Sex,Menstruacija

jao boze pa nisam dete aman zaman znam sta je menstruacija bas iz tog razloga pitam da mi se objasni kako

lepo sam napisala i ako oplodi novu jajnu celuje za sta ce da se zakaci?

ako ima neko ko se razume u ove stvari neka napise nesto smisleno ako ne nista onda, samo nemojte mi odgovarati sa ovim forama iz petog razreda ...hvala na trudu al nije dovoljno :aha:

Šta za šta da se zakači??Ne znam...nisam čitala postove od ranije?
 
Šta za šta da se zakači??Ne znam...nisam čitala postove od ranije?

pa oplodjena jajna celija se zakaci za zadebljali zid materice
a to zadebljanje otpada u toku menstrucija
dakle za sta ce da se zakaci kad onaj "stari" zid (stari u smislu za onu proslu jajnu celuju spremljen) otpada...treba joj novi...de da se nagradi novi kad je stari tek krenuo da otpada....zigot ne lebdi u materici nego se kaci za zid ...tj precizniji opis uroni do nekog dela u zid pa se kasnije gradi placenta...bla bla druga prica, aj da se drzimo oplodnje, nije tema razvice :lol:

ovo kao slikovito receno :lol:
 
pa oplodjena jajna celija se zakaci za zadebljali zid materice
a to zadebljanje otpada u toku menstrucija
dakle za sta ce da se zakaci kad onaj "stari" zid (stari u smislu za onu proslu jajnu celuju spremljen) otpada...treba joj novi...de da se nagradi novi kad je stari tek krenuo da otpada....zigot ne lebdi u materici nego se kaci za zid ...tj precizniji opis uroni do nekog dela u zid pa se kasnije gradi placenta...bla bla druga prica, aj da se drzimo oplodnje, nije tema razvice :lol:

ovo kao slikovito receno :lol:

Pa ni nova jajna ćelija nije spremna za oplodnju za vreme menstruacije...
 
Ako uzmemo da ovogeneza počinje još u embrionalnom stadijumu ženskog deteta i pravi pauzu od diplotena do puberteta.Do puberteta tj. menarhe većina tih ćelija odumre, ali i dalje ih ima oko 300-500 zavisi od žene do žene....neke imaju i više...onda imamo folikularnu fazu gde dolazi do sazrevanja jajne ćelije i folikula..onda ovulaciju i zatim fazu gde folikule pucaju i razvija se žuto telo.Zatim počinje priprema gustog sloja krvnih žila na koji se jajna ćelija može pričvrstiti (estrogen i progesteron), od tog sloja kasnije nastaje posteljica.Ako ne dođe do oplodnje taj sloj se ljušti i počinje krvarenje...i sve kreće iz početka....sad meni nije jasno šta vama zapravo nije jasno...?
 
jao boze pa nisam dete aman zaman znam sta je menstruacija bas iz tog razloga pitam da mi se objasni kako

lepo sam napisala i ako oplodi novu jajnu celuje za sta ce da se zakaci?

ako ima neko ko se razume u ove stvari neka napise nesto smisleno ako ne nista onda, samo nemojte mi odgovarati sa ovim forama iz petog razreda ...hvala na trudu al nije dovoljno :aha:

Jajna celija se ionako ne kaci vec ugradjuje u zid materice....
postoji naravno shansa da cura zatrudni jer iz iskustva znam par zena kojima je ovulacija bila tacno u po menstruacije...

kod seksa u toku krvarenja moze doci do stavranja ugrushaka u materici ili ne daj Boze cak i pucanja materice jer se ta krv vraca nazad umjesto da istice....

hvala,dovidjenja :hvala:

:)
 
Jajna celija se ionako ne kaci vec ugradjuje u zid materice....
postoji naravno shansa da cura zatrudni jer iz iskustva znam par zena kojima je ovulacija bila tacno u po menstruacije...

kod seksa u toku krvarenja moze doci do stavranja ugrushaka u materici ili ne daj Boze cak i pucanja materice jer se ta krv vraca nazad umjesto da istice....

hvala,dovidjenja :hvala:

:)

pisala sam vec o tome...

