Savo Manojlović pozvao opoziciju da napusti parlament i krene u građansku neposlušnost

a što je Vlast velikim slovom ?

Ako si na to mislio da nije osvojio vlast dr Milić, meni se čini da je ovo gora varijanta po vas. Ako vas načnu, ako vas raskrinkaju,.. može i bežanija da krene...
Bolje da ste doktoru dozvolili da pobedi.

#НеДамоНиш #НеДамоМутавог #МилићМалоСутра

Doktor Milić je protiv građanske neposlušnosti. A, baš me zanimalo ko će iz opozicionih stranaka biti protiv. Ali ostajem uskraćen za taj odgovor.

Prva ne vidim sta ce ovaj Manojlovic u Nisu.

Ako zele da podrze Nislije, neka izadje Beograd na ulice u znak podrske drugom gradu.
Kojim je on dobrom sada u Nisu, nije mi jasno osim da se utrpa nepozvan i povuce svoje ka centrali, da ucenjuje, pregovara i navede na svoju vodenicu.

Ne čini mi se tako. Poslušaj šta govori o ovoj "katastrofalnoj, nepristojnoj, itd,. " vlasti.
Nego ne želi da drugi koriste i zloupotrebe njegov i njihov uspeh za svoj lični obračun sa vlašću.

Znas kako, nije u redu.
Slogan je bio da Nis pripadne Nislijama.
Ljudi su za to glasali masovno.

Dva dana nakon izbora eto ga Beogradjanin, kuca na vrata, kuda rodjace? Potpuno je nebitno ko je ciji covek, ponovo je centrala autisticna, iznova i iznova prave istu gresku "Beograd - to je Srbija, Beograd - to je cilj".
Ljudi su glasali protiv Beograda u Nisu. Jasno su to kazali kroz 1/4 glasova.

Od toga bi trebalo krenuti. Nije prica o beogradizaciji Nisa od juce, niti je Vuciceva prica. Posteno govoreci, taj problem Nis ima vec par decenija.

Prva ne vidim sta ce ovaj Manojlovic u Nisu.
Pa kandidovao se se Manojlović i u Nišu (pod brojem 8). Ne može bez njega Milić da ima većinu.
Ako zele da podrze Nislije, neka izadje Beograd na ulice u znak podrske drugom gradu.
Kojim je on dobrom sada u Nisu, nije mi jasno osim da se utrpa nepozvan i povuce svoje ka centrali, da ucenjuje, pregovara i navede na svoju vodenicu.
To mnogi nepozvani rade. Koliko vidim po snimcima da je i Lazović bio tamo, a čitao sam i da još neki opozicionari idu u Niš, a da nisu na glasačkim listama i niko ih nije zvao.

Pa kandidovao se se Manojlović i u Nišu (pod brojem 8). Ne može bez njega Milić da ima većinu.

To mnogi nepozvani rade. Koliko vidim po snimcima da je i Lazović bio tamo, a čitao sam i da još neki opozicionari idu u Niš, a da nisu na glasačkim listama i niko ih nije zvao.

Znam da se kandidovao, uzeo je nesto glasova ali vecinu opozicionih glasova je uzeo Milic bas na tu pricu da Nis treba da odlucuje o sebi.

I onda ti dodje centrala dva dana kasnije.
Ja sam za regionalizaciju. Neka se podeli drzava po regionima.

Ne vidim kome koristi situacija da imamo jedan prenatrpan grad i praznu drzavu.
Potom se svi vredjaju kada im se kaze da Beograd ostane u Beogradu.
Sitan je interes Manojlovica, da je pametan pa da ujedini opoziciju. Ovo je put u svadju sta on radi.

Znam da se kandidovao, uzeo je nesto glasova ali vecinu opozicionih glasova je uzeo Milic bas na tu pricu da Nis treba da odlucuje o sebi.

Sitan je interes Manojlovica, da je pametan pa da ujedini opoziciju. Ovo je put u svadju sta on radi.
Zavadi pa vladaj..uvek bilo i bice.

Lično mislim da je pametan, ali da ne može da ujedini opoziciju. Dok neki ne odu u penziju - Đilas na primer.

Ko je uopšte i mogao da ujedini opoziciju ? Možda je ovo sabotiranje bojkota izbora, bio pokušaj da se konačno oslabi Đilas ?

Gradjanska neposlusnost je obavezna stvar za politicku borbu u Srbiji, ali pre izbora, ne posle.

Zakoni i pravne norme u autokratiji poput Srbije su besmisleni, i ta taktika gradjanske neposlusnosti jesu obavezni, ali to se radi pre izbora, a ne posle.

Mislim i on ono sto je oraganizovao ranije na ulici je to radio godinu dana ranije, umesto pred izbore.

To se radi pred izbore.

Gradjanska neposlusnost je obavezna stvar za politicku borbu u Srbiji, ali pre izbora, ne posle.

Zakoni i pravne norme u autokratiji poput Srbije su besmisleni, i ta taktika gradjanske neposlusnosti jesu obavezni, ali to se radi pre izbora, a ne posle.

Mislim i on ono sto je oraganizovao ranije na ulici je to radio godinu dana ranije, umesto pred izbore.

To se radi pred izbore.
Zašto pre izbora ? Zbog izbornih uslova ? (medija, biračkih tela,.. )

Zašto ne posle, ako su izbori pokradeni ?

Zavadi pa vladaj..uvek bilo i bice.

Mislim da je mentalitetska stvar u pitanju koja sam obija o glavu svako malo.

Ne vidim razliku izmedju Vucica ogrnutog zastavom u UN-u koji prkosno (i poremeceno) istura bradu kao da govori "Srbija - to sam JA, napad na mene je napad na ovu zastavu" i uobicajnog stava da je Srbija - Beograd te da svi treba Beograd da podrze a Beograd ce im dati smernice, ljude, pare, sta i koliko odluci da treba.

