Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina

Samo nek oni prelaze i putuju na uvek nove tehnolozije, ja vozim mog fauvea i uživam :mrgreen:

Ako je novije generacije od 08god onda je i taj tvoj VW uzeo tehnologiju koju je izbacijo FIAT, comon rejl ubrizgavanje(dizel) , jedini je VW furao staru ubrizgavanje goriva za dizele pa su zato dizel motori bili bucniji od konkurenciji, ali konacno su i oni presli tako ce i sa ovom novom tehnolo.sto je fiat izmislio multi air...
 
da, da ceed je dobar i mnogo lepse i bolje uradjen od dacije, ali msm da je sa ok opremom malcice vise od 12 000..:)
za accenta, vozio sam se u njemu 300 puta, on mi je ogavan, unutra ona odvratna plastika, ko za kineske igracke, bezicnan...spolja isto..inace ne kvari se i ovaj je 2004. ja msm..

pa accent je auto najnize cenovne klase i jasno da je ne moze za tebe pare da ima atraktivnost i izgled recimo jednog mercedesa . namena tog automobila je da te sigurno i udobno preveze od tacke A do tacke B , i da bude pouzdan i on to izvrsno ispunjava.
 
A sta fali ovom?Prostoran,mali potrosac(dizel),oseca se da je kvalitetan kad se vozi. A cena za to 2004 sasvim odgovarajuca za Srbiju.A sklepan sigurno nije jer koreanci ne smeju da se igraju sa kvalitetom jer bi onda prsli a to nikom nije cilj. Dacia mora da bude slabijeg kvaliteta od renoa jer ipak je Reno maticna kuca i ne dozvoljavaju da Dacia bude ni lepa a ni toliko kvalitetna pa se zato i prodaje na manje zahtevnom istocnom trzistu.
23wpiyq.jpg
 
pa accent je auto najnize cenovne klase i jasno da je ne moze za tebe pare da ima atraktivnost i izgled recimo jednog mercedesa . namena tog automobila je da te sigurno i udobno preveze od tacke A do tacke B , i da bude pouzdan i on to izvrsno ispunjava.

pa i logan je isto to, apsolutno pouzdan, i jeste ruzan ko ovaj ali kad sednes u njega duplo je bolji osecaj nego u accenta..ja bi uvek pre vozio logana, i a ako pogledas na ulice i 90 % ljudi tako misli...
 
Pazite,ja radim sa kolima a sve te vase ocene za Hyundai ja ne primetim u ovom Accentuu.
To ne govorim kao trgovac nego kao vozac.
Ovaj ima 82 ks i ide jako dobro za tu snagu i kubikazu a sto se tice udobnosti,bar meni je dobar jer rupe na putu oseca manje od nekih a izolacija je sasvim OK u odnosu na Daciu.
Vozio sam ja i Logana i sasvim je OK ali je nezgrapno visok pa nije za ostriju voznju jer se naginje a Sandero jos nisam imao priliku da vozim.Verovatno je bolji.
Problem je sto sam ja dosad imao jedno 5 Logana i svisu imali preko 60k km i svima je kvacilo bilo jako visoko pa sam morao da odvrcem sraf da bi kvacilo hvatalo nize tj. morao sam da dovedem papucicu kvacila u ravan sa kocnicom jer je bila vislja po 5 cm.
To kod Accenta nece da se desi ni na 200k km!
 
Pazite,ja radim sa kolima a sve te vase ocene za Hyundai ja ne primetim u ovom Accentuu.
To ne govorim kao trgovac nego kao vozac.
Ovaj ima 82 ks i ide jako dobro za tu snagu i kubikazu a sto se tice udobnosti,bar meni je dobar jer rupe na putu oseca manje od nekih a izolacija je sasvim OK u odnosu na Daciu.
Vozio sam ja i Logana i sasvim je OK ali je nezgrapno visok pa nije za ostriju voznju jer se naginje a Sandero jos nisam imao priliku da vozim.Verovatno je bolji.
Problem je sto sam ja dosad imao jedno 5 Logana i svisu imali preko 60k km i svima je kvacilo bilo jako visoko pa sam morao da odvrcem sraf da bi kvacilo hvatalo nize tj. morao sam da dovedem papucicu kvacila u ravan sa kocnicom jer je bila vislja po 5 cm.
To kod Accenta nece da se desi ni na 200k km!

To je zato što je donji postroj (mehanika) kod dačije iz praistorije dok je kod hjundaija uvek sve najnovije koliko to može da ide u toj klasi automobila. Mora da bude bolje u svakom slučaju, logično je ;)
 
Pa i ovaj Accent je je od nekad tj.od pre 6 godina a najnoviji model je jos lepsi e sad kakv je to ce vreme pokazati.
Sandero Stepway mi je vozilo kakvo bi i sam mogao da vozim,dopadljiv na oko i visok od zemlje sto je po nasim rupama veoma korisno e sad sto mu je tamo neki rumun krivio vrata to me ne zanima.Bitno je da je on ovde dobar a sta je tamo bilo to me ne zanima.
Ima tako ljudi koji 10 godina voze kola koja su sastavljena iz dva auta pa se kunu u njega a ne znaju sta je pre toga bilo sa tim autom.
 

Back
Top