СЈАЈ И БЕДА АМЕРИЧКОГ СНА...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ШЕШЕЉ:
Е па стварно. Малопре се нисам осетио прозваним ал' сад га баш претера... :lol: Што се тиче суфицита, па и ми смо прошле године изашли са неким суфицитом у буџету, чини ми се. Динкић се на сва звона хвалио како је направио суфицит. Па лако је то извести кад продајеш све што се продати можеш, а заврнеш све славине на пола протока... Како се то одражава на обичне људе, он о томе не размишља... :x Браво за Динкића, баш је ехперт и по... 8-)
Jasno je da je ondasnji suficit rebalansom budzeta bio iznudjen,radi licnog promovisanja.
Ali dobro...mi smo u svemu poseban slucaj,pa i u slucaju suficita u budzetu. :D:D
 
ШЕШЕЉ:
Ааа, па нисам се осетио прозваним док ми ниси напоменуо да се не осетим прозваним... Јел' би требао да се осетим прозваним??? :lol: Ја не пљујем Америку, само кажем да је моћна и богата њихова држава и један мали број људи, а да остали живе сасвим просечно па чак и бедно (за њихов појам). Али имам право да прокоментаришем њихову спољашњу политику, не слажем с готово ни са чим што раде по свету, и нико нормалан се са тим не може сложити... :roll: :
Kazes "mali procenat zivi dobro ostali siromasno", pa tek sada vidm koliko ti znas o Americi, A sto se tice toga kako zive najsiromasnije - bolji im je kvalitet zivota nego kod vecine nasih porodica.
 
Strasno mi je zao kada vidim da nasi ljudi u Srbiju okrecu se Rusiji a sve dalje od Amerike-PROBUDITE SE NEMA TU HLEBA....zivot je jedan i umesto da ga tracite na gluposti kopajte i rukama i nogama i bezite is Srbije jer i ona bi od vas obegla da moze.
Koliko je samo nasa Balkanska situacija iprala mozak nasim ljudima....tuzno
Sto se tice prosecnih Amerikanaca oni su:
otvoreni
spremni na promene
spremni da pomognu
vole komfor
da se provode
da trose na gluposti
imaju poznati americki stav-NAJACI SMO- sto je jako dobro, prosecna mlada osoba koju sam upoznal ovde je mnogo vise samouverena nego mladih kod nas
.....
I NE SMEJU SE NASEM AKCENTU -kao sto pojedinci misle, to sto bismo se mi svima smejali to je nesto drugo.Ovde niko ne gleda koliko jezika ne znas ( mislim na to da mi koji smo dosli pricamo sa akcentom) , vec koliko pricas( Srpski i Engleski)
Amerika:
Mozes sve da dobijes i da izgubis-sve je do osobe, to pojedincima i smeta jer su navikli na komumizam.
I nemojte da se zamarate time da Ameri mrze Srbiju, vecinu zabole dupe, jedan dio je cuo za Balkan
pa su cisto radoznali, i naravno grupa politicara ima konkretno misljenje-po potrebi.
 
PLESsitnihDEMONA:
Jel si to cuo od onog Ahmedindzada (ili kako vec? ) ili si sam smilio?
Ako si cuo od njega onda ok,manje vise.A ako si sam smislio onda je to vrlo opasno po tvoje zdravlje.
Sta ces sa onih 500 000 Srba u Americi? Jel i njih isto? Izdajnici?! Ma tako im i treba!

:D:D:D

Не СМРТНИЧЕ, чуо сам од Јагуара бесмртних пламенова а.к.а. Фараона звезда и таме, најјачег лика не интернету свих времена.
Срби у Америци ако више воле Србију од Америке нека избегавају високе зграде. Ако више воле Америку и хоће овде да нам сервирају тај "производ", а наишао сам по форумима и на такве, онда ништа... Нека поделе судбину својих идола.
 
zamisli:
чедоидне глупости

Иди замишљаљ негде другде.
Кад видим ник "замисли" или "капирај" све ми је јасно
laughing.gif
laughing.gif
laughing.gif
laughing.gif
laughing.gif
laughing.gif
laughing.gif
 
PLESsitnihDEMONA:
I OPET su najjaca svetska sila.

