SITNI KOLAČI

Procitala sam vise od 2/3 od ovih 104 stranice. Sjajni su vam kolacici- i super izgledaju i recepti su divni.
Ja sam bila odlucila koje sitne kolace da pravim za cerkino vencanje ali posle svega procitanog sad bi volela da napravim....sve :D
"Pokupila" sam od vas neke cake za ukrasavanje i primenicu ih ali razmisljam da li da kuglice uvaljam u cokoladu ili karamel secer? Hoce li se to topiti na vrucini ako bude dugo na stolu?

I jos nesto: nasla sam u jednoj veleprodaji mleven keks jako povoljno, pakovanje 5 kg i prodace mi. Sitno je mleven, da li je dobar za razne kuglice, toblerone i bajadere? Pitam jer sam ja uvek uzimala keks u komadu i sama mlela malo krupnije, ne znam kako bi izgledalo sa sitnim
 
Poslednja izmena:
Ako mi ovde niko ne pomogne, ja sam beznadežan slučaj.
Kažite mi, drage moje, zašto meni oblatne uvek budu žilave i savitljive a ne lepo krckave kako bi trebalo. Ukus super, ali struktura... tuga jedna...
 
Ako mi ovde niko ne pomogne, ja sam beznadežan slučaj.
Kažite mi, drage moje, zašto meni oblatne uvek budu žilave i savitljive a ne lepo krckave kako bi trebalo. Ukus super, ali struktura... tuga jedna...
Zavisi kojim filom filujes.
Ne sme da je mnogo vodnjikav, sto bi rekli, da nema mnogo vlage...
Ako je u pitanju onaj klasican, kuva se litra mleka sa 1kg secera dok ne dobije onu karamel boju...za ostale moras paziti da nema mnogo vlage u filovima...
Pozz
 
Kod oblatni puno zavisi i nod samih oblatni.
nekad su one "žilave" i nikakve, pa probaj da promeniš proizvođača.
Ali, pazi, one jenostavno moraju pre ili posle da malo odmeknu, nikad ne mogu biti kao npolitake.
 
Retko ja to pravim, par puta godišnje, i uvek se razočaram. Sad sam uzela one Rial, te su samo bile u prodavnici.

Pa pazi... ako očekuješ da ostanu krckave poput industrijskih napolitanki - to, koliko ja znam, nije izvodljivo.
Svaki fil... kakav god da je... ima u sebi masnoće i vlage i kore to povuku tako da svakako manje ili više omekšaju (opet u zavisnosti od fila)
Ja znam samo da su neke znale da budu "žilave", pa kad zagrizeš, istisneš fil, a kora kao da je od gume!
 
Evo slicica kolacica koje sam pravila za svadbu cerki. Posto me 'stegao" isijas , odustala sam od korpica, kuglica,tablerona, ruskih kapa i sl. oko cega ima dosta posla
Bilo mi bitno da su ukusni, da ipak budu od razlicitih materijala i da ih samo isecemna komade
Slikala sam kad sam vec spakovala u kutije, bilo je ukupno 8,6 kg + torta ( reforma ) od 6 kg.Za 55 ljudi. Torta se pojela , taman je bilo po veeeeliko parce torte za svakog ali kolacica je ostalo polovina. Istina i hrana u restoranu je bila strava ukusna i preobilna, mislim da i tu se nije pojelo ni pola

Evo redom: medenjaci i obletne, fil je klasika karamel ali sam stavila puno proprzenog, mlevenog kikirikija .
Fotografija1976_zpsb058fa5c-1.jpg


Zerbo kocke ( tj. stangle :) )
Fotografija1973_zps87ef1e3a-1.jpg


Bajadere
Fotografija1974_zps56ba62d8-1.jpg


Keksici sa susamom, punila sam ih usecerenim visnjama a preko stavila malo cokolade. tope se u ustima kao vanilice
Fotografija1972_zpsa63b3642-1.jpg


stanglice od kokosa
Fotografija1971_zpsa884a229-1.jpg


Ipak sam koristila keks pti ber koji sam sama mlela, nisam se usudila da kupim mleven bez marke
 
Duuso, divni su kolaci, pravi domaci, sigurno su daleko ukusniji i kvalitetniji nego oni koje si mogla da kupis.
Jel mozes da napises recept za one sa sumamom i usecerenim visnjama. Ti su mi potpuno nepoznati, a posto volim susam i imam visanja u onoj visnjevaci, palo mi na pamet da bih mogla bih da ih iskoristim za ovako nesto. Jel bih mogla?
 
