ŠEST GODINA OD UBISTVA VOJNIKA NA TOPČIDERU

Hm, verovatno ili su se ovi posle našli u nebranom grožđu ali šta mu je bio cilj i ko je u pitanju?

Jedino što mogu je da nagađam pa sam zato i spomenuo mogući scenario. Ono što meni izgleda kao vjerovatno je da su isti prvo savladani pa zatim likvidirani fingiranjem ubistva i samoubistva. Naravno da to za istragu nije problem ali neko je istu i skrenuo u pogrešnom pravcu i čak je upropastio. Postoje razni načini savladavanja stražara u kojima čak 80% njih gubi svijest bez obzira i na tjelesnu konstrukciju.
 
U svemu ovom ja polazim od dve stvari ili osnova...
Prvo da se radilo o amaterima koji su negde nešto načuli i hteli da dođu do lakih para..
I drugo da su se ova dva nesretnika slučajno našli na putu istih.
Kao što rekoh iole ozbiljnija ekipa ( nemora da bude vrhunski obučena i opremljena), sa terenskim iskustvom iz ratova bi bez po muke pročešljala ceo Topčider a da ih niko ne primeti...
Dakle ili na brzinu skupljena grupa lovaca ili kriminalna banda u pokušaju pljačke...

Slažem se sa tobom ali uvijek postoji šansa da, bez obzira kako obučeni bili, naprave pogrešan potez, što je u slučaju stražara smrtna presuda.
 
U svemu ovom ja polazim od dve stvari ili osnova...
Prvo da se radilo o amaterima koji su negde nešto načuli i hteli da dođu do lakih para..
I drugo da su se ova dva nesretnika slučajno našli na putu istih.

Kao što rekoh iole ozbiljnija ekipa ( nemora da bude vrhunski obučena i opremljena), sa terenskim iskustvom iz ratova bi bez po muke pročešljala ceo Topčider a da ih niko ne primeti...
Dakle ili na brzinu skupljena grupa lovaca ili kriminalna banda u pokušaju pljačke...

Pazi može da bude i posle vlast je probala da prikrije blamažu.
 
Jedino što mogu je da nagađam pa sam zato i spomenuo mogući scenario. Ono što meni izgleda kao vjerovatno je da su isti prvo savladani pa zatim likvidirani fingiranjem ubistva i samoubistva. Naravno da to za istragu nije problem ali neko je istu i skrenuo u pogrešnom pravcu i čak je upropastio. Postoje razni načini savladavanja stražara u kojima čak 80% njih gubi svijest bez obzira i na tjelesnu konstrukciju.
Dobro obučeni i opremljeni ili bih zaobišli ili samo savldali, ne vidim poentu ubistva.
 
Upravo tako...Profi ( aj da krenemo pretpostavkom da se radi o nekoj grupi koja pripada britanskom SAS-u, pošto znam da ih ima u Bosni, ili američkim Fokama) nebi sebi dozvolili luksuz da se zna da su bili tu.

Ostaje jedino kao činjenica da se veštaci prve komisije uhvate za gušu i utvrdi šta kriju. Naravno za to treba politička volja koje nema. Zanima me razlog, jel beše da je tada BoTa bio ministar odbrane?
 
Upravo tako...Profi ( aj da krenemo pretpostavkom da se radi o nekoj grupi koja pripada britanskom SAS-u, pošto znam da ih ima u Bosni, ili američkim Fokama) nebi sebi dozvolili luksuz da se zna da su bili tu.

Pa i ne zna se. Istraga je ostala na mrtvoj tačci. Oni bi svakako ostali nedodirljivi.
Meni ono fingiranje ubistva i samoubistva djeluje kao djelo nekoga ko je znao šta da uradi u svakom slučaju.
 
Pa i ne zna se. Istraga je ostala na mrtvoj tačci. Oni bi svakako ostali nedodirljivi.
Meni ono fingiranje ubistva i samoubistva djeluje kao djelo nekoga ko je znao šta da uradi u svakom slučaju.

Pa osnovni problem je u tome što još uvek se nezna dal je reč u ubistvu ili samoubistvu...
Pazi..isuviše je komplikovano pokušavati da ti u akciji koja je planirana da traje 15 minuta pripremaš teren i tela da bi ijedno od ovo dvoje simulirao...
 
Pa osnovni problem je u tome što još uvek se nezna dal je reč u ubistvu ili samoubistvu...
Pazi..isuviše je komplikovano pokušavati da ti u akciji koja je planirana da traje 15 minuta pripremaš teren i tela da bi ijedno od ovo dvoje simulirao...

