sirova hrana ili raw food

I dobro, aj zaebite sad mobilne telefone i puter od kikirikija, nego je l' počeo neko sa raw food i koliko je izdržao? :D
1996. прво пресно млеко и пресна јаја, најчешће кокошија и пачија, па временом све више и од 2002. потпуно, а моја жена од 2003. сечком што би се рекло, тј одједном је прешла на пресну храну у потпуности, а клинац(7) и близнакиње(4) углавном.
 
1996. прво пресно млеко и пресна јаја, најчешће кокошија и пачија, па временом све више и од 2002. потпуно, а моја жена од 2003. сечком што би се рекло, тј одједном је прешла на пресну храну у потпуности, а клинац(7) и близнакиње(4) углавном.

A prženo, a dinstano, a pečeno, a bareno, a pohovano ništa :sad2: :sad2: :sad2:?
 
Huh, aj ovako :)
2001. sam bila gadno, gadno bolesna, preživela sam težak oblik sepse. ( Nije od hrane, bakterija uneta spolja, preko rane :mrgreen: ). Kako sam preživela, ni danas mi nije jasno, a pravo da vam kažem - čini mi se ni lekarima. Uglavnom, evo me ovde živa i zdrava :D
Četiri meseca bolesti kod kuće, ambulantno i neadekvatno lečena i mršavila svaki dan. Prime me u bolnicu sa nekih 40-tak kila, možda jedva koja više. U početku, naravno, beše čupavo, ali tog dela se i ne sećam ( blagotvorna amnezija, bar delimična, kad ne mogu već sve da zaboravim :) ), ma kakva hrana, nisam imala snage ni da dišem, bre :(
Kako koji dan, meni sve bolje i bolje, antibiotici ( protiv kojih, inače, umem da razvalim usta kao aždaha kada bljuje vatru, ali neki su put zaista neophodni ) odradiše svoje. Poče organizam da traži hranu.
E, tu nastupa komedija. Moji su dolazili svakog dana u posetu, noseći dva puna cegera! Dva puna cegera - hrane! Obavezno je bila termos-boca, sa supicom, ili čorbicom, ili nekim tečnim varivom, i odmah bi sela da to pojedem, da oslobodim bocu za sutra. :rumenko: Pa meso, pohovano povrće, kuvana hrana, dinstana hrana, pečena hrana, pite sa makom, orasima, krofne domaće... sve je to moja mama kuvala, mesila, pekla, dinstala... samo da se povratim, da povratim snagu. Pa voće - eeeej, svakog božjeg dana po kilo - dva voća, pa presno povrće - šargarepica, keleraba, karfiol... šta li beše još, uglavnom sve što se presno može jesti. I toga sigurno po kilo, kilo i po, pa i dva. Pa keksi, domaćica, noblice... ma svašta, ljudi svašta, ono što se kupi za celu porodicu za tri dana minimum :rumenko::rumenko::rumenko: Termos ispraznim odmah, i neko varivo ako ima, nešto što nije lepo kada se ohladi. A ostalo.... jel znate vi kako je dosadno popodne u bolnici, u sobi punoj starijih žena ( čitaj bakuta ;) )? E, podignem krevet, uzmem knjigu ( eh, da i to su mi donosili svaki dan novu :D ), navalim na grickanje i uživancija. Ulazi sestra i preneraženo pita - aman, dete, jel ti to grickaš karfiol? Rekoh - da :D Pa, pre pola sata si jela banane, a pre toga keks, a pre toga supu.... Pa, rekoh, jeste, ali zaboravljate da pre svega toga mesecima gotovo da nisam jela, tek da me održi u životu.
I tako.... tada sam, za ta 4 puna meseca u bolnici pojela bar pola vagona presnog voća i povrća... ali sam jela i ostalu hranu! I kuvanu i pečenu i kupovnu i domaću i slatku i slanu i zdravu i manje zdravu.... Uz 8 punih nedelja antibiotskih infuzija i ni mrvu bolničke hrane ( hvala mojima do groba :D:D:D :ok: ), ali mi se bolest, koja je bila zaista teška i u 99,9999999% smrtonosna - nikada nije vratila!!!!! A to se retko, skoro nikad ne dogadja! Bitno je jesti voće i povrće, u presnom stanju, jako je bitno, ali ne sme se izostaviti ni ostalo. ( Ja jesam jela kao luda, ej, ako nisam jela 5 kg hrane dnevno, nisam manje, ali bila sam rekonvalescent, upravo pobegao grobaru sa lopate :mrgreen: )
Ravnoteža, izbalansirano i bez krajnosti - e to je prava stvar, bar je bila u mom slučaju. izašla sam iz bolnice kao zdrava, jaka, i "sposobna volu rep da iščupa". Tada i još mesec dana posle, pa se vratih na "staru formu"... ebi ga, nisu imali para da me tako hrane više... :rumenko:
 
