Quantcast

Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
246.619
La peste

istorijski triler
ocena:7
glumci: Pablo Molinero, Patricia López Arnaiz, Sergio Castellanos

Sevilja, 16. vek. Tokom epidemije kuge desavaju se misteriozna ubistva koja treba istražiti.. Sevilja je bila jedan od glavnih gradova zapadnog sveta. Poznat kao Veliki Vavilon, bio je dom ljudima svih rasa, gde se govorilo pedeset različitih jezika, a zlato iz Amerike stiglo je u njenu luku.
Odgledala sam i drugu sezonu, kojom je zavrsena ova serija.Druga je dobra kao i prva

https://www.youtube.com/watch?v=Tr5K37mudRo

ariodante

Elita
Poruka
22.704
download.jpeg

Završila ovu vrlo dobru seriju koja prati posledice delovanje ETA u Baskiji od sredine 80ih do 2010. kada ETA poslednji put objavljuje prekid oružanih napada.
Set in Spanish Basque Country and taking place over thirty years during the separatist terrorism of ETA, Patria tells a story through the eyes of two families divided by the violent conflict. It follows Bittori and her family, whose lives implode the day ETA kills her husband, Txato, on his doorstep. The relationship with her intimate friend Miren, whose son belongs to an ETA command, also comes to an end. Both families must deal with grief and moral contradictions while life goes on
Decenijski rat za nezavisnost pokazuje stvarnost sukoba u kojem se, lažno umotan u socijalističke ideologije, spovodi bezumni nacionalizam,i u kojem, kao i u svakom nacionalizmu ikada, svoju ulogu ima i crkva. Žrtva je, kao i uvek, običan narod, Baskijci, dok je uloga Španije svedena na delovanje policije, maltretiranja i iznudjivanja priznanja od uhapšenih boraca ETA.

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.187
MV5BMmI0Mjc4ZTgtZmU0My00ODliLWE0MzYtYzBiODMxZWJkZmE4XkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_.jpg

I May Destroy You (2020)

Odlična serija (odgledala sam je u dahu) o granicama i telesnoj autonomiji u modernim romantičnim i seksualnim odnosima.
Naročito je važno što skreće pažnju na oblike seksualnog nasilja poput nekonsensualnog uklanjanja kondoma tokom seksualnog odnosa, tj stealthing-a, i neželjenog dry humpinga, mada mislim da su takva sofisticirana razumevanja tuđih granica većini nedostižna. Ali to ne znači da treba prestati pokušavati senzitizirati se i na manje eksplicitne forme seksualnog nasilja, kako bismo mogli da ih prepoznamo.

Michalea Coel je pretalentovana, prvi put sam je zapazila u Black Earth Rising.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
246.619
Shadow and Bone

akcija, avantura
serija ima ocenu 8 ali mislim da je precenjena

glumci: Jessie Mei Li, Ben Barnes, Archie Renaux

Serija od osam epizoda snimljena je prema romanu “Grishaverse” autorke Leigh Bardugo.
Prica je smestena u svet u kojm su države razdvojene tajanstvenom i opasnom tamnom maglom zvanom Nabor koji je sačinjen od mraka i utvara, i svet kojim šetaju obični smrtnici i griše koje imaju moc.Jedna od griša je i Aline Starkov koja oslobadja svoju moc sa kojom bi mogla da sruši nabor i promeniti sudbinu njenog ratom razorenog sveta.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
246.619
kao i zendeli odgledala sam ovu dobru špansku seriju

The Innocent
španska serija
krimi, darama , misterija ocena 8
glumci:Mario Casas, Xavi Sáez, Santi Pons
Slučajno ubistvo vodi čoveka u mračnu rupu spletki i ubistava. Baš kada posle odležane kazne zatvora pronalazi ljubav i slobodu, jedan telefonski poziv vraća noćne more

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
246.619
Devs

SF triler
glumci: Sonoya Mizuno, Nick Offerman, Jin Ha

Da li je svet samo jedna simulacija na nekom moćnom kompjuteru a mi smo samo kombinacija nula i jedinica, potpuno nesvesni pravog sveta oko nas?

