Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Echo
Marvelova mini serija od 5 epizoda
Glumci: Alaqua Cox,Chaske Spencer,Tantoo Cardinal

Maja Lopez mora da se suoči sa svojom prošlošću, i poveže sa svojim indijanskim korenima Čokta indijanaca
i prihvati značenje porodice i zajednice ako želi da se odrekne prošlosti i krene napred u životu.

 
Godless
Mini serija 7 epizoda
Western drama ocena 8
Glumci: Jack O'Connell,Michelle Dockery,Scoot McNairy

Na američkom Zapadu 1880-ih, vođa bande odmetnika ubica Frenk Grifin lovi bivšeg štićenika Roja Guda.
Frankova potera ga vodi u La Belle u Novom Meksiku - grad u kome su, nakon rudarske katastrofe, skoro u potpunosti živele žene.

Godless je meni legendarna serija.
 
Nakon Star Trek-ova koje sam propustio i koji su bili zaista odlicni (i Picard i Strange New Worlds i Prodigy) dok nisam imao laptop pogledao i trecu sezonu Wu Tang : An American Saga, odlicna je bila i 3. sezona zaista, posebno su mi bile kul one fiktivne 3 epizode koje su kao alegorija, napravljene kao mini film , fiktivna prica i kao preslikane njihove fantazije i inspiracija za njihove solo albume, kao epizoda sa O.D.B.-jem je kao Blaxplotation film iz 70-ih u funky fazonu , kao onaj spot sa Kelis, epizoda sa Raekwonom i Ghostface Killom je odradjena kao gangsterski film sa njima u glavnoj ulozi (kao mafioso rap i inspiracija za Only Bulit 4 Cuban Linx i tu se pojavljuju i Nas, Big L, Fat Joe i Biggie isto kao fiktivne licnosti u svojim ulogama) i epizoda za GZA-om je onako u nekom misticnom fazonu, kao neki Kung Fu film (sa primesama SF distopije tipa Bekstvo iz Njujorka/LA) gde on kao ide na svetu planinu da ujedini klan i da sacuva duh pravog Hip Hop-a , ta epizoda mi je mozda i najjaca…inace komentari su mesoviti i nekima se te 3 epizode nisu svidele, kao skretanje u neku alegoriju i fikciju ali meni je to bas bilo do jaja i nekako bolje malo skapiras i njih i njihovu muziku kad kao vidis o cemu mastaju i sta im se mota po glavama i kako oni sebe zele da vide.
 
Takodje pogledao i novu animiranu Hi-Man & Masters of the Universe : Revolution i zaista je odlicna, (iako ima samo 5 epizoda zasad) iskreno bas sam prijatno iznenadjen pa mogu cak slobodno da kazem i odusevljen, bas ima onaj old skul i prepoznatljivi vajb samo su jos animacije bolje i malo bolje izgleda zahvaljujuci modernijoj tehnologiji , definitivno za stare ljubitelje Hi-Man-a i one koji su odrastali u drugoj polovini 80-ih i 90-ih svaka preporuka. :super:
Posebno mi se svidja to sto je serija vise omaz starom Hi-Man-u i starim fanovima nego sto pokusavaju da pridobiju neke nove fanove koje pripadaju nekoj drugoj generaciji, takodje i prica kao malko da je ozbiljnija, recimo cak se malo dotice i teme transhumanizma, pa cak pomalo i nekih filozofskih i politickih stvari, sve u svemu mislim da je Silent Bob (Kevin Smith koji je producent ove serije) odradio sjajan posao. ;)
A koliko sam informisan bese nastavak i druga sezona je trenutno u fazi produkcije i trebalo bi da krene sa emitovanjem tamo negde od Juna.
 
Trenutno gledam ovu seriju, nije loša. Ko ima vremena i volje nek baci oko.

MV5BOGFiZjU5NGEtNTAwNS00ZjI2LTg0YTktNjg0ODFlM2E0NGVhXkEyXkFqcGdeQXVyMzQ2MDI5NjU@._V1_.jpg
 

Back
Top