СЈАЈ И БЕДА АМЕРИЧКОГ СНА...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Deratizator:
Ma, nemoj? Zivim u Americi vec skoro petnaest godina (sa prekidima), tacnije jos od osamdesetih. Ta Amerika o kojoj ti pricas ne postoji vec skoro deset godina (Amerika u kojoj imas izbor).

Ameika u kojoj ja zivim je Amerika kriminala, ilegalne imigracije, socijalne pomoci, guzenja gradjana koji rade i pridrzavaju se zakona u kojoj ne posedujes nista, u kojoj nisi siguran da ces sutra da imas posao, imovinu. Mozes da crknes na ulici ako nemas placeno zdravstveno osiguranje (koje se placa u ekstremnom sumama itd.). Ovde gde zivim trenutno taksa na kucu i imovinu je 9 000 $ godisnje, plus mesecna rata od 1 500. To neko ko zaradjuje 25 000 $ tesko moze da plati bez jos jednog takvog posla. Mesecni izdaci za gorivo su zavisno od udaljenosti radnog mesta, a mogu da idu i do par stotina $, a o ostalom da i ne govorimo. Sve je bilo drugacije pre desetak godina ...

Amerika nije rad i znoj ...

Jesam li ja napisao da Amerika nije rad i znoj (postoje holivud i frenki boj,diznilend,bejzbol i rok end rol...) ???
Sto se covece ne vrati u Srbiju,kad je tamo takav haos? Ovde bre mozes da iznajmisu extra lux stan za 300 evra u centru BGa,da se svrckas kolima gde hoces za 200-300 evra mesecno,za klopu 300 evra da kupujes sta hoces...itd. Znaci sa cirka 1000 evra (oko 1200-1300 dolara) zivot kao iz bajke.
Smao ima jedan MALI problem.
Tesko da mozes da nadjes pristojan posao za vise od 200 evra mesecno.
To je ono sto yebe nasu koku,a nije pet'o.
U Srbiiji ti BAJO MOJ,ne pomaze ni 12 poslova da radis.
Valjda me sad razumes o cemu pricam. Ako i sada ne razumes,yebiga...ne vredi.
Moj ex sef Kris,na osnovu osiguranja za sjebanu nogu u saobracajci,dobio 250 000 dolara i posle se zena razvede od njega i pokupi mu sve pare,a njemu ostavi da plati porez od neki 30-40 000 dolara.
I to je Amerika,da naravno.Znam!
Nego imas li ti neku alternativu da predlozis?Ako nemas,dzabe,pljuvao si u bunar iz koga pijes vodu.
 
Nemoj misliti da ne razumem kako je (dodjem u Srbiju kad god mogu jer su moji jos uvek tamo). Samo sam hteo da kazem da je to sve manje-vise isto sranje. Ja mogu da ti ispricam milion prica o ljudima koji ovde zive na rubu egzistencije. Samo sam hteo da kazem da normalnog zivota vise nema nigde. Sta je alternativa? Mozda da se stane bagri nogom za vrat jednom zauvek, bagri koja cereci Srbiju vec osamdeset godina, jugoslovenskoj bagri ... To "bolje" ne pada sa neba i ne dobija se na lepe oci.
 
Dobro je! Razumeli smo se. Razuman si covek odmah se vidi. :D:D
Ovaj...neka za vrat ovoj nasoj bagri stane neko drugi. Mozda ovi mladji koji dolaze. Ja nemam vise vremena (iako nisam star,naprotiv jos sam u dvadesetim).
Nisam vam poslao razgledince iz Kine,izvinite me,ali cu vam sigurno poslati iz africke zemlje Safari. :D Ili vec sa negog finog,malo hladnijeg mesta. :D
 
Duh Sekire:
Америку треба претворити у језеро ватре.
Ovo je metafora za njeno unistenje ili tako nesto,jel?
Nevolja je u tome sto su Ameri svet udesili tako da svaka njihova nesreca prvo pogodi ostatak sveta, pa na kraju njih.
Nakon napada cija se godisnjica blizi,najpre su propadale evropske avio kompanije,recesija se osetila najpre u ostatku sveta...
Zato se ja ne radujem propasti Amerike,jer je mi verovatno necemo ni docekati iz razloga koji sam gore naveo.
 
