СКАНДАЛ: Тадић позвао папу у посјету Србији

eremita:
Заиста не знам КО је освештао камен темељац, мада је моја кева тај догађај фотографисала, погледаћу... али оно што Ти у овом тренутку не помињеш то је да је тада ТО БИО ИЗВАНРЕДАН КОРАК НАПРЕД ЗА СПЦ...заборављаш да је постојао већ готов пројекат на Врачару ДА СЕ ТУ НАПРАВИ ЈАВНИ ВЦ... И ДА ЈЕ ТАЈ ЦЕО ПЛАЦ ГОДИНАМА СЛУЖИО ЗА ПОДИЗАЊЕ ШАТРЕ ЦИРКУСА "АДРИА"... а да су започети темељи Храма Светога Саве били зазидани циглама... зилоте, КРИВО СЕДИ АЛИ ПРАВО ГОВОРИ...

... тако да је тај чин постављања камена темељца за Храм БИЛО ЧУДО НЕВИЂЕНО У ВРЕМЕ КОМУНИЗМА.......ееееееееееееееејјјјјјјјјјјјјјјјјјј..............
nije bilo cudo jer nije to komunizam bio,vec ovo novo kako se sad zove........
 
Srbi Hristiai pravoslavne Vere ,cuvaj te se iskusenje, jer posle nece biti...nisam znao!

Od kako se mtvac Josip Broz i pokojni patrijarh German, rasta sa ovog zemaljskog sveta ,(na zalost),Zapad i dalje nastaje da Srpska Pravoslavna Crkva, i dalje nema Verski uticaj nad svoje vekovne parohijane.
Dali je to znak raspad, nove rimokatolicke Vere? Od kako je Vatikan uspeo da formira svoju Veru, njihov vernik je zaduzan da placa(sto je kod Srpsku pravoslavnu Veru dobre volje)svaki mesec mora da placa kao da otplacuje krdit a Vatikan je sa te novce shiro propagandu da izmedju Slavenski narod nema mir (primer brat Hrvat) da li to u Jugoslaviju ili u drugim Slavenskim zemalja ,Vatikanski cilj je (da sa lazni Judeo-Kristianitianski svet),po zapovest Satane unishti citavo Covecanstvo.
 
ZILOT IZ CACKA:
Ja sam opusten,jer je Srbija docekala dan da joj dodje duhovni lider.....u razgovoru sa ,danas razbozenim i bogobornim srbima,mozemo cuti samo reci odobravanja,za dolazak pape.......moj mir nije narusen,jer sam zbog jeresi i istupio iz molitvenog opstenja sa SPC......a ako jednog dana skinete komuniste i ekumeniste i masone ,pedofile i homoseksualce sa episkpskih polozaja.opet cemo biti braca u Hristu......ali dok je Paje ,Irineja,Lavrentija,Ignjatija,Amfilohija i ostalih.....MRKA KAPA....
Ti zemljace nisi normalan! Zastranio si toliko debelo da Ti povratka verovatno nema.
Pitam se sta je novi Papa ucinio pa da se tako pricao o njemu? Pa on je taze na Svetoj Solici! Pa zar treba sve da odbijemi i da uopste ne komuniciramo sa svetom.
Na stranu Tadic (bolje u celiju gde bi tamnicar zaboravio kljuc), ali da Papa poseti Srbiju - to bi bio prvorazredan i veoma koristan, pre svega diplomatsko-politicki dogadjaj.
Pa od mnogih vecinskih katolickih zemalja smo imali puno vise konkretne podrske, nego od bratskih pravoslavnih gde se sve zavrsilo na prici i dobrim zeljama. "Braca" Rusi u tome su svetski sampioni. Srbi su im jedino dobri za proteziranje njihovog interesa, a u svim ostalim slucajevima mogu da pocrkaju.
 
informaticaplus:
Ti zemljace nisi normalan! Zastranio si toliko debelo da Ti povratka verovatno nema.
Pitam se sta je novi Papa ucinio pa da se tako pricao o njemu? Pa on je taze na Svetoj Solici! Pa zar treba sve da odbijemi i da uopste ne komuniciramo sa svetom.
Na stranu Tadic (bolje u celiju gde bi tamnicar zaboravio kljuc), ali da Papa poseti Srbiju - to bi bio prvorazredan i veoma koristan, pre svega diplomatsko-politicki dogadjaj.
Pa od mnogih vecinskih katolickih zemalja smo imali puno vise konkretne podrske, nego od bratskih pravoslavnih gde se sve zavrsilo na prici i dobrim zeljama. "Braca" Rusi u tome su svetski sampioni. Srbi su im jedino dobri za proteziranje njihovog interesa, a u svim ostalim slucajevima mogu da pocrkaju.