"Izgleda da se ljudi oporavljaju i od najtežih oboljenja ako se izostave ili veoma smanje namirnice koje najviše opterećuju ljudski organizam, manje više svi se u tome slažu: belo brašno i šećer, razne kole i ostale visokorafinisane namirnice. Čini se da je ljudski organizam veoma optimizovana mašina koja sama sebe popravlja, samo ako joj se da bar malo oduška od loše ishrane i načina života."

Izvor: http://alterinfo.wordpress.com/2007/08/16/da-li-je-presna-hrana-idealna-hrana-za-coveka/

Polako se privikavam na presnu hranu, osećam se bolje ali nije lako...:aha:
Na sreću želja za zdravljem je ipak jača ;) nadam se da će tako i ostati!
 
Poslednja izmena:
Ja sam pocela da uvodim sirove obroke, salate, ali ne i iskljucivo da se hranim time
I to mi je odlicno za dijetu
Jako je zdravo a moze da se spremi da bude jako ukusno
Nisam od tipova koji zagovaraju kako je to jedino ispravno, jer je takav nacin ishrane vrlo monoton i bez dovoljno proteina i masti, koji su organizmu takodje potrebni, ali kao jedan obrok dnevno je svakako idealan nacin za jacanje imuniteta i smanjenje viska kilograma
 
Ja sam pocela da uvodim sirove obroke, salate, ali ne i iskljucivo da se hranim time
I to mi je odlicno za dijetu
Jako je zdravo a moze da se spremi da bude jako ukusno
Nisam od tipova koji zagovaraju kako je to jedino ispravno, jer je takav nacin ishrane vrlo monoton i bez dovoljno proteina i masti, koji su organizmu takodje potrebni, ali kao jedan obrok dnevno je svakako idealan nacin za jacanje imuniteta i smanjenje viska kilograma
За масти из категорија прва лига, али баш прва лига, имаш пресно језграсто воће као орахе, лешнике, бадеме, или из категорије индустријског биља пресан кикирики и љуштени, пресан сунцукрет, овај последњи са салатом од киселА купуса је :super: .
У наведеном имаш и протеине, а за остатак протеина може и пресно сушено месо попут пресне шунке(не прашке, или разне стишњене шунке и остале глоопости које су ем термички обрађене, ем нафиловане сланом водом преко сваке мере), пршуте или домаће пресне, сушене и димљене кобаЈсице.
Можеш и татарски бифтек или уопште пресно млевено месо, фино зачињено.
Пресна јаја се једноставно разбију у чашу и попију наискап и потпуно су неутралног укуса, а ако баш желиш можеш их (једно или два) осолити прстохватом соли тек да имају неки укус различит од неутралног, али никако и бљутавог.
Углавном анимозитет према пресним јајима потиче од њиховог желатинозног изгледа(љигавог?!?) и делом због страха од салмонеле, што може имати основа бар за слабачке стомаке већине популације.
Пресно млеко, нпр козије, продаје се редовно у Француској, али не и код нас, а пастеризовано кога има у продаји није пресно јер је загрејано преко 55 Ц.
 
:worth:
ok zdravlje ok uravnotezena ishrana ok sve
ali brate zasto piti zivo jaje,sem ako ti prija,a ko sme da kaze da mu prija?
Постоје случајеви када је оно јако корисно, пре свега код слабости организма, или великих напора код спортиста.
Из живог јајета развиће се нови живот.
Јединствено!!!
А веруј ми да је потпуно неутрално.
 
Постоје случајеви када је оно јако корисно, пре свега код слабости организма, или великих напора код спортиста.
Из живог јајета развиће се нови живот.
Јединствено!!!
А веруј ми да је потпуно неутрално.

terala je mene baba to da pijem kad sam bila mala
sad ne bih ni za brdo karamela :lol:
a ovo sad da me pitas zasto sam boldovala pojma nemam :confused::confused:
a da htela sam da pisem nesto iz demijana,asociralo me:think:
 

Back
Top