Што онда не реше проблем у Ираку који је под њиховом контролом?
А видим и у Авганистану све више гину.
Што не искључе Путина из Г8, неки су то предлагали?
Што не спрече даље јачање Кине? Није ваљда да им то одговара.
Што пет америчких председника не може да свргне Кастра?
Што нису задржали Украјину у прозападној сфери?

Као што видиш много питања... Али они су најјача сила :lol: :lol: :lol:
Узгред, рече ми колега да вождовачке батице користе израз "најјачи" :roll:
 
Бомбардовали су ме преко два месеца нелегално, без одлуке Савета Безбедности. Повод за агресију им је била антитерористичка операција спроведена на територији Србије. Сада они спроводе антитерористичку операцију много бруталнијим методама на територији других суверених земаља.
Сваки дан слушам њихова цинична поповања "за наше добро" како ми трееба ово, треба оно... увек имамо два избора, од кога је један суперишка, а други ужасан. Наравно, суперишка је да спустимо гаће и пустимо их да...
Гледам како једно важи за Космет, друго за Републику Српску, а они тврде како су објективни и раде у интересу свих. Гледам како од нас стално траже да изручујемо а ни најмањи притисак не врше на балије и кад се месец дана емитује шта су радили Дудаковић и компанија. Гледам како суд у Хагу који је њихова експозитура ослобађа Орића, Љимаја, Харадинаја пушта да води политику...
Јел ти доста из личног искуства.
Milica-Rakic.jpg


Али најгори су домаћи "Американци". Оно што осећам за Америку, осећам за ове на квадрат.
 
eremita:
Баш си лепо схватио о чему се ради.....да..... управо ће се догодити са нама све онако како си описао - бићемо бело робље неколико хохштаплера... док се неко не буде сетио да им ТРЕБА СТАТИ НА ПУТ ... 8-) 8-) 8-)

da da stacemo im mi na put. sta je nama da satremo jedan kontinent, kad smo odjebavali pola planete. ipak smo mi nebeski narod:lol:
 
Специјално за домаће "Американце"

Beogradski Sindikat - Niko ne moze da zna



Kako otvoris oci vec znas da ceka te borba,
kao kroz resetke kroz prozor gledas Daleko je sloboda
i ako si odan i boris se na strani dobra
cim izadjes na ulicu osetis gorcinu zivota.
Narod trpi dok smradovi se bogate,ja nemogu da cutim
ne dozvoljavam da me poraze,kamen pada sa srca kao na papir suza,
jedini ventil moja zika esencija Beogradskog bluza.
Da li osecas patnju provucenu kroz svaki stih,da li osecas
bol koji ko motiv koristim nakon prepreka svih puteva trnovitih
rane su zarasle dobro nece se ponoviti.
Svetlost ugledao sam jasno i ka njoj se krecem pokrecem lavinu emocija
u potrazi srece prepusten sebi,vodjen instiktima u surovom svetu gde jaci
slabijeg jede cim ovaj napravi gresku.
Svi znate kako je tesko kada prazno je zato moje ljudstvo, moj sindikat,moja snaga je
sloboda moga naroda tako daleko je al ne gubim nadu dok god se istina provlaci kroz redove.


Kao da sam ceo zivot sanjao,a sad se budim ovo je moja zemlja, ovo nisu moji ljudi.
Kazu:Ovde nemas sta da trazis,bolje miran budi jer ovde kadija te tuzi ovde kadija ti sudi;.
Gledam skrnavljena groblja,nepostuju ni mrtve,gledam spaljene kuce,gledam spaljene crkve.
Kazu:gledaj nasu snagu mi smo nepobedivi;pitam:znate li za Boga;
kazu:sila Boga ne moli;.
Pazite na ovom polju koplja su se lomila,pravoslavlje u Srba vera nesalomiva
jer to je zemlja hranila, to je majka rodila, to je snaga branila ,to je vera vodila.

ref.Niko ne moze da zna sta to sapuce vetar niko ne moze da zna sta nosi grom iz vedra neba,nevreme se sprema iznad geta pada zvezda moja zelja moja zebnja je nocas ova zemlja 2x


