SHVALER/KA???

Interesantna tema, životna što bi rekli.
(valjda nam je ono što je lično,
ujedno i zanimljvo,bar kad uđemo u neke godine).
" da nije muškarac u svojoj slepoj sebičnosti skršio ženinu dušu
i da se ona nije podlegla uživanjima, svetu bi pokazala beskrajnu snagu skrivenu u sebi",
kaže čak i veliki Gandi. Bez namere da generalizujem, termin švaleracija
uglavnom odslikava muškarca,dok je za ženino neverstvo preciznije reći preljuba.
Naime,nikad ili retko kad će se žena podati drugom muškarcu,ako pre toga ne
oseti emotivnu privlačnost,odnosno,ako se ne zaljubi i ako već jednom
nogom nije spremna da napusti porodično gnezdo, i sve dojučerašnje,
bez obzira na decu,prezrivo popljuje. Muškaraci,koji se ponašaju
kao kerovi,ili revolveraši,ako nisu skotovi,nikad neće zbog druge žene
rasturiti porodicu. Možete vi to nazvati licemerstvom ili bilo kojim imenom,ali
to je tako. Ne opravdavam ni jedno ni drugo,ali razumem i ne osuđujem,jer
ko sam ja da to činim. kroz pakao svega toga sam prošao.
Valjda sam to i zaslužio,to je moj krst koji moram da nosim.
po prvi put shvatio sam šta je ljubav kada sam dobio ćerku i ta ljubav,
beskrajna,nesebična,uzdigla me je iznad svake sujete i zla.
i da završim,skoro genijalni,bolesni, Oto Vajninger, zatražio je od
muškarca da samo platonski voli ženu jer će je samo tako spasti! Nemoguće Ili..?
 
zt:
bogu hvala da poraste, valjda će je ljubav i ... sačuvati,a za ženu nisi shvatio,iako smo prijatelji,ona je svojom voljom "bivša".

Ето што ти учини та твоја секта
10. Правило Лаодикијског Сабора- Који Цркви припадају, не смеју равнодушно женити своју децу са јеретицима.
 
Bl,molim te ili se obrazuj,opismenjuj ili možda još bolje leči. Ti čoveče imaš neki gadan problem,da bar hoćeš da kažeš pa da pokušamo da ti pomognemo,ovako izgleda.....
 
Nadalje revnosni pravoslavni Srbine,vidim da si bio jako vredan za vreme božićnog posta,nisi hteo da se odmaraš i provodiš dane u smirenju,opraštanju i molitvi,nego si se svakodnevno svađao i raspravljao po raznoraznim forumima,to je učenje neke nove vere,Koje? Nauči nas!
 
zt:
Nadalje revnosni pravoslavni Srbine,vidim da si bio jako vredan za vreme božićnog posta,nisi hteo da se odmaraš i provodiš dane u smirenju,opraštanju i molitvi,nego si se svakodnevno svađao i raspravljao po raznoraznim forumima,to je učenje neke nove vere,Koje? Nauči nas!

Читах како је вас јеретике матејевце. отац Серафим Руз прокљувио. Свака част
 
E pa nisam mogla da legnem dok ne kazem koliko sam se zgrozila :-x
Izasli porodicno da proslavimo srpsku novu,kad ono samo mi porodicno ostalo sponzoruse sa nekim matorcima :cry:
Pa mogu deca da im budu :oops:
Novu sigyrno docekali sa svojom zenom a ovu iskoristili da izvedu ljubavnice :evil:
One igraju zezaju se djuskaju oko njih a oni vade kintu i placaju muziku.I onako ceznjivo gledaju ko neki telici :shock: Valjda samo to i mogu DA GLEDAJU.
Tako je to jadno zar ne vide sebe :-?
 
Ih, bre, zlajka, nije to tako strasno. Mozda si samo napravila los izbor lokala?
Pa i sponzoruse treba da izadju, a i da odrade sponzoring. U rankingu vidova svaleracije, ta je, po meni, na najnizem mestu. Dakle, nit je rec o obostranom seksualnom zadovoljstvu, jos manje o ljubavi (one sto peru i peglaju svalera) a najmanje o odnosu uzajamnog opemenjivanja na svim poljima (:), da ne ponavljam sta napisah o idealnoj ljubavnici).

Ali, ne vidim nista srasno u trzisnim odnosima u toj oblasti. Bilo, jeste i bice.

Nego, srecna ti i ova Nova godina.
 
zorab:
Ih, bre, zlajka, nije to tako strasno. Mozda si samo napravila los izbor lokala?
Pa i sponzoruse treba da izadju, a i da odrade sponzoring. U rankingu vidova svaleracije, ta je, po meni, na najnizem mestu. Dakle, nit je rec o obostranom seksualnom zadovoljstvu, jos manje o ljubavi (one sto peru i peglaju svalera) a najmanje o odnosu uzajamnog opemenjivanja na svim poljima (:), da ne ponavljam sta napisah o idealnoj ljubavnici).

Ali, ne vidim nista srasno u trzisnim odnosima u toj oblasti. Bilo, jeste i bice.

Nego, srecna ti i ova Nova godina.
Hvala :-D Srecna i tebi DA ti se svi snovi ispune :-)
Nije sad vise strasno :wink:
Bilo mi nocas , uhvatila me tuga gledajuci tu decu i one matore kese :oops:
 
Julian_Duranona:
Nevaranje je stvar odluke. Stvar postovanja i razmisljanja... Postovanja sebe, pre svega. Po nagonima nismo monogamna bica, ali svojom odlukom i prihvatanjem vrednosti koje smatramo ispravnim, to postajemo. I uvek u nama postoji iskra animalnog... Nagon, koji ce, mozda, biti tek jedna misao i pogled zainteresovanosti za muzjaka/zenku... Nasa ideja o odvajanju zla od dobrog, boljeg od loseg, ce odluciti da li ce se ta iskra ugasiti, izazvati pozar, ili strnjiste pretvoriti u plodno tle.
Zaista ne mislim, da neko, ko je u skladnoj vezi sa nekim, ne dolazi u situaciju da pomisli o vezi/avanturi/seksu sa trecom osobom... Na nama je da odlucimo, sta ciniti sa tom idejom.
.....
 
Večito pitanje. Shvalerka, prijateljica drugarica koleginica, komšinica. Zanimljivi su ovi društveni odnosi. Život bi bio verovatno dosadan bez tih često postavljanih pitanja. Ali ponavljam, treba imati granice, odnosno šta čovek hoće od života.
 
Mislim da je ultrered u pravu. Taj izbor nije posledice(uglavnom) nezadovoljstva u braku,već ponekad svi poželimo promenu i da osetimo neko podrhtavanje u telu. Ali sve zavisi od spleta okolnosti itd.
 

Back
Top