PLESsitnihDEMONA:
A ruska privreda je zaduzena kod svetskih banaka preko 200 milijardi dolara. REKORD u svetu!!!
(Ruska centralna banka PREKILNJE da se malo spusti lopta sa uzimanjem kredita dok svetskih banaka od strane velikih ruskih predizeca)

Pa imajuci u vidu da lokalna valuta kontinuirano raste u proteklih par godina, usled povecanog izvoza nafte, gasa i drugih sirovina - mozda u tome ima neka kvaka? Nesto nisam bio u stanju da propratim negativne prognoze centralne banke rusije po tom pitanju. I ja da sam znao da ce dinar da ojaca kad i Jelasic i ja bih kupio one obveznice dinarske stednje ali mi je bilo malo glupo jer se nikad nezna na koju ce stranu da potegnu...

Sa druge strane, najveca ruska preduzeca su na ovaj ili onaj nacin kontrolisana od strane drzave - da li je realno u totalitarnom sistemu suprostaviti se centru? Narocito ne u Rusiji... prema tome, to po meni nije nikakav indikator problema ili krize. Ljudi koji umiru od hladnoce i alkoholizma je mnogo veci problem koji oslikava probleme u drustvu. A prosecan zivotni vek muskarca - ni 60 godina... e to je problem, jer 200 milijardi je manji od iznosa kapitala 100 najbogatijih rusa prema forbesovoj listi njihovih bogatasa.... neka moja procena koliko se secam proslogodisnje liste... a da ne govorim o onima o kojima se ne pise - iz njihove vlade ili tako to... prema tome nista strasno.... :)
 
DB 06:
Ovo je metafora za njeno unistenje ili tako nesto,jel?
Nevolja je u tome sto su Ameri svet udesili tako da svaka njihova nesreca prvo pogodi ostatak sveta, pa na kraju njih.
Nakon napada cija se godisnjica blizi,najpre su propadale evropske avio kompanije,recesija se osetila najpre u ostatku sveta...
Zato se ja ne radujem propasti Amerike,jer je mi verovatno necemo ni docekati iz razloga koji sam gore naveo.

Пропаст Америке ће се економски осетити, то није тајна. И намерно не говорим у кондицијалу јер економски крах је само питање времена. Са 9500 милијарди долара јавног дуга се не може дуго...
Мислим да ће у току два-три економска циклуса све лећи на своје место. Имам текст једног француског научника који каже како свет може без Америке, али Америка не може без света.

Иначе не знам одакле "Плес" вади податке, ја знам да је Русија пре времена отплатила све дугове ММФ-у.
 
Duh Sekire:
Иначе не знам одакле "Плес" вади податке, ја знам да је Русија пре времена отплатила све дугове ММФ-у.

pa to za mmf je reseno jos cim je porasla cena nafte toliko da je 2-3 puta bila visa od planirane budzetske cene nafte. sad je prica da dolaze ti iz mmf-a da im nude da im kao opet nesto pozajme :)

ples je imao u vidu zaduzivanje preduzeca kod komercijalnih banaka - sto mi je iskreno malo nelogicno jer bi te iste firme dobile mnogo bolje uslove u domacim, ruskim bankama... narocitpo poznajuci njihov "ortacki" odnos kod pozajmljivanja :) tako da mislim da, ako je istina ono sto je ples napisao, je kvaka u tome da hoce da pozajme stranu valutu i da je dobiju na tome sto ce rublja da ojaca.... vestacki ili stvarno, ali mogu da imaju tu anticipaciju - tj. znaju nesto sto mi ne znamo :D
 
Duh Sekire:
Америку треба претворити у језеро ватре.