Може се рећи да је зилот мало "застранио"... али, Бога ми, ни Ти ниси бољи... потпуно си у праву да је Папа тазе на "светој столици" али је веома бајат ХИТЛЕРОВАЦ...

А ко каже да "треба да добијемо да комуницирамо са светом" какве су то флоскуле, јер између "одбити" и "сарађивати" има милион нијанси... ПАПА НИЈЕ ДОБРОДОШАО У СРБИЈУ и само ми немој продавати приче о "дипломатији" када је суштина сасвим друга: ПАПИНА ПОСЕТА ЗНАЧИ КРАЈ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ И ВЕРСКО ПОРОБЉАВАЊЕ СРБА ... то јесте "прворазредни" догађај за непријатеље Срба а за сваког иоле нормалног православног верника понижење над понижењима.

Ја не знам где Ти живиш али ако ово што нам раде католичке земље Ти називаш подршком, онда Ти уопште ниси у току са животом... и како Руси да нам помогну ако ови на власти јавно и на сва уста трућају ДА СУ НАС ПРОДАЛИ ЗАПАДУ... шта ту могу да ураде Руси ???
 
informaticaplus:
Ti zemljace nisi normalan! Zastranio si toliko debelo da Ti povratka verovatno nema.
Pitam se sta je novi Papa ucinio pa da se tako pricao o njemu? Pa on je taze na Svetoj Solici! Pa zar treba sve da odbijemi i da uopste ne komuniciramo sa svetom.
Na stranu Tadic (bolje u celiju gde bi tamnicar zaboravio kljuc), ali da Papa poseti Srbiju - to bi bio prvorazredan i veoma koristan, pre svega diplomatsko-politicki dogadjaj.
Pa od mnogih vecinskih katolickih zemalja smo imali puno vise konkretne podrske, nego od bratskih pravoslavnih gde se sve zavrsilo na prici i dobrim zeljama. "Braca" Rusi u tome su svetski sampioni. Srbi su im jedino dobri za proteziranje njihovog interesa, a u svim ostalim slucajevima mogu da pocrkaju.
Ima izgled, da sam na ovom forumu, po godinama naj stariji, pa me vase diskusije o religiju, po malo i zabrinjavaju.
Kad se govori o Vatikanskog popu i Italijanske Vlasti...za vreme fasizma i Srpski praznik Hristovo Vaskrsenje "USKRS" 1999, u oba vremena Vatikan je igrao ulogu da se Pravoslavna Vera unist, (jer kako kaze nas brat eremita, jos im nokti nisu zavenuli), za vreme drugog Sv.rata,Hrvati ,Rimo-katolicke Vere, poklali su milion i dvesta haljada Srba, 1999,sa Italijanskog erodruma, USA-NATO, vojni avioni puni bombama, sa blagoslov Vatikanskog pope, svaki sat uzletali su ,destinacuja Srbija, gde su nam na Kosovo, ubili 15.000 mladica,a po tom unistili preko 150 Srpske svetinje, itd.
informaticaplus, ja razumem tvoj komentar o Vatikanskog popu, medjutim. ne volim ljude koji pripovedaju Hristianiti a svojim zverskim "radom" sluze demon, pa moslim da je, najbolje da benedikt, stoji tamo odakle su nasoj pravoslvnij Crkvi vekovima krojili planove kako da je uniste..
 
