Korupcija ili znak paznje

korupcija je najvazniji stub kapitalistickog sistema. Bez korupcije nema profita.
Pogledajmo na kakvom koruptivnom nivou "saradjuju" firme, mega-koncerni, .........politiku da i ne pominjem.
Било је корупције код нас одувек, такав смо народ, и то нема везе са системом.
Мој теча је купио теле за професора факултета још пре 30 и кусур година.
Паркира се испред факултета, налети неки наш из Врања и пита га за кога је теле.
А, ово није теле, ово је Мита, а теле је горе, полаже испит.
Наши лекари су одувек примали мито у маркама.
Професори су добијали бесплатне поправке аута, фризуре, паре.
Инспектори џабе јели и пили по кафанама, са пијаце узимали шта желе.

Било је корупције код нас одувек, такав смо народ, и то нема везе са системом.
Мој теча је купио теле за професора факултета још пре 30 и кусур година.
Паркира се испред факултета, налети неки наш из Врања и пита га за кога је теле.
А, ово није теле, ово је Мита, а теле је горе, полаже испит.
Наши лекари су одувек примали мито у маркама.
Професори су добијали бесплатне поправке аута, фризуре, паре.
Инспектори џабе јели и пили по кафанама, са пијаце узимали шта желе.
pa tele ispred fakulteta nije isto sto i koncesije americkoj firmi za gradnju autoputa Karlovac-Split.
Mi srbi imamo korupciju na seljacki nacin,.......... kobasica, jajca, paradjz......zaluta i neki evric u plavu kuvertu,..........dok se na zapadu citave drzave davaju kao "poklon" sistemu koji ti omoguci eksploataciju nafte za narednih 100 godina.
Mi srbi smo po tom pitanju embrioni.

Ljudi, jesam li ja potpuno luda ili nije normalno kupiti ucitelju za kraj skolske godine (nikakav jubilej, obican letnji raspust) spa vikend, karte za koncert za dvoje od 200 evra, tehnicke gedzete i/ili luksuzni alkohol i prsute!?

Uz to, zato sto ucitelj trosi printer i toner (koji bezrazlozno koristi i na svoju volju) predlog je da mu se ostave preostale pare sa rekreativne nastave koja je kostala 400 evra u startu?

Racunam...recimo da imam troje skolske dece i dodju mi tri rekreativne od 400 evra, uzmi mi tri dzeparca koja sam im dala i traze mi da platim tri puta po spa vikend za ucitelja i zenu mu?
Jesmo li mi potpuno ludi? Ili sam ja luda?

Elem, obrazlozenje je - da smo zadovoljni uslugom!
Jel to ucitelj frizer pa treba roditelji da ga caste jer farba kose dobro?

Bunila sam se kao prase u dzaku, jedina!
I sada me svi mrze ali je doneta odluka da mu se kupi knjiga.
'Ajde, dobro, knjiga. Koja knjiga?
Knjiga kosta 15 000 dinara!
Hebote, mi ga 'ladno potplacujemo.

Zamislite vi to da deca mladjih razreda osnovne skole uruce odraslom muskarcu vaucer za masazu...jer su deca zadovoljna uslugom...bili su predlozi, doduse usmeni, da se ugradi klima uredjaj, kupe preciscivaci vazduha...itd itd...nije, bre, moj posao da renoviram skolu, majku mu.

Ovaj svet mora da propadne...ili sam ja stekara, prvi je post glasio "jer je pazio i dusu dao deci na rekreativnoj". Placamo prosvetnog ekstra radnika jer je cuvao decu...pa nije cuvao bivole na kokainu, vodili su dve uciteljice pride i dobili su dnevnice za to...jos da im ostave preostali dzeparac...ajme, ajme...
Sustinski podmicujete ga jer je radio ono sto treba da radi - svoj posao
Dosli smo dotle da se cudimo kad neko radi svoj posao, jer smo pustili neradnike i clanove partije da nam kroje sudbinu, pa nam cudno kad neko radi.
Upoznata sam sa tom temom o kojoj pises, nisi jedina, mnogi piz.de od tih prekuspih poklona na kraju svake godine
Tesko da tu mozes da se izboris za promenu jer imas 30 ovaca oko sebe, 30 viber mama

