Senator Floride tvrdi da beli luk uvezen iz Kine predstavlja pretnju nacionalnoj bezbednosti

Sensei

Master
Moderator
Poruka
76.972
Senator je rekao da je beli luk u Kini oplođen ljudskim izmetom i uzgajan u kanalizaciji.
U izveštaju Univerziteta McGill navodi se da nema čvrstih dokaza koji pokazuju da je kanalizacija korišćena kao đubrivo u Kini.

Senator Floride Rik Skot pozvao je na istragu o belom luku uvezenom iz Kine, rekavši da metode proizvodnje znače da bi hrana mogla predstavljati rizik za nacionalnu bezbednost.

„Postoji ozbiljna zabrinutost javnog zdravlja u vezi sa kvalitetom i bezbednošću belog luka koji se uzgaja u stranim zemljama – pre svega, belog luka uzgajanog u komunističkoj Kini“, rekao je senator u pismu Ministarstvu trgovine u sredu.

Skot je pozvao odeljenje da otvori istragu o bezbednosnom riziku koji predstavljaju svi oblici belog luka koji se uvozi iz Kine.


Pozivajući se na blogove o kuvanju, kućne časopise, video snimke na Jutjubu i dokumentarne filmove, on je tvrdio da je „dobro dokumentovano“ da je beli luk iz Kine oplođen „ljudskim izmetom“ i da je uzgajan u kanalizaciji.

Takođe je rekao da je beli luk ponekad izbeljen hlorom kako bi izgledao beliji i privlačniji američkim potrošačima.

1702234012137.png
 
Inace postoji i domaci (mislim na Ameriku/Kanadu) russian garlic. Jbt, Americani su oblasti upotrebe belog luka stvarno okupirani, ili kineski ( stvarno je smece) ili ruski ( odlican je), tesko imas neki treci izbor.

Russian garlic je sorta belog luka koji se nasiroko gaji po zapadnoj obali a mislim da je tako i na istocnoj obali kontinenta, odlicna sorta, socan plod intezivnog mirisa inukusa. Uvezeni kineski beli luk je nekako praskast, nema socnost.
 
Inace postoji i domaci (mislim na Ameriku/Kanadu) russian garlic. Jbt, Americani su oblasti upotrebe belog luka stvarno okupirani, ili kineski ( stvarno je smece) ili ruski ( odlican je), tesko imas neki treci izbor.

Russian garlic je sorta belog luka koji se nasiroko gaji po zapadnoj obali a mislim da je tako i na istocnoj obali kontinenta, odlicna sorta, socan plod intezivnog mirisa inukusa. Uvezeni kineski beli luk je nekako praskast, nema socnost.
a onaj slonovski, što je češanj ko šljiva madžarika?
 
Nemam pojma kakav je, nikad ga nisam uzimao, slicno pradajzu volovsko srce - ljudi u Srbiji se odusvljavaju njim a ja se drzim devize da je nesto sto je normalnog izgleda bolje nego nesto sto je dovedeno do enormnih fizickih osobina/velicine.

Mi iskljucivo kupujemo russian garlic ili organic normalni, taj organic normalni je manji i od onog desnog sa tvoje fotografije. Idemo po lokalnim farmer marketima ( za ljude iz Srbije, to su privremene pijace koje se organizuju na nekom parkingu, u nekom parku ili bilo kakvom drugom zgodnom mestu, lokalni farmeri donesu ono sto gaje i sto je trenutno u rodu) i kupujemo sta nam se svidi. Pretprosle godine smo na takvom jednom videli coveka, ispostavice se kasnije poreklom iz Rumunije, koji je prodavao organik beli luk upleten u vence, od tad smo njegove vec sad redovne musterije. Podsetilo nas na srpske obicaje i upletanje venca od belog luka, vidi se da imamop slicne probleme i obicaje - mi imapo problem sa Leptiricom a oni sa Drakulom :D
 

Back
Top