To je nit koja vodi kroz ovu seriju,.

Priča počinje kada ruski programer Sergei dobija posao u odeljenju pod imenom Devs, koje radi u okviru ogromene, moćne tehnološke kompanije Amaya. Ubrzo po dolasku u Devs on nestaje Njegova devojka Lili koja usto radi u kompaniji uverena da se radi o zaveri , zapocinje istragu

Black_star

Poznat
Moderator
Poruka
8.824
Resident Alien :)

Mislio sam bice neko smaranje, kad ono - sve u dobrom ritmu i komedija par exelans.:)
Iskidam se ziv od smeha kad vidim kako vanzemaljac koji se igrom slucaja u svom spejs shipu srusio blizu malog provincijskog grada u Koloradu
pokusava da se, pod (genetskom) maskom coveka uklopi u drustveni zivot ljudi, znajuci pritom da je na tajnoj misiji koja se covecanstvu - nimalo ne bi svidela.:sad2:
Kod nas bih Laneta Gutovica postavio u ovu ulogu: ako jos sve nije rekao o ljudima, kroz ovo tumacenje bi 100% zavrsio posao.:lol:
Posto je u modi Don Kihot, mogu slobodno da kazem da je serija don-kihotovska. Jos bolje: heroj nije toliko tragi-komican, smese mu se dobri izgledi, a mozak, premda vanzemaljski, u dobroj meri mu je ocuvan i kako on kaze `superioran` xixixixi... :mrgreen: Super galerija provicijskih licnosti, s nekima bih rado tulumovao, najbolje mi je kad dve kuguarke u jednoj epizodi zavrse na srednjoskolskoj zurci, jer su cule da im vrsnjak pravi parti, a ono nije on, vec njegov sin istog imena..:p:lol: Takodje, dobro oprobani metod u serijama, da se epizoda uvek zavrsi s nekim klif-hengerom je sjajan izbor za odrzati paznju, sve je jako pregledno, nema mnogo rasipanja informacija iz prethodnih epizoda, ide sve smooth.:cool: Trenutno sam negde na pola, valjda ce se sve zavrsiti kako treba, 10 ep, nece valjda da taljigaju s novim sezonama. 10 komada - bombona, stos mene tice...;):cool:

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
246.619
Odlicna serija u 8 epizoda

The Nevers

sci-fi, drama
glumci: Laura Donnelly, Ann Skelly, Olivia Williams

The Nevers je fantastican miks komedije i sci-fi koji nijednog trenutka ne dozvoljava dosadi da nam se nakaci na grbacu.Priča se dešava na samom prelazu iz 19. u 20. veka i prati grupu “Odabranih” u poslednim godinama vladavine kraljice Viktorije. London je mračan, pomalo prljav, ali vrvi životom. Promena se oseća u vazduhu. Serija počinje u avgustu 1896. godine kada jedan natprirodni događaj uzdrma čitavu zajednicu i koji određenim ljudima, većinom ženama, daje neuobičajene sposobnosti, sa misijom koja bi mogla da promeni svet. a tu je i buducnost

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
246.619
Odlicna istorijska drama u 8 epizoda

Domina

glumci: Liam Cunningham, Alex Lanipekun, Peter Campion

Serija je o životu i usponu Livije Druzile, najmocnije žene u rimskom carstvu i supruge rimskog cara Oktavijana Avgusta , usvojenog sina ubijenog Julija Cezara koji ga je nasledio na rimskom prestolu.Zena koja je promenila istoriju Rimskog carstva

ariodante

Elita
Poruka
22.704
fatma-netflix-2-1140x600.jpg

Fatma

sjajna turska triler drama mini serija, na momente komicna, ali stvarnost koju opisuje je daleko od smejanja.
posle serije Ethos koja me razdusevila, ona nastavlja u istom stilu.

Plot se vrti oko Fatme, siromasne radnice kojoj je nedavno poginuo sin, decak sa autizmom, a muz ju je u medjuvremenu ostavio. U seriji ima i jasno prikazanog klasnog raslojavanja u modernom turskom drustvu, ali centralno mesto je polozaj zene.
Desetka ko vrata!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.