Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina

Ako malo bolje razmisliš, shvatićeš da je ta dačija malo i apsurdna. U fulu je ona oko 8.000 eura a za te pare imaš da biraš korejski auto ;)
Prema tome, mogu da ga duvkaju što se mene tiče sa reno motorima i trapovima iz 90tih godina :mrgreen:

Zato i izgleda ovako sklapanje dačije, kao iz crtanog filma ;)

jup sad me mrzi da gledam cene korejanskih malih automoila, ali kapiram da ima i 20 i te fore za te pare..ali :)
dacija se za 8000 prodavala pre 3-4 god ne ?
si imao tad ? plus logan je komforan za 4 osobe i ima veliki gepek, imju li to ovi hedzbegovi ? ;)
 
Moze to da izgleda ruzno na snimku ali tako vam je i kod majstora,prosto vas boli dusa kad vidite sta vam radi od auta.Zato je bolje da lepo odete i ne gledate desavanja a kad vasd zove da dodjete sve na svom mestu i funkcionise.
Verujem da i danas ima primeraka kod kojih se radi po starom"sistemu" a kod polovnjaka sam ja licno X puta spustao staklo i krivio vrata da bi bila u liniji.
To sto to vama ne izgleda lepo je druga prica ali ponekad mora tako jer necu valjda baciti u otpad auto a treba samo malo "matematike".:D
Ovi sto rade na traci su to davno shvatili.I samo nemoj da neko odvali kako se danas vari kompjuterski i da nema gresaka.Gresaka ima svuda jer ko radi taj i gresi pa makar to bila i masina.
 
Protokomeri,klima,menjac,kvacilo,nece da cita karticu,puca glava,klipovi ma uzas jedan.
Ubedljivo najvise ljudi se zali na kvarove francuza,najvise reno i pezo
Imam Reno Megan Coupe 1.6 96godiste,kupljen 2003god sa 104.000km...auto je ukupno sad presao 250.000 bez ijednog kvara(samo jednom bobina otisla 50e)..sve ostalo potrosni materijal.Auto je kao nov i unutra i spolja.Inace o ovom vozilu citam sve najgore po forumima.
Tako poucen ovim iskustvom pocetkom godine kupim Lagunu (koja isto vazi za kvarljivu robu ali me to nije obeshrabrilo jer se isto tako jelte o Meganu pisalo).Laguna 1.6 16v 107ks Granndtour 2001 godiste..auto lepo izgleda,sve skockano...ljudi posle 7meseci voznje dodje mi da placem:sad2:..taman jedno popravim drugo crkne....motor zadnjeg brisaca,senzor za rikverz,podizac prozora,klima komresor,kartica pocela da zeza,poceo da bude glasan..oteram skoro kod majstora ono izduvna grana prsla...:worth:zamisli kako tek prave dacije:lol:
 
Imam Reno Megan Coupe 1.6 96godiste,kupljen 2003god sa 104.000km...auto je ukupno sad presao 250.000 bez ijednog kvara(samo jednom bobina otisla 50e)..sve ostalo potrosni materijal.Auto je kao nov i unutra i spolja.Inace o ovom vozilu citam sve najgore po forumima.
Tako poucen ovim iskustvom pocetkom godine kupim Lagunu (koja isto vazi za kvarljivu robu ali me to nije obeshrabrilo jer se isto tako jelte o Meganu pisalo).Laguna 1.6 16v 107ks Granndtour 2001 godiste..auto lepo izgleda,sve skockano...ljudi posle 7meseci voznje dodje mi da placem:sad2:..taman jedno popravim drugo crkne....motor zadnjeg brisaca,senzor za rikverz,podizac prozora,klima komresor,kartica pocela da zeza,poceo da bude glasan..oteram skoro kod majstora ono izduvna grana prsla...:worth:zamisli kako tek prave dacije:lol:

sve ja to znam. francuzi i italijani - nemaju kvalitet to je tako. kad krene da crkava to crkava sve jedno redom za drugim

kvalitet imaju americka vozila - narocito cadillac ford chevrolet (mada promenjivo) chrysler i jeep , nemacka bmw mercedes vw , i japanska toyota mitsubishi honda...