Jel si to cuo od onog Ahmedindzada (ili kako vec? ) ili si sam smilio?
Ako si cuo od njega onda ok,manje vise.A ako si sam smislio onda je to vrlo opasno po tvoje zdravlje.
Sta ces sa onih 500 000 Srba u Americi? Jel i njih isto? Izdajnici?! Ma tako im i treba!

:D:D:D
 
the.nesica:
Ljudi koji umiru od hladnoce i alkoholizma je mnogo veci problem koji oslikava probleme u drustvu. A prosecan zivotni vek muskarca - ni 60 godina... e to je problem, jer 200 milijardi je manji od iznosa kapitala 100 najbogatijih rusa prema forbesovoj listi njihovih bogatasa.... neka moja procena koliko se secam proslogodisnje liste... a da ne govorim o onima o kojima se ne pise - iz njihove vlade ili tako to... prema tome nista strasno.... :)
(Iako nije tema o Rusiji)
E,vidis...tu si,a ne vidis u cemu je problem.
Zar mislis da ce 10,20,50...500 najbogatihi Rusa vracati dug drzave ili nekog velikog preduzeca prema stranim poveriocima.
Hoce,malo MORGEN! Oni su vec sav svoj kapital izneli van Rusije. Sasvim dovoljan primer je samo Roman Abramovic.
Tako ja pricam sa jednom likom sto je radio samnom i pominjem mu kako Norveska ima oko 5 milijardi evra budzetskog suficita za poslednje 4 godine.
A on meni kaze kako Rusija ima,cini mi se, 40 milijardi spoljnotrgovonskog suficita. (dve razlicite stvari) i da je to valjda najveci SP suficit na svetu.
Ja kazem DA! Istina!
Samo ima jedan problemcic. Norveska drzava ima 5 milijardi suficita za 4 godine,a sa druge strane uglavnom ruskim bogatasima pripada veliki deo onog SP suficita,a ne DRZAVI.
Bas steta...Rusija opet u ofsajdu. Cini mi se da nikako i ne izlazi iz ofsajda.



:D:D:D
 
Duh Sekire:
Пропаст Америке ће се економски осетити, то није тајна. И намерно не говорим у кондицијалу јер економски крах је само питање времена. Са 9500 милијарди долара јавног дуга се не може дуго...
Мислим да ће у току два-три економска циклуса све лећи на своје место. Имам текст једног француског научника који каже како свет може без Америке, али Америка не може без света.

Иначе не знам одакле "Плес" вади податке, ја знам да је Русија пре времена отплатила све дугове ММФ-у.
(MMF,nema neke veze sa uzimanjem kredita neke Ruske kompanije,zar ne?)
Podaci su od pre neki dan i ZVANICNO su saopstenje CENTRALNE BANKE RUSIJE. Osim ako ti kazes da oni lazu. Onda cu da ti poverujem.
A sto se tice americke ekonomije,pre izvesnog vremena sam citao tek nekog ekonomiste,koji kaze da je americka ekonomija sa ovakvim funkcionisamnjem trebala da dozivi potpuni krah jos pre 100 godina. Ali,eto...nije.
Neke stavri u praksi se drugacije odvijaju nego kako pise u knjigama.
I da...amerika ima najveci spoljno trgovinski deficit u SVETU,od oko (opet mi se cini,heheh) 100 milijardi dolara.
I OPET su najjaca svetska sila.
Puuuuu,mamu im *****! :lol: :lol:
 
JABUCHILO:
komercijalne banke... rec je o pozajmicama u komercijalnim bankama. a najvece komercijalne banke u rusiji su - ruske. kraj misterije.

Mrzelo me da se cimam po netu da ponovo trazim tu vest. Inace mrzim kad nesto treba da trazim po netu,a posebno tako neke informacije na koje naletim slucajno ili ne mogu da se setim da li sam citao u novinama,cuo na radiju,TVu ili procitao na netu.
Samo ne znam da li su u pitanju SAMO ruske komercijalne banke. Ali, ako ti kazes (a mene mrzi da trazim) onda je tako. :D:D
 
Truman:
Samo da dodam da Rusija pod Putinom ima 230 MILIJARDI ( ili neka slicna cifra ) dolara deviznih rezervi. Ne znam zasto ih ne trose za poporavljanje standarda.
Zato sto takve stvari rade samo maloumni "ekonomisti" iz SPSa i SRSa.