ZILOT IZ CACKA:
DOK VI SEDITE I RAZMISLJATE BICE,NECE BITI,MI SMO NAPRAVILI TRI MANASTIRA I PAR MIRJANSKIH CRKVICA.IMAMO SESTRE MONAHINJE KOJE SU ISTUPILE IZ JERETICKE ZBORNICE POSLE RAZGOVORA SA NAZOVI "ZILOTSKIM"EPISKOPOM ATANASIJEM JEFTICEM I ATANASIJEM RAKITOM,KAO I MNOSTVOM "DUHOVNIKA".....IMAMO MUSKO MONASTVO KOJE CVRSTO STOJI NA BRANIKU VERE........IMAMO DO 1000 VEC FORMIRANIH ISTINSKI PRAVOSLAVNIH VERNIKA,KOJI SU BILI UVAZENI U SVOJIM"PAROHIJAMA"SPCa........IMAMO I SVESTENIKA MIRJANSKOG........DOVOLJNO SMO PREZRENI I IZVIKANI DA SE OSJECAMO SJAJNO STO SLUZIMO BOGU U ISTINI,KO KOLIKO MOZE I KAKO MOZE.....I GLEDAMO DESAVANJA U SPC ,I ZANAMO DA CE POMETNUTI SRBIMA ZAMKU RASKOLA,GDE CE SE UJEDINITI SA RIMOKATOLICIMA,ZA POCETAK....A U REZERVI OSTAVICE DVA TRI "EPISKOPA KOJI CE KAO FOL,BITI PROTIV,I IMACE AUTONOMIJU,ALI CE PRIZNAVATI "SVETE"TAJNE OTPADNICIMA.....

Dao Bog da do ujedinjenja što prije dođe...Prvi ću priznati ujedinjenu grkokatoličku SPC :razz:
 
eremita:
ДЕО ТРЕЋИ ОТПОЧЕЛА КАМПАЊА
ЗА УНИШТЕЊЕ СПЦ


И као што се дало очекивати... продане душе у СПЦ одмах су отпочеле кампању ЗА УСТУПАЊЕ ТРОНА СВЕТОГА САВЕ - ХИТЛЕРЈУНГОВЦУ ПАПИ...

Неки архијереји сасвим добронамерно упозоравају да одлука о устоличењу папе на место поглавара СПЦ представља ОДРИЦАЊЕ од Православља и да тако нешто верујући народ НЕ ОДОБРАВА...

... а неки као на пр. Лаврентије шабачко-ваљевски преко свога попа Љубе Ранковића који је шеф радио станице "Глас цркве" ПОЧЕО ЈЕ ДА ПРОТУРА ЛАЖИ О ОПШТОЈ ПРИХВАЋЕНОСТИ ПАПЕ... хах... и тако ће "миц по миц" кренути општи раскол у СПЦ (што је од почетка и била намера)... јер сада ће кренути они који су боље упознати са "пословањем" Љубе Ранковића да га дискредитују и објаве у јавности шта тај човек и како "ради"... и то је то... отворена је Пандорина кутија... 8-) 8-) 8-)


Kako možeš tako govoriti o Episkopu Šabačko-Valjevskom Lavrentiju, teologu cijenjenom širom cijelog hrišćanskog svijeta... :roll: :shock:
 
КиМ:
МОЛИМО ПОШТЕНОГ ПРОНАЛАЗАЧА ДА ВРАТИ АНАЛИТИЧАРЕВ МОЗАК.
СЛЕДИ БОГАТА НАГРАДА У ВИДУ ПРЕСТАНКА ЛУПАЊА ГЛУ*ОСТИ ОД ДОТИЧНОГ АНАЛИТИЧАРА

Па ја данас пронађох у парку неке секундарне сировине, само не знам да ли су од пса или су брабоњци од козе... а личе на аналитичарев мозак... само не знам адресу тог Бироа за изгубљене-пронађене мозгове ... па да му вратим мозак...???????????????????
 
eremita:
Па ја данас пронађох у парку неке секундарне сировине, само не знам да ли су од пса или су брабоњци од козе... а личе на аналитичарев мозак... само не знам адресу тог Бироа за изгубљене-пронађене мозгове ... па да му вратим мозак...???????????????????
Представништво Римо-Католичке јеретичке организације ББ.
 
eremita:
Може се рећи да је зилот мало "застранио"... али, Бога ми, ни Ти ниси бољи... потпуно си у праву да је Папа тазе на "светој столици" али је веома бајат ХИТЛЕРОВАЦ...