to je vrh autoindustrije , isto tako veoma veoma dobar kvalitet sada imaju hyundai i kia

sad ide na scenu cena - nemci su najskuplji - delovi za nemacka vozila su 2-3-4 puta skuplja nego za sve ostale marke narocito bmw i mercedes

zato je po menit pobednik kia hyundai - najbolje dobijes za najmanje novca tj to je u ovom trenutku BEST BUY

a zatim odmah posle njih po meni sledi ford
 
jup sad me mrzi da gledam cene korejanskih malih automoila, ali kapiram da ima i 20 i te fore za te pare..ali :)
dacija se za 8000 prodavala pre 3-4 god ne ?
si imao tad ? plus logan je komforan za 4 osobe i ima veliki gepek, imju li to ovi hedzbegovi ? ;)

imas one kia ceed za 11-12.000

a vec polovne da ne pricam

kia rio u izvrsnom stanju jako malo vozena moze da se nadje vec od 3000

isto tako i hyundai accent
 
Moze to da izgleda ruzno na snimku ali tako vam je i kod majstora,prosto vas boli dusa kad vidite sta vam radi od auta.Zato je bolje da lepo odete i ne gledate desavanja a kad vasd zove da dodjete sve na svom mestu i funkcionise.
Verujem da i danas ima primeraka kod kojih se radi po starom"sistemu" a kod polovnjaka sam ja licno X puta spustao staklo i krivio vrata da bi bila u liniji.
To sto to vama ne izgleda lepo je druga prica ali ponekad mora tako jer necu valjda baciti u otpad auto a treba samo malo "matematike".:D
Ovi sto rade na traci su to davno shvatili.I samo nemoj da neko odvali kako se danas vari kompjuterski i da nema gresaka.Gresaka ima svuda jer ko radi taj i gresi pa makar to bila i masina.

e konačno neko da kaže neku pravu
*** došlo vreme pa ljudi misle da je laptop zamenio čekić hehehe
 
imas one kia ceed za 11-12.000

a vec polovne da ne pricam

kia rio u izvrsnom stanju jako malo vozena moze da se nadje vec od 3000

isto tako i hyundai accent

da, da ceed je dobar i mnogo lepse i bolje uradjen od dacije, ali msm da je sa ok opremom malcice vise od 12 000..:)
za accenta, vozio sam se u njemu 300 puta, on mi je ogavan, unutra ona odvratna plastika, ko za kineske igracke, bezicnan...spolja isto..inace ne kvari se i ovaj je 2004. ja msm..
 
Ne znam onda zbog čega je Golf 4 1.9TDI tvrd, ako je taj od 160 ks? To je bilo užas, sreća još sam mlad pa valjda nemam kamenca u bubrezima, ali sam se bojao za plombe. To je ne opisivo, kao da nema amortizena ni opruga. Bolja je amortizacija na IMT-u.
Dacia je dobar auto ali za onoga ko će da ga koristi 5 sati u toku sedmice, ili ti vikend vozači. Totalno je nepraktičan. Ćaletu su u firmi hjteli da mjenjaju auto, da mu dadnu Logana, on nije htjeo da pristane. Zadržao je KIA-u Pride staru 12 godina, ali je ona perfektan auto, ustvari kopija Ford Festive iz '88. godine. Motor 1.3 55ks, mali potrošač, ide k'o zvrk. Nije neka udobnost i kvalitet materijala, ali takav je bio izbor u preduzeću kada se kupovalo, gledalo se da bude što jeftinije. Kvarova nema nikakvih i danas dan vrata dihtuju bezprekorno. Dacia za 12 godina neće se moći porediti sa KIA-om starom 12 godina.
 

Back
Top