2004. prolazi mojih ljudi i dalje puni su zatvori na drevnoj zemlji uzurpatori,tudja ruka nam red zavodi,
znakovi djavolji,transporter na barikadi nas nagoni da se drzimo po strani bez naglih pokreta,a kamoli
da ih imamo na kameri kako senluce po nasoj bastini dosli su iz ***** materine da ucare nesto
na nasoj nemastini,a ko ce da nas zastiti moji ljudi i daje nisu slobodni taj osecaj da su bez pomoci,
ko nocna mora me progoni.I politicari sto su dosli sve su dusmanima prodali a ovde se po skupstini sire kako su
Bog zna kako pomogli.Beograd nezna za patnje onih retkih sto su ostali zar smo u trci za boljim zivotom;
preko noci hladni postali.ZVONE ZVONA U PANICI,PADA BOMBA NA MANASTIR SRBI NEDAJTE POHLEPI DA NAS
U NASOJ MUCI ZAVADI.MOZDA MI JESMO DINOSAURUSI ONA VRSTA KOJA ODLAZI I ZIVIMO U NASIM SNOVIMA
GDE NIKO NE MOZE DA NAS PORAZI I NEMA TE FLOSKULE KOJA BI MOGLA BOL DA IZRAZI JA OPET DOLE SILAZIM
AKO TREBA KRV CE PRICATI

Ref.

IZMEDJU BUNKERA I SNAJPERA SLOBODA JE ZATVOR,PORED TRANSPORTERA U PARKU ZIVOT JE NAPOR.
POKRETE TUDJINA OVO JE ZRTVAMA SUDJENJE NAMA POTREBNO BUDJENJE LAZI DOSTA JE I MUCENJA
IZA IBRA KO LINIJE NASIH PUNE SU CELIJE OVDE UJEDINJENE DELUJU SVE DJAVOLJE LEGIJE,PA MOJE U BLOKU
ZNAM PO SUZI U OKU A KOJI TO MOGU STOJE UPRKOS BOLU.ARNAUTSKE KOBRE U HODU NAS UJEDAJU ZA NOGU,
A OTROV U KRVI GLASNO POZIVA NA BORBU JER ZELJA DA OTMU SVE ONO STO JE NAJDRAZE TERA MI GORKU
PLJUVACKU U USTA.KO KAD STRANCI ME UHAPSE NA MENE KEROVE PUSTE DA ME ZAPLASE VEZANOG DOK DRZE ME BESANOG
ALI JA NE ZNAM ZA SLOM MENE SAMO RAZDRAZE JER SRBI OVO JE NASE.VICEM DOK TRPIM BOLOVE STRASNE DOK MI CUPAJU
IZ RUKU MOJU ZEMLJU MOJU MUKU KRVLJU NATOPLJEN BUSEN SVET HOCE DA MI UZME, I DA UNISTI USPEH
KOSTI MOJIH PREDAKA MOSTI MOJIH SVETACA DA DOZVOLIM JER NE DAM VAM JER SVIMA NAM ZBOG SINOVA
NEDOZVOLJENA PREDAJA.VAS PONOVNI DOLAZAK NA MOSTU CEKAM SAD ALBAN NO PASSARAN SA SRBIMA IL SAM
 
PLESsitnihDEMONA:
(Iako nije tema o Rusiji)
E,vidis...tu si,a ne vidis u cemu je problem.
Zar mislis da ce 10,20,50...500 najbogatihi Rusa vracati dug drzave ili nekog velikog preduzeca prema stranim poveriocima.
Hoce,malo MORGEN! Oni su vec sav svoj kapital izneli van Rusije. Sasvim dovoljan primer je samo Roman Abramovic.
Tako ja pricam sa jednom likom sto je radio samnom i pominjem mu kako Norveska ima oko 5 milijardi evra budzetskog suficita za poslednje 4 godine.
A on meni kaze kako Rusija ima,cini mi se, 40 milijardi spoljnotrgovonskog suficita. (dve razlicite stvari) i da je to valjda najveci SP suficit na svetu.
Ja kazem DA! Istina!
Samo ima jedan problemcic. Norveska drzava ima 5 milijardi suficita za 4 godine,a sa druge strane uglavnom ruskim bogatasima pripada veliki deo onog SP suficita,a ne DRZAVI.
Bas steta...Rusija opet u ofsajdu. Cini mi se da nikako i ne izlazi iz ofsajda.