А ко каже да "треба да добијемо да комуницирамо са светом" какве су то флоскуле, јер између "одбити" и "сарађивати" има милион нијанси... ПАПА НИЈЕ ДОБРОДОШАО У СРБИЈУ и само ми немој продавати приче о "дипломатији" када је суштина сасвим друга: ПАПИНА ПОСЕТА ЗНАЧИ КРАЈ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ И ВЕРСКО ПОРОБЉАВАЊЕ СРБА ... то јесте "прворазредни" догађај за непријатеље Срба а за сваког иоле нормалног православног верника понижење над понижењима.

Ја не знам где Ти живиш али ако ово што нам раде католичке земље Ти називаш подршком, онда Ти уопште ниси у току са животом... и како Руси да нам помогну ако ови на власти јавно и на сва уста трућају ДА СУ НАС ПРОДАЛИ ЗАПАДУ... шта ту могу да ураде Руси ???
E ovo zahteva duzi i slozeniji odgovor, koji sada ne mogu da pisem, umora radi.
 
eremita:
Може се рећи да је зилот мало "застранио"... али, Бога ми, ни Ти ниси бољи... потпуно си у праву да је Папа тазе на "светој столици" али је веома бајат ХИТЛЕРОВАЦ...

А ко каже да "треба да добијемо да комуницирамо са светом" какве су то флоскуле, јер између "одбити" и "сарађивати" има милион нијанси... ПАПА НИЈЕ ДОБРОДОШАО У СРБИЈУ и само ми немој продавати приче о "дипломатији" када је суштина сасвим друга: ПАПИНА ПОСЕТА ЗНАЧИ КРАЈ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ И ВЕРСКО ПОРОБЉАВАЊЕ СРБА ... то јесте "прворазредни" догађај за непријатеље Срба а за сваког иоле нормалног православног верника понижење над понижењима.

Ја не знам где Ти живиш али ако ово што нам раде католичке земље Ти називаш подршком, онда Ти уопште ниси у току са животом... и како Руси да нам помогну ако ови на власти јавно и на сва уста трућају ДА СУ НАС ПРОДАЛИ ЗАПАДУ... шта ту могу да ураде Руси ???

Sveti Otac je dobro došao u Srbiju i svaki pravi hrišćanin željno očekuje dolazak prvog među jednakim hrišćanskog poglavara! 8-)
Pozitivni efekti dolaska Pape u Srbiju bit će vrlo brzo vidljivi, kao što je i Vladika Bački Irinej i Šabačko-Valjevski Lavrentije skoro naveli.....
A ako su se KiM i Eremita sablaznili vrijeme je za duboku ispovijed kod oca Pahomija.... :razz: :razz:
 
"Gospodine" analiticare,
otkud vi znate da je otac Pahomije ucinio krivicno delo bluda s maloletnicima ?
vi niste culi za pravni izraz da : "niko ni je kriv dok se na sudu ne dokaze da jeste", a nikako obrnuto da neko dokazuje da je nevin....

Meni posteno, sve to smrdi na vase (katolicke) projekcije na drugu stranu, jer ste itekako imali teskih dokazanih afera sirom sveta za bludne radnje katolickih svestenika, za sta je RKC dobro odresila kesu.....

....ova diskusija stvarno ne vodi nicemu i ispod je svakog nivoa......'ajte zapitajte se malo o cemu vi raspravljate ?!