Duuso, divni su kolaci, pravi domaci, sigurno su daleko ukusniji i kvalitetniji nego oni koje si mogla da kupis.
Jel mozes da napises recept za one sa sumamom i usecerenim visnjama. Ti su mi potpuno nepoznati, a posto volim susam i imam visanja u onoj visnjevaci, palo mi na pamet da bih mogla bih da ih iskoristim za ovako nesto. Jel bih mogla?

I ja verujem da su ukusniji nego "kupovni", zato sam i insistirala da ih sama pravim. Jeste da su mozda mogli da budu lepse iseceni ali niko to nije zamerio

Keksice sam otkrila pre 2-3 nedelje kad sam prelistavala recepte za sitne kolace, dopalo mi se kako izgledaju na slici a susam obozavam pa sam odmah isprobala recept. I odusevila se, zato sam ih i pravila i za svadbu
Prvi put sam ih malo prepekla jer nisam mogla da docekam da se polako peku pa sam podigla temperaturu i u isto vreme su bili hrskavi a topili se u ustima.. Drugi put sam se drzala recepta i bili su puuuuno meksi. Ali odlicni su svakako, ja cu ih cesce praviti Mozda ih ipak treba peci na 160 stepeni. A masnocu sam stavila pola maslaca, pola masti

http://tortekolaci.com/kolaci/alzirski-keksici
Samo da dodam, odmah treba uduplati sastojke :D
 
Poslednja izmena:
Molim Vas da mi neko od vas kaze cene po kojima pravi kolace. Ja sam danas jednoj rekla 800 din i ona me gledala kao da sam pala sa Marsa.Mislim da to nije puno za prave kolace koje bi svako od nas pravio za slavu, a zivim u gradu u kojem ima para:) Mozda samo treba vremena, videcemo
 
Džabe ti je što ti misliš da nisu skupi, ako ne uspeš da nahvataš one kojima zaista nisu skupi.

Ovde ti niko neće odgovoriti na to pitanje o ceni, jer ovde vrlo malo ljudi zalazi. Cene se kreću oko 1000 dinara, ja bar tako mislim. Ja ih ne bih pravila za prodaju ni da su 5000. Nema tih para za koje bih radila kolače za prodaju. Prevelika gnjavaža za malo para.
 
U žablju, selu izmedju Zrenjanina i Novog sada, jedna žena pravi sitne kolače izuzetnog izgleda ukusa, onako, recimo srednjeg kvaliteta, ali u te kolace ona ubraja i praline koje izgledaju fenomenalno, u dve boje, sa likom miki mausa, na primer. E, ona te kolače naplaćuje 780 dinara po kg. Ali stvarno, ja nikad nisam videla tako lepe kolače, prosto nestvarno djeluju, savršeno ukrašeni i iseceni. Po meni, to nije skupo.
 
Evo, već dva dana čitam sve od prve do zadnje strane i svima vam od srca zahvaljujem na divnim receptima i slikama koje ste postavile ovdje.
Nadam se da ću se vratiti sa svojim slikama na kojima će biti divote po vašim receptima :)
 
Evo od mene jedan odlican recept,sigurna sam da ce biti od pomoci.Kolac za svaku priliku,za predstojece praznike savrsen da se nadje na vasoj trpezi.Cokoladni kolac sa rozen korama,orasima i narandzom.Podseca ukusom mnogo na jaffa keks.:super:

 

Back
Top