Pijace ili supermarketi?

Муж.
Мој избор је увек он, ја мрзим и пијаце и продавнице.
Ако баш морам, бирам две пиљаре у близини куће, имају најбоље воће и поврће.
Суботом он оде на пијацу и покупује за наредну недељу шта треба, сир, јаја, воћке, поврћке, тарану...
Остале намирнице купујемо у маркетима који имају далеко ниже цене од Максија и Лидла.
Наши, врањски. Како, не знам и не залазим у то, али роба познатих српских брендова је код њих јефтинија него на акцији у Максију, рецимо...
 
Zavisi i ako čovek kupuje veću ili manju količinu. Ako je veća, onda je praktičnije na pijaci. Obično se može bliže parkirati a i lakoradnije je. Ovako, ako kupuješ 100 kg krompira u supermarketu, dok nađeš nekog da ti donese, kud ćeš na kasu sa 3 džaka krompira, na pijaci ti na veću količinu i spuste cenu neki dinar, utovare ti...
 
Kako vidim,ide se da se kupuje od kuce,preko neta...
Pijace nema,u prodavnicama sve vece guzve jer malo kasa radi,isti slucaj i u apotekama.
Воће и поврће никада не бих купила преко нета. Мораш да омиришеш и додирнеш да би знао какво је. На слици је све идеално, у кухињи заудара на хемију.
 
Воће и поврће никада не бих купила преко нета. Мораш да омиришеш и додирнеш да би знао какво је. На слици је све идеално, у кухињи заудара на хемију.
Не мораш ни да омиришеш, има стручнијих, бар за воће. Када видиш осе и пчеле, само купуј, без обзира на излед.
 
ne neprijatelji nego prodavci koji prodaju sve losiju robu i sve vise varaju.
У великим градовима одавно су само препродавци, који купују на велико. Који сељак има времена да буде и на њиви или штали, па још и на пијаци? У мањим местима зато пијаца и није сваки дан, па старији чланови пољопривредног домаћинства изнесу оно што су произвели.
Али и код мене, на Бајлонију, скоро све препродаце знам и неће да се брукају за ситне паре, бар не са сталним муштеријама.
Непријатељи су у Управи града, који се стиде пијаца и праве "чардаке ни на небу ни на земљи" где ваљда лакше долазе до рекета.
На шта сада личи некада мала, лепа и спакована пијаца на Палилули?
 
За све који верују у "модерно". Оставите испред куће, баште или дворишта парченце бутера и маргарина. Бутер нећете да нађете или ће бити добро начет, а маргарин ће да остане нетакнут. Лично нисам пробао са АВ паризером, али не сумњам у резултат.
 
U međuvremenu pocrka i ono što je u kesi.
to nikad.

tu su bile stvari koje su mogle da stoje kao flase i slicno

a u frizideru sam imao posebnu policu za nove stvari koje su tamo odstojavale nedelju dana pre upotrebe :D

Think About It GIF by Identity
 
Воће и поврће никада не бих купила преко нета. Мораш да омиришеш и додирнеш да би знао какво је. На слици је све идеално, у кухињи заудара на хемију.
E sad, to objasni mladima,koji nemaju vremena...a drustvo potencira ne dolazak u supermarket,placanje karticom itd.
 
E sad, to objasni mladima,koji nemaju vremena...a drustvo potencira ne dolazak u supermarket,placanje karticom itd.
Ми објашњавамо свом детету. Јуче смо јој дали да омирише петељку доброг парадајза, да запамти мирис. Требаће јој.
 

Back
Top