pa tele ispred fakulteta nije isto sto i koncesije americkoj firmi za gradnju autoputa Karlovac-Split.
Mi srbi imamo korupciju na seljacki nacin,.......... kobasica, jajca, paradjz......zaluta i neki evric u plavu kuvertu,..........dok se na zapadu citave drzave davaju kao "poklon" sistemu koji ti omoguci eksploataciju nafte za narednih 100 godina.
Mi srbi smo po tom pitanju embrioni.
То је друга тема.

Dosli smo dotle da se cudimo kad neko radi svoj posao, jer smo pustili neradnike i clanove partije da nam kroje sudbinu, pa nam cudno kad neko radi.
Upoznata sam sa tom temom o kojoj pises, nisi jedina, mnogi piz.de od tih prekuspih poklona na kraju svake godine
Tesko da tu mozes da se izboris za promenu jer imas 30 ovaca oko sebe, 30 viber mama
meni "zaturili" vazan dokument................cekao godinu dana, a onda se (preko veze) obratim na "pravo mesto" i nadju mi dokument za par minuta.........uz skromnu "nagradu" od 1000 evra (tolika je tarifa za taj dokument).
I sta da radim........da prijavim ? Kome ? Pa i onome, kome treba da prijavim, iz dzepa mu viri plava kuverta. Nije on lud da radi protiv "kolege" jer ce ovaj sutra njega da prijavi.
Korupcija je infektivnija i od COVID...........i danasnje covecanstvo jos nije pronaslo "vakcinu" protiv te zarazne "bolesti".

Има родитеље који би петице без учења, да се наследник не замучи, и родитеље који се не усуђују да зуцну јер ће сви мислити да су шворц, а то је данас један од највећих грехова, ју, ју, ју...

Има родитеље који би петице без учења, да се наследник не замучи, и родитеље који се не усуђују да зуцну јер ће сви мислити да су шворц, а то је данас један од највећих грехова, ју, ју, ју...
da, danas je stvarno sramota biti "svorc". Nije sramota ako ti je drzava bankrot al je sramota ako si ti bankrot.

to je taa tema. Sanader je primio 10 miliona dolara da vlada hrvatske ustupi radove na tom auto-putu americkoj firmi za 2 mrd dolara, umesto Strabagu za 1 mrd. dolara.
То је корупција на државном нивоу, ми пишемо о службеницима који за свој посао добијају поклоне који по вредности више никако не могу бити знак пажње.
А требало би да буду управо то, и то онда када на њихов рад тај знак пажње више не може да утиче.

da, danas je stvarno sramota biti "svorc". Nije sramota ako ti je drzava bankrot al je sramota ako si ti bankrot.
Најгоре од свега је што тако васпитавају и децу, а уз то им завршавају школе новцем.
Шта ће то дете сутра бити?
Морална наказа која ће урадити буквално све да не би, не дај Боже, била без новца.

Poslednja izmena:
Најгоре од свега је што тако васпитавају и децу, а уз то им завршавају школе новцем.
Шта ће то дете сутра бити?
Морална налаза која ће урадити буквално све да не би, не дај Боже, била без новца.
e upravo je takav danasnji zapadni svet. Sve podredjeno novcu.........legalno ili ilegalno, svejedno.
Te korupcije je bilo oduvek i na nasim prostorima al je uvodjenjem demokratije 90-tih ta drustvena deformacija dosegla fantastican obim i veoma visoko mesto u ruiniranom drustvenom moralu. Danas se korupcija podrazumeva i postala je obaveza u svim akcijama gde se radi o necijim interesima.