Najpre bi valjalo razmontirati taj mentalitet kao lego kockice, da se niko ne vredja i da zaista o Nisu odlucuju Nislije, o Pirotu Pirocanci a o Beogradu Beogradjani.

Najveci sok je izazvao Milic kada je kazao da Nis ide Nislijama. Pa, kome da ide nakon lokalnih izbora?

Zašto pre izbora ? Zbog izbornih uslova ? (medija, biračkih tela,.. )

Zašto ne posle, ako su izbori pokradeni ?
Zato sto je banditska autokratska vlast stalno, i pre i posle izbora, a na taj nacin se mobilise narod.

Bas kao sto su uradili 2000-e.

Znaci pre izbora kreci sa gradjanskom neposlusnoscu, stavljajuci im do znanja i crtajuci linije.

Mobilises narod mesec dana pred izbore. A ne nista pre izbora, ali posle smo se setili da se organizujemo.

Ja stvarno ne pratim vise nasu dno politiku, ali cini mi se da ovaj Savo konstantno radi te prave taktike ali u pogresno vreme.

Lično mislim da je pametan, ali da ne može da ujedini opoziciju. Dok neki ne odu u penziju - Đilas na primer.

Ko je uopšte i mogao da ujedini opoziciju ? Možda je ovo sabotiranje bojkota izbora, bio pokušaj da se konačno oslabi Đilas ?

Meni se isto cini da je neophodna smena generacija.
Djilas ce biti zreo za penziju kroz cetiri godine i onda je on grunuo i razbio opoziciju ne bi li napravio sukob sa vlascu.
To je jako sebicno sa njegove strane.

Ocigledno je da za njega narod ne zeli da glasa. Manojlovic mi nije poznat ali vidim neke mladje ljude iz redova zelenih, umerenog centra i oni mogu da sacekaju.
I Vucicevo je proslo, takodje. Nece ni on dugo.
Nakon njega ostace smetliste obogacenih poltrona, krajnje nesposobnih koji nece biti posebna konkurencija.

Problem je sto Djilas i Vucic ne kapiraju da su proslost.

Zato sto je banditska autokratska vlast stalno, i pre i posle izbora, a na taj nacin se mobilise narod.

Bas kao sto su uradili 2000-e.

Znaci pre izbora kreci sa gradjanskom neposlusnoscu, stavljajuci im do znanja i crtajuci linije.

Mobilises narod mesec dana pred izbore. A ne nista pre izbora, ali posle smo se setili da se organizujemo.

Ja stvarno ne pratim vise nasu dno politiku, ali cini mi se da ovaj Savo konstantno radi te prave taktike ali u pogresno vreme.

On je mlad, ima vremena da izuci.
Sukob ne vidim sta donosi.

Koliko stotina puta treba da seta sto hiljada ljudi? Narod je setao par godina.
Opozicija nije uspela da mobilise dovoljan broj ljudi od silnih strajkova a kacila se na svaki strajk koji se na ulicama desio. Vise ili manje spontano.

Stvarno je Djilasu vreme za penziju. Uradio je sta je znao i koliko je mogao. Mislim da je vreme da se povuku svi koji su ucestvovali u petom oktobru i koji se pozivaju na isti kao da je bio juce a ne pre cetvrt veka.

To isto mislim i o onima kojima su ratovi '90-ih bili juce.

On je mlad, ima vremena da izuci.
Sukob ne vidim sta donosi.

Koliko stotina puta treba da seta sto hiljada ljudi? Narod je setao par godina.
Opozicija nije uspela da mobilise dovoljan broj ljudi od silnih strajkova a kacila se na svaki strajk koji se na ulicama desio. Vise ili manje spontano.

Stvarno je Djilasu vreme za penziju. Uradio je sta je znao i koliko je mogao. Mislim da je vreme da se povuku svi koji su ucestvovali u petom oktobru i koji se pozivaju na isti kao da je bio juce a ne pre cetvrt veka.

To isto mislim i o onima kojima su ratovi '90-ih bili juce.

Jedini strajk koji u Srbiji moze da donese neke promene (ne racunajuci vojsku i policiju, naravno) su strajk u TENT-u i Kolubari. Svi ostali strajkovi u Srbiji su nebitni, posebno za neke bitnije politicke stvari. To sto opozicija ide od strajka do strajka u Srbiji je preuzasna taktika. To u Srbiji ne funkcionise, jer Srbija nema prave Sindikate, zbog svoje komunisticke zaostavstine. To funkcionise npr. u Argentini, gde su Sindikati jaki; ali u bivsim komunistickim drzavama, koje su unistile svoje Sindikate, to ne funkcionise. Ovo sto Savo hoce je dobra taktika, ali u pogresno vreme.

A nazalost, ova autokratija nece da padne milom. Jedna od karakteristika ove autokratije je da se to izbegavanje sukoba opozicije koristi kao komparativna slabost, i vlast u Srbiji to koristi kao sistem 'meke ucene', gde zna da neces da predjes odredjenu liniju. Bilo bi lepo da hoce, i da smo mi takvo drustvo gde stotine hiljada ljudi ne mora na ulici da resavaju politicke promene, ali nazalost, mi nismo takvo drustvo.

Sto se tice Djilasa, ja ne znam zasto se on jos uvek bavi politikom, kada je dokazani analfabeta za istu. Mislim, znam zasto se bavi, ali nema boljeg garanta da autokratija ostane na vlasti u Srbiji, od Djilasa kao glavnog opozicionara. Kada ti je Djilas glavni opozicionar, ti si kao vlast miran, jer znas da ces vecito da vladas.

Back