Školica fudbala za decu?

xdrki

Obećava
Poruka
73
Pozdrav društvo,

već neko vreme sam u razmišljanju da pokrenem školicu fudbala za decu do 11/12 godina, da li mislite da je to dobar potez, da li je isplativo u nekom trenutku i da li može da opstane tako nešto novo obzirom na ogromnu količinu konkurencije u tom polju.
 
Какве су ти квалификације?
Pre nešto više od tri godine sam osnovao i vodim seniorski klub koji se aktivno takmiči u ligama FS Beograda, sam sam aktivan "fudbaler", od osnivanja kluba, uz par drugara vodim i organizujem ceo klub, od finansija, registracije igrača, rađenje završnog računa, organizovanja utakmica i treninga, itd..
 
Ako zakon dozvoljava tako nešto, odnosno ako ne zahteva da imaš završen DIF što da ne. Samo treba ti balon sala, gde da držiš treninge?
Mislim da tu nema nekih prepreka što se tiče zakona. Najveće ulaganje je balon za treniranje, jer ti taj isti balon moraš da zakupiš na minimum 8 meseci, godinu dana (jer ne smeš da dozvoliš promenu termina, a naročito lokacije).

Da uzmemo da je termin 5.000 dinara, 3 puta nedeljno:
5000*3=15000 nedeljno
4 nedelje x 15000 = 60.000 dinara mesečno,
odnosno zakup unapred minimum pola godine iznosi
360.000 dinara

Ulaganja nisu "prevelika", ali opet ih ima, tu nismo još računali opremu za treniranje, određene takse fudbalskom savezu za registraciju dece, itd.
Oko 5.000 evra početnih ulaganja bi verovatno trebalo.

Najveći problem je konkurencija, jer u 85% balona već postoji školica fudbala koja tu trenira decu i to je ono što najviše tera na razmišljanje.
 
Mislim da tu nema nekih prepreka što se tiče zakona. Najveće ulaganje je balon za treniranje, jer ti taj isti balon moraš da zakupiš na minimum 8 meseci, godinu dana (jer ne smeš da dozvoliš promenu termina, a naročito lokacije).

Da uzmemo da je termin 5.000 dinara, 3 puta nedeljno:
5000*3=15000 nedeljno
4 nedelje x 15000 = 60.000 dinara mesečno,
odnosno zakup unapred minimum pola godine iznosi
360.000 dinara

Ulaganja nisu "prevelika", ali opet ih ima, tu nismo još računali opremu za treniranje, određene takse fudbalskom savezu za registraciju dece, itd.
Oko 5.000 evra početnih ulaganja bi verovatno trebalo.

Najveći problem je konkurencija, jer u 85% balona već postoji školica fudbala koja tu trenira decu i to je ono što najviše tera na razmišljanje.
Trebaće ti bolji marketing od njihovog.
 
Tebi treba minimum 10 klinaca koji će plaćati 1000 din po terminu. Da i tebi ostane 500 din po detetu i zaradiš platu oko 60 000 dinara. Sve preko toga ti je plus, ako nađeš 20 klinaca podeliš u dva termima po 10.
Sve je to tačno, računica se lako napravi, jer nema neki troškova koji se javljaju, većina troškova je fiksna manje više.

Problem je konkurencija, da li je moguće izboriti se sa njima, jer je ozbiljno veliki broj školica fudbala u Beogradu.
 
Sve je to tačno, računica se lako napravi, jer nema neki troškova koji se javljaju, većina troškova je fiksna manje više.

Problem je konkurencija, da li je moguće izboriti se sa njima, jer je ozbiljno veliki broj školica fudbala u Beogradu.
Deli flajere po školicama, a i me zna zašto si se ograničio do 11-12 godina, drži školice za razne uzraste, petlići, pioniri, za decu iz osnovnih škola.
 
Deli flajere po školicama, a i me zna zašto si se ograničio do 11-12 godina, drži školice za razne uzraste, petlići, pioniri, za decu iz osnovnih škola.
Iz prostog razloga zato što deca do 11/12 godina treniraju i igraju utakmice u balonima i fudbalskim salama, deca iznad tih godina već izlaze na veliki teren i igraju utakmice na velikom terenu (polovina terena, ceo teren, itd..), a trenutno nemam toliko uslova za iznajmljivanje velikog terena, u nekom trenutku ako se razvije školica - svakako da razmišljam na proširenje, odnosno školu fudbala za decu preko 12 godina, kadeti, pioniri..
 
Iz prostog razloga zato što deca do 11/12 godina treniraju i igraju utakmice u balonima i fudbalskim salama, deca iznad tih godina već izlaze na veliki teren i igraju utakmice na velikom terenu (polovina terena, ceo teren, itd..), a trenutno nemam toliko uslova za iznajmljivanje velikog terena, u nekom trenutku ako se razvije školica - svakako da razmišljam na proširenje, odnosno školu fudbala za decu preko 12 godina, kadeti, pioniri..
Pa deli flajere po školicama, ali to moraš raditi u saradnji sa školama, reč je o maloletnoj deci.
 

Back
Top