:D:D:D

slazem se, i ako tema nije o rusiji - svejedno interesantna diskusija :D

nijedan od najbogatijih rusa nije to postao "tek tako" u sistemu kakav je ruski, jasno se vidi sta znaci "slusati drzavu" - primeri slucaj Hordokovski - Jukos i slucaj Abramovic... znaci u sistemu koji je toliko centralizovan vrlo je tesko izbeci drzavu posle neke lestvice bogatstva jer na kraju krajeva veze sa drzavom su to i omogucile tim ljudima i oni to znaju. kakve ce drzava imati koristi od toga - njihovi bogatasi se dosta razlikuju od nasih. evo naprimer, treci najbogatiji rus - onaj bradonja zaboravio sam mu ime - uzeo lepo i kupio sva faberge jaja PRE aukcije ponudivsi toliko novca da je sama aukcija otkazana (trazis clanke od oko 1.5-2 godine stare keywords Faberge eggs back Russia). Abramovic, kao guverner cukotke je svoju guverniju tako sredio da bi mu svaki politicar pozavideo - nema nezaposlenosti, gaje se jeleni, sve gasifikovano... boli ih briga :) znaci ne samo ima se moze se nego i deli se.

sto se tice toga ko najvise pravi suficit, naravno firme kao gazprom, lukoil i tako dalje - pitanje je da li su to zaista privatne firme? mozda pogledamo malo strukturu ili annual reports ili tako nesto - valjda imaju.... na kraju krajeva, one devizne rezerve su morale odnekud da se stvore, a mozda se one i stvaraju od stranih ulaganja i spoljno trgovinske razmene? otud i tolike rezerve koje su se ustvari stvorile u zadnjih 5-6 godina.

slazem se da 230 miliona nije nesto za toliku zemlju, mnogo bitniji je annual increase rate, tj da li su te rezerve gomilali 200 godina ili 2 godina... ;)

BTW, zaboravih - ti bogatasi i nemoraju da vracaju spoljni dug rusije posto ga nema... prema tome..... i otkud sad bas norveska? :D mislim da bi bilo adekvatnije spomenuti spoljno trgoinski suficit neke druge zemlje u razvoju koja isto tako pretezno izvozi sirovine i tu napraviti poredjenje, ali opet bitna je stopa rasta. i normalno je da suficit pripada, bar na papiru, industrijalcima i preduzetnicima jedne zemlje - pa valjda su se zato borili ti rusi da postanu kapitalizam :D

ofsajd ili ne - mislim da ni rusija ni amerika ne nude svojim gradjanima nista posebno. svaka zemlja ima svoje probleme i previse ih je da bi se generalizovali pod jednu kapu. i umesto da raspravljamo o takvim stvarima (treba, ali ne previse) mogli bi da se posvetimo bar definisanju i "strategiji sprovodjenja" sna za boljitak gradjana Srbije...
 
verovatno si hteo da kazes 230 milijardi.
ja kazem da mi treba da postanemo supersila u svetu. a to cemo tako sto cemo da pijemo vodu EVIAN a da zacepimo ove nase izvore, pa kad popijemo franc vodu, predjemo na sledecu... onda odcepimo izvore i ostajemo jedini sa pijacom vodom.
drugo, iskopamo tajno, koristeci modul od schreder-a , tunele do naftnih polja rusije i irana, i iskopamo velike podzemne tankove pod zemljom, i tu skladistimo naftu. onda posvadjamo supersile, zatvorimo granice, i vozimo dobra kola, pijemo vodu, kupujemo jeftino gorivo
 
SIGNATURE 350:
verovatno si hteo da kazes 230 milijardi.
ja kazem da mi treba da postanemo supersila u svetu. a to cemo tako sto cemo da pijemo vodu EVIAN a da zacepimo ove nase izvore, pa kad popijemo franc vodu, predjemo na sledecu... onda odcepimo izvore i ostajemo jedini sa pijacom vodom.
drugo, iskopamo tajno, koristeci modul od schreder-a , tunele do naftnih polja rusije i irana, i iskopamo velike podzemne tankove pod zemljom, i tu skladistimo naftu. onda posvadjamo supersile, zatvorimo granice, i vozimo dobra kola, pijemo vodu, kupujemo jeftino gorivo

mislim da bi nam bilo jeftinije da kolonizujemo mars... :D

BTW - mozda kada bi malo poradili na preradi otpadnih voda i pozabavili se ekologijom mozda bi i mogli da postanemo super sila onda kada sveze vode za pice ne bude bilo. posto ce tada srba biti cca pola miliona... gigalitri vode ce nam biti dovoljni a moci cemo i da izvozimo ;)
 
PLESsitnihDEMONA:
Zato sto takve stvari rade samo maloumni "ekonomisti" iz SPSa i SRSa.