nisi odgovorila na moje pitanje :lol:

nije ni bitno
 
pa oplodjena jajna celija se zakaci za zadebljali zid materice
a to zadebljanje otpada u toku menstrucija
dakle za sta ce da se zakaci kad onaj "stari" zid (stari u smislu za onu proslu jajnu celuju spremljen) otpada...treba joj novi...de da se nagradi novi kad je stari tek krenuo da otpada....zigot ne lebdi u materici nego se kaci za zid ...tj precizniji opis uroni do nekog dela u zid pa se kasnije gradi placenta...bla bla druga prica, aj da se drzimo oplodnje, nije tema razvice :lol:

ovo kao slikovito receno :lol:

to "kacenje" se naziva implantacija i zapravo jajna celija se ne zakaci nego se ugradi u zid. implantacija se desava tek negde 6. dana od oplodjenja, tako da pretpostavljam da do tada vec moze da se dovoljno obnovi zid...

a za ovogenezu/oogenezu - tacno je i jedno i drugo, evo ja mogu da ti pokazem bar 3 medicinska udzbenika koje su pisali profesori genetike i embriologije (doduse, oni malo stariji), u kojima pise ovogeneza
 
Poslednja izmena:
to "kacenje" se naziva implantacija i zapravo jajna celija se ne zakaci nego se ugradi u zid. implantacija se desava tek negde 6. dana od oplodjenja, tako da pretpostavljam da do tada vec moze da se dovoljno obnovi zid...

a za ovogenezu/oogenezu - tacno je i jedno i drugo, evo ja mogu da ti pokazem bar 3 medicinska udzbenika koje su pisali profesori genetike i embriologije (doduse, oni malo stariji), u kojima pise ovogeneza

devedeset posto ljudi ovde ne zna da izracuna plodne dane a kamo li kako se desava implantacija...zato sam upotrebljavala lako shvatljive izraze "zakaci"...cisto radi lakseg slikovitog opisa...a koga interesuje dublje o tom "kacenju" tj ugradnji tj implantaciji http://forum.krstarica.com/threads/344523 verovatno ima na krsti jos nesto al nisam naisla... uostalom ima i cika gugl :)

u zivotu nisam ni od jednog profesora ni u jednoj knjizi procitala pojam ovogeneza...ali dobro ja sam mladja generacija sa mladjim asistentima i profama imala susrete pa mozda zato...
 
Imam pitanje:
Da li je moguce da devojka zatrudni u toku odnosa,iako muskarac nije ejakulirao u nju?

Kazu da da, ali to je vec vise filozofsko pitanje - jerbo mora nesto da izadje, da bi se sreli sa tvojim...

Sad ako se pod ejak. racuna prskanje kao u filmu, onda svakako moze - jer kazu da ima malo tecnosti koja curka pre glavnog strcanja...

S druge strane ako to ejak. unutra posmatramo kao nesto sto ti je partner "prijavio" - nema ti spasa... :mrgreen:
 
devedeset posto ljudi ovde ne zna da izracuna plodne dane a kamo li kako se desava implantacija...zato sam upotrebljavala lako shvatljive izraze "zakaci"...cisto radi lakseg slikovitog opisa...a koga interesuje dublje o tom "kacenju" tj ugradnji tj implantaciji http://forum.krstarica.com/threads/344523 verovatno ima na krsti jos nesto al nisam naisla... uostalom ima i cika gugl :)

u zivotu nisam ni od jednog profesora ni u jednoj knjizi procitala pojam ovogeneza...ali dobro ja sam mladja generacija sa mladjim asistentima i profama imala susrete pa mozda zato...

pa i ja sam mladja generacija, valjda, 'bem li ga, '90. sam godiste :D
da, ovi mladji profesori i asistenti to ne koriste, ali imam par profesora koji tako govore. primetio sam, jer mi jako para usi kad to cujem
 
E ovako.. :confused:
Imao sam sex sa devojkom, prvog dana menstruacije, (bez zastite), i prsno sam malo na ulazu u ****... Kolike su verovatnoce da zatrudni :think:
(-to je treci put u danu da sv*****) ??

-Za one sto ce da me osudjuju sto nisam koristio zastitu-
nisam sa devojkom imao odnos dosta dugo vremena, i sad nam se tek ukazala prilika, nisam imao kondome i onda smo bez :rtfm:

Odgovor po mogucnosti sto pre?!

A jel se ti možda kladiš? :dontunderstand:
 

Back
Top