Škoda superb

Tu nešto nije u redu sa konkretnim primekom o kojem pričaš. Nijedan ispravan dizel novije generacije ne troši tako mnogo ulja. Ja vozim opel cdti koji je očajan motor pored VW motora i ne troši mi ulje.
Turbo dizel troši ulje samo kad mu konstantno vadiš dušu... a ako te loži takva vožnja, onda nisi trebao TDI da uzmeš, već benznica, jer si pomešao teze.
 
Mislio sam na OKTAVIJU tdi,motor nije novije generacije kao sto je u superB,a da trosi ulje trosi.Nazalost to su sluzbena vozila i ja se pitam ko je to kupio mislim dizel.
 
Ja sam vozio SuperB 2.8 benzinac...Samo reci hvale. Ni ne kontas da vozis ogroman auto, lako se manevrise, ubrzava, koci...a ni ne guta gorivo :) Naravno, ako se malo jace krene/povuce u prvoj ili drugoj...board comp prikazuje potrosnju od 60l na 100km... :D
 
Ja sam vozio SuperB 2.8 benzinac...Samo reci hvale. Ni ne kontas da vozis ogroman auto, lako se manevrise, ubrzava, koci...a ni ne guta gorivo :) Naravno, ako se malo jace krene/povuce u prvoj ili drugoj...board comp prikazuje potrosnju od 60l na 100km... :D


Auuuu 2800 kubika u benzincu, cccc to još nisam vozio, ja imam 1.8T troši u gradu prosek 9,9l bez normalna vožnja bez "divljanja" na otvorenom oko 7 l , bar tako pokazuje komp.
 
Nisam ni ja do tad :D Auto je tetkin, poslovni...Azdaja...vidim da ovaj novi ima od 3600...a mozda je bio i stari model sa tim motorom...mogu tek da zamislim sta taj radi...u odnosu na mog yugica :D
 
Vozio sam najjači Novi Superb 3.6 V6 FSI (260KS) i najblaže rečeno,auto ide kao nenormalan. U klasi je Passata,ali Passat pored ovakve zveri,nema šta da traži.Jedino im je udobnost na sličnom nivou (bolje reći,neudobnost).Superb je svakako udobniji od Oktavije,ali ništa značajno,da bi se mogao uporediti sa novom Lagunom ili C5. ... Nudi mnogo više prostora od Passata,pogotovo pozadi, ai gepek je dosta velik ... neznam tačno,ali po mojoj slobodnoj proceni sigurno ima preko 550 l.Mogu da se otvaraju samo vrata sa prtljažnikom,a mogu i zajedno sa staklom ...
Nivo buke je malo veći na velikim brzinama,ali ništa strašno.

Sve u svemu odličan automobil ... koga nije sramota da kaže prijatelju da vozi Škodu umesto VW ,imaće bolji i jeftiniji auto od VW-a.
 
Vozio sam najjači Novi Superb 3.6 V6 FSI (260KS) i najblaže rečeno,auto ide kao nenormalan. U klasi je Passata,ali Passat pored ovakve zveri,nema šta da traži.Jedino im je udobnost na sličnom nivou (bolje reći,neudobnost).Superb je svakako udobniji od Oktavije,ali ništa značajno,da bi se mogao uporediti sa novom Lagunom ili C5. ... Nudi mnogo više prostora od Passata,pogotovo pozadi, ai gepek je dosta velik ... neznam tačno,ali po mojoj slobodnoj proceni sigurno ima preko 550 l.Mogu da se otvaraju samo vrata sa prtljažnikom,a mogu i zajedno sa staklom ...
Nivo buke je malo veći na velikim brzinama,ali ništa strašno.

Sve u svemu odličan automobil ... koga nije sramota da kaže prijatelju da vozi Škodu umesto VW ,imaće bolji i jeftiniji auto od VW-a.

