod skorpije ceni taj seksipil, onda je pravilo da ta osoba ne zalazi u dubinu necijih osecanja i duse.

Ko shto rekoh najbolja ortakinja mi je bila shkorpija, tako zashao u dubinu njenih osecana i duse - i znak kao znak je super, al ovde ne prichamo o znaku nego samo o vernosti...
 
gospodjica14:
Uz ogradu da mislim da je stvarno glupo generalizovati ljude prema horoskopskim znacima, svi smo mi veoma razliciti, recimo ovako: ja sam vaga.
Imala sam super lepu vezu sa Lavom koji je bio pazljiv i nezan, al mi je dosadio, postalo je stava monotono;
ovan: posle dugogodisnjeg iskustva sa jednim, iako bez zelje za generalizovanjem, od sada ih ama sve u sirokom luku zaobilazim, cim cujem da je covek ovan begam. Sebicluk i vatra koja gori snazno ali se brzo ugasi i izrazena potreba za manipulisanjem, nametanjem svoje volje, da mu se udovoljava u svemu, popizdela sam, ma ne savijam se ni pred kim i tacka;
skorpije mi se dopadaju vrlo, istrajno su strastvene i vrlo pronicljive, tesko ih je prevariti, s njima nikad nije dosadno, samo su prilicno teski i mracni ljudi, i kad zavole vole ultimativno i uglavnom su posteni, ne lazu te nego kazu sta imaju bilo to prijatno ili neprijatno. Licno mi to odgovara jer volim da znam na cemu sam i ne volim laz. :D

Svaka cast za trud, izbor pravih reci i nacin razmisljanja. ;)
 
Hvala krinka, a posto je tema o shkorpionskoj vernosti, dodacu samo da ne mislim da su verni niti da su ultra neverni, ali jesu odani - pod uslovom da te vole, u suprotnom rade sta im je volja i sta god pozele i to rade otvoreno. Meni se upravo to dopada kod shkorpija, i muskih i zenskih, sto su otvoreni, nema lazi nema prevare :)
 
gospodjica14:
... ali jesu odani - pod uslovom da te vole, u suprotnom rade sta im je volja i sta god pozele i to rade otvoreno.
A zar ne misliš da ljudi generalno jesu odani kada vole, a kada ne vole rade šta im je volja ... ? A ne samo oni rođeni svake godine između 22.10. i 23.11.

gospodjica14:
Meni se upravo to dopada kod shkorpija, i muskih i zenskih, sto su otvoreni, nema lazi nema prevare :)
Ako ćemo baš po redu, i da generalizujemo - otvorenost ni u kom slučaju nije osobina koja može poslužiti Škorpionima kao "znak raspoznavanja". Štaviše, pravi tip Škorpiona je zatvoren i tajanstven (da ne kažem i manipulativan) - Škorpija je tipičan okultni znak, u svakom pogledu.
 
Mislim tako, zato sto sam imala takva iskustva sa doticnim osobama rodjenim u periodu skorpije...i mislim da napr. ovnovi nisu odani ni kada vole, jer su suvise egocentricni i sebicni za to, a ti treba da razlikujes odanost od vernosti, jer je odanost siri pojam i ne podrazumeva samo fizicku i emotivnu vernsot, vec XY drugih stvari sto znaci da je covek tu kada ti je potreban, da ti je podrska. Verovatno nisu sve skorpije odane, ni svi ovnovi sebicni skotovi, ali su moja iskustva sa pripradnicima tih znakova takva. Ne generalizujem vec iznosim svoj utisak na osnovu dozivljenog, iskustvenog. I oko otvorenosti se ocigledno nismo razumele. Skorpije nikada nece otvoriti sebe, niti ce ti se prosuti na tacni, naprotiv, vrlo drze do toga da sto manje saznas o tome ko su, sta su, kakvi su i sta osecaju jer im je to osnovni odbrambeni mehanizam, ali i pogotovo ako te zavole otvoreno ce ti i u lice reci sve sto misle, odnosno u emotivno-prijateljskim odnosima te nece zavlaciti, i to takodje govorim iz iskustva. Manipulatvnost? Zavisi kako je ko dozivljava, za mene je manipulacija kada neko lazima i zaobilazenjem istine pokusava da postigne nesto iz sebicnih razloga. Kod skorpija to nisam primetila. Precutace nesto sto smatraju da se tice licno njih, ali te nece svesno i namerno prevariti da bi postigli nekakav svoj sebican cilj, naprotiv, ako ukapiraju da ti ne zelis to i to, nikada nece koristiti pritisak ni manipulaciju da bi te silom naterali na nesto sto ne zelis, to je za skorpije dno zivota, i muske i zenske pripadnike znaka. I ponavljam, to su moja iskustva.
 
Uopšte nije problem u tvojim iskustvima niti u samoj generalizaciji koliko u činjenici da je temelj na osnovu kojeg generalizuješ pomalo klimav - nečiji "znak" odnosno položaj Sunca u znaku u trenutku rođenja nije i ne može biti jedini pokazatelj nečijeg karaktera u situaciji kada o njemu govore 1001 faktor u natalnoj karti. Da si se u toj svojoj generalizaciji pozabavila makar podznakom, ako ne i ostatkom natalne karte koji zaista, u svakom pojedinačnom slučaju govori neuporedivo preciznije koliko je neko veran ili ne, priča bi zaista imala pravi kontekst i smisao a ovako teško da se može svrstati i u zapažanje s obzirom na polaznu tačku (nečiji znak).

"Ovnovi" ne postoje, "Škorpije" ne postoje - to što su to žargonski nazivi za Sunčeve znakove na osnovu kojih se ljudi etiketiraju zaista ne menja činjenicu da se u astrologiji za procenu nečijeg karaktera (i vernosti) koriste Ascendent, vladar Ascendenta, njegov položaj kao i postavka ličnih planeta.
 
Ja nisam astrolog, nego filolog. I uopste me ne zanima da se udubljujem niti pozabavim astrologijom. Ali i filolog, i mesar, i lekar i apotekar imaju pravo da misle kako god hoce, i na kakvom god hoce temelju da zasnivaju to svoje misljenje, to je njihovo ljudsko pravo, pravo slobode misljenja. I boli me uvo za faktore to nema nikakve veze ni sa horoskopom ni sa trigonom Oriona u blizancima vec sa prostom cinjenicom da svaki covek ima prava da donosi zakljucke kakve hoce i da stoji iza svog misljenja kakvo god ono bilo, ispravno ili pogresno. Velika sam devojcica i znam da razmisljam, donosim odluke i snosim posledice istih, zato me molim te postedi predavanja, vec ako si takav strucnjak iznesi argumente na osnovu svojih profesionalnih znanja, a ne sukobljavajuci se sa mnom koja sam amater u toj oblasti, i to sam jedno bar 15 puta naglasila u svojim postovima.
 

Back
Top