Devizne rezerve ne sluze da bi se popravaljao standard gradjana.
Devizne rezerve su nesto na cemu drzava stoji. I ako to pocne da se trosi...?
A i 230 milijardi za toliku zemlju i nije neka cifra.
Evo srbija je sada presla 11 milijardi deviznih rezervi,sto je bio REKORD bivse SFRJ,za vreme Ante Markovica. To je vec nesto.
 
PLESsitnihDEMONA:
Vecina sebi daje zapravo da moze da daju komentare i ocene tek tako...provizorno. To je znasa kob. Ovi ovde koji pljuju Ameriku,a nikad je nisu videli, su isti kao oni Amerikanci koji pljuju Srbiju,a ne znaju ni gde se Srbija nalazi.
Glupaci su svuda isti.
(Seselj,nemoj da se osetis prozvanim. Pricao sam uopsteno)

Ааа, па нисам се осетио прозваним док ми ниси напоменуо да се не осетим прозваним... Јел' би требао да се осетим прозваним??? :lol: Ја не пљујем Америку, само кажем да је моћна и богата њихова држава и један мали број људи, а да остали живе сасвим просечно па чак и бедно (за њихов појам). Али имам право да прокоментаришем њихову спољашњу политику, не слажем с готово ни са чим што раде по свету, и нико нормалан се са тим не може сложити... :roll: :
 
PLESsitnihDEMONA:
Zato sto takve stvari rade samo maloumni "ekonomisti" iz SPSa i SRSa.

Е па стварно. Малопре се нисам осетио прозваним ал' сад га баш претера... :lol: Што се тиче суфицита, па и ми смо прошле године изашли са неким суфицитом у буџету, чини ми се. Динкић се на сва звона хвалио како је направио суфицит. Па лако је то извести кад продајеш све што се продати можеш, а заврнеш све славине на пола протока... Како се то одражава на обичне људе, он о томе не размишља... :x Браво за Динкића, баш је ехперт и по... 8-)
 
PLESsitnihDEMONA:
Ameriku uglavnom kritikuju oni koji nikada u ziotu nisu videli ni jednog jedinog Amerikanca,akamoli pricali sa njim ili ne daj Boze bili neko vreme u USA.
Amerika je surova,to je istina. Amerika je zemlja velikih mogucnosti i to je istina. Pa ko se kako snadje.
Amerika i kao takva (kakva je ovde ocrnjena) je opet zemlja u kojoj stotine hiljada ljudi iz celog sveta nalazi utociste,bezeci od svojih "divnih" drzava i vlada.
Amerika ima siromasne,ali ima i bogate. Srbija ima samo siromasne.
Amerika ima beskicnike.Ima!
Amerika ima ubice. Ima!
Amerika ima hiljade nestalih osoba. Ima!
Jel ih ostale zemlje nemaju?
Amerika je zemlja izbora. Mozes da budes niko i nista,a mozes da budes i sve. Sve zavisi na sta si spreman. Ako si sposoban i pametan u Americi mozes puno.
Sta mozes u Srbiji?
Prestanite vise da zajedljivo piste o Americi,kada je nikada nista videli.
I pred svega toga Amerika je neumoljiva super sila.
Koliko beskicnika,lopova,alokoholicara,ubica,nestalih imaju recimo Rusija,Kina...itd. Nemate pojma.
U Rusiji svake godine umre 35 000 ljudi od alkoholizma.
A ruska privreda je zaduzena kod svetskih banaka preko 200 milijardi dolara. REKORD u svetu!!!
(Ruska centralna banka PREKILNJE da se malo spusti lopta sa uzimanjem kredita dok svetskih banaka od strane velikih ruskih predizeca)


BRAVO!!!
BRAVO!!BRAVO!BRAVO!BRAVOBRAVOBRAVO
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top