Ja sam uvijek za znak paznje
Evo, nikad nismo isli dalje od bogatijeg buketa cvijeca i bombonjere
Sad idemo na kamp, ostalo je od svakog ucenika po par eura.
Niti je ona htjela prihvatiti niti mi da nam vrati. I dogovor je pao da ce se pocastiti tamo palacinkama

Dok je u vrticu bio haos
Pokloni,lizanja, cudesa

Zaista je do sklopa roditelja i same uciteljice

A to podrazumijevano ostavlje baksisa mi vec ide na k

Brate radino svi za platu, ni meni ko ekonomisti niko ne nabaci kad mu ovjerim papire za kredit, sto bi i ja njemu sto mi donese kavu

Ja sam uvijek za znak paznje
Evo, nikad nismo isli dalje od bogatijeg buketa cvijeca i bombonjere
Sad idemo na kamp, ostalo je od svakog ucenika po par eura.
Niti je ona htjela prihvatiti niti mi da nam vrati. I dogovor je pao da ce se pocastiti tamo palacinkama

Dok je u vrticu bio haos
Pokloni,lizanja, cudesa

Zaista je do sklopa roditelja i same uciteljice

A to podrazumijevano ostavlje baksisa mi vec ide na k

Brate radino svi za platu, ni meni ko ekonomisti niko ne nabaci kad mu ovjerim papire za kredit, sto bi i ja njemu sto mi donese kavu
Sto se tice bakšiš ja uvijek ostavim ako sam zadovoljna uslugom . Nikad reda radi.

Ljudi, jesam li ja potpuno luda ili nije normalno kupiti ucitelju za kraj skolske godine (nikakav jubilej, obican letnji raspust) spa vikend, karte za koncert za dvoje od 200 evra, tehnicke gedzete i/ili luksuzni alkohol i prsute!?

Uz to, zato sto ucitelj trosi printer i toner (koji bezrazlozno koristi i na svoju volju) predlog je da mu se ostave preostale pare sa rekreativne nastave koja je kostala 400 evra u startu?

Racunam...recimo da imam troje skolske dece i dodju mi tri rekreativne od 400 evra, uzmi mi tri dzeparca koja sam im dala i traze mi da platim tri puta po spa vikend za ucitelja i zenu mu?
Jesmo li mi potpuno ludi? Ili sam ja luda?

Elem, obrazlozenje je - da smo zadovoljni uslugom!
Jel to ucitelj frizer pa treba roditelji da ga caste jer farba kose dobro?

Bunila sam se kao prase u dzaku, jedina!
I sada me svi mrze ali je doneta odluka da mu se kupi knjiga.
'Ajde, dobro, knjiga. Koja knjiga?
Knjiga kosta 15 000 dinara!
Hebote, mi ga 'ladno potplacujemo.

Zamislite vi to da deca mladjih razreda osnovne skole uruce odraslom muskarcu vaucer za masazu...jer su deca zadovoljna uslugom...bili su predlozi, doduse usmeni, da se ugradi klima uredjaj, kupe preciscivaci vazduha...itd itd...nije, bre, moj posao da renoviram skolu, majku mu.

Ovaj svet mora da propadne...ili sam ja stekara, prvi je post glasio "jer je pazio i dusu dao deci na rekreativnoj". Placamo prosvetnog ekstra radnika jer je cuvao decu...pa nije cuvao bivole na kokainu, vodili su dve uciteljice pride i dobili su dnevnice za to...jos da im ostave preostali dzeparac...ajme, ajme...
Podanički, ulizički mentalitet ovog naroda, ništa čudno, prisutno već decenijama

Meni nije jasno kako ovo nije korupcija.
Na koji nacin se ocekuje objektivnost profesora ako je isti primio poklon u vrednosti 1/4 plate?

Kako je ovo uopste zakonom dopusteno...i posle se pitaju zasto se daje mito lekarima, zato sto ucimo decu od malih nogu da nesto tutnu sluzbeniku koji radi svoj redovni posao.
Normalizovano je. Nijedan nastavnik nece popustiti ili favorizovati djecu jer je dobio poklon.
To je prosto postala normalnost. I nije je uvela ova generacija.
Danas su ideje samo kreativnije zbog viber grupa i mogucnosti da se razglaba danima.
Vaucer za spa:lol:
Spremi se za ospice iz godine u godinu.