Devizne rezerve ne sluze da bi se popravaljao standard gradjana.
Devizne rezerve su nesto na cemu drzava stoji. I ako to pocne da se trosi...?
A i 230 milijardi za toliku zemlju i nije neka cifra.
Evo srbija je sada presla 11 milijardi deviznih rezervi,sto je bio REKORD bivse SFRJ,za vreme Ante Markovica. To je vec nesto.

E izvinjavam se, ovo se izgleda ne uci na prvoj godini ekonomskog, il se ja ne secam.
 
Сједињене Државе су на поносном 11. месту по девизним резервама на свету. Престигла их је Малезија.
Од првих пет места, четири су везана за Азију. Рецимо да Јужна Кореја има нешто веће девизне резерве него цела еврозона.
НР Кина је на првом месту (и то не рачунајући Хонгконг који има своју централну банку). За њом следи Јапан који је пре две године био први.
 
the.nesica:
ofsajd ili ne - mislim da ni rusija ni amerika ne nude svojim gradjanima nista posebno.

da. nijedna drzava nikada nije mogla da ponudi svojim gradjanima nista posebno. osim sigurnosti. vrlo uopstene, kako je vreme pokazalo...u tom smislu, besmisleno je pricati o tome da li amerika ili rusija mogu vise da daju svojim gradjanima i gradjanima drugih drzava. ne mogu, i nece im dati nista, naravno.
radi se o tome da ulazimo opet u vreme kada ce drzave sve manje raditi za gradjane i kada ce oni koji sebe smatraju gradjanima morati sve vise da rade za drzavu... e, u ovoj perspektivi amerika ima jako slabe sanse. znaci, veze ovo nema ni sa ekonomijom ni sa geopolitikom - puknuce sistem zasnovan na politickom i ekonomskom egocentrizmu, ideologiji individualnih sloboda i pravu jaceg i glasnijeg. onaj ciji gradjani nisu sposobni da se identifikuju samostalno, bez posrednih drustvenih uloga i zadate sheme cistog merkantilizma, robno-idejno-novcane razmene izmedju coveka i drzave.
ono cime se amerika ponosi, uskoro ce postati najveca sramota ljudske istorije.
i onda, kakve veze ima ko je kome koliko duzan i koliko ce ove godine nagomilati blaga? amerika je bezuslovno u tome vecno na prvom mestu. toliko prednjaci da se vec godinama ni sa kim ni ne utrkuje vec trci sama, trci... je li ples, kako se to ono zove u fudbalu kad si sam ispred svih pred praznim golom, sevaju blicevi, masa u ekstazi i onda ono zviiiz, i ti kapiras da ne da nisi prvi, jer i u fudbalu da bi bio prvi moras nekoga da prestignes jos sa sve loptom u nogama, nego si daleko, daleko poslednji a snage da trcis vise nemas, sve si potrosio... a, da. rekao si nedavno - ofsajd.
eto zasto se devizne rezerve ne trose na abnormalno povisenje standarda, vojnotehnoloski bum i ostale pokusaje da se parira tom, davno promasenom trku. kako se to ono zove...? mda. ofsajd zamka.
 
zamisli:
Kazes "mali procenat zivi dobro ostali siromasno", pa tek sada vidm koliko ti znas o Americi, A sto se tice toga kako zive najsiromasnije - bolji im je kvalitet zivota nego kod vecine nasih porodica.

Рекох сиромашно за њихов појам. Уопште их не жалим, далеко од тога, само кажем да ни та Америка није баш онаква каквом је већина људи замишља... 8-)
 
Amerika je daleko od obecane zemlje.To sto se ovde servira putem medija,filmova i ostele propagandne masinerije je prica za malu decu.Ogroman broj Amerikanaca nema socijalno osiguranje,sto je nezamislivo za Evropske zemlje.Veliki proj gradjana radi za minimalac koji je oko 6 dolara po satu sto je i za nase uslove smesna cifra a kamoli za njihov standard.Rasna diskriminacija je ogromna,svaki cetvrti afroamerikanac je u zatvoru,bez mogucnosti kad izadje da nadje poso.O kriminalu je u glupo trositi reci,zemlja u kojoj se ubistva desavaju na svakih par minuta moze biti dobra samo za izbegavanje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top