Uh mnogo jak motor i skup za registraciju :) ja vozim 1.8T ,150 hp, 110 KW, skodu superb 1 , desni volan već godinu dana , za sada nemam zamerki za vozilo, ide kao luda :)
 
Uh mnogo jak motor i skup za registraciju :) ja vozim 1.8T ,150 hp, 110 KW, skodu superb 1 , desni volan već godinu dana , za sada nemam zamerki za vozilo, ide kao luda :)

Ja sam SuperB vozio samo radi potrebe testiranja,kao i veliki broj automobila.
Inače,kao što rekoh izvanredna je jer je pomerila granice u klasi.Inače,SuperB 1 je konstrukciono čvršća od druge generacije.Druga generacija,kao glavnu novinu ima vrata gepeka koji se dvostruko otvaraju,za razliku od prve generacije.
Realno,kupovina Passata je čist promašaj u poredjenju sa SuperB-om. ;)
 
Mislio sam na OKTAVIJU tdi,motor nije novije generacije kao sto je u superB,a da trosi ulje trosi.Nazalost to su sluzbena vozila i ja se pitam ko je to kupio mislim dizel.

Službena vozila i nisu zamišljena da se voze do daske, već da voze od tačke a do tačke b.
Ponavljam, ako je ispravan, ne sme da troši ulje.
 
Ja sam SuperB vozio samo radi potrebe testiranja,kao i veliki broj automobila.
Inače,kao što rekoh izvanredna je jer je pomerila granice u klasi.Inače,SuperB 1 je konstrukciono čvršća od druge generacije.Druga generacija,kao glavnu novinu ima vrata gepeka koji se dvostruko otvaraju,za razliku od prve generacije.
Realno,kupovina Passata je čist promašaj u poredjenju sa SuperB-om. ;)


Bravo za komentar o kvalitetu SuperB-a ;)
 
jel znat netko tko ima Superb dal ako se uzmu straznji senzori kod voznje u rikverc se pojavi na touch screenu auto i ono kako ide u rikverc gdje se vidi priblizavanje prepreci?

DA, na screenu se pojavi slika auta i pokazuje koliko si od prepreke!!!

OCTAVIA je fica za SUPERB ,i meni je pre u klasi phaetona nego passata , naravno ne po kvalitetu.
Doduse SUPERB sam vozila a u PHAETONU sam se vozila i to neka azdaja se skoro 200 ks ubrzava kao motor!!!! Ali koliko para toliko i muzike!!! posle tri godine voznje u OCTAVIJI je pocela sva moguca plastika da pucketa skripi zadnja daska iznad gepeka poskakuje......svako malo pali lampica za servis.....ako planirate da godisnje prelazite 50000-80000km onda uvek PASSAT- VW
ili ako imate pata kupite TOYOTU JAPANCI SU ZAKON!!!
 
  • Podržavam
Reactions: CLS
Sto se tice SKODE SUPERB, (ne razumem zasto svi pisu superB) , prva generacija, je dosta duza u odnosu na passat-a dakle to je bukvalno limuzina od passata, cist primer je da se passat retko nalazio u varijanti 2.5 TDI , za razliku od superba. Nova superb se ne poredi sa passatom! ona je radjena u odnosu na Audi A6, i daleko je duza od Passata, smesno ih je porediti, poredjenje sa PHAETON-om je daleko realnije. Ja koji sam visok 195cm, tokom sedenja pozadi od kolena do suvozacevog sedista imam minimum jos 25 cm, sto znaci da se radi o ozbiljnoj limuzini. Gneralno utisak koji automobil ostavlja je neverovatan. U Mercedesu poludim jer mi je suvazocaveo sediste preblziu i uvek vozac mora pomeriti sediste unapred...i verujte mi da kolko vremena provodim u tim vozilima, mercedes e klase , je nesto kvalitetniji, ali zato mnogo mnogo manje prostora... toliko da uvek gledam da kad je voznja duza idem sa superbom... pozdrav! i jedno je skoda a jedno je superb heh :D:D:D
 

Back
Top