То је корупција на државном нивоу, ми пишемо о службеницима који за свој посао добијају поклоне који по вредности више никако не могу бити знак пажње.
А требало би да буду управо то, и то онда када на њихов рад тај знак пажње више не може да утиче.
Ne mislim da iko podmicuje uciteljicu. Niti da su one budale koje se prodaju za vaucer, pa ce sada cvikati da prekrizi netacan odgovor djaku jer mu je roditelj dao 1000 dinara za poklon.
Roditelji su prosto zglajznuli. Ljudi nemaju predstavu o vrijednosti novca. Nego rade u klimatizovanim kancelarijama, zaradjuju ok, pa im je sasvim ok da izmastavaju neke pandora narukvice za vaspitaca. Te gluposti nikada nece smisliti zena koja riba kancelarije vise od sat vremena da bi zaradila tih hiljadu dinara. Ne vide ni da vrijedjaju ucitelja. Da oni poklanjaju trecinu njegove plate.
Bezvezno je sto to sada postaje pravilo.

Матуранти из Врања су разредном купили бицикл и донели га на матурско вече...разредни сео и провозао један круг по сали.
Ово није ни корупција, ни знак пажње, ово је чиста љубав :heart:

Живели кретени, док је нас има наде :lol:
Тако сам ја одреаговала за школу у природи и смештај.
И тендер је поништен.
Како ће неко знати да си против ако ћутиш?
И како ће неко знати да нешто није у реду ако се не побуниш?
И како ћеш васпитати дете ако му не покажеш личним примером?
Kada bi bilo više takvih roditelja, ne bi nas odrale agencije za sve ekskurzije, rekreativne i nastavu u prirodi. Problem je što par agencija samo ima licence i bahate se, na tenderu pobeđuju oni i lupe ludačke cene za neke skromne smeštaje. Godinama se bunimo i pokrećemo inicijative za promene agencija, jer nam je više preko glave da nas pljuju za tolike cene izleta i ostalog, dnevnice koje dobijamo su u skladu sa onime što i treba da bude, boravak sa decom 24/7 ali sve pstalo je preko leđa roditelja nepotrebno izvučeno.

Матуранти из Врања су разредном купили бицикл и донели га на матурско вече...разредни сео и провозао један круг по сали.
Ово није ни корупција, ни знак пажње, ово је чиста љубав :heart:
Ne smem ovde da postavim, ali dobila sam ogromnu sliku, fotografija našeg odeljenja dorađena, prelepooo :heart: okačiću je u odeljenju kada mi stignu prvaci ;) i da vam kažem, i do nastavnika je, i neke moje kolege su dobile mobilne telefone, uplaćene rate agenciji i slično :( svojim učenicima sam pokazala šta je bitno i šta je vrednost, pa samim tim sam presrećna poklonom...

Kada bi bilo više takvih roditelja, ne bi nas odrale agencije za sve ekskurzije, rekreativne i nastavu u prirodi. Problem je što par agencija samo ima licence i bahate se, na tenderu pobeđuju oni i lupe ludačke cene za neke skromne smeštaje. Godinama se bunimo i pokrećemo inicijative za promene agencija, jer nam je više preko glave da nas pljuju za tolike cene izleta i ostalog, dnevnice koje dobijamo su u skladu sa onime što i treba da bude, boravak sa decom 24/7 ali sve pstalo je preko leđa roditelja nepotrebno izvučeno.
Писала сам ја овде о томе.
Дала сагласност за Тару, стиже понуда поприлично висока и...смештај у дванаестокреветним собама.
Једна утичница, једно купатило на 12 девојчица и плус одвојено од хотела.
Ја се побунила, рекла да повлачим сагласност и да тражим да се то пренесе директору.
Уз мене стала још једна жена, па сам онда подбунила и из других одељења неке и паде тендер.
Експресно су нашли тро и четворокреветне собе у самом хотелу по истој цени...значи, драње, па АПП.
Овог пута не.

Back