Da li je nacionalizam u usponu u Srbiji?

Zdrav nacionalizam je kad skupljaš random i dokon smeće u ulici koju voliš, a nisi za to plaćen.
To je za mene nacionalizam za uspon. To dranje i vikanje je čisto ludilo. Opet mi pada na pamet Lane Gutović i njegov Bunar Mudrosti.

Nacionalizam nikad nije bio pozitivna stvar, vec uvijek vezana za rat, nestabilnost i diskriminaciju.

Ti pricas o patriotizmu, sto je sasvim drugi termin i konotacija.

Zdrav nacionalizam je kad skupljaš random i dokon smeće u ulici koju voliš, a nisi za to plaćen.
To je za mene nacionalizam za uspon. To dranje i vikanje je čisto ludilo. Opet mi pada na pamet Lane Gutović i njegov Bunar Mudrosti.
Kod nas je nažalost upravo to dranje i vikanje u usponu, a ono prvo što si navela u padu.

Kod nas je nažalost upravo to dranje i vikanje u usponu, a ono prvo što si navela u padu.
Znaš zašto je to sve tako?
U depresiji i strahu sam od demončinama i vešticama zaposednutih ljudi.
Vratio mi je Bog pamet, konačno!
Zalajaću na sve zvezde i lažne bogove.
Dosta mi je.
Neću da sam krimos, šljam... ali neće više niko ni da me tretira kao otirač za svoje blato.

Mozda su imale 90ih, ali danas ne bi rekao. Ovdje u Srbiju se nesto kuva
U Hrvatskoj imaš Domovinski pokret u vladi i izbacivanje Srba iz vlade. U Bosni se radi na unitarizaciji države i forsiranju Bošnjaka kao i bosanske nacije. Crna Gora je puna crnogorsko-srpskog sukoba iako je malo splasnulo posle Mila i dalje je aktuelno. Kosovo neće da pristane čak ni na formiranje labave ZSO iako bi posle toga ušli u Savet Evrope. U Makedoniji se na vlast vratila gruevska struja.

Poslednja izmena:
Autorska
Primjecuje se u zadnjih godina da u Srbiji nacionalizam je sve vise rasiren i popularan u Srbiji - nacionalisticke pjesme se prave, sto vece zastave se vijore, sve vise ljudi slusaju kler, sve vise politicari koriste nacionalisticku retoriku.

Sta vi mislite? Da li je ovo istinski trend u Srbiji, ili samo fasada?
Istinski trend a žrtva je Crna Gora.U početku njen identitet a u kasnijoj fazi i ono najgore.Široko je more Jadransko.Primiće u svoja nedra.

U Hrvatskoj imaš Domovinski pokret u vladi i izbacivanje Srba iz vlade. U Bosni se radi na unitarizaciji države i forsiranju Bošnjaka kao i bosanske nacije. Crna Gora je puna crnogorsko-srpskog sukoba iako je malo splasnulo posle Mila i dalje je aktuelno. Kosovo neće da pristane čak ni na formiranje labave ZSO iako bi posle toga ušli u Savet Evrope. U Makedoniji se na vlast vratila gruevska struja.

Nacionalizam je zarazan, ali odakle je zaraza krenula? Valjda iz najvece i najcentralnije zemlje regiona...

Poslednja izmena od moderatora:
U Hrvatskoj imaš Domovinski pokret u vladi i izbacivanje Srba iz vlade. U Bosni se radi na unitarizaciji države i forsiranju Bošnjaka kao i bosanske nacije. Crna Gora je puna crnogorsko-srpskog sukoba iako je malo splasnulo posle Mila i dalje je aktuelno. Kosovo neće da pristane čak ni na formiranje labave ZSO iako bi posle toga ušli u Savet Evrope. U Makedoniji se na vlast vratila Gruevska struja.
Kakva bosanska nacija ? Kakav unitarna Bosna ? Bošnjaci Muslimani bore se sa Albancima za prvo mesto po broju iseljenih.Čas jedni čas drugi imaju prednost.Krajnje neizvestan rezultat.
Nadležna crnogorska institucija već desetak godina odbija da objavi podatke o etničkoj strukturi živorođene dece
Zato stranci koji se bave ex yu prostorom onoliko cvile.

Back