Nije problem iole iskusnijem istražitelju da utvrdi o čemu se radi. A pogotovu vrhunskim stručnjacima, samo nema osumnjičenih ni na vidiku. Izgleda mi da su nedodirljivi a to ne mogu biti amateri.To me najviše buni.
 
U svemu ovom ja polazim od dve stvari ili osnova...
Prvo da se radilo o amaterima koji su negde nešto načuli i hteli da dođu do lakih para..
I drugo da su se ova dva nesretnika slučajno našli na putu istih.
Kao što rekoh iole ozbiljnija ekipa ( nemora da bude vrhunski obučena i opremljena), sa terenskim iskustvom iz ratova bi bez po muke pročešljala ceo Topčider a da ih niko ne primeti...
Dakle ili na brzinu skupljena grupa lovaca ili kriminalna banda u pokušaju pljačke...
Čemu bi “na brzinu skupljena grupa lovaca” služila?
Lično verujem da je u pitanju kriminal u koji su umešana deca visokih oficira!
Ko god je malo pratio ovu temu u štampi saznao je da je u Karašu bio zaposlen sin nekog pukovnika, čini mi se sin komandanta garde. Pomenuti sin(čić) tu ne bi smeo da radi jer je, od ranije, imao kriminalni dosije. Posle ubistva svi su zaposleni išli na poligraf (“detektor laži”) osim pomenutog sin(čić)a, koji je umesto na poligraf išao u Egipat!
Već je samo to dovoljno da se, ako se stavi prst na čelo, dođe do nekog zaključka!
Priče o Mladiću i drugim haškim optuženicima nisu vredne komentara! Žalosno je što su ih mnogi progutali!
 
Čemu bi “na brzinu skupljena grupa lovaca” služila?
Lično verujem da je u pitanju kriminal u koji su umešana deca visokih oficira!
Ko god je malo pratio ovu temu u štampi saznao je da je u Karašu bio zaposlen sin nekog pukovnika, čini mi se sin komandanta garde. Pomenuti sin(čić) tu ne bi smeo da radi jer je, od ranije, imao kriminalni dosije. Posle ubistva svi su zaposleni išli na poligraf (“detektor laži”) osim pomenutog sin(čić)a, koji je umesto na poligraf išao u Egipat!
Već je samo to dovoljno da se, ako se stavi prst na čelo, dođe do nekog zaključka!
Priče o Mladiću i drugim haškim optuženicima nisu vredne komentara! Žalosno je što su ih mnogi progutali!

Lov na ucenjene, znaš oni što hvataju ljude za pare....Može?
 
Priče o Mladiću i drugim haškim optuženicima nisu vredne komentara! Žalosno je što su ih mnogi progutali!

ПА морали ДОС-овци некако да замагле ....

Заспинују ....

Кад се само сетим оног назовиадвоката Боже Прелевића (или тако нешто)
и оне смешне реконструкције у студију
где се тртио да покаже како је стајао један од војника
па се убио од доказивања да су се међусобно побили,
а после пар месеци да се нису међусобно поубијали ....

Ма брука ....

Него чини ми се да је он неки Тадићев саветник .....
 
Čemu bi “na brzinu skupljena grupa lovaca” služila?
Lično verujem da je u pitanju kriminal u koji su umešana deca visokih oficira!
Ko god je malo pratio ovu temu u štampi saznao je da je u Karašu bio zaposlen sin nekog pukovnika, čini mi se sin komandanta garde. Pomenuti sin(čić) tu ne bi smeo da radi jer je, od ranije, imao kriminalni dosije. Posle ubistva svi su zaposleni išli na poligraf (“detektor laži”) osim pomenutog sin(čić)a, koji je umesto na poligraf išao u Egipat!
Već je samo to dovoljno da se, ako se stavi prst na čelo, dođe do nekog zaključka!
Priče o Mladiću i drugim haškim optuženicima nisu vredne komentara! Žalosno je što su ih mnogi progutali!

Teško da pukovnik može da utiče na istragu u ovoj meri.
 
Nema šta oni da odlučuju a operativna upotreba u potrazi za Mladićem im je da budu nevidljivi i ne ubijaju. Oni izvršavaju naređenja jasno i precizno i ne odlučuju samostalno.

Ma da, kao što su u bih ubili suprugu osumnjičenog za ratne zločine prilikom hapšenja. Profi. Ako je u ovom slučaju bilo u pitanju nešto slično, ne sumnjam u ishod.

Welcome to Democratic World kihote.
 

Back
Top