....sramota
 
analiticar:
Sveti Otac je dobro došao u Srbiju i svaki pravi hrišćanin željno očekuje dolazak prvog među jednakim hrišćanskog poglavara! 8-)
Pozitivni efekti dolaska Pape u Srbiju bit će vrlo brzo vidljivi, kao što je i Vladika Bački Irinej i Šabačko-Valjevski Lavrentije skoro naveli.....
A ako su se KiM i Eremita sablaznili vrijeme je za duboku ispovijed kod oca Pahomija.... :razz: :razz:

Ти си болестан и твој латински сатанизам је довољна казна за тебе

Свети Николај Велимировић

ОПОМЕНА СРБИМА РОДОЉУБИМА


Према извештајима из Југославије, Српски народ може се поново наћи пред страшном трагедијом. Сви говоре: нека падне Тито, па ћемо онда лако! А нико нема плана шта ће бити после пада комуниста. Хрвати имају план, инспирисан од папе и подржаван од Италије. Код њих нема странака; они не знају за демократију. Они знају и хоће једно: окупирати Босну и Срем и – Србе о врбе, или поклати или истерати из тих земаља. У моменту пада комунизма (ако Русија не интервенише) Хрватима ће се одмах доставити оружје и сви ће бити наоружани, док ће Срби бити голоруки као при првом покољу. И усташе и оружје – све чека на граници Југославије, у Шпанији и у Аргентини. За 24 сата сва ће Хрватска бити под оружјем и сви гаулајтери на свом месту. Папа ће опет благословити покољ Срба и ућуткати њему наклоњене Англосаксонце.

А шта Срби партијаши мисле? Они мисле да, као и 1918. године, прво расписати изборе па нека народ (јадни, тужни, голоруки српски народ) искаже своју жељу и вољу! И ништа више. У тој једној мисли садржан је план свих српских демократских и полулевичарских партија, па чак и националних, четничких и патриотских. Каква фантазија и какво лудило!

Питање је, дакле, не како оборити Тита него шта ће бити после Титовог пада. Ко ће српски народ наоружати да се брани од вечног и много страшнијег непријатеља. И каква ће се власт одмах установити у српским земљама.
 
zox:
Jeli,KiM citas li ti so drugo osim Velimirovica?Mislis li ti svojom ili njegovom glavom?Puni su ti postovi njegovih reci i recenica!
Читам,Вл. Атанасија, Вл.Артемија,Вл.Амфилохија,Оца Авву Јустина, Старца Антонија, Старца Келопу итд............................ :D
 
КиМ:
Ти си болестан и твој латински сатанизам је довољна казна за тебе

Свети Николај Велимировић

ОПОМЕНА СРБИМА РОДОЉУБИМА


Према извештајима из Југославије, Српски народ може се поново наћи пред страшном трагедијом. Сви говоре: нека падне Тито, па ћемо онда лако! А нико нема плана шта ће бити после пада комуниста. Хрвати имају план, инспирисан од папе и подржаван од Италије. Код њих нема странака; они не знају за демократију. Они знају и хоће једно: окупирати Босну и Срем и – Србе о врбе, или поклати или истерати из тих земаља. У моменту пада комунизма (ако Русија не интервенише) Хрватима ће се одмах доставити оружје и сви ће бити наоружани, док ће Срби бити голоруки као при првом покољу. И усташе и оружје – све чека на граници Југославије, у Шпанији и у Аргентини. За 24 сата сва ће Хрватска бити под оружјем и сви гаулајтери на свом месту. Папа ће опет благословити покољ Срба и ућуткати њему наклоњене Англосаксонце.

А шта Срби партијаши мисле? Они мисле да, као и 1918. године, прво расписати изборе па нека народ (јадни, тужни, голоруки српски народ) искаже своју жељу и вољу! И ништа више. У тој једној мисли садржан је план свих српских демократских и полулевичарских партија, па чак и националних, четничких и патриотских. Каква фантазија и какво лудило!

Питање је, дакле, не како оборити Тита него шта ће бити после Титовог пада. Ко ће српски народ наоружати да се брани од вечног и много страшнијег непријатеља. И каква ће се власт одмах установити у српским земљама.

KiM, mani se tog kvazisveca... :roll: :roll:
 
А то теби остављам


Само је Христос – Светлост света.
Само је Христос – Истина и Живот.
Господ нас упозорава: “У свету ћете имати жалости, али не бојте се. Ја сам победио свет.” Свака туга, болест, сиромаштво и невоља... омекшавају срце човеково. Сва ова искушења нас подстичу да се молимо, воде нас ка покајању и исповедању греха, узгајају у нама дуготрпљење и љубав, усавршавају нас духовно и морално, водећи нас ка спасењу.
 

Back
Top